Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 8/11/2021 at 3:55 ΜΜ, drollAntonis said:

Πρόσφατα διαπίστωσα ότι όταν πάω να κάνω προσαρμογή τοποθεσίας σε μία φωτογραφία, δεν μου εμφανίζει αποτελέσματα στην αναζήτηση διεύθυνσης. Λογικά κάτι έχω απενεργοποιήσει από την επιλογή απόρρητο. Έχει υπόψιν του κανείς τι φταίει;

Τελικά έφταιγε ότι στις φωτογραφίες είχα απενεργοποιήσει τα δεδομένα κινητού δικτύου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
3 minutes ago, aras said:

Παιδιά καλησπερα. Η επόμενη έκδοση του κινητού ποια είναι; Η 15.2;

Αν κρίνουμε από τις beta που κυκλοφορούν… ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

εχψ βρει σε αγγελια το 11αρι αλλα το παιδι γραφει οτι ειναι σιμλοκ σε δικτυο της Αυστριας.Το τσεκαρα κ εγω με το ΙΜΕΙ του

Μπορει να ξεκλειδωσει νομιμα απο εμενα κ με ποιο τροπο? Η να μην ασχοληθω καθολου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, josuts said:

Καλημερα παιδια,

εχψ βρει σε αγγελια το 11αρι αλλα το παιδι γραφει οτι ειναι σιμλοκ σε δικτυο της Αυστριας.Το τσεκαρα κ εγω με το ΙΜΕΙ του

Μπορει να ξεκλειδωσει νομιμα απο εμενα κ με ποιο τροπο? Η να μην ασχοληθω καθολου?

ευχαριστω

Υπάρχουν κάποια site που υποτίθεται με ένα μικρό σχετικά κόστος τα ξεκλειδώνουν. Γνώμη μου ωστόσο είναι ότι δεν αξίζει να ασχοληθείς από τη στιγμή που υπάρχουν τόσες επιλογές σε αγγελίες για κανονικές ξεκλείδωτες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Υπάρχουν κάποια site που υποτίθεται με ένα μικρό σχετικά κόστος τα ξεκλειδώνουν. Γνώμη μου ωστόσο είναι ότι δεν αξίζει να ασχοληθείς από τη στιγμή που υπάρχουν τόσες επιλογές σε αγγελίες για κανονικές ξεκλείδωτες συσκευές.

καλως! Σε ευχαριστω Αθανασιε! Παντα εξυπηρετικος κ ενημερωτικος!:)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Υπάρχουν κάποια site που υποτίθεται με ένα μικρό σχετικά κόστος τα ξεκλειδώνουν. Γνώμη μου ωστόσο είναι ότι δεν αξίζει να ασχοληθείς από τη στιγμή που υπάρχουν τόσες επιλογές σε αγγελίες για κανονικές ξεκλείδωτες συσκευές.

Δεν είναι πάντα μικρό το κόστος 

Καποιες εταιρείες ζητάνε αρκετά. Άλλο ποσό πχ ζητάει η AT&T και άλλο ζητάει η Verizon

Ενδεικτικά είπα τα ονόματα 

Ειχα ξεκλειδώσει κάποτε ένα iPhone 6 αν θυμάμαι καλά και είχα βρει στο eBay κάποιον που μου το έκανε 

Νομιζω ότι με ψάξιμο μπορείς να το κανείς και μόνος 

Καποια στοιχεία της συσκευής δίνεις στην εταιρεία. Σου ζητάνε ένα ποσό. Το πληρώνεις. Περιμένεις μετά λίγες μέρες και γίνεται 

Αν αξίζει η όχι το κρίνει ο καθένας αφού έχει πάντα άμεση σχέση με το ποσό που θα αγοράσει ένα κλειδωμένο αντί ενός ξεκλείδωτου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 2:21 ΜΜ, Tasos19s said:

Δεν είναι πάντα μικρό το κόστος 

Καποιες εταιρείες ζητάνε αρκετά. Άλλο ποσό πχ ζητάει η AT&T και άλλο ζητάει η Verizon

Ενδεικτικά είπα τα ονόματα 

Ειχα ξεκλειδώσει κάποτε ένα iPhone 6 αν θυμάμαι καλά και είχα βρει στο eBay κάποιον που μου το έκανε 

Νομιζω ότι με ψάξιμο μπορείς να το κανείς και μόνος 

Καποια στοιχεία της συσκευής δίνεις στην εταιρεία. Σου ζητάνε ένα ποσό. Το πληρώνεις. Περιμένεις μετά λίγες μέρες και γίνεται 

Αν αξίζει η όχι το κρίνει ο καθένας αφού έχει πάντα άμεση σχέση με το ποσό που θα αγοράσει ένα κλειδωμένο αντί ενός ξεκλείδωτου 

Για να απαντησω για το συγκεκριμενο.Το παιδι μου εδωσε το ΙΜΕΙ κ ειδα οτι οντως ειναι κλειδωμενο σε αυστριακο δικτυο οπως μου ειπε.Το σαιτ για να το ξεκλειδωσει ηθελε 180 ευρω.Στο τουιτερ εγραψα στα αγγλικα στο δικτυο κ επισης ηθελαν τα ιδια χρηματα οποτε κ δεν προχωρησα.

