Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ούτε οι ναυαρχίδες της Samsung S10/+ και Νοτε 10/+ οεριλαμβάνονται στην συσκεκριμένη "προσφορά"....

 

Μια χαρα συμπεριλαμβανονται ασχετως αν δεν τις εμφανιζει στο site. Απο την στιγμη που ειναι ξεκαθαροι οι οροι/προυποθεσεις στα μικρα γραμματα και δεν βγαζουν απεξω συγκεκριμενα Samsung Μοντελα,μια χαρα τα πιανει.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 11 and iPhone 11 Pro include new hardware to limit performance impact as battery health degrades

 

https://9to5mac.com/2019/09/20/iphone-11-and-iphone-11-pro-include-new-hardware-to-limit-performance-impact-as-battery-health-degrades/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που κοίταξα δεν είδα κάτι τέτοιο...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που κοίταξα δεν είδα κάτι τέτοιο...

 

Μαλλον δεν κοιταξες καλα ή δεν πετυχες την εν λογω εικονα.

 

Ανοιξε το site του Γερμανου https://www.germanos.gr/ και στην πανω δεξια μερια που εχει τις προσφορες θα δεις να εχει την εικονα των νεων Iphone για προπαραγγελια και να λεει +Δωρο θηκη Apple αξιας 45ευρω.

 

Το Πλαισιο πχ λεει οτι με καθε προπαραγγελια κοβει 50ευρω απο αγορα airpods ακουστικων με ασυρματη φορτιση που προφανως και δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που οι πόντοι δεν μετράνε σε € τότε δεν μπορούμε να έχουμε κάποια αναλογία για τους 80000 πόντους πχ που δίνει ο Κωτσόβολος για το νοτε 10+
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που οι πόντοι δεν μετράνε σε € τότε δεν μπορούμε να έχουμε κάποια αναλογία για τους 80000 πόντους πχ που δίνει ο Κωτσόβολος για το νοτε 10+

 

Σε λαθος θεμα τα ρωτατε αυτα,εδω ειναι το θεμα που αφορα τα νεα iphone.

 

Τους ποντους του Κωτσοβολου τους ανεφερα απλα για τα μικρα γραμματα που λενε οτι δεν καλυπτουν τα νεα Iphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα από εμένα.

 

Σήμερα είχα την πρώτη επαφή και με τα τρία νέα μοντέλα της Apple.

Κυρίως για να δω από κοντά το 11 pro και να αποφασίσω εάν αξίζει μια μετάβαση από το X που είμαι τώρα.

 

Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι μου άρεσαν εμφανισιακά περισσότερο από X(s) αλλά επίσης μου έκανε εντύπωση το αυξημένο βάρος ειδικά του προ σε σχέση με το X.

 

Από το λίγο που τα χειριστηκα δεν μπορώ να πω ότι με έπεισαν για μια τέτοια αλλαγή, μιας και σε καθημερινή χρήση δεν υπάρχει κάτι αισθητο, οπότε προς το παρόν μένω στο Χ.

 

Για όσους έχουν πάρει την απόφαση της αναβάθμισης, εάν δεν έχουν θέμα με το μην πάρουν τη ναυαρχίδα προ μαξ, θα έλεγα ότι αξίζει το απλό 11αρι και από οικονομικής αποψης αλλά και λόγω features.

 

Πέρα από την οθόνη, που στα μάτια μου πραγματικα δεν κάνει μεγάλη διαφορά, και τα μεγαλύτερα μπεζελς μπροστά νομίζω ότι τα κινητά παίζουν στα ίδια.

 

Το γεγονός ότι το 11 έχει την wide angle camera αντί για την telephoto όντως του δίνει το κάτι καινούργιο σε αυτό τον τομέα. Όσο αφορά το ζουμ, με 2x που δοκίμασα δεν φάνηκε κάποιο distortion στην φωτογραφία και συγκρίνοντας την με το αποτέλεσμα από την κάμερα του iPhone X σε 2x δεν υπάρχει αισθητή διαφορά.

 

Φυσικά δεν ξέρω πως θα φαίνεται σε μια μεγαλύτερη οθόνη.

 

Για εμένα η σοφοτερη επιλογή φαντάζει το απλό στα 64gb με 810€, εκτός όπως είπα εαν κάποιος θέλει όλα τα καινούργια καλούδια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασε από τα χέρια μου το Pro, είχε γίνει μεταφορά από backup και κάνα δυο ώρες χρήση, το μόνο παράπονο είναι βάρος είναι λες και κρατάς τούβλο, πέρα από αυτό τπτ όλα απλα άψογα
Link to comment
Share on other sites

Σοφότερη επιλογή με 64 gb κατ' εμέ δεν υπάρχει... Μονόδρομος η έκδοση με 128 gb.

Τα 64 ισοδυναμούν με ένα μεγαλο σχετικά βίντεο 4k.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Με €869 εννοείς....

 

Συγγνώμη δικό μου λάθος, αναφέρθηκα σε τιμή Ολλανδίας.

 

 

Σοφότερη επιλογή με 64 gb κατ' εμέ δεν υπάρχει... Μονόδρομος η έκδοση με 128 gb.

Τα 64 ισοδυναμούν με ένα μεγαλο σχετικά βίντεο 4k.

 

Ακριβώς όπως το είπες φίλε μου, κατα τη δική σου χρήση και κρίση.

Κατά τη δική μου κρίση και βασιζομενος στη χρήση που κάνω με το X είναι υπεραρκετο ;)

 

Σίγουρα δεν μπορώ να καταταξω όλους τους συμφορουμιτες στη δική μου ούτε στη δική σου, γι αυτό ο καθένας μπορεί μόνος του να αποφασίσει ποιο είναι το πιο συμφέρον γι αυτόν.

