Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η GMείναι διαθέσιμη.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειχε σημερα τα νεα iphone τα οποια πανε για τον αλλο μηνα.

 

Αυτο που θα ενδιαφερει καποιους μιας και βγηκε νεο leak ειναι οτι τελικα τα νεα iphone δεν θα εχουν 120hz οθονη.

 

Επισης απο οτι φαινεται απο φετος οι συσκευες θα πωλουνται χωρις φορτιστες μεσα στο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μεταβώ από Android σε ios, οι αναβαθμίσεις γίνονται over the air? Τα apple παίρνουν θέματα; Παιχνίδια όπως π.χ το candy crush κατεβαίνουν δωρεάν; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι μάλλον στο ios 14 θα βαλουν και την επιλογη call recording. Ισχύει η ειναι fake news;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε το iOS 14 το κατεβάζω μόλις τώρα να δούμε πως θα είναι....

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,σε κίνηση όταν τραβάμε φωτογραφίες,πχ τα παιδιά να κάνουν κούνια, παίρνετε το επιθυμητό αποτέλεσμα;Ολες βγαίνουν με θόρυβο...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασα iOS 14 και εγω χθες το βραδυ, φαινεται πιο smooth η εμπειρια, ξεκινησαν και οι εφαρμογες τα update.

 

Τωρα μενει να δουμε πως θα παει η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το app library που εξυπηρετεί ακριβώς;;Δε βρίσκω λόγο και εγώ.Ωραιο που μπορείς επιτέλους να κρύψεις εικονίδια από την home screen.

Δείχνει όντως πιο smooth.Ας ελπίσουμε να μην επηρεάζει την μπαταρία.

Επίσης όταν ξεκλειδώνω την συσκευή με συνδεμένα τα airpods μου βγάζει πάνω ένα παράθυρο Airpods pro connected.Ελπίζω να είναι κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουφό αυτό που θα πω ... αλλά μετά την αναβάθμιση έχω την εντύπωση ότι χάθηκε η Γρηγόρη φόρτιση και τι εννοώ...

Από τον πρώτο μήνα έχω αγοράσει ταχυφορτιστή 30 W για iPad Air 3 καθώς τον χρησιμοποιώ και στο iPhone .

Όταν τον βάζω στην θύρα για να φορτίσει το κινητό κάνει ένα μπιπ ότι συνδέθηκε και καπάκια μετά από 2 δευτερόλεπτα κάνει άλλο ένα μπιπ. και τώρα μετά την αναβάθμιση μένει στο πρώτο μπιπ και νομίζω αργεί να φορτίσει .. θα επανέλθω αφού αδειάσει εντελώς το Κινητο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουφό αυτό που θα πω ... αλλά μετά την αναβάθμιση έχω την εντύπωση ότι χάθηκε η Γρηγόρη φόρτιση και τι εννοώ...

Από τον πρώτο μήνα έχω αγοράσει ταχυφορτιστή 30 W για iPad Air 3 καθώς τον χρησιμοποιώ και στο iPhone .

Όταν τον βάζω στην θύρα για να φορτίσει το κινητό κάνει ένα μπιπ ότι συνδέθηκε και καπάκια μετά από 2 δευτερόλεπτα κάνει άλλο ένα μπιπ. και τώρα μετά την αναβάθμιση μένει στο πρώτο μπιπ και νομίζω αργεί να φορτίσει .. θα επανέλθω αφού αδειάσει εντελώς το Κινητο

 

Εδώ πάντως με τον φορτιστή του κινητού (11 pro max) όλα είναι όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το app library που εξυπηρετεί ακριβώς;;Δε βρίσκω λόγο και εγώ.Ωραιο που μπορείς επιτέλους να κρύψεις εικονίδια από την home screen.

Δείχνει όντως πιο smooth.Ας ελπίσουμε να μην επηρεάζει την μπαταρία.

Επίσης όταν ξεκλειδώνω την συσκευή με συνδεμένα τα airpods μου βγάζει πάνω ένα παράθυρο Airpods pro connected.Ελπίζω να είναι κάποιο bug.

 

Πως ακριβως κρυβεις τα εικονιδια;;;

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως κρυβεις τα εικονιδια;;;

Με παρατεταμενο πατημα επιλεγεις αφαιρεση εφαρμογης και μετα πατας την επιλογη μετακινηση στη βιβλιοθηκη εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά σε 30 λεπτά 55% μπαταρία από 1%

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να αφαίρεσαν τον widget για τις αγαπημένες επαφές;;;;;;;

Ας το βελτιώνουν το iOS, ας το κάνουν πιο σβέλτο, αλλά μην αφαιρούν πράγματα που χρησιμοποιεί ο κόσμος.

Υπάρχουν για την αφαίρεση του συγκεκριμένου widget, νήματα και στο reddit και αλλού.

Δεν το είχε παρατηρήσει κανείς τόσο καιρό στις δοκιμαστικές εκδόσεις;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να αφαίρεσαν τον widget για τις αγαπημένες επαφές;;;;;;;

Ας το βελτιώνουν το iOS, ας το κάνουν πιο σβέλτο, αλλά μην αφαιρούν πράγματα που χρησιμοποιεί ο κόσμος.

Υπάρχουν για την αφαίρεση του συγκεκριμένου widget, νήματα και στο reddit και αλλού.

Δεν το είχε παρατηρήσει κανείς τόσο καιρό στις δοκιμαστικές εκδόσεις;

 

 

Έχουν αφαίρεσει πολλά widgets γενικά. Ένα από αυτά που θεωρούσα ιδιαίτερα χρήσιμο ήταν το "up next".

Επίσης δεν μου αρέσει προσωπικά που έχουν βγάλει τα widgets από το force touch (ή 3d touch ή whatever).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αρεσει παρα πολυ η αλλαγη στο widget της μπαταριας τωρα που το βαζεις και στην κεντρικη σελιδα και τα βλεπεις ολα σε ενα κουτακι απο πλευρας μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Όντως το app library που εξυπηρετεί ακριβώς;;Δε βρίσκω λόγο και εγώ.Ωραιο που μπορείς επιτέλους να κρύψεις εικονίδια από την home screen.

 

Για να μπορείς να κρύψεις εφαρμογές και σελίδες ολόκληρες, κάπου πρέπει να μπορείς να τις βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμή πάντως, τρελή κατανάλωση off-screen, ελπίζω να στρώσει στο μέλλον (νέος κάτοχος, την προηγούμενη Παρασκευή το πήρα). Γενικώς, τρομερή μπαταρία με το 13, αν είναι παρόμοια στη 14, θα είναι σούπερ!

 

Edit: Μάλλον το skype μου την κάνει..

Edited by happydonnut
Link to comment
Share on other sites

Το φορτισα μεχρι 100% απο χτες το βραδυ αφου περασα και την νεα εκδοση.

 

Μεχρι και τωρα αν και δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου ,παλι στο 100% ειναι η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Off screen και μένα τσιμπάει κατανάλωση αρκετή . Νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. Βέβαια νωρίς είναι ακόμα αφενός να έχω πλήρη εικόνα αφετέρου μόλις προχθές βγηκε η έκδοση.

 

ΥΓ τελικά έβγαλαν υγεία μπαταρίας για το ρολόι δεν ήταν φήμες ..

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν καμία εφαρμογή σου τραβάει μπαταρία.

Εμένα για κάποιο λόγο η εφαρμογή της εθνικής μου "ρουφουσε" μπαταρία για κάνα 40λεπτο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...