Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

29 minutes ago, elias74gr said:

Σκεπτόμενος την αγορά του στην κόρη μου διορθώστε με αν κάνω λάθος ότι θα λαμβάνει ενημερώσεις μέχρι το 2024.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δε σε παίρνει για το 12?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωμένο με το τελευταίο iOS θα είναι μέχρι 3 ή 4 χρόνια από τώρα περίπου, αφού θα πάρει άλλα 2 ή 3 iOS update.
Ενημερώσεις ασφάλειες κλπ όταν βγει κάποιο μεγάλο exploit ,η απλ δίνει ακόμα και σε συσκευές 8-9 ετών. Όπως για παράδειγμα iOS 12.5.6 που βγήκε πριν 2 μήνες για iPhone 5S και 6, συσκευές 2013 και 2014 δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε παίρνει για το 12?

Και μεγάλη η διαφορά χρημάτων και δεν θέλω να την καλομάθω.

Σαφώς το 11 κοστίζει τα δίπλα από ένα απλό android κινητο. Αλλά αφού θα έχει και τις ενημερώσεις για 4 χρονάκια να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με μια αξιόπιστη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, elias74gr said:


Και μεγάλη η διαφορά χρημάτων και δεν θέλω να την καλομάθω.

Σαφώς το 11 κοστίζει τα δίπλα από ένα απλό android κινητο. Αλλά αφού θα έχει και τις ενημερώσεις για 4 χρονάκια να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με μια αξιόπιστη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μία χαρά είναι το 11. Κι εγώ το πήρα για την κόρη μου πριν 2 βδομάδες μεταχειρισμένο 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα μικρο σερβις και μεχρι τωρα γνωριζα οτι για να αλλαξεις οθονη σε 11 και πανω θελει να μεταφερεις το οριτζιναλ τσιπ στην καινουρια οθονη !
ενα κινητο 11 που επεσε στα χερια μου τελευταια ειχε αλαγμενη οθονη χωρις να εχει πειραχτει το τσιπ κ το face id δουλευε κανονικα ! 
jailbreak δεν ειδα κ με την συζήτηση μου ειπε οτι εβγαζε μυνημα οτι δεν ειναι γνησια η οθονη αλλα μετα update δεν ξανα εβγαλε κ το face δουλευε κανονικα  !!!
γνωριζει κανεις τιποτα ??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elias74gr said:


Και μεγάλη η διαφορά χρημάτων και δεν θέλω να την καλομάθω.

Σαφώς το 11 κοστίζει τα δίπλα από ένα απλό android κινητο. Αλλά αφού θα έχει και τις ενημερώσεις για 4 χρονάκια να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με μια αξιόπιστη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το είπα καθαρά και μόνο γιατί είναι πιο νέο απ' το 11. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/11/2022 at 4:05 ΜΜ, elias74gr said:


Και μεγάλη η διαφορά χρημάτων και δεν θέλω να την καλομάθω.

Σαφώς το 11 κοστίζει τα δίπλα από ένα απλό android κινητο. Αλλά αφού θα έχει και τις ενημερώσεις για 4 χρονάκια να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με μια αξιόπιστη συσκευή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν είναι για το παιδί,ναι για εμένα καλή αρχή να ξεκινήσει με ένα iPhone 11. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Αν είναι για το παιδί,ναι για εμένα καλή αρχή να ξεκινήσει με ένα iPhone 11. 
 

Και εγώ θα συμφωνήσω με αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για παιδιά το 11άρι;
Εγώ δηλαδή που είμαι με XR...μάλλον είμαι μπέμπης ακόμα ε;;; 😂

Και η δική μου κόρη 11άρι. Είναι θηλαίων μάλλον το μονΔέλο πλέον. 
Κάνεις μια βόλτα έξω, βλέπεις 100 κορίτσια, και τα 100 με iPhone. Τί να πρωτο-προλάβουν αυτοί οι πατεράδες ντεεε!!!
🤑
 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια κοπέλα στο σχολείο 11αρι 

Στο πανεπιστήμιο σίγουρα 14 pro max την σημερινή εποχή και το ανάλογο την εποχή που θα έρθει 


Δεν έχω παιδιά αλλά το θεωρώ λάθος ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο από μικρή ηλικία 

