Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βγάζει κανένα τηλέφωνο της εταιρείας 10-15 ώρες οθόνης

 

 

Τα 6s,7,SE και Χ 3ετιας που είχες Τάσο, όχι δεν βγάζουν. Τα 11αρια ναι.

Link to comment
Share on other sites

Τα 6s,7,SE και Χ 3ετιας που είχες Τάσο, όχι δεν βγάζουν. Τα 11αρια ναι.

 

Έχω φίλους με τέτοιες συσκευές και τα ψάχνω

Ούτε 6 ώρες οποτε αστο είσαι αδιάβαστος

Είχα και XR που υποθετικά βγάζει καλά νούμερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλους με τέτοιες συσκευές και τα ψάχνω

Ούτε 6 ώρες οποτε αστο είσαι αδιάβαστος

Είχα και XR που υποθετικά βγάζει καλά νούμερα

 

 

Με pro max και pro στο στο σπίτι, δεν χρειάζεται να διαβάσω ούτε να ψάχνω συσκευές φίλων για να ξέρω την αυτονομία των συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλους με τέτοιες συσκευές και τα ψάχνω

Ούτε 6 ώρες οποτε αστο είσαι αδιάβαστος

Είχα και XR που υποθετικά βγάζει καλά νούμερα

 

 

Τι ούτε 6 ώρες δεν βλέπεις παραπάνω τις φωτογραφίες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέτρα από τη μπαταρία κι όχι από την οθόνη, θέλει βέβαια μέτρηση με το χεράκι και μπάρα μπάρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Το έκανα όπως βλέπεις παρακάτω και από την οθόνη το ίδιο βγαζει αν το απενεργοποιειςε και το ξαναενεργοποιεις μετά από κάθε φόρτιση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εντυπωσιακό και πάλι, έχω το 11 και μαξ έχω βγάλει 8:45 εκεί στο τρίμηνο, μετά έπαψα να μετράω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εντυπωσιακό και πάλι, έχω το 11 και μαξ έχω βγάλει 8:45 εκεί στο τρίμηνο, μετά έπαψα να μετράω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Άσε τώρα εντάξει εμείς είμαστε χθεσινοι δεν γνωρίζουμε

Σε λίγο θα σου πουν η συσκευή σου έχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άσε τώρα εντάξει εμείς είμαστε χθεσινοι δεν γνωρίζουμε

Σε λίγο θα σου πουν η συσκευή σου έχει πρόβλημα

 

 

Εσύ Τάσο ναι, αντικειμενικά όταν η συσκευή σου είναι 4ετιας μάλλον θεωρείσαι χθεσινός.

Στο pro max το sot είναι στις 8 ώρες με ανθρώπινη χρήση (δηλαδή όλα ανοιχτά και φόρτιση κάθε 3 μέρες περίπου) και με λιώσιμο τύπου καραντίνα βγάζει κάπου στις 14 ώρες sot χωρίς να κλείσεις κάτι.

Αυτά είναι δεδομένα, τα συγκρίναμε και τα επιβεβαιώσαμε μήνες πριν. Εάν ήσουν «σημερινός», θα τα είχες δει κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ Τάσο ναι, αντικειμενικά όταν η συσκευή σου είναι 4ετιας μάλλον θεωρείσαι χθεσινός.

Στο pro max το sot είναι στις 8 ώρες με ανθρώπινη χρήση (δηλαδή όλα ανοιχτά και φόρτιση κάθε 3 μέρες περίπου) και με λιώσιμο τύπου καραντίνα βγάζει κάπου στις 14 ώρες sot χωρίς να κλείσεις κάτι.

Αυτά είναι δεδομένα, τα συγκρίναμε και τα επιβεβαιώσαμε μήνες πριν. Εάν ήσουν «σημερινός», θα τα είχες δει κι εσύ.

 

Τι σχέση έχει η συσκευή μου;

Είπα εγώ ότι το iPhone 7 βγάζει 10 ώρες;

Δεν βγάζει iphone 10-15 ώρες οθόνη

Άμα το βάλεις σε πτήση και είσαι μόνο wifi σπίτι ναι ίσως

Βλέπω στις συσκευές γύρω μου τι γίνεται μην αγχώνεσαι

Για ipad ναι δεν έχω άποψη έχω να πιάσω 4 χρόνια αλλά κινητά συνέχεια ψαχνομαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 11 pro max μου έχει βγάλει πολλά 10ωρα SOT και του πίνω το αίμα με φωτογραφίες, social (ινσταγκραμ,fb κλπ που τραβάνε φουλ)

και πάει λέγοντας.

