Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα 

εχει λειτουργήσει κανείς την esim στην συσκευή μας ; Λειτουργεί ομαλά παράλληλα με μια φυσική σιμ η κάνει νούμερα; 
εκτος από φαντάζομαι λίγο αυξημένη κατανάλωση έχετε παρατηρήσει κάποιο άλλο πρόβλημα; 
 

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
34 minutes ago, Spireto_2158 said:

Παιδιά καλημέρα 

εχει λειτουργήσει κανείς την esim στην συσκευή μας ; Λειτουργεί ομαλά παράλληλα με μια φυσική σιμ η κάνει νούμερα; 
εκτος από φαντάζομαι λίγο αυξημένη κατανάλωση έχετε παρατηρήσει κάποιο άλλο πρόβλημα; 
 

Λειτουργεί κανονικότατα. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια ερωτηση. Αξιζει να ανταλλαξω το Oppo Find X2 Pro 12/512 με το Iphone Pro Max 256gb ? Ευχαριστω για την οποια απαντηση.  athanaso77 σε σενα στηριζομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
36 minutes ago, airstam said:

Καλησπερα. Μια ερωτηση. Αξιζει να ανταλλαξω το Oppo Find X2 Pro 12/512 με το Iphone Pro Max 256gb ? Ευχαριστω για την οποια απαντηση.  athanaso77 σε σενα στηριζομαι...

Σε παρόμοια περίπτωση η απάντηση μου είναι στην ουσία ερώτηση… προτιμάς το iOS από το Android; Όπως καταλαβαίνεις είναι μια απάντηση που πρέπει να δώσεις ο ίδιος και αυτό θα σε οδηγήσει και στην κατάλληλη επιλογή της συσκευής. Αν σου ταιριάζει η φιλοσοφία του iOS, εννοείται πως σε ενθαρρύνω να προχωρήσεις τη μετάβαση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

μπορεις να με κατατοπίσεις λίγο πως λειτουργεί; Είναι και οι δυο σιμ ενεργές και ορίζω εγώ ποια θα χρησιμοποιηθεί ; Μπορώ να ορίσω να έχω την μια αποκλειστικά για δεδομένα και την άλλη για όλα τα υπόλοιπα?? Η εναλλαγή γίνεται άμεσα ;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ορίζεις μια για iMessage. Μπορείς να πραγματοποιείς κλήσεις ή να στέλνεις SMS και από τις 2. Αν έχεις ενεργό Wifi Calling και VoLTE και στις δυο, λειτουργούν ταυτόχρονα και κατά τη διάρκεια κλήσεων.

Μπορεις να επιλέξεις μια κάρτα για δεδομένα κάθε φορά ή και να χρησιμοποιείται η κάρτα που μιλάς κάθε φορά για δεδομένα (πχ αν έχεις ορισμένη την κάρτα 1 και μιλάς με την 2, τα δεδομένα προσωρινά να γυρίζουν στη 2 κατά τη διάρκεια της κλήσης).

Η αλλαγή της κάρτας για ίντερνετ γίνεται άμεσα. Για να αλλάξεις τη προεπιλεγμένη κάρτα (αυτή δηλαδή για την οποία λειτουργεί και το iMessage) γίνεται άμεσα αλλά θέλει λίγο χρόνο ανάλογα και τον πάροχο για να ενεργοποιηθεί το iMessage στην άλλη κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, paanos said:

Ναι. Ορίζεις μια για iMessage. Μπορείς να πραγματοποιείς κλήσεις ή να στέλνεις SMS και από τις 2. Αν έχεις ενεργό Wifi Calling και VoLTE και στις δυο, λειτουργούν ταυτόχρονα και κατά τη διάρκεια κλήσεων.

Μπορεις να επιλέξεις μια κάρτα για δεδομένα κάθε φορά ή και να χρησιμοποιείται η κάρτα που μιλάς κάθε φορά για δεδομένα (πχ αν έχεις ορισμένη την κάρτα 1 και μιλάς με την 2, τα δεδομένα προσωρινά να γυρίζουν στη 2 κατά τη διάρκεια της κλήσης).

