Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χρησιμοποιώ ως dual sim από την αρχή. Δεν έχω βρει τρόπο να κάνω αυτό που λες. Θα ήθελα και εγώ να υποστηρίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ερωτηση για dual sim και dual apps.

Υπαρχει η δυνατοτητα οταν το χρησιμοποιεις ως dual sim να εχεις διπλες εφαρμογες πχ viber messenger whatsapp οπως στα android/samsung ?

 

Αν ναι, υπαρχει η δυνατοτητα εργοστασιακα μεσω του ios?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι από όσο ξέρω... άσε που θα έπρεπε να υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνει αυτή την δουλειά όπως στα samsung ή οπως στα one plus απ΄οτι θυμαμε οταν ειχα android.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα αν γίνεται μια γρήγορη απάντηση σε μια απορία που έχω:

 

Πήρε ο θείος μου το iphone 11 και μου λέει ότι όταν τον καλούνε ο ηχος είναι πολύ σιγανός και από τις ρυθμίσεις με αύξηση της έντασης δεν αλλαζει τίποτα.

 

Επειδή θα πάω αύριο να το δω όποιος μπορεί ας βοηθήσει μιας και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από ios.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα αν γίνεται μια γρήγορη απάντηση σε μια απορία που έχω:

 

Πήρε ο θείος μου το iphone 11 και μου λέει ότι όταν τον καλούνε ο ηχος είναι πολύ σιγανός και από τις ρυθμίσεις με αύξηση της έντασης δεν αλλαζει τίποτα.

 

Επειδή θα πάω αύριο να το δω όποιος μπορεί ας βοηθήσει μιας και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από ios.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Έτσι γίνεται .Πες του θείου να διαβάσει το ....προσπέκτους και τις οδηγίες χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα αν γίνεται μια γρήγορη απάντηση σε μια απορία που έχω:

 

Πήρε ο θείος μου το iphone 11 και μου λέει ότι όταν τον καλούνε ο ηχος είναι πολύ σιγανός και από τις ρυθμίσεις με αύξηση της έντασης δεν αλλαζει τίποτα.

 

Επειδή θα πάω αύριο να το δω όποιος μπορεί ας βοηθήσει μιας και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από ios.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Καλησπέρα.

Υπάρχει μια ρύθμιση στην προσβασιμότητα, Face ID και προσοχή.

Να ξετσεκαρει τον διακόπτη δυνατότητες προσοχής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα αν γίνεται μια γρήγορη απάντηση σε μια απορία που έχω:

 

Πήρε ο θείος μου το iphone 11 και μου λέει ότι όταν τον καλούνε ο ηχος είναι πολύ σιγανός και από τις ρυθμίσεις με αύξηση της έντασης δεν αλλαζει τίποτα.

 

Επειδή θα πάω αύριο να το δω όποιος μπορεί ας βοηθήσει μιας και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από ios.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εάν έχεις την συσκευή στο χέρι ναι δεν χτυπάει δυνατά

Υπάρχει αισθητήρας όπως σου είπαν από πάνω

Εάν απενεργοποιηθεί αυτό μετά χτυπάει κανονικά είτε το έχεις στο τραπέζι είτε στην τσέπη είτε στο χέρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και τους τρεις.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν απενεργοποιήσω τον αισθητήρα κερδίζω τον ήχο, χάνω όμως κάτι άλλο που είναι ίσως σημαντικό ή όχι??

 

Όποιος θέλει απαντάει απλά μου γεννήθηκε η απορία από τις απαντήσεις..:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και τους τρεις.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν απενεργοποιήσω τον αισθητήρα κερδίζω τον ήχο, χάνω όμως κάτι άλλο που είναι ίσως σημαντικό ή όχι??

 

Όποιος θέλει απαντάει απλά μου γεννήθηκε η απορία από τις απαντήσεις..:):):)

 

Δεν κλείνεις τον αισθητήρα

Κλείνεις την δυνατότητα αυτήν που παίρνει τιμές από τον αισθητήρα

Σαν να λέμε το βάζω στο αθόρυβο αλλά το ηχείο της συσκευής συνεχίζει να υφίσταται δεν το αποσυνδέεις εντελώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Παράγγειλα και εγώ ένα 11μαυρο με 128gb για σιγουριά, το απλο και περιμενω αύριο ή μεθαύριο να έρθει . Δεν ξέρω αν έκανα καλά στο χρώμα . Εσείς τι χρώμα έχετε??? Επίσης πάω από Samsung Galaxy Note 8 στο iphone οπότε ελπίζω να δω διάφορες και ειδικά στην κάμερα που με ενδιαφέρει πολύ. Φοβάμαι που είναι πιο μικρό αλλά πιστεύω θα το συνηθίσω. Γυναίκα ειμαι απλά το αναφέρω σε περιτπωση που μου πείτε για το χρώμα γιατί η καρδιά ελεγε μοβ αλλά το μυαλό μου μαύρο .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η επιλογή του χρώματος είναι καθαρά θέμα γούστου, δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Το μαύρο είναι η πιο safe επιλογή και ταιριάζει με τις περισσότερες θήκες. Όσον αφορά τη φωτογραφία και ειδικά το video, θα δεις σίγουρα διαφορά (προς το καλύτερο φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή του χρώματος είναι καθαρά θέμα γούστου, δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Το μαύρο είναι η πιο safe επιλογή και ταιριάζει με τις περισσότερες θήκες. Όσον αφορά τη φωτογραφία και ειδικά το video, θα δεις σίγουρα διαφορά (προς το καλύτερο φυσικά).
Και εγώ ακριβώς αυτό σκέφτηκα . Ότι είναι πιο safe επιλογή το μαύρο ειδικά αν κάποια στιγμή θελήσω να το πουλήσω. Υπάρχει ειδικό νήμα για της θήκες του 11 εδώ ή πρέπει να κοιτάξω σε άλλο??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Περιμένω την εν λόγω συσκευη καινούργια. Απο android (mate 20 pro) σε ios, μπορω να κανω μεταφορα επαφες-φωτο-κτλ;Υπάρχει κάποιο πρόγραμα μήπως;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. Περιμένω την εν λόγω συσκευη καινούργια. Απο android (mate 20 pro) σε ios, μπορω να κανω μεταφορα επαφες-φωτο-κτλ;Υπάρχει κάποιο πρόγραμα μήπως;

