Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks Τάσο! Ανέβασα ό,τι μπόρεσα σε cloud και όλα καλά!

 

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο όσο ξεσκονίζω το νήμα από την αρχή... Σκέφτομαι να πάρω έναν spigen ασύρματο φορτιστή με quick charge adapter λέει, από το ίδιο e-shop που πήρα θήκη και τζαμάκι spigen. Χρησιμοποιεί κανείς κάτι αντίστοιχο; Και αν ναι, τι να προτιμήσω;

 

 

Εγώ έχω πάρει αυτόν:

 

https://www.skroutz.gr/s/14922148/Spigen-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-F306W.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

 

4915123601b2aff04c268f361ef0c30e.jpg

 

 

Καλός είναι, απλά στην ενσύρματη λειτουργία δεν είναι πιο γρήγορος από τον φορτιστή του iPad!

Edited by drollAntonis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτόν:

 

https://www.skroutz.gr/s/14922148/Spigen-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-F306W.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

 

4915123601b2aff04c268f361ef0c30e.jpg

 

 

Καλός είναι, απλά στην ενσύρματη λειτουργία δεν είναι πιο γρήγορος από τον φορτιστή του iPad!

 

Μέγιστη φόρτιση 7.5 Ε ?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια δεν είναι πανάκριβο το τηλέφωνο για να το αγοράσει κάποιος;

 

Τι ερώτηση είναι αυτή; Για κάποιους είναι και για κάποιους δεν είναι. Πάντως οι πωλήσεις λένε ότι δεν είναι λίγοι αυτοί που τα δίνουν για αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν είναι πανάκριβο το τηλέφωνο για να το αγοράσει κάποιος;

 

4.5€ ο καφές στην παραλία δεν είναι ακριβός;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν είναι πανάκριβο το τηλέφωνο για να το αγοράσει κάποιος;

 

Τι εννοείς πανάκριβο;

Έχει πέσει στα 560-570 κάτι στο bestprice.

Για τα λεφτά του είναι τέρας και μη το σκέφτεσαι καν αν θες να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο μύστης κοιτάζει σπεκς και σκέφτεται:

 

«Μα καλά θέλουν 570€ για 4 γίγα ραμ, δυο τρύπες μόνο στην πλατη και οθόνη με τέτοια ανάλυση;

 

Αφού το Χαβαη/Τσαομι τάδε έχει 100 γιγαπιξελς και 20 τεραμπαιτ ραμ στη μισή τιμή...»

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν είναι πανάκριβο το τηλέφωνο για να το αγοράσει κάποιος;

 

Ελεύθερη αγορά έχουμε ευτυχώς και δόξα το Μεγαλοδύναμο. Δεν μας αναγκάζει κανείς να αγοράσουμε.

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα 570? αν ναι το σκέφτομαι αλλά αξίζει ακόμα ή πάλιωσε? με ενδιαφερουν οι καμερες κ η οθόνη, είναι πολύ κατώτερο απο το iphone12?
Link to comment
Share on other sites

Τι να πάλιωσε; Ενός χρόνου τηλέφωνο είναι κι έχει υποστήριξη τουλάχιστον αλλά 4 χρόνια από την Apple. Μικρές διάφορες με το 12.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα 570? αν ναι το σκέφτομαι αλλά αξίζει ακόμα ή πάλιωσε? με ενδιαφερουν οι καμερες κ η οθόνη, είναι πολύ κατώτερο απο το iphone12?

 

Καθόλου δεν πάλιωσε

Εγώ σκέψου μέχρι πριν ένα μήνα έκανα την δουλειά μου με 6s και τώρα με iPhone 7 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι με παλιό τηλέφωνο

Ίδιο λογισμικό ακριβώς τρέχουν απλά εντάξει δεν έχω τις τελευταίες κάμερες και την σούπερ μπαταρία

Το iPhone 11 όμως έχει την καλύτερη μπαταρία σε iPhone ακόμα και σε σύγκριση με τα καινούργια που βγαίνουν αυτές τις μέρες σιγά σιγά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο μύστης κοιτάζει σπεκς και σκέφτεται:

 

«Μα καλά θέλουν 570€ για 4 γίγα ραμ, δυο τρύπες μόνο στην πλατη και οθόνη με τέτοια ανάλυση;

 

Αφού το Χαβαη/Τσαομι τάδε έχει 100 γιγαπιξελς και 20 τεραμπαιτ ραμ στη μισή τιμή...»

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Πολύ εύστοχο σχόλιο,και εγώ σκέφτηκα ότι είναι αρκετά λεφτά για το iPhone SE 2020 που έχω τώρα αλλά αξίζει τα λεφτά του.

