Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε γνωστό site αγγελιων παντως δεν υπαρχουν καλα 11 pro max με 400-500 ευρω

Μην κοιτάτε στην Αγγλία και στην Αμερική 

Εδώ Ελλάδα οι τιμές ήταν πάντα διαφορετικές και αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οποίος έχει κάτι καλό δεν το δίνει τζάμπα.

Τώρα ο καθένας ξέρει την τσέπη του και αγοράζει αντίστοιχα 

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σιγουρα ετσι ειναι.Εγω πηρα ενα μεταχειρισμενο μεν σε σχετικα χαμηλη τιμη λογο οτι ο κατοχος του ειχε αλλαξει την οθονη του με μια ΟΕΜ καλης ποιοτητας.Τωρα για μενα οκ ολα δουλευευν καλα εκτος του να βλεπω το μηνημα οτι η οθονη του δεν ειναι η γνησια κ λειπει κ η λειτουργια του τρου τον.Κοιταξα το κοστος της γνησιας σε εξουσιοδοτημενο αλλα ειναι αρκετα υψηλο κ εφοσον το κινητο ειναι εκτος εγγυησης συνεχιζω ετσι για κανα 1,1.5 χρονο κ μετεπειτα θα παει για πωληση για να παω σε καποιο μεταγενεστερο.

Μονος μου δεν το εχω να ανοιγω κ να επισκευαζω κινητα οποτε

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, josuts said:

Σιγουρα ετσι ειναι.Εγω πηρα ενα μεταχειρισμενο μεν σε σχετικα χαμηλη τιμη λογο οτι ο κατοχος του ειχε αλλαξει την οθονη του με μια ΟΕΜ καλης ποιοτητας.Τωρα για μενα οκ ολα δουλευευν καλα εκτος του να βλεπω το μηνημα οτι η οθονη του δεν ειναι η γνησια κ λειπει κ η λειτουργια του τρου τον.Κοιταξα το κοστος της γνησιας σε εξουσιοδοτημενο αλλα ειναι αρκετα υψηλο κ εφοσον το κινητο ειναι εκτος εγγυησης συνεχιζω ετσι για κανα 1,1.5 χρονο κ μετεπειτα θα παει για πωληση για να παω σε καποιο μεταγενεστερο.

Μονος μου δεν το εχω να ανοιγω κ να επισκευαζω κινητα οποτε

ναι συμφωνούμε όλοι σε αυτό. πήρες κάτι για το οποίο γνώριζες και φυσικά το πήρες και με χαμηλότερο αντίτιμο σε σχέση με ένα ίδιο αλλά απείραχτο. 

τέλος πάντων ότι θέλει ας αγοράζει ο καθένας. τονίσαμε εδώ ότι δεν υπάρχουν γνήσια ανταλλακτικά στην αγορά για όποιον θέλει να επισκευάσει μια apple συσκευή. από εκεί και πέρα ο κάθε ένας αγοράζει ένα κινητό σε ότι κατάσταση και οποίο κόστος νομίζει και πορεύεται με τα oem ανταλλακτικα που υπαρχουν στην αγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, για δώστε τα φώτα σας.

Το έχω σετάρει από χθες με λογαριασμό iCloud κτλ και πρώτη φορά σε iPhone δεν μου συγχρονίζει τις φωτογραφίες. Μπαίνω στο iCloud.com και βλέπω ό,τι είχα έως τώρα και 2-3 που ανεβασε που τράβηξα με το Pro Max. Τις υπόλοιπες πώς τις ανακτώ να τις βλέπω? 

Έψαξα στο ίντερνετ και απενεργοποίησα και ξανα ενεργοποίησα το "φωτογραφίες" από το λογαριασμό μου, έβγαλα και ξαναέβαλα το iCloud, τζίφος! 🤨

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, ParafronGR said:

Ρε παίδες, για δώστε τα φώτα σας.

Το έχω σετάρει από χθες με λογαριασμό iCloud κτλ και πρώτη φορά σε iPhone δεν μου συγχρονίζει τις φωτογραφίες. Μπαίνω στο iCloud.com και βλέπω ό,τι είχα έως τώρα και 2-3 που ανεβασε που τράβηξα με το Pro Max. Τις υπόλοιπες πώς τις ανακτώ να τις βλέπω? 

Έψαξα στο ίντερνετ και απενεργοποίησα και ξανα ενεργοποίησα το "φωτογραφίες" από το λογαριασμό μου, έβγαλα και ξαναέβαλα το iCloud, τζίφος! 🤨

Θέλει το χρόνο του, έχεις κανένα μεγάλο βίντεο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanaso77 said:

Θέλει το χρόνο του, έχεις κανένα μεγάλο βίντεο;

Δεν μου εμφανίζει τίποτα απολύτως, σα να μην έχω φωτογραφίες στο iCloud - μόνο ό,τι έχω τραβήξει απ'όταν το άνοιξα.

Σκέψου ότι έχω κι ένα 8 Plus που ετοιμάζω για πούλημα και το είχα κάνει factory reset, το σέταρα μόνο για την περιέργεια και εκεί μου τις έβγαλε κατευθείαν - ό,τι έχω από εποχές iPhone 7 και μετά 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα 

ειναι φυσιολογικό μέσα σε ένα χρόνο και ένα μήνα η μπαταρία να έπεσε στο 88%;; 🤔 

σε προηγούμενα iPhone θυμάμαι στο χρόνο είχα πτώση μεν αλλά εντός του 90%. 

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα 
ειναι φυσιολογικό μέσα σε ένα χρόνο και ένα μήνα η μπαταρία να έπεσε στο 88%;;  
σε προηγούμενα iPhone θυμάμαι στο χρόνο είχα πτώση μεν αλλά εντός του 90%. 

Ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθένας και ανάλογα και τι θα σου κάτσει.
Εμένα είναι στο 97% κοντά στα 2 χρόνια η συσκευή και το coconut στο Mac την έβγαλε 97.6%.
Στο παλιό (11 pro) της γυναίκας μου είχε πάει 97% στο 3μηνο, 93% στο χρόνο και ξανά στο 100% στον ενάμιση χρόνο.
Την αυτονομία σου απλά κοιτα και μην βασίζεσαι στο νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Spireto_2158 said:

Παιδιά καλησπέρα 

ειναι φυσιολογικό μέσα σε ένα χρόνο και ένα μήνα η μπαταρία να έπεσε στο 88%;; 🤔 

σε προηγούμενα iPhone θυμάμαι στο χρόνο είχα πτώση μεν αλλά εντός του 90%. 

Όπως ειπώθηκε ήδη, αυτό το ποσοστό που σου βγάζει η συσκευή σου καλό θα είναι να μη του δίνεις πολύ σημασία γιατί στην πραγματικότητα δεν έχει καμία αξία. Έχουν γίνει αναλύσεις επί αναλύσεων σε site του εξωτερικού κυρίως όπου σχεδόν αποδεικνύεται ότι το νούμερο αυτό είναι σε γενικές γραμμές ότι να ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω υπόψη ότι δεβ είναι και πολύ σωικη μέτρηση. Το κοίταξα εξαρχής διότι άρχισα να παρατηρώ συχνότερες επισκέψεις στο ρεύμα… από τι συνήθως με ίδια χρήση πάνω κάτω ένα χρόνο τώρα. 
 

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Spireto_2158 said:

Ναι το έχω υπόψη ότι δεβ είναι και πολύ σωικη μέτρηση. Το κοίταξα εξαρχής διότι άρχισα να παρατηρώ συχνότερες επισκέψεις στο ρεύμα… από τι συνήθως με ίδια χρήση πάνω κάτω ένα χρόνο τώρα. 
 

Σκέψου μόνο ότι το iPhone X μου δούλευε κανονικά και έλεγε υγεία μπαταρίας 12%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ένας φίλος έχει ένα παράξενο πρόβλημα. όταν πχ είναι σπίτι με wifi και έχει ΑΝΟΙΚΤΆ τα δεδομένα τότε ΔΕΝ μπορεί να δεχτεί κλήσεις!τον καλώ και ακούγεται το μήνυμα ότι είναι η κλειστό η δεν έχει σήμα. όταν κλείσει τα δεδομένα τότε μπορεί να δεχτεί κλήσεις! παράξενο ε; είναι κάποια ρύθμιση η τι άλλο μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:

ένας φίλος έχει ένα παράξενο πρόβλημα. όταν πχ είναι σπίτι με wifi και έχει ΑΝΟΙΚΤΆ τα δεδομένα τότε ΔΕΝ μπορεί να δεχτεί κλήσεις!τον καλώ και ακούγεται το μήνυμα ότι είναι η κλειστό η δεν έχει σήμα. όταν κλείσει τα δεδομένα τότε μπορεί να δεχτεί κλήσεις! παράξενο ε; είναι κάποια ρύθμιση η τι άλλο μπορεί να φταίει;

ας κάνει αρχικά μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και βλέπουμε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
37 minutes ago, ilka71 said:

παιδιά η εφαρμογή ATH. ENA card δεν υπάρχει για ios;

Σου έχω απαντήσει στο σχετικό θέμα όπου έχεις κάνει την ίδια ερώτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλάξει κανείς κάμερα σε 11 pro max εκτός επίσημου service? Πετυχαίνει ή θα είναι προβληματική???

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ilka71 said:

παιδιά η εφαρμογή ATH. ENA card δεν υπάρχει για ios;

ναι μονο στο αντροιντ εχει εφαρμογη.Τους ειχα στειλε κ μαιλ κ μου απαντησαν οτι σε ιος δεν γινεται λογο οτι ειναι κλειδωμενο το nfc apo tin apple

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, p_bourinos said:

Εχει αλλάξει κανείς κάμερα σε 11 pro max εκτός επίσημου service? Πετυχαίνει ή θα είναι προβληματική???

Ρώτησες σε κάποιο επίσημο για τιμή; Δε θα ρίσκαρα στα γνωστά μη εξουσιοδοτημένα καταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, athanaso77 said:

Ρώτησες σε κάποιο επίσημο για τιμή; Δε θα ρίσκαρα στα γνωστά μη εξουσιοδοτημένα καταστήματα.

Δε ρώτησα. Θα κάνω ένα τηλέφωνο αύριο αλλά εκτιμώ ότι θα έιναι υψηλή η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, p_bourinos said:

Δε ρώτησα. Θα κάνω ένα τηλέφωνο αύριο αλλά εκτιμώ ότι θα έιναι υψηλή η τιμή.

Συνήθως ακριβές είναι οι οθόνες, στα υπόλοιπα δε θα δεις τεράστια διαφορά από τους διάφορους unauthorized επισκευαστές. Ρώτησε και στις δυο περιπτώσεις για να έχεις μια εικόνα και κρίνεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 9:49 ΜΜ, athanaso77 said:

Συνήθως ακριβές είναι οι οθόνες, στα υπόλοιπα δε θα δεις τεράστια διαφορά από τους διάφορους unauthorized επισκευαστές. Ρώτησε και στις δυο περιπτώσεις για να έχεις μια εικόνα και κρίνεις αναλόγως.

160 euro μου είπανε τελικά….μάλλον εκεί θα το πάω…..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...