Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

 

Χρόνια χρήστης Android (εκτός από ένα μικρό διάλειμμα σε iOS) θέλω να κάνω μια ερώτηση για να αποφασίσω αν θα ξαναέρθω iOS.

 

Το κινητό κατεβάζω άμεσα κάποια torrent που τα κάνω cast στην τηλεόραση ή κάποια βίντεο ή mp3 από το YouTube που τα ακούω στην εφαρμογή της μουσικής. Στο iOS έχουν φτιάξει καθόλου κάτι από αυτά ή είναι ακόμα υποχρεωτική η χρήση υπολογιστή και iTunes για να περάσω τα αρχεία στο κινητό και να τα έχω μαζί μου;

 

Ευχαριστώ

Κατσε στο android που εχεις ελευθερια. Και εγω το σκεφτομουν και πηρα της φιλης μου ενα iphone να ξανα-δοκιμασω. Σε μιση μερα πισω τρεχοντας.
Link to comment
Share on other sites

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Άρα δεν άλλαξε τίποτα από παλαιότερα.

 

Αρκετά από αυτά ανήκουν στην φιλοσοφία της Apple γενικότερα

Δεν νομίζω να τίθεται θέμα χρόνου για να αλλάξουν

Μάλλον δεν θα γίνουν ποτέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με 4g ανοιχτο, ραδιόφωνο μέσω safari κανα δυωρο,here we go καμιά ώρα και κλήσεις 20 λεπτά είναι φυσιολογικό να φτάνω στο 20% σε 4 ώρες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με 4g ανοιχτο, ραδιόφωνο μέσω safari κανα δυωρο,here we go καμιά ώρα και κλήσεις 20 λεπτά είναι φυσιολογικό να φτάνω στο 20% σε 4 ώρες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με κάποια εφαρμογή για ραδιόφωνα μήπως καταναλώνεις λιγότερο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με 4g ανοιχτο, ραδιόφωνο μέσω safari κανα δυωρο,here we go καμιά ώρα και κλήσεις 20 λεπτά είναι φυσιολογικό να φτάνω στο 20% σε 4 ώρες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φιλε μου ακουγεται πολυ υπερβολικο. Εγω ακουω ραδιοφωνο με TuneIn εφαρμογης και δεν εχω τετοιες καταναλωσεις σε καμια των περιπτωσεων. Δες στις ρυθμισεις>μπαταρια τι καταναλωνει η καθε εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά με 4g ανοιχτο, ραδιόφωνο μέσω safari κανα δυωρο,here we go καμιά ώρα και κλήσεις 20 λεπτά είναι φυσιολογικό να φτάνω στο 20% σε 4 ώρες;

 

20% από γεμάτο σε 4 ώρες; Όχι δεν είναι φυσιολογικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά iPhone 11 ή iPhone 12 mini

 

Χάος μεταξύ τους

Το ένα μικρό το άλλο μεγάλο

Διαφορετικές οθόνες

Λίγο μόνο στα λεφτά είναι κοντά κοντά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά iPhone 11 ή iPhone 12 mini

 

Το 12 mini είναι για όσους δίνουν προτεραιότητα στο μέγεθος και θέλουν μικρή συσκευή. Σε αυτό το τομέα είναι μονόδρομος η επιλογή του. Αν δεν σε ενδιαφέρει το μέγεθος, διαλέγεις κάποιο από τα μεγαλύτερα μοντέλα. Συνεπώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, sos

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, sos .Έβαλα το κινητό στο λαπτοπ της αδερφής μου και κατέβασα το iTunes για να αντιγράψω κάτι σειρές που είχα κάνει συγχρονισμό από τον δικό μου υπολογιστή στο VLC. Το θέμα είναι ότι μόλις τελείωσε η αντιγραφή, χάθηκαν όλα μου τα τραγούδια. Είχα 50& τραγούδια κι τώρα έχω μόνο ένα που είχε στο δικό της PC.