Η αλλαγή της κάρτας για ίντερνετ γίνεται άμεσα. Για να αλλάξεις τη προεπιλεγμένη κάρτα (αυτή δηλαδή για την οποία λειτουργεί και το iMessage) γίνεται άμεσα αλλά θέλει λίγο χρόνο ανάλογα και τον πάροχο για να ενεργοποιηθεί το iMessage στην άλλη κάρτα. 

Και από κατανάλωση μπαταρίας πως πάει με τις δυο γραμμές σε standby? Υπάρχει αισθητή διαφορά? 

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τρομερή η διαφορά, σαφώς υπάρχει αλλά δεν γίνεται αντιληπτή. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 ώρες πριν, Spireto_2158 said:

Και από κατανάλωση μπαταρίας πως πάει με τις δυο γραμμές σε standby? Υπάρχει αισθητή διαφορά? 

Ναι, η διαφορά στη κατανάλωση είναι μικρή και λογική θα έλεγα λόγω των δυο sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι το έχει πιάσει και δεν ακούω τον ήχο κλήσης. Είτε βάζω τον δικό μου ήχο είτε κάποιον από τους προεγκατεστήμενους ένα και το αυτό.
Έχω τσεκάρει ότι μου έχει έρθει στο μυαλό.
Είμαι σε 15.1 λογικά beta έκδοση. Να οφείλεται εκεί;
Αλλά είμαι σίγουρος ότι δούλευε και σε 15.1...
Δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dimtsag said:

Δεν ξέρω τι το έχει πιάσει και δεν ακούω τον ήχο κλήσης. Είτε βάζω τον δικό μου ήχο είτε κάποιον από τους προεγκατεστήμενους ένα και το αυτό.
Έχω τσεκάρει ότι μου έχει έρθει στο μυαλό.
Είμαι σε 15.1 λογικά beta έκδοση. Να οφείλεται εκεί;
Αλλά είμαι σίγουρος ότι δούλευε και σε 15.1...
Δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Κοίταξες τον πλαϊνό διακόπτη; 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, dimtsag said:

Δεν τον πειράζω ποτέ...! emoji120.png

Μπορεί όμως να πειραχτεί κατά λάθος και η συσκευή δεν έχει ένδειξη στην οθόνη όπου να φαίνεται ότι έχει μπει στο αθόρυβο με τον πλαϊνό διακόπτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως να πειραχτεί κατά λάθος και η συσκευή δεν έχει ένδειξη στην οθόνη όπου να φαίνεται ότι έχει μπει στο αθόρυβο με τον πλαϊνό διακόπτη.

Έχεις δίκιο, το παθαίνω σπάνια όταν βγάζω την θήκη. Ωστόσο ήταν το 1ο που έλεγξα. Επίσης η δόνηση δουλεύει κανονικά κάτι που δεν γίνεται όταν ο πλαινος διακόπτης είναι αθόρυβο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dimtsag said:


Έχεις δίκιο, το παθαίνω σπάνια όταν βγάζω την θήκη. Ωστόσο ήταν το 1ο που έλεγξα. Επίσης η δόνηση δουλεύει κανονικά κάτι που δεν γίνεται όταν ο πλαινος διακόπτης είναι αθόρυβο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

έχεις επανεκκίνηση?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολλές φορές στην διάρκεια της μέρας (έχω χάσει το μέτρημα) . Θα δοκιμάσω ξανά....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση δουλεύει εάν το έχεις στο αθόρυβο 

Δεν δουλεύει εάν έχεις αλλάξει τις ρυθμίσεις μέσα από τους ήχους 

Οταν αλλάζεις θέση τον διακόπτη βλέπεις επάνω το σύννεφο που λέει αθόρυβη λειτουργία; 
Μηπως έχεις ενεργό το Μην ενοχλείτε; Με εκείνο δεν δουλεύει η δόνηση 

