Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα σήμερα αυτό το προστατευτικο οθόνης μετά από καλές κρητικές που διάβασα και το αποτύπωμα δουλεύει χωρίς να χρειαστεί να το περάσω ξανά

 

https://s.click.aliexpress.com/e/nlVi5LXa

Αυτό έχω παραγγείλει και εγώ...λεπτό δεν είναι?σου δουλεύει κομπλέ οπότε?δεν ξαναπερασες κάτι?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω παραγγείλει και εγώ...λεπτό δεν είναι?σου δουλεύει κομπλέ οπότε?δεν ξαναπερασες κάτι?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα το έβαλα και δουλεύει κομπλέ. Όχι δεν ξαναπέρασα κάτι.

Περιμένω να έρθει από βδομάδα και ένα Nilkin amazing H+

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές το παρήγγειλα στην έκδοση 6/128, προς αντικατάσταση αυτού της υπογραφής μου.... Πιστεύω σημαντική αναβάθμιση συσκευής ότι είναι....

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές το παρήγγειλα στην έκδοση 6/128, προς αντικατάσταση αυτού της υπογραφής μου.... Πιστεύω σημαντική αναβάθμιση συσκευής ότι είναι....

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Το ίδιο είχα και εγώ πριν το 9 lite.

Η μέρα με τη νύχτα :)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φαίνεται στην οθόνη κλειδώματος ότι μου έχει έρθει μήνυμα και ότι είχα κλήση ή χρειάζεται να κατεβάσω κάποια εφαρμογή LED;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φαίνεται στην οθόνη κλειδώματος ότι μου έχει έρθει μήνυμα και ότι είχα κλήση ή χρειάζεται να κατεβάσω κάποια εφαρμογή LED;

 

Always on display

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φαίνεται στην οθόνη κλειδώματος ότι μου έχει έρθει μήνυμα και ότι είχα κλήση ή χρειάζεται να κατεβάσω κάποια εφαρμογή LED;
Γιατί την αναπάντητη δεν τη δείχνει?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Always on display το έχω, αλλά δεν το δείχνει

 

Δείχνει μόνο το εικονίδιο όχι την ποσότητα η ποιος το εστειλε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έβαλα σήμερα ένα tempered glass oκαι την πάτησα. Δεν ξεκλειδώνει με το δακτυλικό αποτύπωμα. Το ξαναπέρασα, αλλά τίποταεε

 

Τι να κάνω; Να το βγάλω; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να αυξάνει την ευαισθησία;

Σκέφτομαι επίσης να πάρω το κατάστημα να του πω να μη το δώσει σε άλλους γιατί δεν κάνει.

Έχετε κάποιο άλλο να μου προτείνετε;

Ευχαριστώ!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έβαλα σήμερα ένα tempered glass oκαι την πάτησα. Δεν ξεκλειδώνει με το δακτυλικό αποτύπωμα. Το ξαναπέρασα, αλλά τίποταεε

 

Τι να κάνω; Να το βγάλω; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να αυξάνει την ευαισθησία;

Σκέφτομαι επίσης να πάρω το κατάστημα να του πω να μη το δώσει σε άλλους γιατί δεν κάνει.

Έχετε κάποιο άλλο να μου προτείνετε;

Ευχαριστώ!

 

Μόλις περασα το γυαλί δεν δούλευε καλά το δακτυλικό αποτύπωμα,το διαγράφω και βάζω καινούρια με αποτέλεσμα να μην δουλεύει καθόλου:cool:,σκέφτηκα πρέπει να βγάλω πάλι το γυαλί άλλα το λυπήθηκα,ειχε μπει τόσο καλά.

Μέτα λέω δεν κάνω ενα reset,αυτό ήταν μετά έστρωσε οχι οτι μερικές φόρες δεν κάνει τα δικά του,άλλα γενικά δουλεύει καλά.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις περασα το γυαλί δεν δούλευε καλά το δακτυλικό αποτύπωμα,το διαγράφω και βάζω καινούρια με αποτέλεσμα να μην δουλεύει καθόλου:cool:,σκέφτηκα πρέπει να βγάλω πάλι το γυαλί άλλα το λυπήθηκα,ειχε μπει τόσο καλά.

Μέτα λέω δεν κάνω ενα reset,αυτό ήταν μετά έστρωσε οχι οτι μερικές φόρες δεν κάνει τα δικά του,άλλα γενικά δουλεύει καλά.

