Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και περυσι ο ιδιος παλι ολως τυχαιως ειχε βγαλει το Iphone XR χειροτερο κατα 27% απο το XS Max σε αντιστοιχο video(4:30)

 

Και ο λογος που εγινε αυτο ειναι γιατι ο τυπας τα δουλευει τα κινητα στην μεγιστη φωτεινοτητα,οπου και το Iphone XR λογω panel οθονης εχει αυξημενη καταναλωση.

 

Έτσι κι αλλιώς αυτά τα τεστ δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα

Ο κάθε χρήστης μπορεί να έχει διαφορετική αυτονομία ακόμα και από περιοχή σε περιοχή, από μέρα σε μέρα, από συσκευή σε συσκευή, από μαύρα φόντα, από πολλούς παράγοντες

Είναι κάτι σαν τα benchmark

 

Η πραγματικότητα πολλές φορές έχει διαφορά αφού κάποιος αγοράσει την συσκευή και την στήσει για να την δουλέψει όπως θέλει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένετε του Phonebuff τα συγκριτικά με 13.1 όπως ανακοίνωσε, ο τύπος πηγαίνει μέχρι το 60% και μετά αφήνει τα τηλέφωνα σε standby για 16 ώρες για να βαλει και το standby drain στο παιχνίδι. Γενικά τα test του είναι σε άλλο level, ρίξτε μια ματιά
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωθηκα σημερα οτι δευτερα παραλαμβανω απο istorm.....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωθηκα σημερα οτι δευτερα παραλαμβανω απο istorm.....

Με γειές.... Σε τι χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ροζ να μην ειχε γυρω απο τις καμερες και θα ηταν φοβερο.

Το λεω γιατι δυστηχως σε σκουροχρωμη θηκη αυτο ειναι που θα φαινεται κυριως.

 

Το μαυρο ειναι το μονο χρωμα που ταιριαζει με τις περισσοτερες θηκες,αν και θα προτιμουσα να ηταν matte οπως στα pro μοντελα.

Το glossy δεν μου πολυ αρεσει προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση πριν προχωρήσω σε προπαραγγελία, τρέχει κάποια προσφορά για το συγκεκριμένο μοντέλο αυτήν την περίοδο σε γνωστά καταστήματα που αξίζει να σημειωθεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γρήγορη ερώτηση πριν προχωρήσω σε προπαραγγελία, τρέχει κάποια προσφορά για το συγκεκριμένο μοντέλο αυτήν την περίοδο σε γνωστά καταστήματα που αξίζει να σημειωθεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Προσφορά από ελληνικό κατάστημα σε καινούργιο iPhone; Ποτέ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμία προσφορά, όπως πάντα.

Ο μόνος τρόπος να «γλυτώσεις» κάτι, είναι με επαγγελματικό τιμολόγιο που αφαιρείται ο ΦΠΑ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση πριν προχωρήσω σε προπαραγγελία, τρέχει κάποια προσφορά για το συγκεκριμένο μοντέλο αυτήν την περίοδο σε γνωστά καταστήματα που αξίζει να σημειωθεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

2 και καλα προσφορες που εχω πετυχει απο αλυσιδες(αν παιζει καποια αλλη ας με διορθωσει καποιος)ειναι αρχικα απο το Πλαισιο/Mediamarkt/Public/Κωτσοβολος που λεει οτι δινει εκπτωση 50ευρω στα airpods,και ο Γερμανος δινει δωρο οπως λενε την γνησια θηκη πλατης(αξιας 45ευρω οπως λενε).

Link to comment
Share on other sites

2 και καλα προσφορες που εχω πετυχει απο αλυσιδες(αν παιζει καποια αλλη ας με διορθωσει καποιος)ειναι αρχικα απο το Πλαισιο/Mediamarkt/Public/Κωτσοβολος που λεει οτι δινει εκπτωση 50ευρω στα airpods,και ο Γερμανος δινει δωρο οπως λενε την γνησια θηκη πλατης(αξιας 45ευρω οπως λενε).

 

Οντως ισχυουν οι προσφορες αυτες αλλα για μενα μονο η δευτερη ειναι αξια προσοχης...

Για την πρωτη θελεις αλλα 199 ευρουλακια , οποτε δεν την λες και προσφορα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

2 και καλα προσφορες που εχω πετυχει απο αλυσιδες(αν παιζει καποια αλλη ας με διορθωσει καποιος)ειναι αρχικα απο το Πλαισιο/Mediamarkt/Public/Κωτσοβολος που λεει οτι δινει εκπτωση 50ευρω στα airpods,και ο Γερμανος δινει δωρο οπως λενε την γνησια θηκη πλατης(αξιας 45ευρω οπως λενε).