 

Κατέβασε το "Move To iOS" στο play store του Huawei. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios&hl=el

Να έχεις καλή συνδεση wifi και να έχεις οπωσδήποτε ενεργό το location στο Huawei. Επίσης πλήρη εξαίρεση αυτης της εφαρμογής από οποιοδήποτε battery saver ή memory optimization, γιατί αλλιώς το android θα προσπαθει να την κλείσει και δεν θα ολοκληρώνεται η μεταφορά ποτέ.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το "Move To iOS" στο play store του Huawei. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios&hl=el

Να έχεις καλή συνδεση wifi και να έχεις οπωσδήποτε ενεργό το location στο Huawei. Επίσης πλήρη εξαίρεση αυτης της εφαρμογής από οποιοδήποτε battery saver ή memory optimization, γιατί αλλιώς το android θα προσπαθει να την κλείσει και δεν θα ολοκληρώνεται η μεταφορά ποτέ.

Σε ευχαριστω φιλε μου. Μολις το παραλάβω και το στησω θα το κανω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πήρα την συσκευή στα χέρια μου και πέρασα μέσα ως πρώτο αριθμό κύριο της wind και δευτερεύον ένα what’s up που έβαλα με esim Όλα καλά λειτουργούν και οι δυο άψογα. Αλλά προσπαθώ να λάβω μήνυμα για να ενεργοποιήσω την εφαρμογή της what’s up και δεν μου έρχεται ο κωδικός. Καμία ιδεα;; Από wind που έβαλα κάρτα μου ήρθαν κανονικά τα μηνύματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πήρα την συσκευή στα χέρια μου και πέρασα μέσα ως πρώτο αριθμό κύριο της wind και δευτερεύον ένα what’s up που έβαλα με esim Όλα καλά λειτουργούν και οι δυο άψογα. Αλλά προσπαθώ να λάβω μήνυμα για να ενεργοποιήσω την εφαρμογή της what’s up και δεν μου έρχεται ο κωδικός. Καμία ιδεα;; Από wind που έβαλα κάρτα μου ήρθαν κανονικά τα μηνύματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ΠΟΥ βρηκες esim ;

Έχω φάει τον τόπο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να υπάρχει σε φυσική μορφή η esim. Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός ή COSMOTE και το κάνουν στον υπολογιστή. Μετά σκανάρεις και είσαι έτοιμος. Εγώ μάλιστα που είχα σφραγισμένο το iPad Pro και δεν ήθελα φυσικά να το ανοίξω στο μαγαζί τους , μου το στείλανε με email και το έκανα σπίτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να υπάρχει σε φυσική μορφή η esim. Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός ή COSMOTE και το κάνουν στον υπολογιστή. Μετά σκανάρεις και είσαι έτοιμος. Εγώ μάλιστα που είχα σφραγισμένο το iPad Pro και δεν ήθελα φυσικά να το ανοίξω στο μαγαζί τους , μου το στείλανε με email και το έκανα σπίτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι το ξέρω αυτό.

ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ! Τι πάει λάθος με την πάρτη τους ;

Μου λένε πως έχει εξαντληθεί εδώ και 2 βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό.

ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ! Τι πάει λάθος με την πάρτη τους ;

Μου λένε πως έχει εξαντληθεί εδώ και 2 βδομάδες.

 

 

πηγαινε σε αλλο καταστημα.

Δεν εξαντλείται κάτι που διατίθεται ηλεκτρονικά σε qr code.

:)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Δεν είναι κάτι που τελειώνει. Το έχω ακούσει και από άλλα άτομα αυτό , ότι δεν έχουν να δώσουν....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Δεν είναι κάτι που τελειώνει. Το έχω ακούσει και από άλλα άτομα αυτό , ότι δεν έχουν να δώσουν....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

ας προτιμήσει ο φίλος να παει σε ιδιόκτητα καταστήματα αν είναι Αθήνα .

:)
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε αλλο καταστημα.

Δεν εξαντλείται κάτι που διατίθεται ηλεκτρονικά σε qr code.

 

Το θέμα είναι πως έχω πάει ήδη σε 3 καταστήματα διαφορετικά και λένε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως έχω πάει ήδη σε 3 καταστήματα διαφορετικά και λένε το ίδιο.
Είσαι Αθήνα?
:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...