Βέβαια αν δεν έπαιρνα το SE η επιλογή μου θα ήταν το 11αρι και ας μην εχει touch id

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύστοχο σχόλιο,και εγώ σκέφτηκα ότι είναι αρκετά λεφτά για το iPhone SE 2020 που έχω τώρα αλλά αξίζει τα λεφτά του.

Βέβαια αν δεν έπαιρνα το SE η επιλογή μου θα ήταν το 11αρι και ας μην εχει touch id

 

Γενικότερα η apple πουλάει ακριβά

Ότι και να πάρεις είτε iPhone, iMac, iPad, MacBook και πάει λέγοντας

Το αν όμως κάποιος θέλει να δώσει αυτά τα χρήματα γιατί αναγνωρίζει 5 πράγματα που κάνουν την ζωή του και την δουλειά του καλύτερη, τότε καταλήγουμε πάλι ότι είναι θέμα του καθενός

 

Στα περίπου ίδια χαρακτηριστικά υπάρχουν συσκευές με τιμή 200-300& κάτω από μια συσκευή Apple

Ελεύθερη είναι η αγορά, ο καθένας κάνει την έρευνα του και ψωνίζει ανάλογα με τα δικά του κριτήρια

 

Μην ξεχνάμε όμως ότι δεν παίρνουμε και όλοι τα ιδια εισοδήματα. Στην μικρή Ελλάδα μια συσκευή τον 800€ είναι 1.5 μισθός για κάποιους ενώ για κάποιους άλλους είναι το 1/4 του μισθού τους. Δεν μιλάω για ακραία παραδείγματα αλλά έχουμε πολύ κόσμο που βγάζει 500€ και πολύ κόσμο που βγάζει 3000€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, μπορω να κλεινω την μια σιμ οποτε θελω η να την μπλοκαρω;

 

Ναι, φυσικά και μπορείς.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όσον αφορά την οθόνη τι λεει? προέρχομαι απο super amoled, θα είναι επίπονη η μετάβαση?? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όσον αφορά την οθόνη τι λεει? προέρχομαι απο super amoled, θα είναι επίπονη η μετάβαση?? :lol:

 

Ποια συσκευή είχες; Πολλές amoled είναι χειρότερες από την συγκεκριμένη. Μόνο η ονομασία amoled η ips lcd και λοιπά δεν λέει τίποτα

Υπάρχουν πάνελ και πανελ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω το samsung A8 που έχει πολύ καλή amoled πιστεύω, σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το hdr10 που δεν έχει στην οθόνη το iphone 11 που βοηθάει? Λογικά στο να βλέπεις καλύτερα τα βίντεο πχ youtube, netflix?

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το hdr10 που δεν έχει στην οθόνη το iphone 11 που βοηθάει? Λογικά στο να βλέπεις καλύτερα τα βίντεο πχ youtube, netflix?

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπου υποστηρίζεται πχ Netflix

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το samsung A8 που έχει πολύ καλή amoled πιστεύω, σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέτρια οθόνη έχει το a8

Το είχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύστοχο σχόλιο,και εγώ σκέφτηκα ότι είναι αρκετά λεφτά για το iPhone SE 2020 που έχω τώρα αλλά αξίζει τα λεφτά του.

Βέβαια αν δεν έπαιρνα το SE η επιλογή μου θα ήταν το 11αρι και ας μην εχει touch id

 

Να μην βιαστείς. Πάρε τον άλλον μήνα iPhone και κάτι καλύτερο από το se 2. Πήγαινε σε 11. Πάρε το τον άλλον ή τον μεθεπόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Να μην βιαστείς. Πάρε τον άλλον μήνα iPhone και κάτι καλύτερο από το se 2. Πήγαινε σε 11. Πάρε το τον άλλον ή τον μεθεπόμενο μήνα.

 

Βιάστηκα και το έχω από τον Σεπτέμβριο.

Βέβαια έχω και ενα Xiaomi σε ότι δεν με βολεύει η οθόνη του.

Επόμενη συσκευή θα είναι σίγουρα ένα 12αρι αν πέσει η τιμή του.

Μου αρέσει και σαν σχεδιασμός

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα και το έχω από τον Σεπτέμβριο.

Βέβαια έχω και ενα Xiaomi σε ότι δεν με βολεύει η οθόνη του.

Επόμενη συσκευή θα είναι σίγουρα ένα 12αρι αν πέσει η τιμή του.

Μου αρέσει και σαν σχεδιασμός

 

Δυστυχώς οι τιμές δεν πέφτουν

Δες τις τιμές από τα 11αρια και θα έχεις μια ιδέα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι τιμές δεν πέφτουν

Δες τις τιμές από τα 11αρια και θα έχεις μια ιδέα

 

Αυτό είναι το θέμα,σκεφτόμουν να το συνδυάσω με ένα iPad αλλά πιθανότερο είναι να μείνει στην άκρη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...