Εάν δεν είναι τίποτα από αυτό τότε φταίει κάτι από την beta που έβαλες 

Μετα πάμε σε πρόβλημα hardware

 

Δες ένα ένα αυτά που σε είπα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση δουλεύει εάν το έχεις στο αθόρυβο 
Δεν δουλεύει εάν έχεις αλλάξει τις ρυθμίσεις μέσα από τους ήχους 
Οταν αλλάζεις θέση τον διακόπτη βλέπεις επάνω το σύννεφο που λέει αθόρυβη λειτουργία; 
Μηπως έχεις ενεργό το Μην ενοχλείτε; Με εκείνο δεν δουλεύει η δόνηση 
Εάν δεν είναι τίποτα από αυτό τότε φταίει κάτι από την beta που έβαλες 
Μετα πάμε σε πρόβλημα hardware
 
Δες ένα ένα αυτά που σε είπα 

Όταν το βαζω στο αθόρυβο το έχω ρυθμίσει να μην δουλεύει η δόνηση. Το συννεφάκι εμφανίζεται. Και επίσης το Μην ενοχλείτε είναι ανενεργό. Τα είδα όλα αυτά.
Οποτε πάμε στην beta, ίσως να μην έκατσε σωστά.

Μόλις έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά. Η 3η που κάνω σήμερα.
Οπότε προς το παρόν φαίνεται να είναι εντάξει...
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimtsag said:


Όταν το βαζω στο αθόρυβο το έχω ρυθμίσει να μην δουλεύει η δόνηση. Το συννεφάκι εμφανίζεται. Και επίσης το Μην ενοχλείτε είναι ανενεργό. Τα είδα όλα αυτά.
Οποτε πάμε στην beta, ίσως να μην έκατσε σωστά.

Μόλις έκανα επανεκκίνηση και δουλεύει κανονικά. Η 3η που κάνω σήμερα.
Οπότε προς το παρόν φαίνεται να είναι εντάξει...
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Όποτε πάμε στο θέμα μας 

Γιατι έβαλες beta?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όποτε πάμε στο θέμα μας 
Γιατι έβαλες beta?

Από το ios14 ξεκίνησα να τις βάζω κατεβάζοντας το αντίστοιχο προφίλ. Ωστόσο δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα.
Ίσως να μην το συνεχίσω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimtsag said:


emoji23.pngΑπό το ios14 ξεκίνησα να τις βάζω κατεβάζοντας το αντίστοιχο προφίλ. Ωστόσο δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα.
Ίσως να μην το συνεχίσω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν είναι για εμάς οι beta

Το ότι δεν είχες πρόβλημα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν προβλήματα 

Υπαρχουν βέβαια και στις σταθερές εκδόσεις άρα καταλαβαίνεις…

Εχω δοκιμάσει κι εγώ παλαιότερα beta αλλά να που μπορεί ξαφνικά να μείνεις και χωρίς συσκευή αν κάτι πάει στραβά τόσο πολύ. 
Μπορει δηλαδή να μην έχεις σήμα, να έχει θέμα το WiFi, να το έχεις στην τσέπη και να το βρεις ξαφνικά να έχει κάνει μόνο του επανεκκίνηση 

Μερικα από αυτά καταλαβαίνεις τι εννοώ είναι σημαντικά για την καθημερινότητα μας 

Οποτε μόνο σταθερές και πάλι υπάρχουν πιθανότητες για προβλήματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα παιδια κ συγγνωμη για το οφ τοπικ.Ποια τιμη θεωρειτε λογικη για μεταχειρισμενο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, josuts said:

Καλησπερα παιδια κ συγγνωμη για το οφ τοπικ.Ποια τιμη θεωρειτε λογικη για μεταχειρισμενο?

Ευχαριστω

Εγώ Αγγλία πήρα μεταχειρισμένο με 420£. Τώρα Ελλάδα γύρω στα 600€ το πολύ...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...