 

Αυτό είναι ξεβρακωμα όχι προσφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εντυπώσεις από μπαταρία...? Σε κάποια τεστ διάβασα είναι πολύ κάτω από το pro max....
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εντυπώσεις από μπαταρία...? Σε κάποια τεστ διάβασα είναι πολύ κάτω από το pro max....

 

 

 

Λογικό, καθώς έχουν μεγάλη διαφορά χωρητικότητας μπαταρίας.

 

3110 vs 3950 mah .

 

Αλλά γενικά αν κρίνουμε από το περσινό XR (2940) και το νέο 11 με 3110 mah θα είναι παρα πολύ καλό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβλημα του Ios13 αυτο.

 

Μιας και φανταζομαι οτι οι περισσοτεροι αναφερεστε σε αυτο το test

 

Δεν γινεται το απλο 11 pro να εχει τετοια διαφορα στην αυτονομια με ιδια πανω κατω μπαταρια αλλα με αισθητα μεγαλυτερη αναλυση οθονης(σχεδον 2πλασιο αριθμο pixel),μιας και μιλαμε για 30% πανω.

 

Σε αλλο συγκριτικο μαλιστα το Iphone 11 ειχε χειροτερη αποδοση σε μπαταρια και απο το προηγουμενο Iphone XR

 

Και εγω περιμενω πχ απο Gsmarena το συγκριτικο γιατι αν παιζει καποιο θεμα στο 11ρι,αν ειναι να ακυρωσω την παραγγελια να παω στο pro max.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το πλαίσιο χωρίς προπαραγγελία. Το 128GB. Τώρα έχω δίπλα το 6S και το διαμορφώνω.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το περιεργαζομαι, δεν ενθουσιαστηκα θα φιγει στον επόμενο μου φαίνεται πάμε για proa110ad2713f058e66103b14a7af0b8aa.jpgcfd824465e78637503e201cb52a8d336.jpg460437e2f5cf53947f0d15732d8f23b6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το πλαίσιο χωρίς προπαραγγελία. Το 128GB. Τώρα έχω δίπλα το 6S και το διαμορφώνω.

 

Ωραιος

 

Κλασσικα περαν απο την απουσια της θυρας ακουστικων,σε ολα τα αλλα ειναι η μερα με την νυχτα και λογικα θα ενθουσιαστεις και με την αυτονομια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε σήμερα το περιεργαζομαι, δεν ενθουσιαστηκα θα φιγει στον επόμενο μου φαίνεται πάμε για pro

 

Για πες λιγο τι σε χαλασε.

 

Εγω ξενερωσα πριν λιγο που ειδα ταχυτητες σε Internet Και δυστηχως ειναι αρκετα πισω απο τα pro μοντελα ή τα περσινα XS.

https://www.pcmag.com/news/370909/exclusive-on-lte-performance-iphone-11-pro-beats-iphone-11

 

Μιλαμε για τεραστιες διαφορες στις ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος

 

Κλασσικα περαν απο την απουσια της θυρας ακουστικων,σε ολα τα αλλα ειναι η μερα με την νυχτα και λογικα θα ενθουσιαστεις και με την αυτονομια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για πες λιγο τι σε χαλασε.

 

Εγω ξενερωσα πριν λιγο που ειδα ταχυτητες σε Internet Και δυστηχως ειναι αρκετα πισω απο τα pro μοντελα ή τα περσινα XS.

https://www.pcmag.com/news/370909/exclusive-on-lte-performance-iphone-11-pro-beats-iphone-11

 

Μιλαμε για τεραστιες διαφορες στις ταχυτητες.

 

Δεν καταλαβαίνεις διάφορα ειδικά στα ελληνικά δίκτυα είτε έχεις iPhone 6 είτε pro max

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο Τασος, εγώ μεταξύ 7, ΧR και Mi9 του αδελφού μου δεν βλέπω καμία αξιοσημείωτη διαφορά.

Δεν νομίζω το 11Pro να προσφέρει κάτι παραπάνω στην πράξη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

GSM Arena Battery tests

Πολύ καλή αυτονομία. Ανάμεσα σε Pro και Pro Max.

 

c23564632080fbf1044ce135e83a4b30.jpg

 

866128c7bc5a1aa28730c3cbb2d978d0.jpg

 

6bfa0d633669762e2df2a51d630494f1.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...