Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως το κρανος μου δεν εχει υποδοχη ενδοεπικοινωνιας και δεν θελω να βαλω εξωτερικη με αυτοκολλητο , εχω ενα arai rx7 το οποιο το εχω πληρωσει ακριβα οποτε δεν δυναμαι να το αντικαταστησω γι αυτο το λογο , γι αυτο εψαχνα κατι σε ακουστικο τυπου του samsung

 

 

Ενδοεπικοινωνία Cardo freecom 4 με jbl ακουστικά σε arai qv pro. Με φωνητικές εντολές (hey cardo, hey Siri) δεν νομίζω ότι οποιοδήποτε αλλο ακούστικο είναι καλύτερο. Με όλα τα αλλά έβαζες κράνος και έφευγαν από την θέση τους και πονάγανε και τα αυτιά μου από την πίεση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνδέονται σε όλες τις apple συσκευές μέσο iCloud?

Οι ήχοι όταν δεν τα φοράς αλλά είναι συνδεμένα που πηγαίνουν;

 

 

Όχι μέσο iCloud, με απλή BT σύνδεση.

- Όταν βγάζεις ένα από το αυτί, ο ήχος πάει στο άλλο.

- Όταν βγάλεις και τα δυο, ο ήχος στο κινητό.

- Όταν είναι στη θήκη, μόλις βγάλεις το ένα και το βάλεις στο αυτί απαντάει αυτόματα στην κλήση (ακόμα και σε Viber κλπ).

Συν φυσικά όλες τις λειτουργίες, toggles, EQ κλπ που ρυθμίζονται από τα ακουστικά, από την εφαρμογή τους, ρυθμίσεις που αποθηκεύονται κατευθείαν στα ακουστικά κλπ.

 

Γενικότερα, δεν υπάρχει καμία έλλειψη ή δυσλειτουργία.

Όσο είχα την πρώτη έκδοση των sennheiser, είχα πάντα μαζί και τα AirPods γιατί η ποιότητα κλήσης ήταν απλά 100 φορές καλύτερη στα AirPods, αλλά για μουσική προφανώς δεν κάνουν.

Με την δεύτερη έκδοση των Sennheiser MTW’S, η ποιότητα κλήσης πήγε σε ακόμα καλύτερο επίπεδο από τα AirPods οπότε τα παράτησα εντελώς.

Εάν υπήρχε δηλαδή κάτι που δεν δούλευε σωστά ή ενοχλούσε, θα το είχα αντιληφθεί κατευθείαν λόγο καθημερινής χρήσης MTW’S 1 και AirPods.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μέσο iCloud, με απλή BT σύνδεση.

- Όταν βγάζεις ένα από το αυτί, ο ήχος πάει στο άλλο.

- Όταν βγάλεις και τα δυο, ο ήχος στο κινητό.

- Όταν είναι στη θήκη, μόλις βγάλεις το ένα και το βάλεις στο αυτί απαντάει αυτόματα στην κλήση (ακόμα και σε Viber κλπ).

Συν φυσικά όλες τις λειτουργίες, toggles, EQ κλπ που ρυθμίζονται από τα ακουστικά, από την εφαρμογή τους, ρυθμίσεις που αποθηκεύονται κατευθείαν στα ακουστικά κλπ.

 

Γενικότερα, δεν υπάρχει καμία έλλειψη ή δυσλειτουργία.

Όσο είχα την πρώτη έκδοση των sennheiser, είχα πάντα μαζί και τα AirPods γιατί η ποιότητα κλήσης ήταν απλά 100 φορές καλύτερη στα AirPods, αλλά για μουσική προφανώς δεν κάνουν.

Με την δεύτερη έκδοση των Sennheiser MTW’S, η ποιότητα κλήσης πήγε σε ακόμα καλύτερο επίπεδο από τα AirPods οπότε τα παράτησα εντελώς.

Εάν υπήρχε δηλαδή κάτι που δεν δούλευε σωστά ή ενοχλούσε, θα το είχα αντιληφθεί κατευθείαν λόγο καθημερινής χρήσης MTW’S 1 και AirPods.

Aρα λες να δουλευουν τα galaxy buds live ?

Link to comment
Share on other sites

Aρα λες να δουλευουν τα galaxy buds live ?

