Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kανε tap που θελεις να φωτομετρησεις και αφου σου βγαλει ενα εικονιδιο τετραγωνο με ήλιο. Μετα με swipes πάνω ή κατω μπορεις να ρυθμίσεις την έκθεση.

 

Αν θέλεις "επαγγελματικές" ρυθμίσεις, βαλε άλλη εφαρμογή από το κατάστημα.

Aυτες οι εφαρμογες για περισσότερες ρυθμίσεις στη καμερα, χρησιμοποιούν τη καμερα της συσκευής; Και εαν ναι, ποια ειναι αξιόλογη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aυτες οι εφαρμογες για περισσότερες ρυθμίσεις στη καμερα, χρησιμοποιούν τη καμερα της συσκευής; Και εαν ναι, ποια ειναι αξιόλογη;

 

 

https://iphonephotographyschool.com/best-camera-app-for-iphone/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δω από καπου με το IMEI,για ποια χώρα προορίζεται η συσκευή μου;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

Γράφεις τον σειριακό αριθμό της συσκευής (Ρυθμίσεις-Σχετικά), όχι το ΙΜΕΙ.

Δεν σου δείχνει χώρες κλπ, αλλά αν έχεις εγγύηση σε ισχύ νόμιμα και μέχρι πότε.

Ουσιαστικά αν έχεις νόμιμη εγγύηση της συγκεκριμένης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το κλείσεις από τις ρυθμίσεις δεν ανοίγει μόνο του .........εάν το κλείνεις από το κέντρο ελέγχου ξανανοίγει την άλλη μέρα

 

 

Επίσης αν κλείσεις και ανοίξες το κινητό στο ανοίγει από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή shortcut μπορείς να δώσεις διάφορες λύσεις σε όλα αυτά τα «θεματάκια».

Ψάξε στο google και YouTube και θα καταλάβεις τί λέω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη γνώμη σας για ένα ζήτημα που αντιμετωπίζει η κοπέλα μου με το iPhone 11 της, το οποίο αγοράστηκε τέλη Μαΐου από πολύ γνωστό κατάστημα.

 

Όπως μπορείτε να δείτε και στη φωτογραφία που επισυνάπτω, η οθόνη εμφάνισε κάτι σαν λεκέδες/μουτζούρες που δεν καθαρίζουν με τίποτα, ενώ η επιφάνεια της οθόνης πάνω από τα σημεία αυτά είναι εντελώς λεία. Πραγματικά, φαίνεται να είναι στο εσωτερικό της οθόνης.

 

Μετά από επίσκεψή της στο iStorm στο Κολωνάκι, ο τεχνικός της είπε ότι το πρόβλημα είναι αισθητικής φύσης και ότι δεν το δέχεται ούτε καν για επισκευή. Της έδωσαν ένα τηλέφωνο ώστε να επικοινωνήσει με το κεντρικό support της Apple στην Ελλάδα, μήπως κατ'εξαίρεση την δώσουν εντολή για επισκευή.

 

Μου φαίνεται τραγική η αντιμετώπισή τους, αφού δεν επηρεάζει τη χρήση μόνο αισθητικά, αλλά πρόκειται για δυσλειτουργία της οθόνης. Με λίγη έρευνα στο web διαπίστωσα ότι και άλλοι χρήστες έχουν αντίστοιχα προβλήματα στο εξωτερικό, ακόμα και σε παλιότερα μοντέλα, όπου η Apple διευθέτησε. Εάν δε βγάλει άκρη αύριο με το support, η επόμενη ενέργεια είναι καταγγελία στην Προστασία του Καταναλωτή.

 

Έχετε ξαναδεί ποτέ κάτι αντίστοιχο;

 

32fa3041cfe8c6ba271ea330932c0a6f.jpg37b4a41fcace54c056470572dddd7cad.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λεκέδες στο εσωτερικό της οθόνης.

