Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και ‘γώ τον πόνο μου, πήγα την Παρασκευή στην isystem για αλλαγή μπαταρίας, 78% είχε φτάσει, το παρέλαβα και μετά από δυο ώρες που το χρησιμοποίησα αντιλήφθηκα ότι δε λειτουργούν τα κουμπιά του ήχου και ο διακόπτης της σίγασης. Προφανώς λειτουργούσαν κανονικά πριν το πάω καθώς χρησιμοποιώ καθημερινά Spotify και πατάω τα κουμπιά. Βέβαια η isystem είχε κλείσει ήδη όταν το κατάλαβα και χθες Σάββατο παραμένει κλειστή λόγω Αυγούστου. Έστειλα ένα mail ήδη για να προλάβω καταστάσεις, για να δούμε από Τρίτη λοιπόν αν είναι σοβαρό service, προς το παρών μαθαίνω το assistive touch έπειτα από 10 χρόνια iPhone


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dgeorge4 said:

Να πω και ‘γώ τον πόνο μου, πήγα την Παρασκευή στην isystem για αλλαγή μπαταρίας, 78% είχε φτάσει, το παρέλαβα και μετά από δυο ώρες που το χρησιμοποίησα αντιλήφθηκα ότι δε λειτουργούν τα κουμπιά του ήχου και ο διακόπτης της σίγασης. Προφανώς λειτουργούσαν κανονικά πριν το πάω καθώς χρησιμοποιώ καθημερινά Spotify και πατάω τα κουμπιά. Βέβαια η isystem είχε κλείσει ήδη όταν το κατάλαβα και χθες Σάββατο παραμένει κλειστή λόγω Αυγούστου. Έστειλα ένα mail ήδη για να προλάβω καταστάσεις, για να δούμε από Τρίτη λοιπόν αν είναι σοβαρό service, προς το παρών μαθαίνω το assistive touch έπειτα από 10 χρόνια iPhone


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μπορεί να είναι ασήμαντο 

Όταν βγαίνει η οθόνη βγαίνουν και κάποια κουμπώματα από την μητρική 

Μάλλον δεν κουμπωσαν καλά 

Ελπίζω να είναι αυτό και να στο διορθώσουν σε πολύ λίγο όταν το πας από Τρίτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ασήμαντο 
Όταν βγαίνει η οθόνη βγαίνουν και κάποια κουμπώματα από την μητρική 
Μάλλον δεν κουμπωσαν καλά 
Ελπίζω να είναι αυτό και να στο διορθώσουν σε πολύ λίγο όταν το πας από Τρίτη

Με μια πρόχειρη αναζήτηση, φαίνεται πιο σοβαρό από ένα κούμπωμα. Μακάρι να κάνω λάθος. Οκ γίνονται λάθη και στις καλύτερες οικογένειες, το θέμα είναι πώς θα το αντιμετωπίσουν. Είδωμεν…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dgeorge4 said:


Με μια πρόχειρη αναζήτηση, φαίνεται πιο σοβαρό από ένα κούμπωμα. Μακάρι να κάνω λάθος. Οκ γίνονται λάθη και στις καλύτερες οικογένειες, το θέμα είναι πώς θα το αντιμετωπίσουν. Είδωμεν…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

τι εννοείς πιο σοβαρό? πιο σοβαρό είναι το μόνο εύκολο να είναι. το θέμα είναι να έχεις ένα πολύ απλό πρόβλημα και να λυθεί κατευθείαν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να λέμε και τα καλά, το αναγνώρισαν το πρόβλημα και το έφτιαξαν αυθημερόν


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
43 minutes ago, dgeorge4 said:

Να λέμε και τα καλά, το αναγνώρισαν το πρόβλημα και το έφτιαξαν αυθημερόν

Ποιο ήταν το πρόβλημα τελικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ήταν το πρόβλημα τελικά;

Αλλάχτηκε μπαταρία και μου παρουσίασε αυτό, δεν έδωσαν και δε ζήτησα περαιτέρω εξήγηση, το αξιοπερίεργο ήταν πως το διαγνωστικό της Apple δε βρήκε, δις μάλιστα, ότι δε λειτουργούσαν τα πλήκτρα ήχου και το mute switch
cfb462730829a529f04c753378602441.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dgeorge4 said:


Αλλάχτηκε μπαταρία και μου παρουσίασε αυτό, δεν έδωσαν και δε ζήτησα περαιτέρω εξήγηση, το αξιοπερίεργο ήταν πως το διαγνωστικό της Apple δε βρήκε, δις μάλιστα, ότι δε λειτουργούσαν τα πλήκτρα ήχου και το mute switch
cfb462730829a529f04c753378602441.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν είχε κουμπώσει καλά η καλωδιοταινία στην μητρική το πιο πιθανό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε κουμπώσει καλά η καλωδιοταινία στην μητρική το πιο πιθανό 

Για να το λύσανε σε δυο ώρες, μάλλον αυτό ήταν


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dgeorge4 said:


Για να το λύσανε σε δυο ώρες, μάλλον αυτό ήταν


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αυτό είναι ούτε 10' για να γίνει 

Κάτι ασήμαντο τέλος πάντων θα ήταν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ούτε 10' για να γίνει 
Κάτι ασήμαντο τέλος πάντων θα ήταν 