Τι έπαιξε; Μπορώ να τα ανακτήσω κάπως;

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, sos

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, sos .Έβαλα το κινητό στο λαπτοπ της αδερφής μου και κατέβασα το iTunes για να αντιγράψω κάτι σειρές που είχα κάνει συγχρονισμό από τον δικό μου υπολογιστή στο VLC. Το θέμα είναι ότι μόλις τελείωσε η αντιγραφή, χάθηκαν όλα μου τα τραγούδια. Είχα 50& τραγούδια κι τώρα έχω μόνο ένα που είχε στο δικό της PC.

Τι έπαιξε; Μπορώ να τα ανακτήσω κάπως;

 

Κατά πάσα πιθανότητα , ειχες στο iTunes ενεργοποιημένη την επιλογή για συγχρονισμό μουσικής στο λαπτοπ της αδερφής σου , γιαυτο και έσβησε τα τραγούδια σου γιατί δεν τα βρήκε στο λαπτοπ της. Αν πας στο δικό σου και το βάλεις να συγχρονίσει και έχεις και τα τραγούδια στο λαπτοπ σου , θα τα ξαναβάλει λογικά.

:D
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το είχε σαν αυτόματη επιλογή γιατί δεν έχει iPhone & δεν είχε το iTunes στον υπολογιστή της. Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

Πρέπει να τις φτιάξει αυτές τις μλκιες η Apple κάποια στιγμή. (δεν εννοώ τον συγχρονισμό, αλλά το "κλείδωμα" του αποθηκευτικού χώρου) :down:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά,έχω αγοράσει έναν αντάπτορα με έξοδο audio jack και θέλω να κάνω μια ερώτηση.Ενώ τα ακουστικά συνδέονται κανονικά όταν τα συνδέω στο αμάξι δεν ακούγεται η μουσική από τα ηχεία του αμαξιού.Ξέρει κανείς γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχω αγοράσει έναν αντάπτορα με έξοδο audio jack και θέλω να κάνω μια ερώτηση.Ενώ τα ακουστικά συνδέονται κανονικά όταν τα συνδέω στο αμάξι δεν ακούγεται η μουσική από τα ηχεία του αμαξιού.Ξέρει κανείς γιατί;

 

Το ηχοσυστημα του αυτοκινήτου το έχεις ρυθμίσει να παίρνει ως πηγή ήχου την είσοδο aux?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχω αγοράσει έναν αντάπτορα με έξοδο audio jack και θέλω να κάνω μια ερώτηση.Ενώ τα ακουστικά συνδέονται κανονικά όταν τα συνδέω στο αμάξι δεν ακούγεται η μουσική από τα ηχεία του αμαξιού.Ξέρει κανείς γιατί;

 

Θα πας στις ρυθμίσεις στο Bluetooth , θα επιλέξεις τη συσκευή που είναι συνδεδεμένη και θα αλλάξεις τύπο συσκευής... δοκίμασε με ποια παίζει μουσική...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέονται απευθείας τα bluetooth ακουστικά στις κλήσεις?

Αγόρασα λόγω ταξιδιού ένα ζευγάρι Xiaomi Mi True Wireless και ενώ συνδέονται απευθείας και όλοι οι ήχοι περνάνε κατευθείαν σ'αυτά, στις κλήσεις πρέπει να το βγάζω από την τσέπη και να τα επιλέγω από την έξοδο ήχου (εκεί που έχει το μεγάφωνο).

Εκτός του ότι δεν είναι βολικό, με την αλλαγή που έκαναν και οι εισερχόμενες κλήσεις όταν το χρησιμοποιείς εμφανίζονται πλέον σαν tab πάνω ψηλά, εκεί δεν έχεις καν την επιλογή να το αλλάξεις - πρέπει να απαντήσεις την κλήση και μετά να πατήσεις πάνω αριστερά στο τηλέφωνο και να κάνεις τη διαδικασία που είπα παραπάνω.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέονται απευθείας τα bluetooth ακουστικά στις κλήσεις?