Το average είναι στα 9.30 σχεδόν.

 

Τώρα θυμήθηκα το S9 που είχα και έβγαζε 3:30-4 με το ζόρι, και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ χαχχααχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλέπω για 10ωρα + sot , να φανταστω αυτα είναι με απενεργοποιημένες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο, έτσι; Το δικό μου 11αρι με ενεργοποιημένο background app refresh , χρήση browsing και social media/im (whatsapp, instagram, viber, twitter και fb, όχι messenger) και συγχρονισμό 3 mail account μέχρι 8ωρο φτάνει ( σε wifi)
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλέπω για 10ωρα + sot , να φανταστω αυτα είναι με απενεργοποιημένες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο, έτσι; Το δικό μου 11αρι με ενεργοποιημένο background app refresh , χρήση browsing και social media/im (whatsapp, instagram, viber, twitter και fb, όχι messenger) και συγχρονισμό 3 mail account μέχρι 8ωρο φτάνει ( σε wifi)

 

Μια χαρά είναι για το απλό 11 (αν λες για το απλό)

και προφανώς μιλάμε για αυτά που χρησιμοποιεις.

Οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν χρησιμοποιουν καν fb μεσω του app, μπαινουν απο browser.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για το απλό 11 (αν λες για το απλό)

και προφανώς μιλάμε για αυτά που χρησιμοποιεις.

Οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν χρησιμοποιουν καν fb μεσω του app, μπαινουν απο browser.

 

Ο που προκύπτει αυτό;

Όλοι από την εφαρμογή μπαίνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το 11 pro max μου έχει βγάλει πολλά 10ωρα SOT και του πίνω το αίμα με φωτογραφίες, social (ινσταγκραμ,fb κλπ που τραβάνε φουλ)

και πάει λέγοντας.

Το average είναι στα 9.30 σχεδόν.

 

Τώρα θυμήθηκα το S9 που είχα και έβγαζε 3:30-4 με το ζόρι, και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ χαχχααχαχχα

 

 

 

Τι 4ωρο; 2μιση ώρες sot έβγαζε το S9 σε μένα και η μπαταρία ήταν κάτω από 20%!

 

Τι σχέση έχει η συσκευή μου;

 

Είπα εγώ ότι το iPhone 7 βγάζει 10 ώρες;

 

Δεν βγάζει iphone 10-15 ώρες οθόνη

 

Άμα το βάλεις σε πτήση και είσαι μόνο wifi σπίτι ναι ίσως

 

Βλέπω στις συσκευές γύρω μου τι γίνεται μην αγχώνεσαι

 

Για ipad ναι δεν έχω άποψη έχω να πιάσω 4 χρόνια αλλά κινητά συνέχεια ψαχνομαι

 

 

 

Η συσκευή σου έχει σχέση γιατί είπες ότι δεν είσαι χθεσινός. Σαν να κάνω εγώ τώρα κριτική σε σημερινό pixel επειδή είχα το 1. Καμία επαφή με την πραγματικότητα.

 

Επειδη βλέπω για 10ωρα + sot , να φανταστω αυτα είναι με απενεργοποιημένες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο, έτσι; Το δικό μου 11αρι με ενεργοποιημένο background app refresh , χρήση browsing και social media/im (whatsapp, instagram, viber, twitter και fb, όχι messenger) και συγχρονισμό 3 mail account μέχρι 8ωρο φτάνει ( σε wifi)

 

 

Δεν ξέρω τι κάνει ο καθένας, εγώ πάντως δεν κλείνω τίποτα. Οι χρόνοι που βλέπω στο pro Max μου, το pro της γυναίκας και το 11αρι φίλου που τα έχω σεταρει όλα εγώ είναι αναλογικά όπως θα έπρεπε χωρίς τεράστιες διάφορες με το επόμενο/προηγούμενο (pro Max>11>pro).

