Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παρατηρώ σε συχνά διαστήματα , ίσως και 3 ημερών να ζητά ενημέρωση μια εφαρμογή που την είχα κάνει πάλι πριν 2-3 μέρες ( βγαίνουν τόσο συχνά η μήπως δεν είναι επιτυχείς οι προηγούμενες και ξαναεμφανίζεται) πχ whatsapp κλπ

 

Βγαίνουν συνέχεια ενημερώσεις, μη σε απασχολεί, απλά τις κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε στην περίπτωση factory reset με την e sim?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε στην περίπτωση factory reset με την e sim?

 

 

Δεν έχω κάνει πότε αλλά χρήστες ανέφεραν ότι σε ρωτάει σε κάποια φάση αν θες να επαναφέρεις την e-sim, οπότε δεν την χάνεις.

 

Χάνεται μόνο αν αλλάξεις συσκευή.

 

Δεν γνωρίζω περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι γίνετε στην περίπτωση factory reset με την e sim?

Υπάρχει επιλογή να εξαιρεθεί η e-sim από το factory reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.Να ρωτήσω ρε παιδιά,τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να κοινοποιήσω ούτε από το iPhone μου,ούτε από το iPad βίντεο από το YouTube στο Facebook.Επισης δεν μου ανοίγει την εφαρμογή του YouTube,όταν είμαι στο Facebook.Καμια ιδέα τι συμβαίνει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά έναν περίεργο τρόπο,αν κάνεις επανεκκίνηση θα το δεις το Facebook για να κοινοποίησεις βίντεο από το YouTube...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Κατά έναν περίεργο τρόπο,αν κάνεις επανεκκίνηση θα το δεις το Facebook για να κοινοποίησεις βίντεο από το YouTube...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Με copy paste του συνδέσμου το κάνει,με κοινοποίηση δεν το κάνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με copy paste του συνδέσμου το κάνει,με κοινοποίηση δεν το κάνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ναι το είδα. Δεν το βγάζει άμεσα,πρέπει να πατήσεις το περισσότερα (...). Περίεργο.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα 11 το οποίο φορτίζω κάθε βράδυ στην ασύρματη φόρτωση και είναι η υγεία 100% εδώ και ένα χρόνο και μου έχει κάνει εντύπωση που δεν έχει ξεκολλήσει από εκεί. Νόμιζα ότι επειδή φορτίζει πολύ αργά όλο το βράδυ στο "πιατάκι" που το ακουμπάω όλη νύχτα οφείλεται, αλλά κάποιος τεχνικός μου είπε σήμερα ότι αντίθετα αυτό αναπτύσσει θερμοκρασία και θα στην καταστρέψει σύντομα, τι ισχύει ? γνωρίζει κανείς? ( όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα - όταν πάει στο 80% απλά θα πάω να βάλω μια νέα ) απλά έχω περιέργεια που δεν πέφτει ούτε 1%.να πάει δηλ στο 99%.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα 11 το οποίο φορτίζω κάθε βράδυ στην ασύρματη φόρτωση και είναι η υγεία 100% εδώ και ένα χρόνο και μου έχει κάνει εντύπωση που δεν έχει ξεκολλήσει από εκεί. Νόμιζα ότι επειδή φορτίζει πολύ αργά όλο το βράδυ στο "πιατάκι" που το ακουμπάω όλη νύχτα οφείλεται, αλλά κάποιος τεχνικός μου είπε σήμερα ότι αντίθετα αυτό αναπτύσσει θερμοκρασία και θα στην καταστρέψει σύντομα, τι ισχύει ? γνωρίζει κανείς? ( όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα - όταν πάει στο 80% απλά θα πάω να βάλω μια νέα ) απλά έχω περιέργεια που δεν πέφτει ούτε 1%.να πάει δηλ στο 99%.

 

Kι εγω εχω το 11Pro εδω και 15 μηνες στο 100%.

Φορτιζω κυρίως με φορτιστη iPad και αραιά και που με τον δικο του fast charger. Οι φορτίσεις είναι ακανόνιστες στη συχνοτητα τους.

 

Το μονο που κανω ειναι να το βγαζω καπου στο 90-95% και να μην το αφηνω να πέσει κατω απο 10%. Επισης το καλοκαιρι το κρυβω συστηματικά από το αμεσο παρατεταμενο ηλιακο φως. Δηλαδή ποτέ αφημενο σε ταμπλο αυτοκινητου ή σε τραπεζια ή ξαπλώστρα στην παραλία να το ψηνει ο ήλιος.