Αγόρασα λόγω ταξιδιού ένα ζευγάρι Xiaomi Mi True Wireless και ενώ συνδέονται απευθείας και όλοι οι ήχοι περνάνε κατευθείαν σ'αυτά, στις κλήσεις πρέπει να το βγάζω από την τσέπη και να τα επιλέγω από την έξοδο ήχου (εκεί που έχει το μεγάφωνο).

Εκτός του ότι δεν είναι βολικό, με την αλλαγή που έκαναν και οι εισερχόμενες κλήσεις όταν το χρησιμοποιείς εμφανίζονται πλέον σαν tab πάνω ψηλά, εκεί δεν έχεις καν την επιλογή να το αλλάξεις - πρέπει να απαντήσεις την κλήση και μετά να πατήσεις πάνω αριστερά στο τηλέφωνο και να κάνεις τη διαδικασία που είπα παραπάνω.

 

 

Αυτό που ζητάς το κάνουν τα airpods αυτόματα βάσει αισθητήρων.

 

Εσυ επειδή έχεις xiaomi, πήγαινε settings-accessibility-touch-call audio routing και διάλεξε τι θέλεις ως προεπιλογή

 

39a3d7617e46fc800c410583b36cc0d9.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ΘΕΟΣ ! :clap:

 

Να πω την αμαρτία μου, τα AirPods και κάθε άλλο ακουστικό που μοιάζει με αυτά (η αδερφή μου έχει της Huawei νομίζω), μου φαίνονται πολύ too much - τα συγκεκριμένα της Xiaomi τα διάλεξα μόνο και μόνο επειδή μοιάζουν με κουφέτο και περνούν σχεδόν απαρατήρητα ενώ της Apple και κάποια άλλα που είναι ακόμα πιο χοντρά, μου χτυπάνε.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέονται απευθείας τα bluetooth ακουστικά στις κλήσεις?

Αγόρασα λόγω ταξιδιού ένα ζευγάρι Xiaomi Mi True Wireless και ενώ συνδέονται απευθείας και όλοι οι ήχοι περνάνε κατευθείαν σ'αυτά, στις κλήσεις πρέπει να το βγάζω από την τσέπη και να τα επιλέγω από την έξοδο ήχου (εκεί που έχει το μεγάφωνο).

Εκτός του ότι δεν είναι βολικό, με την αλλαγή που έκαναν και οι εισερχόμενες κλήσεις όταν το χρησιμοποιείς εμφανίζονται πλέον σαν tab πάνω ψηλά, εκεί δεν έχεις καν την επιλογή να το αλλάξεις - πρέπει να απαντήσεις την κλήση και μετά να πατήσεις πάνω αριστερά στο τηλέφωνο και να κάνεις τη διαδικασία που είπα παραπάνω.

 

Με άλλα ακουστικά στο κάνει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι τα πρώτα ασύρματα ακουστικά που παίρνω - στα ενσύρματα της Apple δεν το έκανε, οι κλήσεις πήγαιναν στα ακουστικα κατευθείαν.

Σήμερα το πρωί τα χρησιμοποίησα μετά τη ρύθμιση που είπε ο φίλος πιο πάνω και πήγε κατευθείαν η κλήση στο ασύρματο.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα πρώτα ασύρματα ακουστικά που παίρνω - στα ενσύρματα της Apple δεν το έκανε, οι κλήσεις πήγαιναν στα ακουστικα κατευθείαν.

Σήμερα το πρωί τα χρησιμοποίησα μετά τη ρύθμιση που είπε ο φίλος πιο πάνω και πήγε κατευθείαν η κλήση στο ασύρματο.

 

Με τα ενσύρματα εννοείται ότι πηγαίνει εκεί

 

Δοκίμασε αλλά ακουστικά

Πρέπει να πηγαίνει πάντα ο ήχος σε αυτά χωρίς κάποια ρύθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...