Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αυτός είναι μούφα λέτε;

https://www.skroutz.gr/s/27146392/Powertech-1x-USB-C-Wall-Adapter-Λευκό-PT-923.html Γιατι αν είναι να κάνω καμία ζημιά να πάω στης Apple

 

Πάρε κάτι πιο επώνυμο αν όχι της apple, όπως της Belkin, Anker, Blitzwof κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Τελικά παρήγγειλα της Apple μέσω Σκρουτζ απο το παραπάνω λινκ… Ελπίζω μόνο μη την πατήσω κ πέσω σε απομίμηση γιατι διάβασα κ κάποια περίεργα σχόλια…Θα δείξει..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς υπάρχουν τόσο καλές απομιμήσεις, που ακόμα και τα μη authorized καταστήματα δεν γνωρίζουν ή κάνουν πως δε γνωρίζουν ότι πουλάνε απομιμήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν ήθελα ταχυφορτιστή, πήρα αυτόν τον αντάπτορα και φορτίζω στο κλασικό μπριζάκι των iPhone (που το κράτησα) ή στο Λαπτοπ

 

https://www.ebay.com/itm/323902064308

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν μέσω Apple Pay + Eurobank πλέον, μπορούμε να βγάζουμε χρήματα από το ATM χωρίς να έχουμε καν κάποια κάρτα μαζί μας, απλά περνάμε το κινητό από το δεκτή POS του ATM. Σήμερα δοκίμασα με το Apple Watch πρώτη φορά και λειτούργησε άψογα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενεργοποίησα σήμερα την eSim για την εταιρική σύνδεση. Υπάρχει τρόπος να έχει διαφορετικό ήχο όταν με καλούν σε αυτή;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν ήθελα ταχυφορτιστή, πήρα αυτόν τον αντάπτορα και φορτίζω στο κλασικό μπριζάκι των iPhone (που το κράτησα) ή στο Λαπτοπ

 

https://www.ebay.com/itm/323902064308

 

Σωστός, χρειάζεται κ αυτό, ανεξαρτήτως ταχυφορτιστή, για σύνδεση στο λαπτοπ ή στο παλιό πριζάκι!

Ερώτηση: Και usb2 (αντί usb3) να παρω την ίδια δουλειά θα κάνω στην απλή φόρτιση;; Ή η διαφορά τους παίζει ρόλο μόνο στη μεταφορά δεδομένων αλλα στη φόρτιση είναι μια η άλλη οποίο και να τυχει να παρω;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση, η υγεία της μπαταρίας ανέβηκε από 85% στο 88%.

Έκτοτε περίπου μετά από μια εβδομάδα πήγε στο 89%

Ξανά κατέβηκε 88% και τώρα είναι πάλι στο 89% έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο ;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση, η υγεία της μπαταρίας ανέβηκε από 85% στο 88%.

Έκτοτε περίπου μετά από μια εβδομάδα πήγε στο 89%

Ξανά κατέβηκε 88% και τώρα είναι πάλι στο 89% έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο ;

 

 

Εγώ είχα 90%. Μετά το recalculation το ανέβασε στο 92% και όταν έβαλα την 14.6 προχθές, το κατέβασε στο 88%.

 

11 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω Iphone από Αγγλία δέχεται ελληνική κάρτα sim?

 

Εάν είναι unlocked από παρόχους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω iphone 11 pro max και παρατηρώ οτι ενω με το huawei ποθ ειχα σε γνωστα μέρη επιανα 4g και το ιντερνετ πέταγε με αυτο εχω 3g και καμια φορα E. Εχω κανει reset network settings, ανοιγοκλισα το mobile data, εκανα και το κολπο με το aerplane mode αλλα τίποτα. Δεν έχω δει ποτέ να δείχνει 4g. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω iphone 11 pro max και παρατηρώ οτι ενω με το huawei ποθ ειχα σε γνωστα μέρη επιανα 4g και το ιντερνετ πέταγε με αυτο εχω 3g και καμια φορα E. Εχω κανει reset network settings, ανοιγοκλισα το mobile data, εκανα και το κολπο με το aerplane mode αλλα τίποτα. Δεν έχω δει ποτέ να δείχνει 4g. Καμια ιδεα?

 

Τα huawei έχουν καλύτερο σήμα αλλά πολλές φορές και περισσότερη ακτινοβολία

Αυτά πάνε μαζί τις περισσότερες φορές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, αλλα να έχω εικονίδιο E και να μην μπαίνει πουθενά?

 

Που να μπει με το Ε;

Άμα δεν έχεις τουλάχιστον 3g μην ψάχνεις να δεις τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος από την προτελευταία η την τελευταία αναβάθμιση να έχει αυξηθεί η ένταση ήχου στο ρολόι και στο Κινητο ;

 

Θεωρώ ότι παίζει πιο δυνατά αφού καμία φορά το Κινητο παραμορφώνει όταν το βάζω τέρμα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω iphone 11 pro max και παρατηρώ οτι ενω με το huawei ποθ ειχα σε γνωστα μέρη επιανα 4g και το ιντερνετ πέταγε με αυτο εχω 3g και καμια φορα E. Εχω κανει reset network settings, ανοιγοκλισα το mobile data, εκανα και το κολπο με το aerplane mode αλλα τίποτα. Δεν έχω δει ποτέ να δείχνει 4g. Καμια ιδεα?

 

Πριν από το 11 είχα το p30 το οποίο και παραχώρησα στον πατέρα μου. Ο πατέρας μου έχει cosmote κύριο αριθμό και εγώ frog για δεύτερο.

Επειδή στην περιοχή μου η cosmote έχει άθλιο σήμα στο p30 η ένδειξη ανεβοκατεβαίνει συνέχεια 3g->4g->4g+, ενώ στο 11άρι μου για περίπου 2 βδομάδες που είχα τα δεδομένα σε cosmote ήταν σταθερα στο 4g με 1-2 γραμμές και ταχύτητες 40-50 mbps. Από ομιλία όμως είναι για κλάματα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το 11 είχα το p30 το οποίο και παραχώρησα στον πατέρα μου. Ο πατέρας μου έχει cosmote κύριο αριθμό και εγώ frog για δεύτερο.

Επειδή στην περιοχή μου η cosmote έχει άθλιο σήμα στο p30 η ένδειξη ανεβοκατεβαίνει συνέχεια 3g->4g->4g+, ενώ στο 11άρι μου για περίπου 2 βδομάδες που είχα τα δεδομένα σε cosmote ήταν σταθερα στο 4g με 1-2 γραμμές και ταχύτητες 40-50 mbps. Από ομιλία όμως είναι για κλάματα.

 

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά το huawei έχει καλύτερο σήμα

Το iphone απλά δεν δείχνει όλες τις καταστάσεις πχ 4g-4g+

Μόνο τα βασικά δείχνει οπότε σε ξεγελάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Η αλήθεια είναι ότι δε δοκίμασα να τρέξω speedtest και στο p30. Στην ομιλία είναι και τα δύο το ίδιο χάλια πάντως.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά μπορώ να κατεβάσω κανονικά την εφαρμογή Netflix για να βλέπω ταινιες όπως κάνω και σε αντροιντ κινητό ή δε γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...