 

Γενικά η μπαταρία ειναι λίγο και θέμα παρτίδας που θα σου τύχει. Χαιρόμαστε τη συσκευη πάνω απ' όλα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα 11 το οποίο φορτίζω κάθε βράδυ στην ασύρματη φόρτωση και είναι η υγεία 100% εδώ και ένα χρόνο και μου έχει κάνει εντύπωση που δεν έχει ξεκολλήσει από εκεί. Νόμιζα ότι επειδή φορτίζει πολύ αργά όλο το βράδυ στο "πιατάκι" που το ακουμπάω όλη νύχτα οφείλεται, αλλά κάποιος τεχνικός μου είπε σήμερα ότι αντίθετα αυτό αναπτύσσει θερμοκρασία και θα στην καταστρέψει σύντομα, τι ισχύει ? γνωρίζει κανείς? ( όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα - όταν πάει στο 80% απλά θα πάω να βάλω μια νέα ) απλά έχω περιέργεια που δεν πέφτει ούτε 1%.να πάει δηλ στο 99%.

 

Σου έτυχε καλή μπαταρία και ίσως δουλεύει καλά η έξυπνη φόρτιση που ρίχνει την ένταση του ρεύματος πάνω από το 80% έτσι ώστε να φορτίζει πολύ πολύ αργά μέχρι το πρωί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και γώ που είμαι 86% πια, είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη διαχείρηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο 31/12/2019, υγεία μπαταρίας στο 100%, αλλά πλην εξαιρέσεων το βάζω για φόρτιση στο 40% και το βγάζω στο 80%.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από τα παραπάνω καταλήγουμε σε αυτό που λέμε καιρό τώρα... είναι περισσότερο θέμα τύχης να σου κάτσει καλή μπαταρία και λιγότερο ο τρόπος χρήσης και φόρτισης της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα στα φίλτρα του instagram?

Μερικές φορές δεν εμφανίζονται καν ακόμα και μετά από επανεκκίνηση της εφαρμγοής & της συσκευής ή όταν εμφανίζονται, κάνουν ώωωρες να φορτώσουν (σα να έχουμε iPhone 4s) :lol:

 

Επίσης, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς λειτουργεί το hotspot? Το χρησιμοποιώ συχνά τον τελευταίο καιρό και έχω παρατηρήσει ότι όταν συνδέεται σε μία συσκευή και βγω στο μενού, ΚΑΜΙΑ άλλη συσκευή δεν μπορεί να το βρει ώς δίκτυο (ούτε αυτή που έχει ήδη συνδεθεί). Προκειμένου να το βρίσκουν και άλλες συσκευές, πρέπει να μπαίνω στο μενού του hotspot. :blink:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα στα φίλτρα του instagram?

Μερικές φορές δεν εμφανίζονται καν ακόμα και μετά από επανεκκίνηση της εφαρμγοής & της συσκευής ή όταν εμφανίζονται, κάνουν ώωωρες να φορτώσουν (σα να έχουμε iPhone 4s) :lol:

 

Επίσης, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς λειτουργεί το hotspot? Το χρησιμοποιώ συχνά τον τελευταίο καιρό και έχω παρατηρήσει ότι όταν συνδέεται σε μία συσκευή και βγω στο μενού, ΚΑΜΙΑ άλλη συσκευή δεν μπορεί να το βρει ώς δίκτυο (ούτε αυτή που έχει ήδη συνδεθεί). Προκειμένου να το βρίσκουν και άλλες συσκευές, πρέπει να μπαίνω στο μενού του hotspot. :blink:

 

Μήπως έχεις βάλει ρύθμιση να συνδεθεί μόνο μια συσκευή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει ρύθμιση να συνδεθεί μόνο μια συσκευή;

 

Υπάρχει τέτοια ρύθμιση?

Θα δώσω ένα παράδειγμα: αυτή τη στιγμή το έχω συνδεδεμένο στο λάπτοπ και το έχω κλειδώσει ενώ φορτίζει. Αν για τον οποιοδήποτε λόγο χάσει επαφή πχ το μετακινήσω σε άλλο δωμάτιο ή αν θέλω ενώ το έχω στο λάπτοπ να το συνδέσω και στο PS4, θα πρέπει να το ξεκλειδώσω και να μπω συγκεκριμένα στο μενού "Personal Hotspot" (εκεί που ρυθμίσεις τον κωδικό κτλ). Αν το έχω κλειδωμένο ή είμαι σε κάποια εφαρμογή, ακόμα και αν τραβάει το λαπτοπ από αυτό, καμία άλλη συσκευή δεν θα το δει και το λαπτοπ αν το χάσει, δεν θα το ξαναδεί στη λίστα των δικτύων μέχρι να πάω στο συγκεκριμένο μενού. Ενώ στο LG V20 όποτε και να το ψάξω θα το δω στη λίστα των δικτύων (εκτός και αν περάσει το 15 λεπτο όπου αν δεν το συνδέσω κάπου, σβήνει μόνο του για εξοικονόμηση).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια ρύθμιση?