Και μετά από όλα αυτά, το κινητό το νιώθεις σαν καινούργιο με τη νέα μπαταρία. 78% είχε φτάσει και πλέον δείχνει τα δόντια του στην αντοχή όπως στην αρχή, ειδικά στο stand by 1f23b90bbaf015a4438a2c2514ed351c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dgeorge4 said:


Και μετά από όλα αυτά, το κινητό το νιώθεις σαν καινούργιο με τη νέα μπαταρία. 78% είχε φτάσει και πλέον δείχνει τα δόντια του στην αντοχή όπως στην αρχή, ειδικά στο stand by 1f23b90bbaf015a4438a2c2514ed351c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Είναι λίγο πλασματικό το νούμερο της υγείας μην το δίνεις πολύ σημασία 

Εγώ ίσως και μην την άλλαζα ακόμα αν ήμουν στην θέση σου 

Εντάξει λογικό να δεις διαφορά με μια νέα μπαταρία αλλά και τα 79€ που ζητάνε δεν είναι και λίγα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άντεξε αρκετά καλά η παλιά, μπορεί να ήταν 78 αλλά δεν έκανε νερά και σκαμπανεβάσματα, απλά κλείνει το Νοέμβρη 3 χρόνια το τηλέφωνο, ε είπα να αλλάξω μια ώρα αρχύτερα αφού δε θέλω να αλλάξω κινητό. 89€ παρακαλώ, είναι πολλά ναι, αλλά έχεις ένα τηλέφωνο για άλλα τρία χρόνια με full updates. Από τις 6 το πρωί τώρα το έβαλα για φόρτιση, με φουλ χρήση 6,5+ ώρες, με τη παλιά θα ήθελα φόρτιση στις 5 το απόγευμα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dgeorge4 said:

Άντεξε αρκετά καλά η παλιά, μπορεί να ήταν 78 αλλά δεν έκανε νερά και σκαμπανεβάσματα, απλά κλείνει το Νοέμβρη 3 χρόνια το τηλέφωνο, ε είπα να αλλάξω μια ώρα αρχύτερα αφού δε θέλω να αλλάξω κινητό. 89€ παρακαλώ, είναι πολλά ναι, αλλά έχεις ένα τηλέφωνο για άλλα τρία χρόνια με full updates. Από τις 6 το πρωί τώρα το έβαλα για φόρτιση, με φουλ χρήση 6,5+ ώρες, με τη παλιά θα ήθελα φόρτιση στις 5 το απόγευμα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

νομίζω είναι 89 ευρώ αν κρατήσουν την παλιά σου για ανακύκλωση. αν την πάρεις εσύ τότε πληρώνεις 79, κάπου είχα διαβάσει κάτι τέτοιο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά από πολλά χρόνια αποχή επέστρεψα σε iPhone. Μια απορία έχω, αυτό το mail γιατί δεν εμφανίζει τα νέα παρά μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή Κάνει Ανανέωση; Έχω συνδέσει πέντε λογαριασμους και το κάνει σε όλους

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, drivth said:

Καλησπέρα παιδιά μετά από πολλά χρόνια αποχή επέστρεψα σε iPhone. Μια απορία έχω, αυτό το mail γιατί δεν εμφανίζει τα νέα παρά μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή Κάνει Ανανέωση; Έχω συνδέσει πέντε λογαριασμους και το κάνει σε όλους

Για Gmail κατέβασε την εφαρμογή από το app store 

Δεν θα κάνεις δουλειά με την μαμά εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, drivth said:

Καλησπέρα παιδιά μετά από πολλά χρόνια αποχή επέστρεψα σε iPhone. Μια απορία έχω, αυτό το mail γιατί δεν εμφανίζει τα νέα παρά μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή Κάνει Ανανέωση; Έχω συνδέσει πέντε λογαριασμους και το κάνει σε όλους

Με Gmail δεν κάνει ώθηση μυνηματων. Με Hotmail δουλεύει κανονικά. Άρα εξαρτάται τι mail έχεις. Αν έχεις πάντως Gmail κατέβασε την εφαρμογή από το store.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω 2 gmail , 2 imap της δουλειάς υπηρεσιακά και 1 yahoo. Μέχρι στιγμής φαινεται η εφαρμογή του gmail να δουλεύει σωστά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω 2 gmail , 2 imap της δουλειάς υπηρεσιακά και 1 yahoo. Μέχρι στιγμής φαινεται η εφαρμογή του gmail να δουλεύει σωστά

Επίσης δοκιμάζω και την spark mail η οποία φαίνεται αρκετά δυνατή και άμεση ως προς την λήψη μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έριξα τη 16.1 για το ποσοστό μπαταρίας, αυτό που είναι περίεργο είναι ότι έφτιαξε και το Viber και βλέπω κανονικά τις ιδιότητες των συνολιών
20a96221be24a50048dc8b4c8989e342.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dgeorge4 said:

Έριξα τη 16.1 για το ποσοστό μπαταρίας, αυτό που είναι περίεργο είναι ότι έφτιαξε και το Viber και βλέπω κανονικά τις ιδιότητες των συνολιών
20a96221be24a50048dc8b4c8989e342.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εννοείς beta?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Σκεπτόμενος την αγορά του στην κόρη μου διορθώστε με αν κάνω λάθος ότι θα λαμβάνει ενημερώσεις μέχρι το 2024.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...