Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι ανταγωνιστες βγαζουν συσκευες με το κιλο ομως,γιαυτο και απο περυσι που βλεπαμε 6 και 8gb στα περισσοτερα κινητα,πλεον φτασαμε φετος στα 12 και 16gb. Βεβαια και παλι ενω ορισμενες εταιρειες προσφερουν τοσο πολυ ram,η google στο τελευταιο pixel με μολις 6gb.

 

Προφανως και τα 4gb ram,ειδικα για τα pro μοντελα ηταν πολυ λιγα περυσι και επρεπε να εχουν παραπανω ram. Οπως αδικαιολογητα ηταν και τα 64gb βασικου χωρου παλι στα pro μοντελα.

 

οπως και για ποιο λογο περασαν ποσα χρονια για να δουμε ταχυφορτιστη σε iphone.

 

It is what it is.

 

Ε και?

Στο S20 Plus που εχει 8 gb ram και χρησιμοποιω παραλληλα δεν εχει reloads μετα το ανοιγμα του camera app.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε και?

Στο S20 Plus που εχει 8 gb ram και χρησιμοποιω παραλληλα δεν εχει reloads μετα το ανοιγμα του camera app.

 

 

Καλή φάση. Γιατί δεν πουλάς το iPhone να μείνεις με το Samsung?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση. Γιατί δεν πουλάς το iPhone να μείνεις με το Samsung?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν τα reloads αποτελουσαν σημαντικο κριτηριο επιλογης συσκευης θα το ειχα κανει.

Το κακο με μερικους ειναι οτι δε δεχεστε καποιες αληθειες.

Κακη φαση...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν τα reloads αποτελουσαν σημαντικο κριτηριο επιλογης συσκευης θα το ειχα κανει.

Το κακο με μερικους ειναι οτι δε δεχεστε καποιες αληθειες.

Κακη φαση...

 

 

Α τώρα δεν είναι σημαντικά τα reloads.

Ok καταλάβαμε

Επόμενος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν τα reloads αποτελουσαν σημαντικο κριτηριο επιλογης συσκευης θα το ειχα κανει.

Το κακο με μερικους ειναι οτι δε δεχεστε καποιες αληθειες.

Κακη φαση...

 

Τα δεχόμαστε

Κι εγώ είχα πιο πολλά reload δηλαδή αδικαιολόγητα με την προηγούμενη έκδοση

Τώρα με την 13.6 τα πηγαίνει πολύ καλύτερα

Λειτουργούν όλα πιο φυσιολογικά

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θέλει να βρίσκει τα πάντα ανοιχτά;

Τι πειράζει αν φορτώσει μια εφαρμογή από την αρχή σε κάποια διαστήματα της ημέρας;

Όταν το φορτίζεις και το βγάλεις από την πρίζα έτσι κι αλλιώς τα κλείνει όλα και

αναγκαστικά φορτώνουν από την αρχή

 

Το oneplus 7 που είχα την μεγάλη έκδοση με τα 10gb ram έκανε συχνά τότε reload

Το λογισμικό περισσότερο παίζει ρόλο πως διαχειρίζεται την μνήμη παρά το μέγεθος αυτής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, να δούμε στην 14 τι κάνανε και τότε το συζητάμε. Αν είναι θέμα software, οκ , αν όχι , τότε πάει άλλου το θέμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μηπος έχετε καμία λύση τελευταία το email app δεν μου κατεβάζει πάντα emails ούτε notifications ουτε τπτ πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να δουλέψουν. Και δεν το κάνει πάντα όταν του καπνίσει μόνο. Και επειδή έχω 3 εταιρικά email πάνω είμαι μόνημα με το άγχος (έχω κάνει και restore από iTunes και as new device χωρις κάποιο αποτέλεσμα μια δυο φορές την μέρα μουλαρωνει)
Link to comment
Share on other sites

Α τώρα δεν είναι σημαντικά τα reloads.

Ok καταλάβαμε

Επόμενος

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σαν πολυ ευκολα πηρες αερα εσυ μετα τα περσινα σου ξεφτιλικια εδω! :lol: :lol:

Για μαζεψου λιγακι! :D

 

Τι πειράζει αν φορτώσει μια εφαρμογή από την αρχή σε κάποια διαστήματα της ημέρας;

Όταν το φορτίζεις και το βγάλεις από την πρίζα έτσι κι αλλιώς τα κλείνει όλα και

αναγκαστικά φορτώνουν από την αρχή

Πειραζει γιατι πρεπει να περιμενεις να ανοιξει παλι η εφαρμογη! Και δεν ανοιγουν το ιδιο γρηγορα ολες!

