Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές και system services ξοδεύουν λίγο παραπάνω, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

Φυσικά είναι και θέμα χρήσης. Εάν κάποιος ας πούμε δούλευε Spotify και το γυρίσει σε Apple Music, θα δει ότι καταναλώνει λιγότερα δεδομένα με την ίδια χρήση.

 

Αρχικά, γιατί να καταναλώνει κάποιος δεδομένα με το spotify;

Κατεβάζει ότι θέλει απ το σπιτάκι του και τα ακούει για πάντα.

Βάζει ένα family premium και δίνει 1.80 τον μήνα (μαζί με 4-5 φίλους του πόσοι είναι τεσπα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρχικά, γιατί να καταναλώνει κάποιος δεδομένα με το spotify;

Κατεβάζει ότι θέλει απ το σπιτάκι του και τα ακούει για πάντα.

Βάζει ένα family premium και δίνει 1.80 τον μήνα (μαζί με 4-5 φίλους του πόσοι είναι τεσπα)

 

 

Πέρα από 20-30GB που έχω πάντα κατεβασμένα καλού κακού, εγώ σχεδόν κάθε μέρα ακούω κάτι νέο. Το κάθε κομμάτι που στριμάρει φυσικά αποθηκεύεται στην cache και δεν κατεβαίνει ξανά.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα εγώ με τα δεδομένα, απλά παρατήρησα ότι το Apple Music γράφει λιγότερα με την ίδια χρήση γι’αυτο και το ανέφερα σαν παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από 20-30GB που έχω πάντα κατεβασμένα καλού κακού, εγώ σχεδόν κάθε μέρα ακούω κάτι νέο. Το κάθε κομμάτι που στριμάρει φυσικά αποθηκεύεται στην cache και δεν κατεβαίνει ξανά.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα εγώ με τα δεδομένα, απλά παρατήρησα ότι το Apple Music γράφει λιγότερα με την ίδια χρήση γι’αυτο και το ανέφερα σαν παράδειγμα.

 

Κι εγώ είχα ταυτόχρονα Apple Music και Spotify για 2 μήνες και όντως το Apple Music καταναλώνει λιγότερα δεδομένα.

Επίσης έχει καλύτερη ποιότητα και ένταση σε ασύρματα ακουστικά του οικοσυστήματος της Apple (airpods/beats).

 

Για workout όμως αναγνωρίζω ότι το Spotify είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα ταυτόχρονα Apple Music και Spotify για 2 μήνες και όντως το Apple Music καταναλώνει λιγότερα δεδομένα.

Επίσης έχει καλύτερη ποιότητα και ένταση σε ασύρματα ακουστικά του οικοσυστήματος της Apple (airpods/beats).

 

Για workout όμως αναγνωρίζω ότι το Spotify είναι καλύτερο.

 

 

Στο Spotify μπορούσες να το σώσεις μόνο εάν ανέβαζες λίγο το EQ από τις ρυθμίσεις του.

Συμβαίνει σε όλα τα tws με το Spotify , AirPods 1, sennheiser momentum true wireless 1 και 2.

Επίσης οι προτάσεις για νέες λίστες, τραγούδια, άλμπουμ, καλλιτέχνες κλπ με βάση αυτά που ακούς και όχι το που είσαι (γεωγραφικά) είναι έτη φωτός καλύτερα στο Apple Music.

Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει καλύτερη ποιότητα κ ένταση του Apple music με τα ακουστικά της Apple -airpods pro k powerbeats pro - το πρόσεξα κ εγώ!!!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει καλύτερη ποιότητα κ ένταση του Apple music με τα ακουστικά της Apple -airpods pro k powerbeats pro - το πρόσεξα κ εγώ!!!

 

Καλημέρα, νομίζω πως είναι λόγω του γεγονότος ότι όλο το οικοσύστημα της Apple χρησιμοποιεί τον AAC codec.

 

To Spotify χρησιμοποιεί τον ogg vorbis codec, άρα σε ασύρματα ακουστικά «πέφτει» στον πιο χαμηλής ποιότητας sbc (standard Bluetooth codec) για να μεταδώσει ήχο (αφού ο ogg vorbis νομίζω δεν υφίσταται ως ασύρματο πρότυπο Bluetooth streaming) ενώ το Apple Music από την πηγή μέχρι και το ακουστικό δεν κάνει μετατροπές και παραμένει σε AAC.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω στην κατοχή μου το Iphone 11 Pro Max.

Πριν λίγες μέρες παρατήρησα αυτό το μικρό ίχνος σκόνης μέσα στην μία από τις πίσω κάμερες του κινητού.

Δεν εμφανίζεται βέβαια στις φωτογραφίες που τραβάω, αλλά πως είναι δυνατόν να μπει μέσα στην συσκευή?

Η συσκευή δεν έχει ανοιχτεί ποτέ, και είναι αγορασμένη από το Πλαίσιο.

Αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο το ίδιο πρόβλημα, θα εκτιμούσα τα φώτα του.

