Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

48 minutes ago, Tasos19s said:

Σε σύγκριση με παλαιότερα iPhone έχετε παρατηρήσει ότι η οθόνη στο συγκεκριμένο είναι πιο κίτρινη;

Εχω στα χέρια μου ένα τέτοιο τηλέφωνο και είναι αισθητή η διαφορά σε σχέση με το iPhone X

Δεν μου αρέσει κιόλας η οθόνη του 11 pro max μπορώ να πω 

Εχεις κλειστο το true tone και στα δυο κινητα που συγκρινεις ?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, koutsis said:

Εχεις κλειστο το true tone και στα δυο κινητα που συγκρινεις ?

Σου είναι εύκολο να μου εξηγήσεις τι ακριβώς κάνει αυτή η λειτουργία;

Καθότι εγώ androidάκιας, αλλά ο γιος φαν της apple.

Πήραμε πρόσφατα το iphone 11 και σαν να μου φαίνεται κι εμένα λίγο κιτρινωπή η οθόνη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Σου είναι εύκολο να μου εξηγήσεις τι ακριβώς κάνει αυτή η λειτουργία;

Καθότι εγώ androidάκιας, αλλά ο γιος φαν της apple.

Πήραμε πρόσφατα το iphone 11 και σαν να μου φαίνεται κι εμένα λίγο κιτρινωπή η οθόνη.

Αυτό που κάνει το true tone ειναι να προσαρμόζει τα χρώματα της οθόνης ανάλογα με το φωτισμό του περιβάλλοντος (το εξηγεί άλλωστε αν πας στις ρυθμίσεις) αυτό μεταφράζεται σε μια κιτρινιλα στην οθόνη αν είσαι συνήθως σε κλειστό χώρο για να είναι τα χρώματα πιο φυσικά. Αν δεν σου αρέσει απλά το βγάζεις και η κιτρινιλα φεύγει!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Θα κάνω τις απαραίτητες δοκιμές και θα επανέλθω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν το απενεργοποιήσεις βλέπεις διαφορά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Σε σύγκριση με παλαιότερα iPhone έχετε παρατηρήσει ότι η οθόνη στο συγκεκριμένο είναι πιο κίτρινη;

Εχω στα χέρια μου ένα τέτοιο τηλέφωνο και είναι αισθητή η διαφορά σε σχέση με το iPhone X

Δεν μου αρέσει κιόλας η οθόνη του 11 pro max μπορώ να πω 

Μπορεί να πιάσεις μια άλλη συσκευή και να έχει διαφορετική απεικόνιση των χρωμάτων. Έχουν κι άλλοι πάντως κάνει τέτοια παράπονα, κυρίως με το 12άρι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Μπορεί να πιάσεις μια άλλη συσκευή και να έχει διαφορετική απεικόνιση των χρωμάτων. Έχουν κι άλλοι πάντως κάνει τέτοια παράπονα, κυρίως με το 12άρι.

Γνωρίζω ότι υπάρχουν διαφορετικά panel

εδώ η διαφορά είναι αρκετά αισθητή από την πρώτη στιγμή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Γνωρίζω ότι υπάρχουν διαφορετικά panel

εδώ η διαφορά είναι αρκετά αισθητή από την πρώτη στιγμή 

Αν δε ενοχλεί τόσο βγάλε το true tone!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και όταν βγάζεις το True Tone και στα δυο πάλι έχουν αρκετή διαφορά 