 

Τελοςπαντων τωρα βρηκα αλλο σε καλη τιμη.400 ευρω κ σε καλη κατασταση οποτε κ θα το παρω τις επομενες μερες.Φυσικα θα του αλλαξω κ την μπαταρια γνησια παντα μιας κ ειδα οτι ειναι χαμηλα η υπαρχουσα.Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη μπαταριας,

Παιδια επειδη θα παρω το 11 μεταχειρισμενο θα χρειαστει να αλλαξω την μπαταρια του μιας κ το παιδι που το εχει μου ειπε οτι ειναι στο 83%.Φυσικα με γνησια.Στο παρελθον εχω αλλξει σε 8 πλασ κ 6σ πλασ στην i-system

Δεν εχω παραπονο.Εχω ακουσει ομως κ για την document.Εκει δεν εχω απευθυνθει.Μονο μια φορα τους ρωτησα τηλεφωνικα αλα μου ζητουσαν ενα σωρο χαρτια για να το παω σε αυτους κ δεν τους προτιμησα.

Εχει κανεις προσωπικη εμπειρια απο εκει να μου πει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει μπαταρία στη document σε iPhone Χ χωρίς κανένα θέμα. Έχοντας το iPhone 11 με 84%, θα σου σύστηνα να περιμένεις κι άλλο για την αλλαγή, φυσικά και δεν είναι όπως στην αρχή, αλλά και πάλι δηλώνω εντυπωσιασμένος από τη διάρκεια της μπαταρίας. Εκεί που πίστευα ότι θα χρειαστεί να αλλάξω όταν πέσει κάτω από 85%, πλέον θα την αλλάξω και γω Document όταν βγάλει ένδειξη service


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, josuts said:

Αλλαγη μπαταριας,

Παιδια επειδη θα παρω το 11 μεταχειρισμενο θα χρειαστει να αλλαξω την μπαταρια του μιας κ το παιδι που το εχει μου ειπε οτι ειναι στο 83%.Φυσικα με γνησια.Στο παρελθον εχω αλλξει σε 8 πλασ κ 6σ πλασ στην i-system

Δεν εχω παραπονο.Εχω ακουσει ομως κ για την document.Εκει δεν εχω απευθυνθει.Μονο μια φορα τους ρωτησα τηλεφωνικα αλα μου ζητουσαν ενα σωρο χαρτια για να το παω σε αυτους κ δεν τους προτιμησα.

Εχει κανεις προσωπικη εμπειρια απο εκει να μου πει?

Ευχαριστω

Αν δεις σε ένα άλλο νήμα έγραψα ότι η συσκευή μου έχει υγεία 53% και δουλεύει κανονικά όπως και παλαιότερα

Δεν είναι άσχημο ποσοστό αυτό που έχεις και μπορεί να σου βγάλει και πολύ καιρό ακομα μέχρι να σου δημιουργήσει πραγματικό καθημερινό προβλημα

Εγώ δεν θα βιαζόμουν να την αλλάξω πάντως 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tasos19s said:

Αν δεις σε ένα άλλο νήμα έγραψα ότι η συσκευή μου έχει υγεία 53% και δουλεύει κανονικά όπως και παλαιότερα

Δεν είναι άσχημο ποσοστό αυτό που έχεις και μπορεί να σου βγάλει και πολύ καιρό ακομα μέχρι να σου δημιουργήσει πραγματικό καθημερινό προβλημα

Εγώ δεν θα βιαζόμουν να την αλλάξω πάντως 

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Απλα δεν ειχα επαφη παρα μονο μια φορα τηλεφωνικα.Κ ο λογος που τοτε δεν προχωρησα ηταν διοτι μου ζητουσαν χαρτια του κινητου ενω τους εξηγησα οτι ειναι εκτος εγγυησης κ οτι δεν υπαρχουν χαρτια.Κ εκει με απεριψαν

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα το παρελαβα.Ολα καλα.Αφου το τσεκαρα οτι ολα οκ επικοινωνησα με document κ τους το εστειλα για την αλλαγη της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, josuts said:

Σημερα τελικα το παρελαβα.Ολα καλα.Αφου το τσεκαρα οτι ολα οκ επικοινωνησα με document κ τους το εστειλα για την αλλαγη της μπαταριας.