Τεσπα, δεν εχει νοημα να το κουρασουμε αλλο... :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να το ρυθμίσεις, θα πρέπει πρώτα να ξεκινήσει η μηχανή (με το κλειδί σου) και στη συνέχεια να ακουμπήσεις το κινητό στο σημείο που επαναπρογραμματιζεται το κλειδί.

Ίσως να σου ζητήσει το bmw connected app.

 

Δεν έχει κλειδί. Έχει μίζα.

Εκεί να βάλω το τηλ περιμένοντας τυχόν σύνδεση;;

Έχω και το app.

Το έχεις κάνει στο δικό σου. ;!

Το δικό μου x1 του 19.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κλειδί. Έχει μίζα.

Εκεί να βάλω το τηλ περιμένοντας τυχόν σύνδεση;;

Έχω και το app.

Το έχεις κάνει στο δικό σου. ;!

Το δικό μου x1 του 19.

 

 

Παιδιά

πλάκα κάνετε έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Και στη μίζα τι βάζεις; :p

Για bmw, ανοίγεις το bmw connected app (το οποίο ηδη έχεις ρυθμίσει και εννοείται ότι πρέπει να έχει το αυτοκίνητο σου). Θα πρέπει στην καρτέλα Όχημα να έχει επιλογή Ψηφιακό κλειδί.

Αν δεν έχει, τότε δεν υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Και στη μίζα τι βάζεις; :p

Για bmw, ανοίγεις το bmw connected app (το οποίο ηδη έχεις ρυθμίσει και εννοείται ότι πρέπει να έχει το αυτοκίνητο σου). Θα πρέπει στην καρτέλα Όχημα να έχει επιλογή Ψηφιακό κλειδί.

Αν δεν έχει, τότε δεν υποστηρίζεται.

Οκ παίδες. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω καθορίσει να δίνει (fritzbox) συνέχεια την ίδια ip για το τηλέφωνο , την επόμενη το βλέπει σαν νέα συσκευη.

Στο parental control είναι τικαρισμενο το (Always assign this network device the same IPv4 address)

Προφανώς είναι κάποια ρύθμιση από το iPhone που δεν αφήνει να πάρει την σωστή διεύθυνση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !

Θα ήθελα τα φώτα των πιο εμπειρων σε iOS, λόγω επαγγελματος (ναυτικος) ταξιδεύω αρκετα και η συνδεση που εχουμε στο πλοιο ειναι με WIFI.

Μπαινεις σε μια σελιδα, βάζεις το username/password της κάρτας ογκοχρεωσης που αγοράζεις και σου δίνει πρόσβαση.

Τοσο καιρο παιζω με android γιατι τα android έχουν εφαρμογες όπως το NoRooT Firewall που ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ απο το να ΤΡΑΒΑΝΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ από το WIFI ..

Στα iPHONE 11 PRO MAX έχω δει μονο το να ΜΠΛΟΚΑΡΕΙΣ μέσω data ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ.

Ψάχνω εδώ και 2 χρονια τουλάχιστον τρόπο ή να κυκλοφορήσει κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτό που περιέγραψα. Να μπλοκαρει εφαρμογες από το να τραβανε δεδομένα από το WIFI , να μπλοκάρει δηλαδή την εφαρμογη απο την πρόσβαση στο ιντερνετ.

Ξέρω οτι μαλλον δεν υπάρχει τρόπος, αλλά ρωτάω μήπως τυχαινει να έχουμε κάποιο γνώστη εδώ στο φόρουμ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !

Θα ήθελα τα φώτα των πιο εμπειρων σε iOS, λόγω επαγγελματος (ναυτικος) ταξιδεύω αρκετα και η συνδεση που εχουμε στο πλοιο ειναι με WIFI.

Μπαινεις σε μια σελιδα, βάζεις το username/password της κάρτας ογκοχρεωσης που αγοράζεις και σου δίνει πρόσβαση.

Τοσο καιρο παιζω με android γιατι τα android έχουν εφαρμογες όπως το NoRooT Firewall που ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ απο το να ΤΡΑΒΑΝΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ από το WIFI ..

Στα iPHONE 11 PRO MAX έχω δει μονο το να ΜΠΛΟΚΑΡΕΙΣ μέσω data ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ.