Η οθόνες του 11 max είναι πάλι πιο κίτρινη 

Σρα μάτια μου η οθόνη του iPhone X παράγει πιο φυσικά και ξεκούραστα χρώματα πάντως 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά ψάχνω να αγοράσω 11 pro max από Αμερική από ebay συγκεκριμένα επειδή είχα τοσα χρονια android αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να προσέξω,σκεφτομαι να πάρω χαλασμένο και να το φτιάξω απλα δεν ξερω αν θα πιάνει σήμα τι πρέπει να είναι για να είναι στο δίκτυο της Ελλάδας At&t ή T-mobile? το κόστος του τελωνίου μου το βγάζει το ebay πριν κανω την αγορά. Οθόνες από οτι είδα κάνουν γύρω στα 135 ευρώ μπαταρίες ακόμα πιο φθηνές οπότε με συμφέρει πιστεύω τώρα αυτό με τοις οθόνες που έχουν ένα μηχάνημα και κάνουν κοπυ πεειστ απο την παλια στην καινούργια δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλα οκ. Θέλω να ακούσω τοις απόψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, entasis62 said:

καλησπέρα και καλή χρονιά ψάχνω να αγοράσω 11 pro max από Αμερική από ebay συγκεκριμένα επειδή είχα τοσα χρονια android αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να προσέξω,σκεφτομαι να πάρω χαλασμένο και να το φτιάξω απλα δεν ξερω αν θα πιάνει σήμα τι πρέπει να είναι για να είναι στο δίκτυο της Ελλάδας At&t ή T-mobile? το κόστος του τελωνίου μου το βγάζει το ebay πριν κανω την αγορά. Οθόνες από οτι είδα κάνουν γύρω στα 135 ευρώ μπαταρίες ακόμα πιο φθηνές οπότε με συμφέρει πιστεύω τώρα αυτό με τοις οθόνες που έχουν ένα μηχάνημα και κάνουν κοπυ πεειστ απο την παλια στην καινούργια δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλα οκ. Θέλω να ακούσω τοις απόψεις σας.

Πόσο το βρίσκεις και θέλεις να μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία; δεν μπορείς απλά να πάρεις ένα μεταχειρισμένο από εδώ; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, koutsis said:

Πόσο το βρίσκεις και θέλεις να μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία; δεν μπορείς απλά να πάρεις ένα μεταχειρισμένο από εδώ; 

γύρω στα 220-330 απο αμερικη απο εδω δεν έχει σπασμένα αλλα και απο ινσομνια που βρήκα κατω απο 500 δεν εχει για 64 αρι μιλαμε εγω ψάχνω 128 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, entasis62 said:

γύρω στα 220-330 απο αμερικη απο εδω δεν έχει σπασμένα αλλα και απο ινσομνια που βρήκα κατω απο 500 δεν εχει για 64 αρι μιλαμε εγω ψάχνω 128 

Θα το φτιάξεις εσύ ή κάποιος άλλος;

Δηλαδή για να καταλάβω, θα πάρεις μια διαλυμένη συσκευή, χωρίς να είσαι σίγουρος για τυχόν αλλά προβλήματα που μπορεί να έχει, θα τη φτιάξεις με imitation ανταλλακτικά και περιμένεις να δουλεύουν όλα τέλεια για να απολαύσεις την απόλυτη iOS εμπειρία απροβλημάτιστα;

Αν άξιζε κάτι τέτοιο, θα το κάναμε όλοι μας. Δεν σε παραξενεύει που δεν μπαίνει κανείς σε αυτή τη διαδικασία; Ούτε οικονομικά σε συμφέρει αλλά ούτε θα μείνεις ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και την τελική εμπειρία γλιτώνοντας μερικά ευρώ.

Και στο τέλος, μπορεί να τα βάλεις με το λειτουργικό για τις όποιες δυσλειτουργίες βρεις, γιατί θα βρεις, αυτό είναι σίγουρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, athanaso77 said:

Θα το φτιάξεις εσύ ή κάποιος άλλος;

Δηλαδή για να καταλάβω, θα πάρεις μια διαλυμένη συσκευή, χωρίς να είσαι σίγουρος για τυχόν αλλά προβλήματα που μπορεί να έχει, θα τη φτιάξεις με imitation ανταλλακτικά και περιμένεις να δουλεύουν όλα τέλεια για να απολαύσεις την απόλυτη iOS εμπειρία απροβλημάτιστα;

Αν άξιζε κάτι τέτοιο, θα το κάναμε όλοι μας. Δεν σε παραξενεύει που δεν μπαίνει κανείς σε αυτή τη διαδικασία; Ούτε οικονομικά σε συμφέρει αλλά ούτε θα μείνεις ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και την τελική εμπειρία γλιτώνοντας μερικά ευρώ.