Κάποιο ρετσίνι ή αλλος χημικός παράγοντας (κόλλα, βαφή, οξυζενέ κλπ) προκάλεσε από την αφή εξωτερική αλλοίωση στο γυαλί.

Ίσως και να αφαιρείται με το σωστό διάλυμα, αλλά δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι καθώς μπορεί να γίνει και χειρότερο.

 

Το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν έγινε μόνο του.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν είναι στο εξωτερικό της οθόνης, το έχω μπροστά μου το κινητό.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάποιο χημικό χάλασε το τζαμί της συσκευής

Θεωρώ ότι σωστά σου είπαν ότι δεν ανήκει σε πρόβλημα της εγγύησης

Ειδικά οι κοπέλες με τα χημικά τα πηγαίνουν πολύ καλά όποτε καθόλου απίθανο κάτι να έπεσε ή με κάτι να προσπάθησε να το καθαρίσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η μείωση 100€ στην τιμή στις αλυσίδες θα είναι προσωρινή ή μόνιμη?

 

Θα υπαρχει ουτως ή αλλως μειωση τιμης οταν ανακοινωθουν τα νεα iphone στα παλιοτερα μοντελα που θα συνεχιζουν να πωλουνται.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρχει ουτως ή αλλως μειωση τιμης οταν ανακοινωθουν τα νεα iphone στα παλιοτερα μοντελα που θα συνεχιζουν να πωλουνται.

 

Επομένως πιστεύεις οτι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναανέβει από δω και πέρα... σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Επομένως πιστεύεις οτι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναανέβει από δω και πέρα... σωστά?

 

οταν αρχισει να μειωνεται το στοκ και τα μαγαζια που το φερνουν μπορει να ανεβει

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν αρχισει να μειωνεται το στοκ και τα μαγαζια που το φερνουν μπορει να ανεβει

Αυτό είναι αλήθεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες σας βγάζει περίπου sot;Επισης στο ποσό % το βάζετε για φόρτιση;Εγω σε χρήση με λιγες κλήσεις και wifi,είδα 8 ώρες sot με υπολοιπομενο 20% και με χρήση με περισσότερες κλήσεις και WiFi και 4g,λίγο πάνω από 7 ώρες.

Μόλις πάει στο 20% το βάζω για φόρτιση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αναφορά την υπερ ευρυγώνια κάμερα ,την selfie και το night mode,μπορείς να αγοράσεις την εφαρμογή neural cam με 3€ περίπου και θα έχεις night mode σε όλες τις κάμερες με πολύ καλό αποτέλεσμα .

 

 

Έχει nigthmode η εφαρμογή σε όλα τα mode υπερυρυγωνιος κτλ;Διαβαζω ότι μετά το update του Μαιου,χάλασε πολύ η εφαρμογή,ισχύει;Οταν λέει κοστίζει 3,5 ευρώ,εννοούμε για μια φορά πληρωμή,όχι κάθε μήνα ε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Night mode σε όλους τους φακούς .

3,5€ μια φορά δίνεις ,εγώ κάποια διαφορά στο αν χάλασε δεν έχω δει και την έχω πολύ καιρό .Αν κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι ας μας πει .

Link to comment
Share on other sites

Night mode σε όλους τους φακούς .

3,5€ μια φορά δίνεις ,εγώ κάποια διαφορά στο αν χάλασε δεν έχω δει και την έχω πολύ καιρό .Αν κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι ας μας πει .