Ψάχνω εδώ και 2 χρονια τουλάχιστον τρόπο ή να κυκλοφορήσει κάποια εφαρμογή που να κάνει αυτό που περιέγραψα. Να μπλοκαρει εφαρμογες από το να τραβανε δεδομένα από το WIFI , να μπλοκάρει δηλαδή την εφαρμογη απο την πρόσβαση στο ιντερνετ.

Ξέρω οτι μαλλον δεν υπάρχει τρόπος, αλλά ρωτάω μήπως τυχαινει να έχουμε κάποιο γνώστη εδώ στο φόρουμ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Αν κατάλαβα τι εννοείς πήγαινε ρυθμίσεις δεδομένα και απενεργοποίησε την βοήθεια WIFI

Link to comment
Share on other sites

Παύλο σε ευχαριστώ για την αμεση απάντηση αλλά δεν είναι αυτό.

Θα προσπαθησω να το πω με πιο απλά λόγια.

Θέλω όταν συνδεομαι με το iphone στο WIFI , να τραβάει ιντερνετ μονο η εφαμοργη FACEBOOK/MESSENGER/VIBER/INSTAGRAM, όλες οι υπολοιπες που εχω εγκαταστημενες , να μην μπορουν να τραβήξουν internet μέσω του wifi (γιατι ειναι με ογκοχρεωση και αμα μου τραβηξουν ιντερνετ, θα μου φαει την καρτα) . Ουσιααστικά ενα προγραμμα FIREWALL που να μην επιτρεπει καν στις υπολοιπες εφαρμογες να εχουν προσβαση στο ιντερνετ ( να τις μπλοκαρω εγώ δηλαδη).

Link to comment
Share on other sites

Παύλο σε ευχαριστώ για την αμεση απάντηση αλλά δεν είναι αυτό.

Θα προσπαθησω να το πω με πιο απλά λόγια.

Θέλω όταν συνδεομαι με το iphone στο WIFI , να τραβάει ιντερνετ μονο η εφαμοργη FACEBOOK/MESSENGER/VIBER/INSTAGRAM, όλες οι υπολοιπες που εχω εγκαταστημενες , να μην μπορουν να τραβήξουν internet μέσω του wifi (γιατι ειναι με ογκοχρεωση και αμα μου τραβηξουν ιντερνετ, θα μου φαει την καρτα) . Ουσιααστικά ενα προγραμμα FIREWALL που να μην επιτρεπει καν στις υπολοιπες εφαρμογες να εχουν προσβαση στο ιντερνετ ( να τις μπλοκαρω εγώ δηλαδη).

 

 

3e9a2fd4075e924249ec7513269e4e2c.jpg

Ρυθμίζοντας την ανανέωση παρασκηνίου (background app refresh) για ΟΣΕΣ εφαρμογές θέλεις, κάνεις αυτό που ζητάς.

Αν δεν ανοίξεις κάποια εφαρμογή αποκλεισμένη από το παρασκήνιο, ΔΕΝ θα έχει πρόσβαση στο WiFi ποτε.

 

 

Επίσης έχει και γενική ρύθμιση του παρασκηνίου για τα πάντα αν θέλεις κάτι καθολικό

aafcab534b0eaa0a199e626cdeea25eb.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παύλο σε ευχαριστώ για την αμεση απάντηση αλλά δεν είναι αυτό.

Θα προσπαθησω να το πω με πιο απλά λόγια.

Θέλω όταν συνδεομαι με το iphone στο WIFI , να τραβάει ιντερνετ μονο η εφαμοργη FACEBOOK/MESSENGER/VIBER/INSTAGRAM, όλες οι υπολοιπες που εχω εγκαταστημενες , να μην μπορουν να τραβήξουν internet μέσω του wifi (γιατι ειναι με ογκοχρεωση και αμα μου τραβηξουν ιντερνετ, θα μου φαει την καρτα) . Ουσιααστικά ενα προγραμμα FIREWALL που να μην επιτρεπει καν στις υπολοιπες εφαρμογες να εχουν προσβαση στο ιντερνετ ( να τις μπλοκαρω εγώ δηλαδη).