Οπως κι ένα ακριβό αυτοκινητο

Κι ένα ακριβό οτιδήποτε γιατί στο μέλλον τι θα θέλει; Όχι μόνο για τα κορίτσια αλλά γενικά 

 

Ο πατέρας μου δεν μας είχε μάθει με ακριβά από μικρούς έτσι τώρα και οι 3 μας εκτιμάμε όλο αυτό γιατί σήμερα που δουλεύουμε και έχουμε δικό μας πορτοφόλι θα ήμασταν δυστυχισμένοι αφού με το μισθό μας δεν θα μπορούσαμε να έχουμε τα ακριβά 

Φυσικα δικό μου σκεπτικό είναι αυτό δεν σημαίνει όλοι ότι πρέπει να έχουμε το ίδιο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ένα φθηνότερο iPhone στο παιδί για να κάνει την δουλειά του άψογα μια 4ετια τουλάχιστον και δεν μπαίνεις σε έξοδα κάθε χρόνο.
Το αν εκτιμάει είναι θέμα ανατροφής και όχι ενός κινητού τηλεφώνου που θα πάρεις 3-4-5 κατοστάρικα. Μακάρι τα έξοδα των παιδιών να ήταν 500€ μια φορά την 5ετια…!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ναι μια κοπέλα στο σχολείο 11αρι 

Στο πανεπιστήμιο σίγουρα 14 pro max την σημερινή εποχή και το ανάλογο την εποχή που θα έρθει 


Δεν έχω παιδιά αλλά το θεωρώ λάθος ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο από μικρή ηλικία 

Οπως κι ένα ακριβό αυτοκινητο

Κι ένα ακριβό οτιδήποτε γιατί στο μέλλον τι θα θέλει; Όχι μόνο για τα κορίτσια αλλά γενικά 

 

Ο πατέρας μου δεν μας είχε μάθει με ακριβά από μικρούς έτσι τώρα και οι 3 μας εκτιμάμε όλο αυτό γιατί σήμερα που δουλεύουμε και έχουμε δικό μας πορτοφόλι θα ήμασταν δυστυχισμένοι αφού με το μισθό μας δεν θα μπορούσαμε να έχουμε τα ακριβά 

Φυσικα δικό μου σκεπτικό είναι αυτό δεν σημαίνει όλοι ότι πρέπει να έχουμε το ίδιο 

Βασικά παίρνεις ένα αξιόπιστο κινητό για να βγάλει 2-3 χρόνια τουλάχιστον χωρίς να σου βγάζει την πίστη. Εγώ προσωπικά το πήρα μεταχειρισμένο με 280€. Δεν θα έδινα λεφτά για καινούργιο 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, koutsis said:

Βασικά παίρνεις ένα αξιόπιστο κινητό για να βγάλει 2-3 χρόνια τουλάχιστον χωρίς να σου βγάζει την πίστη. Εγώ προσωπικά το πήρα μεταχειρισμένο με 280€. Δεν θα έδινα λεφτά για καινούργιο 😉

Και παραπάνω βγάζει 

Ναι τα χρήματα αυτά είναι μια πολύ καλή τιμή για ένα αξιόλογο τηλέφωνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, pavlidisc said:

Για παιδιά το 11άρι;
Εγώ δηλαδή που είμαι με XR...μάλλον είμαι μπέμπης ακόμα ε;;; 😂

Και η δική μου κόρη 11άρι. Είναι θηλαίων μάλλον το μονΔέλο πλέον. 
Κάνεις μια βόλτα έξω, βλέπεις 100 κορίτσια, και τα 100 με iPhone. Τί να πρωτο-προλάβουν αυτοί οι πατεράδες ντεεε!!!
🤑
 

Ισχύει, το 11αρι έχει πουλήσει παρά πολύ και ειδικά ξέρω πολύ κόσμο που πηγε από Android στο συγκεκριμένο. Πολύ vfm,λάθος που δεν το πήρα όταν κοίταζα το SE. Βέβαια θεωρώ μετά το 11 μόνο στο 13 θα πήγαινα,που έχω στη κατοχή μου. 
Εξαιρετικη συσκευη. 