Θα δώσω ένα παράδειγμα: αυτή τη στιγμή το έχω συνδεδεμένο στο λάπτοπ και το έχω κλειδώσει ενώ φορτίζει. Αν για τον οποιοδήποτε λόγο χάσει επαφή πχ το μετακινήσω σε άλλο δωμάτιο ή αν θέλω ενώ το έχω στο λάπτοπ να το συνδέσω και στο PS4, θα πρέπει να το ξεκλειδώσω και να μπω συγκεκριμένα στο μενού "Personal Hotspot" (εκεί που ρυθμίσεις τον κωδικό κτλ). Αν το έχω κλειδωμένο ή είμαι σε κάποια εφαρμογή, ακόμα και αν τραβάει το λαπτοπ από αυτό, καμία άλλη συσκευή δεν θα το δει και το λαπτοπ αν το χάσει, δεν θα το ξαναδεί στη λίστα των δικτύων μέχρι να πάω στο συγκεκριμένο μενού. Ενώ στο LG V20 όποτε και να το ψάξω θα το δω στη λίστα των δικτύων (εκτός και αν περάσει το 15 λεπτο όπου αν δεν το συνδέσω κάπου, σβήνει μόνο του για εξοικονόμηση).

 

Εάν αποσυνδεθεί η συσκευή μετά από λίγο κλείνει το hotspot

Βλέπεις την επιλογή ανοιχτή αλλά δεν μπορεί άλλη συσκευή να σε βρει

Έτσι δουλεύει

Για έξτρα συσκευή ενώ είναι μια συνδεδεμένη ψάξε μέσα στις ρυθμίσεις νομίζω είχε επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια χρήστης Android (εκτός από ένα μικρό διάλειμμα σε iOS) θέλω να κάνω μια ερώτηση για να αποφασίσω αν θα ξαναέρθω iOS.

Το κινητό κατεβάζω άμεσα κάποια torrent που τα κάνω cast στην τηλεόραση ή κάποια βίντεο ή mp3 από το YouTube που τα ακούω στην εφαρμογή της μουσικής. Στο iOS έχουν φτιάξει καθόλου κάτι από αυτά ή είναι ακόμα υποχρεωτική η χρήση υπολογιστή και iTunes για να περάσω τα αρχεία στο κινητό και να τα έχω μαζί μου;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια χρήστης Android (εκτός από ένα μικρό διάλειμμα σε iOS) θέλω να κάνω μια ερώτηση για να αποφασίσω αν θα ξαναέρθω iOS.

Το κινητό κατεβάζω άμεσα κάποια torrent που τα κάνω cast στην τηλεόραση ή κάποια βίντεο ή mp3 από το YouTube που τα ακούω στην εφαρμογή της μουσικής. Στο iOS έχουν φτιάξει καθόλου κάτι από αυτά ή είναι ακόμα υποχρεωτική η χρήση υπολογιστή και iTunes για να περάσω τα αρχεία στο κινητό και να τα έχω μαζί μου;

Ευχαριστώ

 

Για torrent πρέπει να τα κατεβάσεις στον υπολογιστή

Μετά τα περνάς μέσο iTunes πχ στο vlc

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια χρήστης Android (εκτός από ένα μικρό διάλειμμα σε iOS) θέλω να κάνω μια ερώτηση για να αποφασίσω αν θα ξαναέρθω iOS.

Το κινητό κατεβάζω άμεσα κάποια torrent που τα κάνω cast στην τηλεόραση ή κάποια βίντεο ή mp3 από το YouTube που τα ακούω στην εφαρμογή της μουσικής. Στο iOS έχουν φτιάξει καθόλου κάτι από αυτά ή είναι ακόμα υποχρεωτική η χρήση υπολογιστή και iTunes για να περάσω τα αρχεία στο κινητό και να τα έχω μαζί μου;

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς, τα ξεχνάς τα torrent.

Θέλω κ εγώ κατά καιρούς, και ειδικά όταν ταξίδευα, να έχω διάφορες σειρές μέσα (και ειδικά κάτι 360p rips που σε 10gb χωράνε όλες τις σεζόν του HIMYM :shifty: ), αλλά πρέπει να τα κατεβάζω και να κάνω συγχρονισμό με το VLC μέσω iTunes.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...