Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το κατάστημα είπα όχι από την αντιπροσωπεία

 

Παιδιά με το κατάστημα δεν έβγαλα άκρη δεν έχουν doa και την έκανα τηλεφωνικά οπότε το στείλα isystem και βλεπουμε

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το κατάστημα δεν έβγαλα άκρη δεν έχουν doa και την έκανα τηλεφωνικά οπότε το στείλα isystem και βλεπουμε

 

Εμπλεξες όπως φαίνεται δυστυχώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμπλεξες όπως φαίνεται δυστυχώς

 

Ακριβώς ε τι να κάνουμε δε θα σκάσουμε κ ολας

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ε τι να κάνουμε δε θα σκάσουμε κ ολας

 

Κρίμα να παίρνεις νέα συσκευή και μετά να βρίσκεσαι με επισκευασμένο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από το κατάστημα είπα όχι από την αντιπροσωπεία
Με συγχωρείς δεν το κατάλαβα.
:)
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλάδα το πήρες φίλε μου ή απο εξωτερικο?

 

Από ελληνικό κατάστημα

Έχει αναφερθεί λίγο παραπάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με συγχωρείς δεν το κατάλαβα.

 

Έτσι κι αλλιώς τις πρώτες μέρες έχεις να κάνεις με το κατάστημα

Μιλάμε για συσκευή που δεν άνοιξε ποτέ

Εγώ θα είχα πάρει αναποδες

Είδη έχω νεύρα ακόμα και ας μην συνέβη σε εμένα

 

Έλεος 600€ για τούβλο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα θυμάμαι την πρώτη μου συσκευή που αγόρασα ποτέ από Skroutz, το LG Optimus G από το Kaisershop στην Ομόνοια, το άνοιξα και είχε σπασμένη οθόνη, και στο μισάωρο μέχρι να επιστρέψω στο μαγαζί, αναθεμάτιζα όλη την ώρα που αγόρασα από Skroutz... το μαγαζί συμπεριφέρθηκε άψογα, δέχτηκαν ότι δεν ήταν φταίξιμο μου, καθώς δεν είχε στις άκρες της οθόνης «ίχνη» από πέσιμο. Είναι μαγαζιά και μαγαζιά...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και είπα να κοιτάξω κ εγώ για που προοριζόταν το iPhone μου και βλέπω Σερβία και ξενερώνω,διότι δεν είναι στην Ευρωπαϊκή Ένωση.Οποτε λογικα,χτυπά ξυλο,μην χρειαστεί,δεν θα μπορέσω να διεκδικήσω τον 2ο χρόνο εγγύησης.Η μήπως ισχύει η διετία,αρκεί να είναι Ευρωπαϊκή χώρα, ανεξάρτητα από Ε.Ε;Αγορασμενο από Kaisershop, Ομόνοια,δεν νομίζω να τους ξαναπροτιμησω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ο δεύτερος χρόνος εγγύησης είναι ανεξάρτητος από την προέλευση της συσκευής μιας και έχει να κάνει με το αν καλύπτει το κατάστημα αγοράς το δεύτερο χρόνο.

 

Επίσης μου κάνει εντύπωση που παραξενεύτηκες για την προέλευση της συσκευές αφού θα γνώριζες ήδη ότι το kaisershop δεν είναι επίσημος μεταπωλητής ελληνικών συσκευών και μπορεί να τις φέρνει από οπουδήποτε στο εξωτερικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και είπα να κοιτάξω κ εγώ για που προοριζόταν το iPhone μου και βλέπω Σερβία και ξενερώνω,διότι δεν είναι στην Ευρωπαϊκή Ένωση.Οποτε λογικα,χτυπά ξυλο,μην χρειαστεί,δεν θα μπορέσω να διεκδικήσω τον 2ο χρόνο εγγύησης.Η μήπως ισχύει η διετία,αρκεί να είναι Ευρωπαϊκή χώρα, ανεξάρτητα από Ε.Ε;Αγορασμενο από Kaisershop, Ομόνοια,δεν νομίζω να τους ξαναπροτιμησω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από όπου και να το αγοράσεις δεν έχει σημασία, ούτε για το που προοριζόταν. Από την apple έχεις ένα χρόνο, δυο έχεις από το κατάστημα που το αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

Και είπα να κοιτάξω κ εγώ για που προοριζόταν το iPhone μου και βλέπω Σερβία και ξενερώνω,διότι δεν είναι στην Ευρωπαϊκή Ένωση.Οποτε λογικα,χτυπά ξυλο,μην χρειαστεί,δεν θα μπορέσω να διεκδικήσω τον 2ο χρόνο εγγύησης.Η μήπως ισχύει η διετία,αρκεί να είναι Ευρωπαϊκή χώρα, ανεξάρτητα από Ε.Ε;Αγορασμενο από Kaisershop, Ομόνοια,δεν νομίζω να τους ξαναπροτιμησω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι αλλά όταν το πήρες ήξερες για τον ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος χρόνος εγγύησης είναι ανεξάρτητος από την προέλευση της συσκευής μιας και έχει να κάνει με το αν καλύπτει το κατάστημα αγοράς το δεύτερο χρόνο.