 

Το κύριο σημείο που ήθελα να θίξω είναι ότι το απλό 11 στέκεται αξιοπρεπως δίπλα στα 2 "αδέρφια".

Edited by stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εριξα παραγγελια για το 64ρι 11,μονο και μονο γιατι παιζει του χρονου να παω στο αντιστοιχο Max,αρα πηγα στην φθηνοτερη νεα συσκευη(μικρη χρηματικη διαφορα απο το XR με βαση τιμες αλυσιδων βεβαια).

 

Βεβαια η 4000μπαταρια και το green χρωμα στο Pro max οσο περισσοτερο τα βλεπω,τοσο πιο πολυ με τραβανε(+φυσικα την οθοναρα που εχει).

Link to comment
Share on other sites

εχτες επεσαν στα χερια μου το xr και το xs και περισσοτερο μου αρεσε το xr πλην μεγεθους που για μενα το xs ειναι ιδανικο οπως επισης και το ηχειο το οποιο μου φανηκε δυνατοτερο και ποιοτικοτερο απο το xs το οποιο για ενα λογο γριλιαζε σε γουλ ενταση και το λεω γιατι για μενα ο ηχος ειναι σημαντικος καθως ακουω μουσικη και γενικα θελω το κινητο να εχει δυνατο ηχειο ημου ετοιμος να το παρω απο ενα φιλο αλλα κοιτοντας το 11 και βλεποντας οτι εχει και dolpy atmos πλεον 2 φακους και night mode σε σχεση με το xr με σπρωχνει να παρω το 11αρι που με ττιμολογιο το παιρνω απο πλαισιο στα 700 ευρω περιπου φιλος και γαυτο θελω την γνωμη σας λεει οτι καλυτερα να παω σε xs γιατι εχει καλυτερη μεταπωλητικη αξια σε σχεση με το xr κατι που δεν σκεφτομαι παρολο που αλλαζω κινητα συνεχεια αλλα ειναι καλυτερα να δωσω 750 εστω και 700 για xs μεταχειρισμενο ημερων η να παρω το xr 700 καινουργιο?
Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφερες να γραψεις 200 περιπου λεξεις χωρις καμια τελεια και κομμα ;;;;;;;;

Κατα τα αλλα συμφωνω με ον προλαλησαντα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

φιλος λεει οτι καλυτερα να παω σε xs γιατι εχει καλυτερη μεταπωλητικη αξια σε σχεση με το xr κατι που δεν σκεφτομαι παρολο που αλλαζω κινητα συνεχεια

 

Πως γινεται να εχει καλυτερη μεταπωλητικη αξιας ενα κινητο το οποιο ομως κοστιζει και αισθητα ακριβοτερα?

Δηλαδη βλεπω το Iphone xs και εχει κοντα 230ευρω παραπανω απο το iphone xr και αν παμε και σε παραπανω χωρο η διαφορα τιμης μεγαλωνει.

 

Κατα τα αλλα με βαση το τελευταιο που γραφεις οτι αλλαζεις κινητα συνεχεια,μαλλον ειναι καλυτερο να πας στο φθηνοτερο Iphone απο τα 3 που αναφερεις,δηλαδη στο Iphone xr,αφου και αυτο θα το αλλαξεις οπου να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφερες να γραψεις 200 περιπου λεξεις χωρις καμια τελεια και κομμα ;;;;;;;;

Κατα τα αλλα συμφωνω με ον προλαλησαντα...

 

Αστα να πάνε

Καταράκτη θα πάθουμε στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Χαχα επικ! Για μένα φέτος η βασική σύγκριση για κάποιον χωρίς τεράστιο μπάτζετ είναι xs max vs 11.

Για μοντέλα κάτω από xs max νομίζω ότι οποιοδήποτε άλλο είναι χειρότερο από 11.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα επικ! Για μένα φέτος η βασική σύγκριση για κάποιον χωρίς τεράστιο μπάτζετ είναι xs max vs 11.

Για μοντέλα κάτω από xs max νομίζω ότι οποιοδήποτε άλλο είναι χειρότερο από 11.

 

Για τους περισσότερους δεν τίθεται καν σύγκριση.

Πας σε 11άρι. Είναι πολλές οι μικρές αλλαγές, αλλά όλες μαζί συνθέτουν ένα πιο ελκυστικό πακέτο στο 11άρι.

 

Η Apple έκανε τα "μαγικά της" πάλι, ώστε το δίλημμα να είναι στα νέα μοντέλα 11 vs 11 Pro/Max.

 

ΥΓ: Θα δείτε που θα πουλήσει σαν ζεστό ψωμί το 11. Αν πέρσι το XR ήταν παγκοσμίως το πιο καλοπουλημένο smartphone, το 11 θα σαρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, ενώ πέρσι δεν έβλεπα κανένα λόγο να προτιμήσει κάποιος τα Xs/max εναντίον του Xr, φέτος μου αρέσουν πάρα πολύ τα δύο μεγάλα. Αναμένω και τις επιδόσεις τους σε αναμονή
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση η καλύτερη αυτονομία του 11 pro σε σχέση με το 11

Υποτίθεται θα είναι αυτό που θα πουλήσει περισσότερο και θα είναι τοπ αγορά και θα έχει την καλύτερη μπαταρία και θα είναι value for money

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και περυσι ο ιδιος παλι ολως τυχαιως ειχε βγαλει το Iphone XR χειροτερο κατα 27% απο το XS Max σε αντιστοιχο video(4:30)

 

Και ο λογος που εγινε αυτο ειναι γιατι ο τυπας τα δουλευει τα κινητα στην μεγιστη φωτεινοτητα,οπου και το Iphone XR λογω panel οθονης εχει αυξημενη καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...