21 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ναι μια κοπέλα στο σχολείο 11αρι 

Στο πανεπιστήμιο σίγουρα 14 pro max την σημερινή εποχή και το ανάλογο την εποχή που θα έρθει 


Δεν έχω παιδιά αλλά το θεωρώ λάθος ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο από μικρή ηλικία 

Οπως κι ένα ακριβό αυτοκινητο

Κι ένα ακριβό οτιδήποτε γιατί στο μέλλον τι θα θέλει; Όχι μόνο για τα κορίτσια αλλά γενικά 

 

Ο πατέρας μου δεν μας είχε μάθει με ακριβά από μικρούς έτσι τώρα και οι 3 μας εκτιμάμε όλο αυτό γιατί σήμερα που δουλεύουμε και έχουμε δικό μας πορτοφόλι θα ήμασταν δυστυχισμένοι αφού με το μισθό μας δεν θα μπορούσαμε να έχουμε τα ακριβά 

Φυσικα δικό μου σκεπτικό είναι αυτό δεν σημαίνει όλοι ότι πρέπει να έχουμε το ίδιο 

Είμαι 5ο έτος στη σχολή μου,τελειωνω και είμαι με ένα απλό iPhone 13. 
Ημουν πολύ κοντά να πάω σε Pro σειρά αλλά δυστυχώς σπουδάζω σε άλλη πόλη και τα έξοδα τρέχουν. 
Γενικα στην Ελλάδα τα προϊόντα της Apple,φθηνά δεν τα λες και δεν δίνεται κίνητρο με φοιτητικές εκπτώσεις ώστε να πάρουν π.χ. MacBook.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Ισχύει, το 11αρι έχει πουλήσει παρά πολύ και ειδικά ξέρω πολύ κόσμο που πηγε από Android στο συγκεκριμένο. Πολύ vfm,λάθος που δεν το πήρα όταν κοίταζα το SE. Βέβαια θεωρώ μετά το 11 μόνο στο 13 θα πήγαινα,που έχω στη κατοχή μου. 
Εξαιρετικη συσκευη. 

Είμαι 5ο έτος στη σχολή μου,τελειωνω και είμαι με ένα απλό iPhone 13. 
Ημουν πολύ κοντά να πάω σε Pro σειρά αλλά δυστυχώς σπουδάζω σε άλλη πόλη και τα έξοδα τρέχουν. 
Γενικα στην Ελλάδα τα προϊόντα της Apple,φθηνά δεν τα λες και δεν δίνεται κίνητρο με φοιτητικές εκπτώσεις ώστε να πάρουν π.χ. MacBook.

Ένα μηχάνημα των 1500€ τι να το κάνει ένας φοιτητής; 
Επισης ποιος θα το πληρώσει; 
 

Στην Ελλάδα θεωρώ σκεφτόμαστε πάνω από το λογικό και το σωστό και δεν πρόκειται να διορθωθούμε ποτέ αν συνεχίζουμε να σκεφτόμαστε έτσι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Tasos19s said:

Ένα μηχάνημα των 1500€ τι να το κάνει ένας φοιτητής; 
Επισης ποιος θα το πληρώσει; 
 

Στην Ελλάδα θεωρώ σκεφτόμαστε πάνω από το λογικό και το σωστό και δεν πρόκειται να διορθωθούμε ποτέ αν συνεχίζουμε να σκεφτόμαστε έτσι 

Σε πληροφορώ είναι αρκετοί φοιτητές που το παίρνουν για τη μόστρα. Με 650€ βρίσκεις iPhone 12 Pro μεταχειρισμένο. 
Έχω δει από 8 Plus μέχρι iPhone 13 που έχω εγώ.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Nikolas14 said:

Σε πληροφορώ είναι αρκετοί φοιτητές που το παίρνουν για τη μόστρα. Με 650€ βρίσκεις iPhone 12 Pro μεταχειρισμένο. 
Έχω δει από 8 Plus μέχρι iPhone 13 που έχω εγώ.

Το ίδιο λέμε

Δεν υπάρχει λόγος να έχουμε στην κατοχή μας κάποια υλικά αγαθά σύμφωνα με την ηλικία μας, την ιδιότητα μας, το βάθος της τσέπης μας 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν πιτσιρικάς τι θα το κάνεις το κινητό; Πότε θα πάρεις δηλαδή ότι σ’αρέσει και πότε θα ασχολείσαι με αυτό, όταν θα έχεις υποχρεώσεις και οικογένεια;

Εγώ πάντως 1-2 ναυαρχίδες το 3μηνο-6μηνο άλλαζα τότε όπως και χιλιάδες άλλοι εδώ μέσα, τότε που οι λάσπες ήταν στεγνές. Δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο.
Όπως και να ‘χει, δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τι θα πάρει ο καθένας και γιατί. Εκτός αν φυσικά μας ζητάει βοήθεια για να επιλέξει κάποια συσκευή.