 

Επίσης μου κάνει εντύπωση που παραξενεύτηκες για την προέλευση της συσκευές αφού θα γνώριζες ήδη ότι το kaisershop δεν είναι επίσημος μεταπωλητής ελληνικών συσκευών και μπορεί να τις φέρνει από οπουδήποτε στο εξωτερικό.

 

 

Υπεθεσα τοσο μεγάλο σκρουτζομαγαζο θα ήταν η συσκευή για Ευρωπαϊκή Ένωση τουλάχιστον

Ότι δεν θα ήταν για Ελλαδα το γνώριζα σαφώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αλλά όταν το πήρες ήξερες για τον ένα χρόνο

 

 

Τους ανέφερα κατά την παραλαβή για τη νομοθεσία για δύο έτη για συσκευή που προορίζεται για ευρωπαϊκή ένωση και μου είπαν ότι οκ ισχύει και θα ενεργοποιηθεί αφού περάσει ο πρώτος χρόνος.Μου είπαν ότι δεν θα με αφήσουν ακάλυπτο,δεν πολυπειστηκα όμως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από όπου και να το αγοράσεις δεν έχει σημασία, ούτε για το που προοριζόταν. Από την apple έχεις ένα χρόνο, δυο έχεις από το κατάστημα που το αγόρασες.

 

 

Δεν το δέχονται ολα τα καταστήματα απο Σκρουτζ αυτό που λες,σχεδόν κανένα δεν αναγνωρίζει εγγύηση πέρα από τον ένα χρόνο της apple.Παρε τηλέφωνο και ρωτα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πιθανότερο είναι να κρατήσουν το λόγο τους αν χρειαστεί, είναι από τα μεγαλύτερα και παλαιότερα skroutzoκαταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το κινητό γύρω στους 10 μηνες κ η μπαταρία έχει πέσει στο 87%. Η αντοχή της έχει πέσει κ δε βγάζει μέρα. Παίζει να μπει στην εγγύηση αλλαγή της ;Δε μου φαίνεται νορμαλ να έχει πέσει τόσο πολύ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Ας πάρει, αλλά να μην θρέφει καμιά ελπίδα, η εγγύηση είναι για τον πρώτο χρόνο και κάτω από 80%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς το παρακάτω σφάλμα όταν πάει να παίξει βίντεο από camera roll; Δεν μου το εμφανίζει πάντα. Δεν χρησιμοποιώ iCloud.

 

aba3adaec109413cba93487ec12879c4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς το παρακάτω σφάλμα όταν πάει να παίξει βίντεο από camera roll; Δεν μου το εμφανίζει πάντα. Δεν χρησιμοποιώ iCloud.

 

aba3adaec109413cba93487ec12879c4.jpg

 

Είχα κάτι τέτοια

Ήταν κατεστραμμένο αρχείο για κάποιο λόγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κάνει σε αρκετά. Στα οποία αν κάνω επεξεργασία και μετά άκυρο μου τα δείχνει μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Τον Δεκέμβρη του 2020 έκλεισα 1 χρόνο με το κινητό και η μπαταρία ήταν στο 95%. Από το Δεκέμβρη έως σήμερα έχει πέσει στο 92%, δεν είναι περίεργο; Ο τρόπος φόρτισης δεν έχει αλλάξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τον Δεκέμβρη του 2020 έκλεισα 1 χρόνο με το κινητό και η μπαταρία ήταν στο 95%. Από το Δεκέμβρη έως σήμερα έχει πέσει στο 92%, δεν είναι περίεργο; Ο τρόπος φόρτισης δεν έχει αλλάξει.

Δεν έχει να κάνει, έχει δικό του τρόπο που μειώνεται το ποσοστό της μπαταρίας και κανένας μας δεν το έχει καταλάβει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έπεσε σε 45 μέρες από 92 σε 87 και έχει μείνει έτσι εδώ και 3 μήνες, ακόμα και έπειτα από restore

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...