Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

44 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, Tasos19s said:
Γενικοτερα ρε παιδιά πλέον δεν κλέβουν κινητά 
Παλια όταν ήμουν στο λύκειο τα πρώτα χρόνια που είχαν κατακλύσει τα κινητά την αγορά τότε ναι έκλεβαν παντού γιατί υπήρχε ζήτηση 
Πλεον υπάρχει κορεσμός 
Καθε οικογένεια έχει περισσότερα κινητά από τα μέλη της 
Ειδικα από τότε που βγήκε το iCloud locked και ο κόσμος λίγο πολύ γνωρίζει και δεν αγοράζει τέτοιες συσκευές μεταχειρισμένες, κι αυτό που το έκαναν σε συχνή βάση, το κατάλαβαν αφού δεν βρίσκουν πελάτες να τα πουλήσουν 
Ασε που τώρα κλέβουν καταλύτες γιατί να παιδεύονται με τα κινητά; 

πως γίνεται το icloud locked ;

Τι εννοείς; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, ilka71 said:

πως γίνεται το icloud locked ;

Κάθε συσκευή θέλει έναν iCloud λογαριασμό για να λειτουργήσει. Αν αυτή η συσκευή έρθει σε ξένα χέρια, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλον λόγω του κλειδώματος στον iCloud λογαριασμό και ουσιαστικά είναι λειτουργικά άχρηστη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2022 at 9:09 ΜΜ, ilka71 said:
On 2/12/2022 at 8:07 ΜΜ, Tasos19s said:
Γενικοτερα ρε παιδιά πλέον δεν κλέβουν κινητά 
Παλια όταν ήμουν στο λύκειο τα πρώτα χρόνια που είχαν κατακλύσει τα κινητά την αγορά τότε ναι έκλεβαν παντού γιατί υπήρχε ζήτηση 
Πλεον υπάρχει κορεσμός 
Καθε οικογένεια έχει περισσότερα κινητά από τα μέλη της 
Ειδικα από τότε που βγήκε το iCloud locked και ο κόσμος λίγο πολύ γνωρίζει και δεν αγοράζει τέτοιες συσκευές μεταχειρισμένες, κι αυτό που το έκαναν σε συχνή βάση, το κατάλαβαν αφού δεν βρίσκουν πελάτες να τα πουλήσουν 
Ασε που τώρα κλέβουν καταλύτες γιατί να παιδεύονται με τα κινητά; 

πως γίνεται το icloud locked ;

Αν καταλαβαίνω σωστά εννοεί από το icloud.com πας στην εύρεση, επιλέγεις συσκευή την βάζεις σε Lost Mode κοκ
Όσον αφορά το iphone πουλιέται και για τα ανταλλακτικά του σε καλή τιμή! Αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος που σε κάνει στόχο, αλλά η εντύπωση ότι όσοι έχουν iphone είναι και πλούσιοι!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alexpef said:

Καλημέρα , με ανανέωση συμβολαίου στην cosmote μου προσφέρουν σε συσκευή το 11 με 379€ , να την πάρω την προσφορά ;

Αν το χρειάζεσαι ναι 

Αλλιως βάλε την επιδότηση μέσα στο πάγιο του προγράμματος 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εχω καλο προγραμμα με απεριόριστα , και πάντα εκανα τις ανανεωσεις συμβολαίων ποτέ δεν προτιμούσα συσκευή , αλλα τώρα λεω να κάνω ενα δώρο στον ευατό μου , και μου φάνηκε καλή η τιμή της προσφοράς για το συγκεκριμένο τηλ .

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alexpef said:

εχω καλο προγραμμα με απεριόριστα , και πάντα εκανα τις ανανεωσεις συμβολαίων ποτέ δεν προτιμούσα συσκευή , αλλα τώρα λεω να κάνω ενα δώρο στον ευατό μου , και μου φάνηκε καλή η τιμή της προσφοράς για το συγκεκριμένο τηλ .
 

Αυτό εσυ το γνωρίζεις 

Η συσκευή σήμερα κοστίζει περίπου 500€ νέα 

Εσένα σου ζητάνε 380€

Θεωρεις ότι είναι 120€ η επιδότηση σου; 

Εαν έχεις επιδότηση 250€ και σου ζητάνε και 380€ για το κινητό πάει να πει ότι κοιτάνε να σε φάνε αντί να σου δώσουν 

Βάλε κάτω το ποσό της επιδότησης και την τιμή της συσκευής και δες αν σε συμφέρει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alexpef said:

εχω καλο προγραμμα με απεριόριστα , και πάντα εκανα τις ανανεωσεις συμβολαίων ποτέ δεν προτιμούσα συσκευή , αλλα τώρα λεω να κάνω ενα δώρο στον ευατό μου , και μου φάνηκε καλή η τιμή της προσφοράς για το συγκεκριμένο τηλ .
 

Για τι χωρητικότητα αναφέρεσαι ;

Θα σε καλύψει ;

Σκεψου οτι πας να αγοράσεις ενα τηλέφωνο το οποίο είναι μοντέλο του 2019

Θα πέρνει αναβαθμίσεις μεχρι το 2024-2025

Το κυριότερο όμως είναι οτι με το 11 δεν ειχε αναβαθμιστει τοτε η μπαταρια και υπάρχουν πολλοι χρήστες που δεν τους φτανει για να βγαλουν την ημερα και κουβαλανε φορτιστες και powerbank μαζι τους... 

