Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω λεω να παρεγγειλω αυτην https://www.aliexpress.com/item/32974280711.html?spm=2114.12057483.0.0.68703dd8OSaofi

 

δειχνει ωραια και εχει προστασια για τις πισω καμερες.Οσο για το tempered glass εγω το εβαλα χωρις να ανοιξω καν το κινητο,απευθειας.Οντως εχω παρατηρησει αργο το ανοιγμα με δαχτυλικο και (εxω βαλει με face unlock) ,που ισως τελικα να φταiει το tempered glass το οποιο μου αφηνει και πολλες δακτυλιες.Ας πει και αλλος την γνωμη του που εχει βαλει tempered glass

Παρόλο που λέει ότι καλυπτει τις κάμερες μου φαίνεται λίγο λεπτή η συγκεκριμένη...εγώ που δεν έχω βάλει tempered είναι πάρα πολύ γρήγορο το δαχτυλίκο οπότε σίγουρα παίζει ρόλο το glass...αλλά αν το αφήσω με την μούρη κάτω για να βλέπω και το notification led η θήκη που του έχω εξέχει λίγο οπότε δεν ακουμπάει η οθόνη

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα από αυτήν που έχει μέσα στο κουτί είναι καλύτερη απλά εγώ θα πήγαινα σε μια πιο στιβαρή θήκη...τεσπά έχει αμέτρητες οπότε δες πως τα πάει αυτή πρώτα

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το always on display (ambient) σε δουλεύει σωστά; Δεν μου δείχνει πότε εικονίδιο για αναπάντητες πότε μηνύματα viber messenger κλπ....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το always on display (ambient) σε δουλεύει σωστά; Δεν μου δείχνει πότε εικονίδιο για αναπάντητες πότε μηνύματα viber messenger κλπ....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε δουλεύουν όχι. Στο μέλλον λογικά θα το φτιάξουν
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υποστηρίζει otg; Προσπάθησα να κάνω αναζήτηση αλλά δεν μπορούσα με 3 χαρακτήρες μόνο.
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα κι εγω μου ηρθε και το miu11 αλλα απο τι καταλαβα δεν εχει android 10 ....
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηρίζει otg.

Αυτό με τους τρεις χαρακτήρες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;

 

Προσπάθησα να κάνω αναζήτηση στα μηνύματα αλλά δεν μπορούσα με 3 χαρακτήρες μόνο (otg)

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι παραπονέθηκαν για ελληνικά reviews

 

 

το κινητό μετά το redmi note 7 πραγματικά είναι μια καλή αναβάθμιση: οθόνη -σχέδιο/καμπύλες -κάμερα.... σπέσιαλ.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Για sar που καίει ,μιλάνε πολλοί σε κάποια forums στο εξωτερικό. να ανησυχούμε???

 

Κάποιο λινκ να διαβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Για sar που καίει ,μιλάνε πολλοί σε κάποια forums στο εξωτερικό. να ανησυχούμε???

Ναι είναι όντως υψηλό φίλε μου αλλά το μάξιμουμ του sar να ξέρεις λέει μέσα ότι ισχύει με 2 κάρτες sim όχι με μια. Θα μου πεις τώρα αν θέλω 2 κάρτες σιμ να έχω...... Ναι όντως ξεκινάει η μέρα σου με πονοκέφαλο Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι παραπονέθηκαν για ελληνικά reviews

 

 

 

 

 

 

το κινητό μετά το redmi note 7 πραγματικά είναι μια καλή αναβάθμιση: οθόνη -σχέδιο/καμπύλες -κάμερα.... σπέσιαλ.

Ότι λέει μέσα στο βίντεο είναι ακριβώς έτσι ολοσωστο review και πραγματικά και αντικειμενικά ότι καλύτερο μπορεί να πάρει κάποιος με 200 ευρώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και των 2 τηλ.

Καλύτερο σε κάμερα μπρος, κάμερα πίσω, οθόνη και ανάλυση, μπαταρία, notch (σταγόνα) και το mi8 είναι 18 μηνών και το mi9 lite 1 μήνα.

Για μένα προσωπικά πολύ ανώτερο το mi 9 lite. Μόνο σε επεξεργαστή είναι ανώτερο το mi8 που αν κάποιος δεν παίζει παιχνίδια εξουδετερώνεται :)

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δίνει τα 60fps στο 4k?

αν όχι ειναι και αυτο πολύ σημαντικό.

πες ότι αντι για ois εχει eis αν και εδω είναι η συζήτηση που το έχει το καθένα..

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπομονή, θα πάρουμε και την 10.

 

Δεν είχα ποτέ επαφή με Xiaomi και αναρωτιέμαι: αυτό σημαίνει ότι θα γίνει αναβάθμιση σε καθαρό Android ή το MIUI θα είναι πάλι το λειτουργικό του; Έχω μάθει εδώ και 4-5 χρόνια σε pure android και με χαλάει η ιδέα να έχω εφαρμογές οποιασδήποτε εταιρείας στο κινητό μου. Ειδικά όταν δεν αφαιρούνται...

Link to comment
Share on other sites

Miui θα παραμείνει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Τότε τι σημασία έχει αν είναι Android 9 ή 10;

Και μία off topic ερώτηση: υπάρχει αξιόλογη Xiaomi συσκευή με vanilla android;

Link to comment
Share on other sites

Αξιόλογη συσκευή είναι το mi a3

Το οποίο όμως έχει χαμηλή ανάλυση οθόνης (720p)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια email εφαρμογη χρησημοποιειτε?Εχω βαλει την "Microsoft outlook"αλλα δε μου ερχονται συνεχεια ειδοποιησεις πχ οταν καποιος απανταει εδω στο νημα.

 

Τωρα δοκιμαζω και καποια αλλη αλλα δεν εχω στα εισερχομενα καποιο καινουργιο μηνυμα οτι απαντησε καποιος εδω

Edited by gianniskar26
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια email εφαρμογη χρησημοποιειτε?Εχω βαλει την "Microsoft outlook"αλλα δε μου ερχονται συνεχεια ειδοποιησεις πχ οταν καποιος απανταει εδω στο νημα.

 

Τωρα δοκιμαζω και καποια αλλη αλλα δεν εχω στα εισερχομενα καποιο καινουργιο μηνυμα οτι απαντησε καποιος εδω

Της xiaomi από το redmi 5a που εχω

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...