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλέπω για 10ωρα + sot , να φανταστω αυτα είναι με απενεργοποιημένες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο, έτσι; Το δικό μου 11αρι με ενεργοποιημένο background app refresh , χρήση browsing και social media/im (whatsapp, instagram, viber, twitter και fb, όχι messenger) και συγχρονισμό 3 mail account μέχρι 8ωρο φτάνει ( σε wifi)

 

 

Ναι εμένα είναι απενεργοποιημένες οι εφαρμογές στο παρασκήνιο,αλλά δεν έχω καταλάβει να χάνω κάτι με την απενεργοποίηση....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δικό μου αρχικά που το σκάλιζα λίγο παραπάνω για να το μάθω έβγαζα 11-13 ώρες σε πλήρη φόρτιση. Τώρα ανά 2 μέρες που φορτίζω συνολικά γύρω στο 70% μου λέει μ.ο. ενεργής οθόνης 3ω 26λ ανά ημέρα. Με όλα ανοιχτά, περίπου 70 εγκατεστημένα apps, χωρίς περιορισμό παρασκηνίου. Από τα reviews το φοβόμουν λίγο να πω την αλήθεια, αλλά καμία σχέση. Είχα πολλά χρόνια να δω τόσο καλή μπαταρία σε κινητό μου. Υπερευχαριστημένος! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα μου έχω ένα iphone 11 ενός κολλητού

4,5 ώρες οθόνη από το 90%

Το άλλο 10% πρέπει να είναι με αυτό το οποίο φτάνει κάποιος στις 15 ώρες οθόνης

 

Αφήστε ξέρω η συσκευή του φίλου μου είναι ελαττωματική ή έχει λάθος ρυθμίσεις όπως ανανέωση στο υπόβαθρο(που δεν έχει γιατί εγώ του τα είχα κλείσει όταν το αγοράσαμε μαζί)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταντήσει κουραστικός ρε φίλε. Βέβαια καταλαβαίνω και την ηλικία όταν ακούω για κολλητούς και BFF’s, οπότε δεν ασχολούμαι άλλο.

Είμαι στις 2μιση ώρες Sot με 89% υπόλοιπο στο pro Max (συν 45 λεπτά στο τηλέφωνο) και στέλνω θότς εντ πρέιερς στον κολλητούλη σου!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταντήσει κουραστικός ρε φίλε. Βέβαια καταλαβαίνω και την ηλικία όταν ακούω για κολλητούς και BFF’s, οπότε δεν ασχολούμαι άλλο.

Είμαι στις 2μιση ώρες Sot με 89% υπόλοιπο στο pro Max (συν 45 λεπτά στο τηλέφωνο) και στέλνω θότς εντ πρέιερς στον κολλητούλη σου!

 

Όπως εσύ αμφιβάλεις για αυτά που βλέπω εγώ σε συσκευές, εγώ γιατί να θεωρήσω δεδομένα τα δικά σου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε promax τουλάχιστον 7-8 ώρες οθόνη κι εγώ...., Data,wifi, παρασκήνιο κλειστά μόνο το βράδυ, στον ύπνο.Φόρτιση κάθε 2 μέρες. Υπερευχαριστημενος!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by panpan76
Link to comment
Share on other sites

Σε promax τουλάχιστον 7-8 ώρες οθόνη κι εγώ...., Data,wifi, παρασκήνιο κλειστά μόνο το βράδυ, στον ύπνο.Φόρτιση κάθε 2 μέρες. Υπερευχαριστημενος!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό ναι το θεωρώ κάτι φυσιολογικό για την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως εσύ αμφιβάλεις για αυτά που βλέπω εγώ σε συσκευές, εγώ γιατί να θεωρήσω δεδομένα τα δικά σου;

 

 

Μα Τασο γιατί αμφιβάλεις,πιο πάνω σου έχω επισυνάψει φωτογραφίες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα Τασο γιατί αμφιβάλεις,πιο πάνω σου έχω επισυνάψει φωτογραφίες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εσύ γιατί αμφιβάλεις;

Επειδή βλέπεις από το δικό σου και λες αυτό βλέπω

Έλα όμως που εγώ βλέπω από δικά μου και βλέπω άλλο

 

Άρα τι ισχύει;

Δεν μπορώ να κατανοήσω πως μπορεί να υπάρχει τέτοια διαφορά μεταξύ χρηστών

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνεννοούμαστε μου φαίνεται,εγώ σου βαζω με φωτογραφίες τα δικά μου δεδομένα,με φωτογραφίες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνεννοούμαστε μου φαίνεται,εγώ σου βαζω με φωτογραφίες τα δικά μου δεδομένα,με φωτογραφίες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Που είναι το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω

Κι εγώ σου λέω ότι ισχύει αυτό και αυτό στις συσκευές που βλέπω;

Είναι κακό να έχει κάποιος άλλα δεδομένα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να απενεργοποιήσω την υπηρεσιά που όταν με καλόυν στο κινητό να μην χτυπάει το tablet. Που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση; Έχω κολλήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...