 

Όλα τα ακουστικά δουλεύουν

Ακόμα και κάτι φθηνά με 10€

Το θέμα είναι ποια είναι η υλοποίηση τους επάνω στο ios

Ο φίλος παραπάνω αναφέρει για συγκεκριμένο μοντέλο που υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες στο iphone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν είναι μοντέλο εταιρείας κινητής όπως η Samsung έτσι ώστε να θέλει exclusive λειτουργίες μόνο για κινητά της εταιρείας.

Γι’αυτο με έρευνα και δοκιμή θα δεις αν σου κάνουν γενικότερα. Γιατί τα συγκεκριμένα ας πούμε όπως και τα AirPods, δεν ξέρεις για αρχή αν κάνουν για τα αυτιά σου λόγο σχεδιασμού, που είναι και το βασικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέματα,αλλά την συνδεσιμοτητα των airpods με το ios δεν την έχει κανένα άλλο άλλης εταιρίας!!!

Λοιπόν να σας πω ένα θέματακι που έχω με τα Sony ακουστικά κ το iPhone!!

Για καθημερινή χρήση χρησιμοποιω τα wi-1000x!!!

Από την ώρα που έκανα την ανάβαθμιση σε ios 14 ,όταν με καλούν κ ενώ δουλεύει η δόνηση δεν μου μεταφέρεται η κληση στα ακουστικά!!!Όταν κάνω όμως κλήση από το κινητό,δουλεύουν κανονικά!!!

Δοκίμασα κ με τα WH-1000XM3 κ γίνεται το ίδιο:blink:

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό??

Σίγουρα είναι κάποιο bug :mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέματα,αλλά την συνδεσιμοτητα των airpods με το ios δεν την έχει κανένα άλλο άλλης εταιρίας!!!

Λοιπόν να σας πω ένα θέματακι που έχω με τα Sony ακουστικά κ το iPhone!!

Για καθημερινή χρήση χρησιμοποιω τα wi-1000x!!!

Από την ώρα που έκανα την ανάβαθμιση σε ios 14 ,όταν με καλούν κ ενώ δουλεύει η δόνηση δεν μου μεταφέρεται η κληση στα ακουστικά!!!Όταν κάνω όμως κλήση από το κινητό,δουλεύουν κανονικά!!!

Δοκίμασα κ με τα WH-1000XM3 κ γίνεται το ίδιο:blink:

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό??

Σίγουρα είναι κάποιο bug :mad:

 

Υπάρχουν αρκετά προβλήματα με το ios 14

Όσα παραπάνω πράγματα χρησιμοποιείς το καταλαβαίνεις ακόμα περισσότερο αυτό που λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά προβλήματα με το ios 14

Όσα παραπάνω πράγματα χρησιμοποιείς το καταλαβαίνεις ακόμα περισσότερο αυτό που λέω

 

Κ με τα airpods pro βλέπω κάτι χαζομαριτσες αλλά μέχρι να φτιάξει η συνδεσιμοτητα με τα Sony,είναι η καλύτερη λύση!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η συνδεσιμότητα Bluetooth έχει θέματακια(ενδοεπικοινωνία - μηχανή -ρολόι ) όποτε θέλει συνδέεται σήμερα κατέβασα την 14.0.1 μήπως φτιάξει...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η συνδεσιμότητα Bluetooth έχει θέματακια(ενδοεπικοινωνία - μηχανή -ρολόι ) όποτε θέλει συνδέεται σήμερα κατέβασα την 14.0.1 μήπως φτιάξει...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και με την 13.χχχ πάλι υπήρχαν προβλήματα με συνδεσιμότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό τζάμακι έχετε να προτείνετε;;;;

Από Ελλάδα θα προτιμούσα...

 

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-alignmaster-full-cover-agl00098-iphone-11-pro-max-xs-max-premium-tempered-glass-screen-protector/

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η ταχεία φόρτιση 18w γίνεται με καλώδιο usb σε lighting ή μόνο με type c σε lighting ; Δηλαδή με γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου που έχει έξοδο usb θα μπορώ να φορτίσω γρήγορα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα ερώτηση / υπενθύμιση

Όταν το φόντο και το wallpaper είναι λευκό ( έντονο λευκό) όχι όμως κινούμενα απλά σαν ενέργεια είναι πιο ενεργοβορα στην μπαταρία από ένα μαύρο η μία φωτογραφία ή δεν έχει καμία σχέση;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε ομάδα ερώτηση / υπενθύμιση

Όταν το φόντο και το wallpaper είναι λευκό ( έντονο λευκό) όχι όμως κινούμενα απλά σαν ενέργεια είναι πιο ενεργοβορα στην μπαταρία από ένα μαύρο η μία φωτογραφία ή δεν έχει καμία σχέση;;

 

 

Εννοείται εφόσον μιλάμε για oled οθόνη.

