Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμμία φορά τη νύχτα όταν τραβάς φωτό με έντονο φως μπροστά

Αλλά είναι λογικό αυτό

 

 

Γιατί λες ότι είναι λογικό;Εγω δεν το έχω ξανασυναντησει σε καμία άλλη συσκευή που είχα στο παρελθόν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks man!!!

 

Μην το κανείς από τώρα όμως γιατί κόβεται η πρόσβαση. Μια μέρα πριν λήξη και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Μην το κανείς από τώρα όμως γιατί κόβεται η πρόσβαση. Μια μέρα πριν λήξη και είσαι οκ

 

Ετσι κι αλλιως δεν εβλεπα και τιποτα!!!

Ενα χρονο , 1 ταινια ειδα..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο δικό μου I phone 11, είναι ότι μόλις κατεβάσω το τηλέφωνο από το αυτί μου,κανονικά πρέπει η οθόνη να εμφανίσει τις επιλογές που έχω την ώρα της κλήσης (μεγάφωνο σιγαση τέλος κλήσης κτλ).δυστυχως αυτό δεν συμβαίνει άμεσα αλλά μετά από τρία τέσσερα δευτερόλεπτα.ακουγεται απλό αλλά δεν είναι.αργει αρκετά κατά τη γνώμη μου κ δω το έχω ξανασυναντήσει πουθενά.ειμαι κάτοχος I phone από το 2008 κ δεν το ζω ξαναδεί.ξερει κανεις που οφείλεται;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο δικό μου I phone 11, είναι ότι μόλις κατεβάσω το τηλέφωνο από το αυτί μου,κανονικά πρέπει η οθόνη να εμφανίσει τις επιλογές που έχω την ώρα της κλήσης (μεγάφωνο σιγαση τέλος κλήσης κτλ).δυστυχως αυτό δεν συμβαίνει άμεσα αλλά μετά από τρία τέσσερα δευτερόλεπτα.ακουγεται απλό αλλά δεν είναι.αργει αρκετά κατά τη γνώμη μου κ δω το έχω ξανασυναντήσει πουθενά.ειμαι κάτοχος I phone από το 2008 κ δεν το ζω ξαναδεί.ξερει κανεις που οφείλεται;ευχαριστω

 

Κάνε καμία επανεκκίνηση μήπως έχει κολλήσει κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο δικό μου I phone 11, είναι ότι μόλις κατεβάσω το τηλέφωνο από το αυτί μου,κανονικά πρέπει η οθόνη να εμφανίσει τις επιλογές που έχω την ώρα της κλήσης (μεγάφωνο σιγαση τέλος κλήσης κτλ).δυστυχως αυτό δεν συμβαίνει άμεσα αλλά μετά από τρία τέσσερα δευτερόλεπτα.ακουγεται απλό αλλά δεν είναι.αργει αρκετά κατά τη γνώμη μου κ δω το έχω ξανασυναντήσει πουθενά.ειμαι κάτοχος I phone από το 2008 κ δεν το ζω ξαναδεί.ξερει κανεις που οφείλεται;ευχαριστω

 

Μάλλον είναι το τζαμάκι που έχεις βάλει στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση αλλά συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα να υπάρχει.δυστυχως.τι άλλο μπορώ να κάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης εξηγήστε μου πως γίνεται στο κέντρο ελέγχου να μην μπορώ να προσθέσω την μπαταρία.δν υπάρχει καν σαν επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση αλλά συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα να υπάρχει.δυστυχως.τι άλλο μπορώ να κάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης εξηγήστε μου πως γίνεται στο κέντρο ελέγχου να μην μπορώ να προσθέσω την μπαταρία.δν υπάρχει καν σαν επιλογή

 

εχεις προστατευτικο τζαμι μπροστα;

 