Ακριβώς το ίδιο αισθάνομαι και εγώ. Το λυπάμαι να το βγάλω.

Αλλά reset, εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Και μετά στήσιμο από την αρχή!;! Πωπω μπελάς,!

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για πλήρες backup ( εννοώ εφαρμογών και ρυθμίσεων ) στο pc?

Ή έστω στην SD card?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο αισθάνομαι και εγώ. Το λυπάμαι να το βγάλω.

Αλλά reset, εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Και μετά στήσιμο από την αρχή!;! Πωπω μπελάς,!

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για πλήρες backup ( εννοώ εφαρμογών και ρυθμίσεων ) στο pc?

Ή έστω στην SD card?

 

οχι εργοστασιακές ρυθμίσεις μια απλή επανεκκίνηση.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δοκίμασε να βγάλεις ότι δακτυλικό έχεις αποθηκευμένο και να το ξανακάνεις με το τζαμάκι πάνω...

 

οχι εργοστασιακές ρυθμίσεις μια απλή επανεκκίνηση.

 

Καλημέρα παιδιά. Θα σας φανεί απίστευτο και όμως είναι αληθινό.

Είχα διαγράψει τα αποτυπώματα " προ τζαμιού " και τα πέρασα πάλι μετά την τοποθέτηση. Δεν δούλευε με τίποτα.

Έκανα επανεκκίνηση. Πάλι τίποτα. Διέγραψα και ξαναπέρασα τα αποτυπώματα, πάλι τζίφος.

 

Πριν να πετάξω το τζαμάκι, έκανα τη καρδιά μου πέτρα και προχώρησα σε backup και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δουλεύει τέλεια. Ούτε ένα δεν χάνει.

Προφανώς ο αισθητήρας σεταρίστηκε με το τζαμάκι φορεμένο. Δεν έχω άλλη εξήγηση.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα σας φανεί απίστευτο και όμως είναι αληθινό.

Είχα διαγράψει τα αποτυπώματα " προ τζαμιού " και τα πέρασα πάλι μετά την τοποθέτηση. Δεν δούλευε με τίποτα.

Έκανα επανεκκίνηση. Πάλι τίποτα. Διέγραψα και ξαναπέρασα τα αποτυπώματα, πάλι τζίφος.

 

Πριν να πετάξω το τζαμάκι, έκανα τη καρδιά μου πέτρα και προχώρησα σε backup και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δουλεύει τέλεια. Ούτε ένα δεν χάνει.

 

Καλά λέω ότι είναι μηχανήματα του διαβόλου. Ότι θέλουν όποτε θέλουν σε όποιον θέλουν

Link to comment
Share on other sites

Καλά λέω ότι είναι μηχανήματα του διαβόλου. Ότι θέλουν όποτε θέλουν σε όποιον θέλουν

Χαχα.... εντάξει όχι! Όπως έγραψα και παραπάνω,

προφανώς ο αισθητήρας σεταρίστηκε με το τζαμάκι φορεμένο. Δεν έχω άλλη εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια εβδομάδα και μόλις προχθές του έβαλα ενα τζαμάκι του 1,5 ευρώ (μέχρι να έρθουν αυτά που έχω παραγγείλει).

Του έβαλα λοιπόν το δαχτυλικό αποτύπωμα και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ιδιο με τζάμι του 1.5 ευρώ και μένα τέλεια δουλεύει.επισης ούτε εμένα δείχνει τις αναπάντητες και τα μηνύματα στο always μόνο τα μηνύματα του messenger ..έχω αγανακτήσει το ψάχνω 3 μέρες και τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει την 11.3.4.0 (PFCEUXM)

νομίζω είναι EU, αλλά δεν βλεπω τις δικες σου ειδοποιήσεις

Edited by vag2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την eu έκδοση έχω. Στην AOD τα δείχνει όντως αυτά τα εικονίδια, αλλά είναι τόσο μικρά που δεν τα καταλαβαίνεις εύκολα. Το θέμα είναι όταν σβήσει η οθόνη εντελώς δεν φαίνεται τίποτα. Εάν θέλεις να δεις αν έχει μήνυμα πρέπει να ακουμπήσεις την οθόνη για να πάει σε mode AOD.

 

Άσε που δεν σου εμφανίζει ούτε τα email.

Μόνη λύση το εφαρμογή για LED μάλλον.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...