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό της επιδότησης δεν ειναι μεγάλο γι αυτο ειδα την προσφορά στην τιμή καλή , οσο για την χωριτικότητα η την μπαταρία , μόνο για τηλέφωνα το χρησιμοποιώ, για ιντερνετ περισσότερο στο σπίτι με wifi λόγω δουλειάς .
Και απο οτι διάβασα σε προηγούμενα ποστ θα εχει υποστηριξη για 2 η 3 χρόνια ακόμη .

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, alexpef said:

Το ποσό της επιδότησης δεν ειναι μεγάλο γι αυτο ειδα την προσφορά στην τιμή καλή , οσο για την χωριτικότητα η την μπαταρία , μόνο για τηλέφωνα το χρησιμοποιώ, για ιντερνετ περισσότερο στο σπίτι με wifi λόγω δουλειάς .
Και απο οτι διάβασα σε προηγούμενα ποστ θα εχει υποστηριξη για 2 η 3 χρόνια ακόμη .
 

Μια χαρά είναι το 11

Και από μπαταρία είναι από τα καλύτερα της εταιρείας 

Δες αν σε συμφέρει το deal 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε νεα σχετικα συσκευη (4 μηνων ) , εχει αρχισει και κατα διαστηματα δεν ακουει ο συνομιλητης τη φωνη μου. Επανερχεται σε μερικα δευτερολεπτα. Η συσκευη ειναι πληρως ενημερωμενη και εχω κανει set up as new.

 Εχει συμβει σε καποιον ;;;

Ξερει καποιος τι μπορει να συμβαινει;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, aenaos15 said:

Σε νεα σχετικα συσκευη (4 μηνων ) , εχει αρχισει και κατα διαστηματα δεν ακουει ο συνομιλητης τη φωνη μου. Επανερχεται σε μερικα δευτερολεπτα. Η συσκευη ειναι πληρως ενημερωμενη και εχω κανει set up as new.

 Εχει συμβει σε καποιον ;;;

Ξερει καποιος τι μπορει να συμβαινει;;;

Μήπως είναι θέμα του δικτύου; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, koutsis said:

Μήπως είναι θέμα του δικτύου; 

Όχι γιατι το κανει σε συνομιλητές απο ολα τα δικτυα,

Και το κανει και οταν βρισκομαι σε διαφορετικες τοποθεσιες.

Αρ λογικα δεν ειναι θεμα δικτύου.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aenaos15 said:

Όχι γιατι το κανει σε συνομιλητές απο ολα τα δικτυα,

Και το κανει και οταν βρισκομαι σε διαφορετικες τοποθεσιες.

Αρ λογικα δεν ειναι θεμα δικτύου.

Είναι θέμα δικτύου δικού σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, aenaos15 said:

Σε νεα σχετικα συσκευη (4 μηνων ) , εχει αρχισει και κατα διαστηματα δεν ακουει ο συνομιλητης τη φωνη μου. Επανερχεται σε μερικα δευτερολεπτα. Η συσκευη ειναι πληρως ενημερωμενη και εχω κανει set up as new.

 Εχει συμβει σε καποιον ;;;

Ξερει καποιος τι μπορει να συμβαινει;;;

Το έχεις σε θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, athanaso77 said:

Το έχεις σε θήκη;

Ναι ειναι  σε θηκη.

 

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Είναι θέμα δικτύου δικού σου 

Κι αυτο το σκεφτηκα ,αλλα μαλλον δεν ισχυει γιατι μεσα στο ιδιο χωρο εχω και το δευτερο κινητο παλι iphone , στην ιδια εταιρεια (cosmote) , και δεν παρουσιαζει κανενα τετοιο προβλημα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, aenaos15 said:

Ναι ειναι  σε θηκη.

Δοκίμασε το να δεις αν σου κάνει τα ίδια χωρίς τη συγκεκριμένη θήκη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 9:30 ΠΜ, alexpef said:

Καλημέρα , με ανανέωση συμβολαίου στην cosmote μου προσφέρουν σε συσκευή το 11 με 379€ , να την πάρω την προσφορά ;

Δες αν μπορείς να πας σε 13 σειρά που έχει και 5G υποστήριξη…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Δες αν μπορείς να πας σε 13 σειρά που έχει και 5G υποστήριξη…

Φαντάζομαι ότι από τις 10 Δεκέμβρη που έκανε την ερώτηση, θα έχει αποφασίσει πια…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δοκίμασε το να δεις αν σου κάνει τα ίδια χωρίς τη συγκεκριμένη θήκη.

Με ποιο τροπο μπορει να επηρρεάσει μια θήκη ;;;;

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, aenaos15 said:

Με ποιο τροπο μπορει να επηρρεάσει μια θήκη ;;;;

Την ίδια απορία είχα και εγώ όταν ήμουν έτοιμος να στείλω ένα iPhone XR στο service. Ανάλογα τη θήκη και πως το κρατάς, μπορεί να "φράξεις" το μικρόφωνο και να φαίνεται σαν διακοπές στον συνομιλητή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Την ίδια απορία είχα και εγώ όταν ήμουν έτοιμος να στείλω ένα iPhone XR στο service. Ανάλογα τη θήκη και πως το κρατάς, μπορεί να "φράξεις" το μικρόφωνο και να φαίνεται σαν διακοπές στον συνομιλητή.

H θηκη ειναι η διαφανη εργοστασιακη της apple.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...