Τι σου είπαν για το κόστος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, athanaso77 said:

Τι σου είπαν για το κόστος;

89 euro.Ειχα τηεφωνησει πριν κ στην i-system επειδη ειχα αλλαξει μπαταριια σε αυτους σε προηγουμενα iphones.Απλα προς το παρον εκει μου ειπαν οτι αναμενουν μπαταριες για το 11 απο μερα σε  μερα.Ενω document εχουν διαθεσιμα οπως μου ειπαν κ το εστειλα.Τωρα μενει μονο αν προλαβουν να μου το στειλουν πριν 10 κ 11 του μηνα καθως εχει απεργια τα καραβια.Αν δεν τοτε απο την επομενη εβδομαδα σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, σκέφτομαι να μεταπηδήσω σε ios και συγκεκριμένα σε iphone 11. Με ενδιαφέρει το pro max, αλλά δεν το φτάνω στην τιμή. 

Υπάρχει περίπτωση να έχουμε πτώση τιμής στο απλό 11αρι μέσα στις γιορτές?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vagosofron said:

Καλησπέρα, σκέφτομαι να μεταπηδήσω σε ios και συγκεκριμένα σε iphone 11. Με ενδιαφέρει το pro max, αλλά δεν το φτάνω στην τιμή. 

Υπάρχει περίπτωση να έχουμε πτώση τιμής στο απλό 11αρι μέσα στις γιορτές?

Μπα, δεν νομίζω. Οσο ήταν να πέσει επεσε όταν βγήκε το 13 πιστεύω...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, vagosofron said:

Καλησπέρα, σκέφτομαι να μεταπηδήσω σε ios και συγκεκριμένα σε iphone 11. Με ενδιαφέρει το pro max, αλλά δεν το φτάνω στην τιμή. 

Υπάρχει περίπτωση να έχουμε πτώση τιμής στο απλό 11αρι μέσα στις γιορτές?

Δύσκολο να το βρεις σε καλύτερη τιμή από ότι παίζει ήδη τώρα. Ενημερωτικά, το έχει βάλει και ο Γερμανός σε μια «προσφορά» αυτές τις μέρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, athanaso77 said:

Δύσκολο να το βρεις σε καλύτερη τιμή από ότι παίζει ήδη τώρα. Ενημερωτικά, το έχει βάλει και ο Γερμανός σε μια «προσφορά» αυτές τις μέρες.

Ναι την είδα την "προσφορά"!

Οπότε μάλλον πάω σε μεταχειρισμένο, οκ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vagosofron said:

Ναι την είδα την "προσφορά"!

Οπότε μάλλον πάω σε μεταχειρισμένο, οκ ευχαριστώ!

Καλημερα φιλε.Το πηρα προσφατα μεταχειρισμενο αλλα θελω να το δωσω για να παω στο προ μαξ.Του εχω αλλαξεθ κ μπαταρια στην document.Ειναι σε καλη κατασταση.Αν σε ενδιαφερει ενημερωσε με.

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, josuts said:

Καλημερα φιλε.Το πηρα προσφατα μεταχειρισμενο αλλα θελω να το δωσω για να παω στο προ μαξ.Του εχω αλλαξεθ κ μπαταρια στην document.Ειναι σε καλη κατασταση.Αν σε ενδιαφερει ενημερωσε με.

Γιαννης

Καλημέρα, αποφάσισα και εγώ να περιμένω λίγο για να "φτάσω" αργότερα το pro max, σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vagosofron said:

Καλημέρα, αποφάσισα και εγώ να περιμένω λίγο για να "φτάσω" αργότερα το pro max, σε ευχαριστώ!

ok:-)

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2021 at 10:04 ΠΜ, vagosofron said:

Καλημέρα, αποφάσισα και εγώ να περιμένω λίγο για να "φτάσω" αργότερα το pro max, σε ευχαριστώ!

Τελικα εγω δεν αντεχα αλλο κ το πουλησα κ τωρα περιμενει το προ μαξ παλι απο αγγελια που βρηκα! Ατιμη μηλια!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε iphone 11 μετα την αναβαθμιση σε 15,2 μου πετάει συνεχώς το μήνυμα welcome to vodafone κάποιος τρόπος για να σταματήσει να εμφανίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...