Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου καλάθι ακριβως μετά την πρόσθεση αντικειμένου και μετά από αφαίρεση ΦΠΑ

 

ed5a512bfd7115694c15093498e698cc.jpg

 

 

fac81c507a891694f5796c9179e19258.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι γιατί το παίρνεις χωρίς ΦΠΑ. Και εδώ στην Ελλάδα αποφορολογημένο (24% ΦΠΑ) βγαίνει στα €749. Άρα γλυτώνεις ακόμα λιγότερα μόλις €29....

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί το παίρνεις χωρίς ΦΠΑ. Και εδώ στην Ελλάδα αποφορολογημένο (24% ΦΠΑ) βγαίνει στα €749. Άρα γλυτώνεις ακόμα λιγότερα μόλις €29....

 

 

 

Εμένα μου αρκεί αυτή η διαφορά, ώστε να προτιμήσω το Amazon σε συνδυασμό με το υποδειγματικό after sales τους που δεν συγκρίνεται με Κωτσόβολους κλπ

 

 

Πριν έγραψες ότι στο καλάθι του Amazon πάει 884,68€.

Πως και εσένα σου βγάζει τέτοια τιμή; Η έκανες λάθος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Πριν έγραψες ότι στο καλάθι του Amazon πάει 884,68€.

Πως και εσένα σου βγάζει τέτοια τιμή; Η έκανες λάθος;

 

Δεν έκανα λάθος. Προσθέτειι και την διαφορά του συντελεστή ΦΠΑ (Ελληνικό 24%-Γερμανικό 19%), ενώ στην δικιά σου περίπτωση λόγω επαγγελματικού ΑΦΜ σε αποφορολογεί απευθείας (εννοείται από τον γερμανικό ΦΠΑ 19%)....

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο συμφορουμιτης.

 

Τελικη τιμη 891.55ευρω και με express αποστολη 901.55.

 

Βεβαια και παλι ειναι φθηνοτερα απο τα 929ευρω της Ελλαδας,αλλα τιποτα το φοβερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.πηγα προχθές να πληρώσω μια δοση στον Κωτσοβολο και μετά από ερώτηση μου για μια επόμενη αγορά με δόσεις μου σκασαν την ενημέρωση ότι έχω προεγκεκριμενο δάνειο 1900€.Να μην τα πολυλογώ,με τρώει το χέρι για μια συσκευή και θέλω επιτέλους να δοκιμάσω Iphone.Βλεπω ότι υπάρχει κινητικότητα στο νημα και θέλω την γνώμη σας τι αξίζει από τα 3 Iphone και αν είναι ωραίο το απλό 11 με βάση τα specs και αν αξίζει η διαφορά τιμής για το πιο ακριβό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.πηγα προχθές να πληρώσω μια δοση στον Κωτσοβολο και μετά από ερώτηση μου για μια επόμενη αγορά με δόσεις μου σκασαν την ενημέρωση ότι έχω προεγκεκριμενο δάνειο 1900€.Να μην τα πολυλογώ,με τρώει το χέρι για μια συσκευή και θέλω επιτέλους να δοκιμάσω Iphone.Βλεπω ότι υπάρχει κινητικότητα στο νημα και θέλω την γνώμη σας τι αξίζει από τα 3 Iphone και αν είναι ωραίο το απλό 11 με βάση τα specs και αν αξίζει η διαφορά τιμής για το πιο ακριβό.

 

Αυτό είναι καθαρά δική σου επιλογή

Υπάρχουν υπέρ και κατά σε όλες τις συσκευές

Ότι πληρώνεις παίρνεις θεωρώ πιο σωστό

Προφανώς η apple με έξυπνα κόλπα σε κάνει να μην μπορείς να αποφασίσεις εύκολα πιο από τα 3 να αγοράσεις

Άλλο έχει καλή αυτονομία άλλο έχει 3 κάμερες άλλο έχει πιο μικρή amoled

Η τιμή σίγουρα είναι ένας βασικός παράγων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@George6633 χωρίς να θέλω κουμάντο σε κανενός το πορτοφόλι, αξίζει σίγουρα να χρησιμοποιήσεις καταναλωτικό δάνειο (με ο,τι συνεπάγεται αυτό σε επιτόκια) για ένα...σμαρτφον;

 

Θέλω να πω ότι το δάνειο είναι κάτι σοβαρό για να το φας σε κάτι που δεν είναι οικοσκευή ή κάτι πιο σοβαρό για δουλειά.

 

On topic: Αν είσαι βέβαιος ότι σου χρειάζεται οπωσδήποτε ένα iPhone έστω και με δάνειο, πάρε αυτό του τίτλου, δεν θα το μετανιώσεις σίγουρα. Προσφέρει πολλά για την τιμή του, ειδικά σε βάθος χρόνου.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@George6633 χωρίς να θέλω κουμάντο σε κανενός το πορτοφόλι, αξίζει σίγουρα να χρησιμοποιήσεις καταναλωτικό δάνειο (με ο,τι συνεπάγεται αυτό σε επιτόκια) για ένα...σμαρτφον;

 

Θέλω να πω ότι το δάνειο είναι κάτι σοβαρό για να το φας σε κάτι που δεν είναι οικοσκευή ή κάτι πιο σοβαρό για δουλειά.