Επόμενη κίνηση αφού μίλησα με Apple Support, μου πρότειναν να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα Apple, όπως Istorm κλπ. και να το δουν εκεί. ( πράγμα που θα κάνω όταν επιστρέψω Αθήνα ).

Το θέμα μου είναι ότι για κανένα λόγο δε θέλω να ανοιχτεί η συσκευή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιονδήποτε έχει να προτείνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω στην κατοχή μου το Iphone 11 Pro Max.

Πριν λίγες μέρες παρατήρησα αυτό το μικρό ίχνος σκόνης μέσα στην μία από τις πίσω κάμερες του κινητού.

Δεν εμφανίζεται βέβαια στις φωτογραφίες που τραβάω, αλλά πως είναι δυνατόν να μπει μέσα στην συσκευή?

Η συσκευή δεν έχει ανοιχτεί ποτέ, και είναι αγορασμένη από το Πλαίσιο.

Αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο το ίδιο πρόβλημα, θα εκτιμούσα τα φώτα του.

Επόμενη κίνηση αφού μίλησα με Apple Support, μου πρότειναν να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα Apple, όπως Istorm κλπ. και να το δουν εκεί. ( πράγμα που θα κάνω όταν επιστρέψω Αθήνα ).

Το θέμα μου είναι ότι για κανένα λόγο δε θέλω να ανοιχτεί η συσκευή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιονδήποτε έχει να προτείνει κάτι.

 

 

Θα σου πω την δίκη μου εμπειρία με το iPhone X που είχα. Είχα δει σκόνη στην κάμερα και πήγα στην istorm , μου είχαν πει να το ανοίξουν για να το φτιάξουν , φυσικά και έφυγα γιατί δεν ήθελα να ανοιχτεί η συσκευή. Πήρα τηλέφωνο στη document και μου είπαν ότι θα το αντικαταστήσουν με ανακατασκευασμένο, γιατί τέτοιο δίνουν σε αλλαγές. Τους το έστειλα , μένω Θεσσαλονίκη , και σε μια μέρα είχα πίσω το καινούριο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω την δίκη μου εμπειρία με το iPhone X που είχα. Είχα δει σκόνη στην κάμερα και πήγα στην istorm , μου είχαν πει να το ανοίξουν για να το φτιάξουν , φυσικά και έφυγα γιατί δεν ήθελα να ανοιχτεί η συσκευή. Πήρα τηλέφωνο στη document και μου είπαν ότι θα το αντικαταστήσουν με ανακατασκευασμένο, γιατί τέτοιο δίνουν σε αλλαγές. Τους το έστειλα , μένω Θεσσαλονίκη , και σε μια μέρα είχα πίσω το καινούριο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Κατάλαβα.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!

Δηλαδή μόνο όπου υπάρχει Apple Store κατάστημα στο αλλάζουν με καινούριο.

Ανακατασκευασμένο σημαίνει που να ξέρεις τι του έχουν κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Κατάλαβα.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!

Δηλαδή μόνο όπου υπάρχει Apple Store κατάστημα στο αλλάζουν με καινούριο.

Ανακατασκευασμένο σημαίνει που να ξέρεις τι του έχουν κάνει!

 

Δεν υπάρχει ούτε γκρεμός ούτε ρέμα

Το πας σε αυτούς και ότι πάρεις δεν θα καταλάβεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Κατάλαβα.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!!!

Δηλαδή μόνο όπου υπάρχει Apple Store κατάστημα στο αλλάζουν με καινούριο.

Ανακατασκευασμένο σημαίνει που να ξέρεις τι του έχουν κάνει!

 

Η ανακατασκευή γίνεται αν δεν κάνω λάθος Ολλανδία σε Apple store και μπορώ να πω πως είναι καλύτερα και από τα καινούργια επειδή είναι δίπλα και τριπλά ελεγμένα.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακατασκευή γίνεται αν δεν κάνω λάθος Ολλανδία σε Apple store και μπορώ να πω πως είναι καλύτερα και από τα καινούργια επειδή είναι δίπλα και τριπλά ελεγμένα.

 

έχω πάρει από βλάβη ανακατασκευασμένο 6s plus σαν καινουριο ελεγμενο 3 φορεσ

το έστειλα στην document και μεσα σε 2 βδομαδες το πηρα στα χερια μου.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Όπως λένε τα παιδιά. Το ανακατασκευασμένο δεν είναι κακό. Είναι στην ουσία καινούριο. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. 2 χρόνια τώρα και δουλεύει άψογα !!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν μερικές μέρες είπα να δοκιμάσω την 14beta . Αφού την πέρασα (νομίζω την beta4 ενώ χθές πήγε στην beta6) όλα δουλεύουν ρολόι εκτός την εφαρμογή winbank της Πειραίως . Μέχρι και πρίν λίγες μέρες ήταν εντάξει . Πλέον δεν ανοίγει καν. Της Eurobank πχ δουλεύει κανονικά.