Και στο θέμα μας, το 11αρι είναι ακόμα και σήμερα μια πάρα πολύ καλή συσκευή που την βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή και θα υποστηρίζεται για πολλά ακόμα χρόνια. Σίγουρα αξίζει για πρώτη συσκευή, για δεύτερη, για παιδί, για οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Έχω δει από 8 Plus μέχρι iPhone 13 που έχω εγώ.

Ειδικά στα λυκειόπαιδα, το 8 Plus (το οποίο ήταν συσκευΑΡΑ) κάνει πάρτυ.
Και μετά 11άρια.
Βασικά, το κάθε παιδί έχει ότι μπορεί να διαθέσει....ο μπαμπάς και η μαμά. 😁
Φέτος το καλοκαίρι κινήθηκα πολύ ανάμεσα σε λυκαιόπαιδα. Ομολογώ ότι έπαθα ΣΟΚ κυρίως με τα κορίτσια.
Δεν θα είναι υπερβολή εάν πώ λοιπόν, ότι το 99% από τα κορίτσια που έπεσαν στο οπτικό μου πεδίο είχαν iPhone.
Απίστευτη επιρροή αυτή η εταιρεία στους νέους (και όχι μόνο).
Και να ήξεραν να το χρησιμοποιούν....πάει στο καλό...για insta και FB το έχουν. 😄

Στο θέμα μας που ειναι το 11άρι.
Το 11άρι εκτός του ότι στέκεται...όπως πρέπει να στέκεται ένα iPhone, έχει και εκπληκτική κάμερα. Εκεί είναι το μεγάλο του ατού σε σχέση με SE, 8άρια, XR. Η κάμερά του είναι πολύ υψηλού επιπέδου και η πλειονότητα είναι καλυμμένη υπέρ του δέοντος.

Εγώ ξεκίνησα για 2xSE και τελικά βρέθηκα με ένα XR και ενα 11άρι.
Οι λόγοι 3 (κατά σειρά προτεραιότητας)
- το Face ID για μένα είναι το μισό iPhone.
- το μέγεθος του SE περιορίζει πολύ το  πληκτρολόγιο και δεν μπορούσα να πληκτρολογίσω καλά.
- οι τιμές του SΕ2020 στα μεταχειρισμένα ήταν δίπλα στο XR και αρκετά κοντά με το 11.

Πάντως και το XR και το 11 στέκονται πολύ καλά σήμερα, έχουν οθόνες που εάν και είναι LCD τις κοιτάς και τις "θαυμάζεις" και εν έτη 2023 και βάλε (ειδικά το 11άρι με την καμεράρα που έχει) θα είναι τόσο iPhone όσο είναι και το 14 Pro.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pavlidisc said:

Ειδικά στα λυκειόπαιδα, το 8 Plus (το οποίο ήταν συσκευΑΡΑ) κάνει πάρτυ.
Και μετά 11άρια.
Βασικά, το κάθε παιδί έχει ότι μπορεί να διαθέσει....ο μπαμπάς και η μαμά. 😁
Φέτος το καλοκαίρι κινήθηκα πολύ ανάμεσα σε λυκαιόπαιδα. Ομολογώ ότι έπαθα ΣΟΚ κυρίως με τα κορίτσια.
Δεν θα είναι υπερβολή εάν πώ λοιπόν, ότι το 99% από τα κορίτσια που έπεσαν στο οπτικό μου πεδίο είχαν iPhone.
Απίστευτη επιρροή αυτή η εταιρεία στους νέους (και όχι μόνο).
Και να ήξεραν να το χρησιμοποιούν....πάει στο καλό...για insta και FB το έχουν. 😄

Στο θέμα μας που ειναι το 11άρι.
Το 11άρι εκτός του ότι στέκεται...όπως πρέπει να στέκεται ένα iPhone, έχει και εκπληκτική κάμερα. Εκεί είναι το μεγάλο του ατού σε σχέση με SE, 8άρια, XR. Η κάμερά του είναι πολύ υψηλού επιπέδου και η πλειονότητα είναι καλυμμένη υπέρ του δέοντος.