Φυσικά η διαφορά θα είναι αντιληπτή εάν κάθεσαι και κοιτάς το φόντο για ώρες. Με μια νορμαλ χρήση που η αρχική οθόνη και η lockscreen θα γράψει μισή ώρα SOT τη μέρα, η διαφορά είναι ανάξια αναφοράς.

Link to comment
Share on other sites

μόνο με type c σε lighting

 

 

Δεν ισχύει ότι με καλώδιο usb σε lightning μπορεί να φορτίσει με 12w?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ότι με καλώδιο usb σε lightning μπορεί να φορτίσει με 12w?

 

 

Ισχύει σχεδόν (5volts Χ 2.1Αmperes = 10.5 watts) με φορτιστή iPad δηλαδή.

 

Αλλα εσυ ρώτησες για 18watts στο προηγούμενο ποστ σου.

 

18w ΜΟΝΟ με type c σε lighting

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει σχεδόν (5volts Χ 2.1Αmperes = 10.5 watts) με φορτιστή iPad δηλαδή.

 

Αλλα εσυ ρώτησες για 18watts στο προηγούμενο ποστ σου.

 

18w ΜΟΝΟ με type c σε lighting

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Οκ φίλε μου έγινε σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το είχα στα χέρια μου για κάνα μισάωρο,και έκανα μερικές συγκρίσεις στην φωτογραφία με το δικό μου Pixel 4XL...

Σαν ποιότητα είναι παρόμοια,οι φωτογραφίες του Pixel ήταν λίγο πιο ουδέτερη ενώ του Pro πιο ανοικτά στα χρώματα...Δεν μπόρεσα να το κρατήσω παραπάνω,την επόμενη φορά θα κάνω ένα συγκριτικό και θα ανεβάσω φωτογραφίες...

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ η αποτύπωση στο Pixel,ήταν πιο κοντά στο πραγματικό...Παντος και τα δύο πιστεύω είναι ίσως οι καλύτερες συσκευές σε φωτογραφία...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το είχα στα χέρια μου για κάνα μισάωρο,και έκανα μερικές συγκρίσεις στην φωτογραφία με το δικό μου Pixel 4XL...

Σαν ποιότητα είναι παρόμοια,οι φωτογραφίες του Pixel ήταν λίγο πιο ουδέτερη ενώ του Pro πιο ανοικτά στα χρώματα...Δεν μπόρεσα να το κρατήσω παραπάνω,την επόμενη φορά θα κάνω ένα συγκριτικό και θα ανεβάσω φωτογραφίες...

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ η αποτύπωση στο Pixel,ήταν πιο κοντά στο πραγματικό...Παντος και τα δύο πιστεύω είναι ίσως οι καλύτερες συσκευές σε φωτογραφία...

 

Το iPhone βάζει λίγο make up παραπάνω

Κατά τα άλλα πρέπει να βάλεις τις φωτογραφίες σε υπολογιστή για να δεις τις διαφορές

Στα κινητά ειδικά στα Samsung οι οθόνες τα δείχνουν διαφορετικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone βάζει λίγο make up παραπάνω

Κατά τα άλλα πρέπει να βάλεις τις φωτογραφίες σε υπολογιστή για να δεις τις διαφορές

Στα κινητά ειδικά στα Samsung οι οθόνες τα δείχνουν διαφορετικά

 

Συμφωνώ απόλυτα,εγώ λέω όπως τις έβλεπα του Pixel στο pixel,του iohone στο iphone...Δεν είχα την άνεση να κάνω μεταφορά την κάθε μια στην συσκευή ώστε να δω και πως φαίνονται του pixel στο iphone και το ανάποδο,μιας και παίζουν και άλλοι παράγοντες φωτεινότητα ας πούμε...

Παντος σε ένα βίντεο που τράβηξα την κόρη μου,με το iphone έβγαλε απίστευτο αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...