Αν ήταν θέμα ασφαλείας λόγω του οτι το λειτουργικό είναι σε δοκιμαστική περίοδο δεν θα υπήρχε πρόβλημα και στο app της Eurobank; (Λέω τώρα εγώ) . Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες είπα να δοκιμάσω την 14beta . Αφού την πέρασα (νομίζω την beta4 ενώ χθές πήγε στην beta6) όλα δουλεύουν ρολόι εκτός την εφαρμογή winbank της Πειραίως . Μέχρι και πρίν λίγες μέρες ήταν εντάξει . Πλέον δεν ανοίγει καν. Της Eurobank πχ δουλεύει κανονικά.

Αν ήταν θέμα ασφαλείας λόγω του οτι το λειτουργικό είναι σε δοκιμαστική περίοδο δεν θα υπήρχε πρόβλημα και στο app της Eurobank; (Λέω τώρα εγώ) . Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;

 

Μην χρησιμοποιείς βετα εκδόσεις στο κύριο τηλέφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο λογος που δεν μπλέκω με beta versions.

Μεχρι να βγει η τελική, παντα σχεδον θα υπαρχουν ασυμβατότητες.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο λογος που δεν μπλέκω με beta versions.

Μεχρι να βγει η τελική, παντα σχεδον θα υπαρχουν ασυμβατότητες.

 

Εδώ δεν δουλεύουν σωστά οι κανονικές πολλές φορές

Που να μπλέξεις και με beta

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν οι εφαρμογές από όλες τις τράπεζες ... εκτός την Πειραιώς .. παρόλο που έκανε αναβαθμίσεις η εφαρμογή.

Ήταν και ο μόνο λόγος που αφαίρεσα την beta.

Εδώ θέλω να πω ότι της εθνικής παλαιότερα ήταν σαν εφαρμογή άρκετα πίσω/χειρότερη και τώρα την θεωρώ μια από τις κορυφαίες σε περιβάλλον χρήσης και σταθερότητα.

Την ειδοποίηση όταν γίνεται εισερχόμενο έμβασμα την έχουν δωρεάν ...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πάρει backup στο icloud πριν περάσω την beta υπάρχει δυνατότητα να επιστρέψω στην 13.6; Διάβασα πως πρέπει να διαγράψω το προφίλ λογισμικού beta και να περιμένω κάποιο update. Θα γίνει δουλειά; Όχι ότι καίγομαι κιόλας ειδικά αν πλησιάζει ο καιρός για την κανονική έκδοση του ios14..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν οι εφαρμογές από όλες τις τράπεζες ... εκτός την Πειραιώς .. παρόλο που έκανε αναβαθμίσεις η εφαρμογή.

Ήταν και ο μόνο λόγος που αφαίρεσα την beta.

Εδώ θέλω να πω ότι της εθνικής παλαιότερα ήταν σαν εφαρμογή άρκετα πίσω/χειρότερη και τώρα την θεωρώ μια από τις κορυφαίες σε περιβάλλον χρήσης και σταθερότητα.

Την ειδοποίηση όταν γίνεται εισερχόμενο έμβασμα την έχουν δωρεάν ...

 

σωστά όλες οι εφαρμογές δουλεύουν άψογα εκτός από την Πειραιώς που δεν την θεωρώ και τόσο καλογραμμενη.

προσωπικά θεωρώ ότι οι beta 5-6 ειναι πολυ σταθερες και σε μενα με το pro max και η μπαταρια ειναι βραχοσ.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πάρει backup στο icloud πριν περάσω την beta υπάρχει δυνατότητα να επιστρέψω στην 13.6; Διάβασα πως πρέπει να διαγράψω το προφίλ λογισμικού beta και να περιμένω κάποιο update. Θα γίνει δουλειά; Όχι ότι καίγομαι κιόλας ειδικά αν πλησιάζει ο καιρός για την κανονική έκδοση του ios14..

 

Μην την βάζεις καθόλου αδικα θα μπλέξεις με επαναφορες και λοιπά

Σε 15-20 μέρες θα έχει βγει η επίσημη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην την βάζεις καθόλου αδικα θα μπλέξεις με επαναφορες και λοιπά

Σε 15-20 μέρες θα έχει βγει η επίσημη

 

Μακάρι αλλά με βάση το νέο χρονοδιάγραμμα για Οκτώβριο βλέπω να βγαίνει η επίσημη 14.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά με βάση το νέο χρονοδιάγραμμα για Οκτώβριο βλέπω να βγαίνει η επίσημη 14.

και οκτωβριο να βγει δεν βλεπω που ειναι το προβλημα.Κανε υπομονη οπως σου λεει και ο φιλος παραπανω. Τι 15 μερες τι μηνας. Ειναι πολυ καλυτερο απο το να βαλεις τωρα beta και μετα στην πρωτη στραβη να τρεχεις κα να μην φτανεις με επαναφορες, χασιμο χρονου και ισως χασιμο δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Η beta 6 είναι ό,τι καλύτερο έχει βγει μέχρι τώρα για μένα.

Φουλ σταθερή, όλες οι εφαρμογές μου παίζουν κανονικά.

Η απόκριση είναι μακραν καλύτερη απ την 13.6 που είχα πριν.

Μπαταρία στα ίδια επίπεδα.

 

Για τις προηγούμενες έχω να πω τα χειρότερα :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...