 

On topic: Αν είσαι βέβαιος ότι σου χρειάζεται οπωσδήποτε ένα iPhone έστω και με δάνειο, πάρε αυτό του τίτλου, δεν θα το μετανιώσεις σίγουρα. Προσφέρει πολλά για την τιμή του, ειδικά σε βάθος χρόνου.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τα δάνεια και οι κάρτες εάν έχεις αυτοσυγκράτηση μπορείς να τα ελέγχεις και να παίρνεις κάτι που θέλεις

Έτσι κι αλλιώς το iPhone είναι πιο ακριβό από την ανακαίνιση του σπιτιού οπότε εκεί θα μας χρησιμεύουν τα δάνεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2...Απο την στιγμή που έχω την δυνατότητα να το χρησιμοποιήσω θα το κάνω και για σημαντικά πράγματα αλλά και ένα "δώρο" για μένα που θα το πληρώνω σε βάθος χρόνου βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμιζω να παραμενει η συζητηση στα πλαισια του θεματος δηλαδη σε οτι αφορα τη συσκευη Apple iPhone 11. Ανυπομονουμε απο τους μελλοντικους κατοχους να μοιραστουν τις εντυπωσεις τους απο τη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορια, στα χαρακτηριστικά του λέει 2x optical zoom out, χωρίς να έχει telephoto κάμερα. Ισχύει κάτι τετοιο;
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχύει.

Zoom OUT γράφει, όχι ΙΝ.

 

Η ultrawide camera είναι για περισσότερο field of view, πιάνεις περισσότερο περιεχόμενο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dark mode έχει το απλό 11 ή μόνο τα Pro?

 

 

 

Όλα τα συμβατά iPhones που θα πάρουν iOS 13 θα έχουν dark mode.

Ακόμα και το 6S πχ

Μιλαμε για το dark mode του UI, έτσι;

 

 

Night mode στην κάμερα θα έχουν ΜΑΛΛΟΝ μόνο τα νέα iPhone (11/Pro)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα συμβατά iPhones που θα πάρουν iOS 13 θα έχουν dark mode.

Ακόμα και το 6S πχ

Μιλαμε για το dark mode του UI, έτσι;

Night mode στην κάμερα θα έχουν ΜΑΛΛΟΝ μόνο τα νέα iPhone (11/Pro)

 

Ναι, έχεις δίκιο. Night mode στην κάμερα εννοούσα. Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχύει.

Zoom OUT γράφει, όχι ΙΝ.

 

Η ultrawide camera είναι για περισσότερο field of view, πιάνεις περισσότερο περιεχόμενο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Έχεις δίκιο, δεν το πρόσεξα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει απο χτες στο youtube τα πρωτα reviews.

 

Απο οτι ειδα με μια προχειρη ματια,σε αυτονομια το 11ρι τα παει καλυτερα απο το pro,αλλα χειροτερα απο το Pro max.

 

Μια απο τα ιδια οπως φαινεται και στις κεραιες που φοραει το 11ρι σε σχεση με pro και pro max.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις εξήγησε μας τι εννοείς με τις κεραίες.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

https://www.tomsguide.com/reviews/iphone-11-pro-max

 

The iPhone 11 Pro Max features the most advanced 4x4 MIMO antennas, compared with 2x2 antennas for the cheaper iPhone 11.

 

On T-Mobile's network, we saw a notable delta in throughput, with the iPhone 11 Pro Max averaging 12.5 Mbps down and 3.5 Mbps up in central New Jersey, compared with 9 Mbps and 1.5 Mbps up for the iPhone 11.

 

Κοινως καλυτερο 4G/δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν βιαστει να χαρει καποιος,δυστηχως απο Κωτσοβολο δεν καλυπτει τα Iphone η προσφορα που τρεχει με καρτες της Alpha bank

https://www.kotsovolos.gr/site/collections.jsp?dcolid=86012

 

Η προσφορά ισχύει για αγορά smartphone από 199€ και άνω, για αγορές με όλες τις κάρτες Bonus της Alpha Bank στα φυσικά καταστήματα και στο http://www.kotsovolos.gr, από 9.9.2019 έως 10.10.2019 βάσει του προϊόντος που αγοράστηκε. Εξαιρούνται όλα τα smartphone Apple.

 

Κλασσικα πραγματα...

 

Πετυχε μηπως καποιος απο Ελλαδα ή εξωτερικο καποια προσφορα για τα νεα Iphone?Με μια πρωτη ματια δεν βλεπω κατι το αξιο αναφορας απο τις γνωστες αλυσιδες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν υπήρχαν προσφορές σε νέα iphones.

Μόνο παλιότερα μοντέλα σε Black Friday ή ξεστοκαρισμα retail αλυσίδων/παρόχων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εννοουσα προσφορα με καποιο bundle αλλα προσφορα με καποια καρτα τραπεζης οπως καλη ωρα εχει ο Κωτσος με καρτες της Alpha.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εννοουσα προσφορα με καποιο bundle αλλα προσφορα με καποια καρτα τραπεζης οπως καλη ωρα εχει ο Κωτσος με καρτες της Alpha.

 

Πάντως ούτε οι ναυαρχίδες της Samsung S10/+ και Νοτε 10/+ οεριλαμβάνονται στην συσκεκριμένη "προσφορά"....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...