στο κέντρο ελεηχου βάζεις οτι σου εμφανίζει εκει

μπαταρίες μπορείς στις γνωστοποιησεις αριστερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο ελέγχου μπήκε η μπαταρία.στο widget όμως όχι.ειδα κάποια βίντεο,που έλεγαν ότι έχει σχέση με το Bluetooth κ τις συνδεδεμένες συσκευές.αλλα εγώ προσωπικά δεν έχω συνδέσει ποτέ κάτι.οποτε πως θα βάλω τη μπαταρία να φαίνεται στα widgets

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως φταίει το τζαμάκι για το θέμα με τη κλήση.θα το βγάλω κ θα το τσεκάρω.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια στιγμή συνδέσεις έστω και ένα Bluetooth ακουστικό , θα στο βγάλει. Αλλιώς δε βγαίνει για το προσθέσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο ελέγχου μπήκε η μπαταρία.στο widget όμως όχι.ειδα κάποια βίντεο,που έλεγαν ότι έχει σχέση με το Bluetooth κ τις συνδεδεμένες συσκευές.αλλα εγώ προσωπικά δεν έχω συνδέσει ποτέ κάτι.οποτε πως θα βάλω τη μπαταρία να φαίνεται στα widgets

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως φταίει το τζαμάκι για το θέμα με τη κλήση.θα το βγάλω κ θα το τσεκάρω.ευχαριστω πολυ

 

Ναι πρέπει να βάλεις ρολόι ή ακουστικά για να εμφανιστεί η επιλογή

Σκέτο το κινητό δεν εμφανίζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,φορτισα το βράδυ τη συσκευή,ήταν στο 100%.Δεχθηκα μια κλήση το πρωί,μίλησα κάνα 2λεπτο και κατά τις 11 το τηλέφωνο,ήταν στο 92%.Πρωτη φορά το βλέπω αυτό.

Επειδή συνήθως φορτίζω βράδυ,το πρωί το βρίσκω το τηλέφωνο στο 99%.Ειναι φυσιολογικό τόσο μεγάλη πτώση;

Το μόνο διαφορετικό που έκανε χθες ήταν ότι ενεργοποίησα στο iCloud τις φωτογραφίες,ενώ τις είχα κλειστές...Να φταίει αυτό;

Από ότι βλέπω όντως έχει χρησιμοποιηθεί το 60% της μπαταρίας στο παρασκήνιο για τις φωτογραφίες...Το έχετε ανοιχτό εσείς ή το κλείνετε;

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν τώρα ενεργοποίησες το iCloud Photos, είναι λογικό να σου καταναλώσει περισσότερη μπαταρία γιατί είναι σε διαδικασία να περάσει όλες τις φωτογραφίες και βίντεο από τη συσκευή σου στο iCloud. Όταν τελειώσει αυτό θα επανέλθει η κατανάλωση σε λογικά επίπεδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

iOS 13.7

Νέα αυτοκολλητα memoji, δυνατοτητα κοινής χρήσης φακέλων iCloud drive απο την εφαρμογή 'αρχεία' και επιδιορθώσεις σφαλμάτων.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

iOS 13.7

Νέα αυτοκολλητα memoji, δυνατοτητα κοινής χρήσης φακέλων iCloud drive απο την εφαρμογή 'αρχεία' και επιδιορθώσεις σφαλμάτων.

 

Την περασα και εγω, δεν περιμενα 13.7....νομιζα οτι θα παμε κατευθειαν iOS 14.

 

Σεπτεμβρη δεν θα βγει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

iOS 13.7

Νέα αυτοκολλητα memoji, δυνατοτητα κοινής χρήσης φακέλων iCloud drive απο την εφαρμογή 'αρχεία' και επιδιορθώσεις σφαλμάτων.