 

Και εγώ την έχω πολύ καιρό

Είναι τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να ρωτησω περι μπαταρίας φορτιση, γιατι δε γμωριζω συμπεριφορά σε iphone.Tη συσκευη τη φορτιζω με το καλωδιο της, μεσω pc πάντα.Οταν φτασει στο 95% περίπου το βγαζω και οταν παει στο 25% περίπου το ξαναφορτίζω. Βεβαια και ενδιάμεσα το εχω στη φορτιση όταν ειμαι σπιτι. Σωστό η λάθος; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Να ρωτησω περι μπαταρίας φορτιση, γιατι δε γμωριζω συμπεριφορά σε iphone.Tη συσκευη τη φορτιζω με το καλωδιο της, μεσω pc πάντα.Οταν φτασει στο 95% περίπου το βγαζω και οταν παει στο 25% περίπου το ξαναφορτίζω. Βεβαια και ενδιάμεσα το εχω στη φορτιση όταν ειμαι σπιτι. Σωστό η λάθος;

 

Τυπικά σωστό, αλλά δεν χρειάζεται τόσος "ψυχαναγκασμός".

Στα 2-3 χρονια όσο και να προσέχεις, θα χρειαστείς αντικατάσταση μπαταρίας.

Συμβουλή μου είναι να χαίρεσαι τη συσκευή.

Τα πράγματα είναι για να μας υπηρετούν, όχι να τα υπηρετούμε.

Link to comment
Share on other sites

Τυπικά σωστό, αλλά δεν χρειάζεται τόσος "ψυχαναγκασμός".

Στα 2-3 χρονια όσο και να προσέχεις, θα χρειαστείς αντικατάσταση μπαταρίας.

Συμβουλή μου είναι να χαίρεσαι τη συσκευή.

Τα πράγματα είναι για να μας υπηρετούν, όχι να τα υπηρετούμε.

Ναι σιγουρα θα θελω μπαταρία αλλα επειδη με καλύπτει αυτη η συσκευη στο επακρο λέω να τη προσεξω ακομα καλυτερα αφου σκοπευω να τη κρατησω για χρονια.Παντα αλλες συσκευες στο χρονο πανω φευγανε (android).

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα θα θελω μπαταρία αλλα επειδη με καλύπτει αυτη η συσκευη στο επακρο λέω να τη προσεξω ακομα καλυτερα αφου σκοπευω να τη κρατησω για χρονια.Παντα αλλες συσκευες στο χρονο πανω φευγανε (android).

 

Ότι και να κανείς παίζει ρόλο τι μπαταρία σου έχει τυχει

Αν είναι να χαλάσει στον χρόνο θα χαλάσει

Εάν είναι να σε πάει 2 χρόνια ότι και να κανείς θα πάει περίπου τόσο

 

Φόρτιζε με τον μαμά φορτιστή όποτε έχεις ανάγκη για ενέργεια και μην ασχολείσαι

 

2-3 iPhone 11 που έπιασα στα χέρια μου πάντως δεν είδα καλά δείγματα υγείας μπαταρίας. Σαν να μην έχουν καλή μπαταρία. Πολύ γρήγορα μου φάνηκε να πέφτουν τα ποσοστά σε σύντομο διάστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κανείς παίζει ρόλο τι μπαταρία σου έχει τυχει

Αν είναι να χαλάσει στον χρόνο θα χαλάσει

Εάν είναι να σε πάει 2 χρόνια ότι και να κανείς θα πάει περίπου τόσο

 

Φόρτιζε με τον μαμά φορτιστή όποτε έχεις ανάγκη για ενέργεια και μην ασχολείσαι

 

2-3 iPhone 11 που έπιασα στα χέρια μου πάντως δεν είδα καλά δείγματα υγείας μπαταρίας. Σαν να μην έχουν καλή μπαταρία. Πολύ γρήγορα μου φάνηκε να πέφτουν τα ποσοστά σε σύντομο διάστημα

 

 

Μα για το 11 ίσα ίσα που λένε το αντίθετο, ότι η μπαταρία είναι πολύ καλή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2-3 iPhone 11 που έπιασα στα χέρια μου πάντως δεν είδα καλά δείγματα υγείας μπαταρίας. Σαν να μην έχουν καλή μπαταρία. Πολύ γρήγορα μου φάνηκε να πέφτουν τα ποσοστά σε σύντομο διάστημα

 

Και με τα Pro / Pro Max τα ίδια ισχύουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...