 

Φιλαράκι εάν έχω καταλάβει σωστά το πρόβλημα σου είναι βασικά στις εφαρμογές που τρέχουν και τραβάνε data/ gb στο παρασκήνιο / επειδή λοιπόν και εγώ χρειάστηκα κάτι ανάλογο στο παρελθόν και μέσο εφαρμογής δεν είδα φως χειροκίνητα έκλεισα την άδεια στο παρασκήνιο σε όσες εφαρμογες δεν ήθελα και τουλάχιστον δούλευαν αυτές που ήθελα. Χρονοβορο αλλά έσωσα αρκετά gb.

Αν τώρα κάποιο μέλος ξέρει ή έχει new data καλοδεχουμενα

Link to comment
Share on other sites

Παύλο σε ευχαριστώ για την αμεση απάντηση αλλά δεν είναι αυτό.

Θα προσπαθησω να το πω με πιο απλά λόγια.

Θέλω όταν συνδεομαι με το iphone στο WIFI , να τραβάει ιντερνετ μονο η εφαμοργη FACEBOOK/MESSENGER/VIBER/INSTAGRAM, όλες οι υπολοιπες που εχω εγκαταστημενες , να μην μπορουν να τραβήξουν internet μέσω του wifi (γιατι ειναι με ογκοχρεωση και αμα μου τραβηξουν ιντερνετ, θα μου φαει την καρτα) . Ουσιααστικά ενα προγραμμα FIREWALL που να μην επιτρεπει καν στις υπολοιπες εφαρμογες να εχουν προσβαση στο ιντερνετ ( να τις μπλοκαρω εγώ δηλαδη).

 

 

Όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πριν

Εφαρμογή δεν υπάρχει η δεν βρήκα στο IOS

Κλείσε το παρασκήνιο σε όλα ..

Κλείσε και τις γνωστοποιήσεις σε ότι δεν θέλεις ...Και kill στις εφαρμογες ...να μην τις εχεις στο υποβαθρο

Και έτσι εφόσον έχεις ρυθμίσει να έχεις γνωστοποιησεις όπου θέλεις πάλι θα τις έχεις

Είσαι ειδικη περίπτωση και κατάλαβα τι εννοείς .....Εάν τα κανείς αυτά θα έχεις πολύ ελάχιστη κατανάλωση σε data

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2-3 πράγματα που πρέπει να κλείσεις αλλά αυτό ακριβώς που θέλεις δεν υπάρχει

Πηγαίνεις wifi/επιλέγεις το δίκτυο που θέλεις και ενεργοποιείστε επιλογή Εξοικονόμηση δεδομένων. Έτσι δεν κάνει μόνο του αναβαθμίσεις και λοιπά

Κλείνεις επίσης ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο

 

Μετά από αυτά θα έχεις μόνο ειδοποιήσεις από εφαρμογές όταν συμδεεσε στο wifi

Εάν δεν θέλεις ούτε αυτό τότε κλείνεις και τις ειδοποιήσεις μια μια από κάθε εφαρμογή που θέλεις και θα σου έρχονται μόνο όταν ανοίγεις εσυ την εφαρμογή που θέλεις

 

Δεν ξέρω αν σε κάλυψα αλλά δεν υπάρχει κάτι ακριβώς όπως το έχεις εσυ στο μυαλό σου

 

Επίσης τα iPhone καταναλώνουν έτσι κι αλλιώς παραπάνω δεδομένα από τα Android για ακριβώς τα ίδια πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα iPhone καταναλώνουν έτσι κι αλλιώς παραπάνω δεδομένα από τα Android για ακριβώς τα ίδια πράγματα

 

Αυτό από που ακριβώς προκύπτει είμαι πολύ περίεργος να το μάθω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από που ακριβώς προκύπτει είμαι πολύ περίεργος να το μάθω

 

Δεν γνωρίζω ακριβώς

Ο Safari σίγουρα αλλά και πολλές εφαρμογές ίδιες καταναλώνουν παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο

 

Είχα μικρό πακέτο δεδομένων

Έπαιρνα κάποιες εποχές στην δουλειά μια συσκευή Android

Δεν εμενα ποτέ από δεδομένα

Με το iPhone έφευγαν νερό τα δεδομένα με

περίπου τα ίδια και τα ίδια πράγματα όλη μέρα από θέμα χρήσης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές και system services ξοδεύουν λίγο παραπάνω, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

Φυσικά είναι και θέμα χρήσης. Εάν κάποιος ας πούμε δούλευε Spotify και το γυρίσει σε Apple Music, θα δει ότι καταναλώνει λιγότερα δεδομένα με την ίδια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...