 

Αυτά που λες τα έδωσε πριν ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έκανα καθαρό restore στην 13.7 Αυτό που με ενόχλησε είναι ότι είχα κάποιες κλήσεις και οταν πήγαινα να κάνω μου λέει ότι είχατε κάνει με ένα παλιό δίκτυο. Κάτι τέτοιο. Έσβησα όλο το ιστορικό των κλήσεων και τώρα όλα οκ
Link to comment
Share on other sites

Το night mode σας βγάζει καθαρές φωτογραφίες;;;Εμενα πολύ κουνημενες τις βγάζει.44e2c38befc5ab58924177f6c8999b32.jpg

ac13108248f658105b53f448d06b87ba.jpg

19743eab58c129fd3072e7f3a8777834.jpg

Είναι οκ λέτε;Μηπως εχω πολλές απαιτήσεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το night mode σας βγάζει καθαρές φωτογραφίες;;;Εμενα πολύ κουνημενες τις βγάζει.44e2c38befc5ab58924177f6c8999b32.jpg

ac13108248f658105b53f448d06b87ba.jpg

19743eab58c129fd3072e7f3a8777834.jpg

Είναι οκ λέτε;Μηπως εχω πολλές απαιτήσεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στη νυχτερινή λήψη με το που πατάς το «κλικ» της φωτογραφίας αρχίζουν να μετράνε κάποια δευτερόλεπτα ... εκεί θα πρέπει να συνεχίσεις να εχεις εντελώς ακίνητο το κινητο.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Στη νυχτερινή λήψη με το που πατάς το «κλικ» της φωτογραφίας αρχίζουν να μετράνε κάποια δευτερόλεπτα ... εκεί θα πρέπει να συνεχίσεις να εχεις εντελώς ακίνητο το κινητο.

 

 

Το έχω ακίνητο...Η φωτογραφία είναι έτσι κουνημενη πριν την τραβήξω,σαν να μην μπορεί να εστιάσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

Από τις 30 Σεπτεμβρίου που έχω το κινητό η υγεία της μπαταρία έχει πέσει στο 92%

Η φόρτιση έχει γίνει ως τώρα με ταχύφορτιστή 30 W και ασύρματο φορτιστή.

Θα με ενδιέφερε ενδεικτικά να μου λέγατε μερικοί ακόμη ποσό είναι υγεία της μπαταρίας σήμερα ( ύστερα από 11 μήνες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω ακίνητο...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η άλλη επιλογή να σβήσεις το flash αν το έχεις ενεργοποιημένο θεωρώ ότι βγάζει καλύτερα χωρίς Φλας και τέλος να αυξήσεις τα δευτερόλεπτα που μετράει

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Από τις 30 Σεπτεμβρίου που έχω το κινητό η υγεία της μπαταρία έχει πέσει στο 92%

Η φόρτιση έχει γίνει ως τώρα με ταχύφορτιστή 30 W και ασύρματο φορτιστή.

Θα με ενδιέφερε ενδεικτικά να μου λέγατε μερικοί ακόμη ποσό είναι υγεία της μπαταρίας σήμερα ( ύστερα από 11 μήνες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η άλλη επιλογή να σβήσεις το flash αν το έχεις ενεργοποιημένο θεωρώ ότι βγάζει καλύτερα χωρίς Φλας και τέλος να αυξήσεις τα δευτερόλεπτα που μετράει

 

 

Τα έκανα και αυτά που μου είπες, ούτως ή άλλως το φλας κλειστό ήταν.Το θέμα είναι ότι από πριν πατήσω για να βγει η φωτογραφία,κουνιέται ήδη η εικόνα και δεν εστιάζει.Το ois δεν δουλεύει στο night mode;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς από τότε που το αγόρασες είναι έτσι;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς από τότε που το αγόρασες είναι έτσι;

 

 

Στο night mode μου το κάνει αυτό.Ναι από τότε που το αγόρασα είναι έτσι.Τη μέρα δεν έχω θέμα.Στο night mode δουλεύει το ois;

Τέλος πάντων μάλλον υπερβαλω αυτό μου το κάνει σχεδόν στο απόλυτο σκοτάδι.Εκει ζοριζεται πολύ.f546d7ad50235a67eb825ffcb5effb47.jpg

 

Με λίγο φως 09aa76e564c7a32d5c171cc03ac1984c.jpg

Με σχεδόν καθόλου φως.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...