Και στο τέλος, μπορεί να τα βάλεις με το λειτουργικό για τις όποιες δυσλειτουργίες βρεις, γιατί θα βρεις, αυτό είναι σίγουρο.

εχω φτιαξει αρκετα κινητα δεν εχω θεματα  επειδη το κινητο ειναι παλιο τα ανταλλακτικα του εχουν πεσει σε τιμη οποτε με συμφέρει 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, entasis62 said:

εχω φτιαξει αρκετα κινητα δεν εχω θεματα  επειδη το κινητο ειναι παλιο τα ανταλλακτικα του εχουν πεσει σε τιμη οποτε με συμφέρει 

Οθόνη βρίσκεις αυθεντική; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, entasis62 said:

135 skroutz 150 ebay germania

Άρα από ότι λες θα το πάρεις διαλυμενο γύρω στα 300 και θες αλλά 150 για οθόνη. Άρα φτάνεις στα λεφτά που θα έπαιρνες μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση από Ελλάδα. Ποιος ο λόγος να μπλέξεις σε όλη αυτή τη διαδικασία που λες;  για 50-100€ λιγότερα ?🤔

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koutsis said:

Άρα από ότι λες θα το πάρεις διαλυμενο γύρω στα 300 και θες αλλά 150 για οθόνη. Άρα φτάνεις στα λεφτά που θα έπαιρνες μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση από Ελλάδα. Ποιος ο λόγος να μπλέξεις σε όλη αυτή τη διαδικασία που λες;  για 50-100€ λιγότερα ?🤔

ελλαδα κανει 500 ευρω με σπασμενη οθονη 600 φευγα θα σου βγει οταν την αλλαξεις

εγω λεω 500 να σου βγουν ολα και οχι 64 μιλαμε για 256

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν και που ξέρεις ότι θα έχει μόνο στην οθόνη πρόβλημα; Παρακολουθώ τέτοια κανάλια στο YouTube και εκτός του ότι αλλά λένε και άλλα στέλνουν στα άτομα που τα επισκευάζουν παίζει πολύ και ότι κρύβουν ότι έχει και άλλα θέματα. Προσωπικά δεν στο συνιστώ με τίποτα. Παίζει πολύ απατεωνια εκεί έξω ειδικά με τα μηλοφωνα.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυθεντική οθόνη με 130€ 

Γενικα δεν μπορείς να βρεις αυθεντική οθόνη στην αγορά. Δεν πουλάει η apple αυθεντικά ανταλλακτικά 

Οποτε θα πάρεις ένα κινητό και θα το φτιάξεις με ανταλλακτικά του εμπορίου. 

Ναι σαφώς μπορείς να το κανείς δεν έχεις θέμα. 
 

Να κοιτάξεις να μην ειναι iCloud locked και να μην είναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρια κινητής του εξωτερικού 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, entasis62 said:

ελλαδα κανει 500 ευρω με σπασμενη οθονη 600 φευγα θα σου βγει οταν την αλλαξεις

εγω λεω 500 να σου βγουν ολα και οχι 64 μιλαμε για 256

Ρε παιδιά εγώ Αγγλία πήρα  11 pro max τσιλικο σαν καινούργιο με 400£. Πως στην Ελλάδα κάνει 500€ με σπασμένη οθόνη;  ψάξτε λίγο καλύτερα....

9 ώρες πριν, entasis62 said:

135 skroutz 150 ebay germania

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αυθεντική η οθόνη. Γενικά δεν υπάρχουν αυθεντικές οθόνες εκτός επίσημου service της Apple! Όλες είναι μαϊμού.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...