Εγώ ξεκίνησα για 2xSE και τελικά βρέθηκα με ένα XR και ενα 11άρι.
Οι λόγοι 3 (κατά σειρά προτεραιότητας)
- το Face ID για μένα είναι το μισό iPhone.
- το μέγεθος του SE περιορίζει πολύ το  πληκτρολόγιο και δεν μπορούσα να πληκτρολογίσω καλά.
- οι τιμές του SΕ2020 στα μεταχειρισμένα ήταν δίπλα στο XR και αρκετά κοντά με το 11.

Πάντως και το XR και το 11 στέκονται πολύ καλά σήμερα, έχουν οθόνες που εάν και είναι LCD τις κοιτάς και τις "θαυμάζεις" και εν έτη 2023 και βάλε (ειδικά το 11άρι με την καμεράρα που έχει) θα είναι τόσο iPhone όσο είναι και το 14 Pro.

Έχει πολύ καλη κάμερα εμπρός κάτι που το ζητάνε όσοι βάζουν συνέχεια φωτό σε social media δηλαδή κυρίως μικρές ηλικίες και κυρίως κορίτσια όποτε γι αυτό βλέπουμε και γενικά γύρω μας το 99% αυτών να έχουν iPhone 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν και το σκεφτόμουν για αγορά του 11 στην κόρη μου, τελικά της πήρα ενα φθηνό xiaomi. Μετά από πολύ σκέψη το θεώρησα υπερβολή, αν και μακροπρόθεσμα η αγορά ενός iPhone συμφέρει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα iphone και τα παιδία, είναι ότι τα κάνεις στόχους. Είναι ένα κινητό που το κλέβουν!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, drollAntonis said:

Το πρόβλημα με τα iphone και τα παιδία, είναι ότι τα κάνεις στόχους. Είναι ένα κινητό που το κλέβουν!

και με τις δικλείδες που έχει , το κλειδωνεις και τους είναι αχρηστο στην ουσία και το πουλανε μονο για ανταλλακτικά. Ο κλέφτης εχει το μικρόβιο να κλέψει γι αυτο και το κανει. Γενικά εχουν πέσει πολύ οι κλοπες των iPhone μετα την ελευση του iCloud 

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SkenaDena said:

και με τις δικλείδες που έχει , το κλειδωνεις και τους είναι αχρηστο στην ουσία και το πουλανε μονο για ανταλλακτικά. Ο κλέφτης εχει το μικρόβιο να κλέψει γι αυτο και το κανει. Γενικά εχουν πέσει πολύ οι κλοπες των iPhone μετα την ελευση του iCloud 

Γενικοτερα ρε παιδιά πλέον δεν κλέβουν κινητά 

Παλια όταν ήμουν στο λύκειο τα πρώτα χρόνια που είχαν κατακλύσει τα κινητά την αγορά τότε ναι έκλεβαν παντού γιατί υπήρχε ζήτηση 

Πλεον υπάρχει κορεσμός 

Καθε οικογένεια έχει περισσότερα κινητά από τα μέλη της 

Ειδικα από τότε που βγήκε το iCloud locked και ο κόσμος λίγο πολύ γνωρίζει και δεν αγοράζει τέτοιες συσκευές μεταχειρισμένες, κι αυτό που το έκαναν σε συχνή βάση, το κατάλαβαν αφού δεν βρίσκουν πελάτες να τα πουλήσουν 

Ασε που τώρα κλέβουν καταλύτες γιατί να παιδεύονται με τα κινητά; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα ρε παιδιά πλέον δεν κλέβουν κινητά 
Παλια όταν ήμουν στο λύκειο τα πρώτα χρόνια που είχαν κατακλύσει τα κινητά την αγορά τότε ναι έκλεβαν παντού γιατί υπήρχε ζήτηση 
Πλεον υπάρχει κορεσμός 
Καθε οικογένεια έχει περισσότερα κινητά από τα μέλη της 
Ειδικα από τότε που βγήκε το iCloud locked και ο κόσμος λίγο πολύ γνωρίζει και δεν αγοράζει τέτοιες συσκευές μεταχειρισμένες, κι αυτό που το έκαναν σε συχνή βάση, το κατάλαβαν αφού δεν βρίσκουν πελάτες να τα πουλήσουν 
Ασε που τώρα κλέβουν καταλύτες γιατί να παιδεύονται με τα κινητά; 
πως γίνεται το icloud locked ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...