Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμη την πιο πισω ''κουβεντα''στην χαμηλη συμμετοχη που υπαρχει πλεον στα θεματα των iphone,απλα ξεκαθαρισα λιγο το τοπιο στο γιατι γινεται οτι γινεται.

 

Περαν τουτου οτι καταλαβαινει ο καθενας.

 

Δηλαδή εσυ μας λες ότι στην αρχή έχει πολύ κίνηση όταν βγει η συσκευή και μετά βαριούνται επειδή λένε εδώ συνέχεια για την μπαταρία και την εγγύηση

 

Εσυ ποια συσκευή έχεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πήρα day 1 θήκη (hybrid spigen) τζαμακι για πίσω κάμερες και τζαμακι οθόνης όλα. Spigen. Το έχω λίγες μέρες (περίπου 10) αλλά το τζαμακι της οθόνης είναι σαν να μην υπάρχει και τοποθετήθηκε με μήτρα που είχε μέσα η συσκευασία επομένως τοποθετήθηκε πολύ εύκολα και στο σωστό σημείο χωρίς καμία φουσκαλα.

 

Τζαμακι στην κάμερα έβαλα γιατί είχα θέμα με παλιότερες συσκευές και δεν ήθελα να το ρισκάρω . επίσης έκανα και ασφάλεια σπσιματος και κλοπής από ασφαλιστική εταιρία.

 

Φορτιστή χρησιμοποιώ αυτόν που περιείχε και αν ήταν πιο δυνατός πάλι αυτόν θα χρησιμοποιουσα.γενικα η υγεία της μπαταριας από ότι λενε προστατεύεται περισσότερο με αργή φορτιση αλλά για εμένα είναι πολύ σπουδαιτερο η γρήγορη φόρτιση. Αν έχεις την επιλογή φορτίσετο αργά αλλά πολύ ταλαιπωρία

 

 

Αφού έκανες ασφάλεια, γιατί έβαλες και 1002 έξτρα πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανες ασφάλεια, γιατί έβαλες και 1002 έξτρα πάνω;

 

Πολλοί λόγοι και κυρίως όλοι σημαντικοί.

1ον χωρίς θήκη αν σπάσει η οθόνη ,η ασφαλιστική, θεωρητικά,θα μου καλύψει το κόστος αντικατάστασης (όχι όμως πάντα). Ωστόσο μια συσκευή που έχει ανοιχτεί δεν ειναι συνήθως ίδια με την καινούργια του εργοστασίου.

2 ακόμη και με θήκη δεν είσαι σίγουρος ότι θα αποφύγεις ζημιά

3 η ασφαλιστική εκτός από σπάσιμο καλύπτει και κλοπή κάτι που δεν κάνει η θήκη και τα 1002 αλλά όπου έχω επάνω

4 ως πρώτη φορά χρήστης iPhone ή πιθανότητα να μην μείνω στο ios και να επιστρέψω σύντομα στο Android που γνωρίζω απέξω ήταν αυξημένη. Η ασφάλιση δημιουργεί αυξημένη μεταπωλητικη αξία και η θήκη προστατεύει την συσκευή ώστε να είναι σαν καινούρια

5 το κόστος για τα 1002 έξτρα ήταν μικρότερο των 30 ευρώ συνολικά επομενως ακόμη και πλεονασμος να είναι δεν ήταν υπερβολή ως δαπάνη.

6 δεν είναι ξεκάθαρο αν πχ σπάσει το τζαμακι της κάμερας κατά πόσο το καλύπτει η ασφαλιστική

7 με μικρά παιδιά στο σπίτι ή έξτρα προστασία κακο δεν κάνει

Και άλλοι αρκετοί λόγοι;)

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου δεν είχε να κάνει με το κόστος γενικότερα, αλλά γιατί δεν απολαμβάνεις την συσκευή όπως έρχεται εφόσον έχεις ασφάλεια.

Όπως και να ‘χει, ότι ευχαριστεί τον καθένα!

 

Σε άλλα νέα, η οθόνη μου (και η υπόλοιπη συσκευή φυσικά) εξακολουθεί να είναι χωρίς γρατσουνιές και σημάδια 3-4 μέρες μετά. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, αν θα γίνουν αργότερα κλπ, πάντως είναι ακόμα σαν καινούργια.

Και θρύψαλα να γίνει βέβαια δεν με καίει ιδιαίτερα γιατί έκανα AppleCare+.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσυ μας λες ότι στην αρχή έχει πολύ κίνηση όταν βγει η συσκευή και μετά βαριούνται επειδή λένε εδώ συνέχεια για την μπαταρία και την εγγύηση

 

Εσυ ποια συσκευή έχεις;

 

Ναι, αυτό εννοεί και έχει δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aloooo

Λοιπόν έχω ένα θέμα το οποίο ίσως λύνεται με κάποια ρυθμίση

 

Έχω το pro max συνδεδεμένο με το applewatch κ τα Sony ακουστικά!!!

 

Οταν δέχομαι κλήση είτε την αποδεχτώ από τα ακουστικά είτε από το ρολόι,η ομιλία γίνεται από τα ακουστικα!!

 

Όταν κάνω όμως την κλήση από το ρολόι τότε δεν μεταφέρεται στα ακουστικά αλλά πρέπει να μιλήσω από ρολόι

 

Γιατί δεν μεταφέρεται στα ακουστικά??

Σε όλα τα ρολόγια που είχα έτσι γινόταν(Samsung gear s3,active 2)

Κάνω κάτι λάθος???

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Aloooo ������

Λοιπόν έχω ένα θέμα το οποίο ίσως λύνεται με κάποια ρυθμίση ������

 

Έχω το pro max συνδεδεμένο με το applewatch κ τα Sony ακουστικά!!!

 

Οταν δέχομαι κλήση είτε την αποδεχτώ από τα ακουστικά είτε από το ρολόι,η ομιλία γίνεται από τα ακουστικα!!

 

Όταν κάνω όμως την κλήση από το ρολόι τότε δεν μεταφέρεται στα ακουστικά αλλά πρέπει να μιλήσω από ρολόι ������

 

Γιατί δεν μεταφέρεται στα ακουστικά??

Σε όλα τα ρολόγια που είχα έτσι γινόταν(Samsung gear s3,active 2)

Κάνω κάτι λάθος???

 

Αν είχες AirPods δεν θα είχες αυτό το πρόβλημα

Εκεί οφείλεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες AirPods δεν θα είχες αυτό το πρόβλημα

Εκεί οφείλεται

 

Δοκίμασα τα powerbeats κ δουλεύουν σωστά!!Άρα ναι πρέπει να φταίει αυτό!!!

Ότι είναι άλλης εταιρίας!!τραγικό αυτό βέβαια!!Οπωσδήποτε να μπεις στο οικοσυστημα της!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα powerbeats κ δουλεύουν σωστά!!Άρα ναι πρέπει να φταίει αυτό!!!

Ότι είναι άλλης εταιρίας!!τραγικό αυτό βέβαια!!Οπωσδήποτε να μπεις στο οικοσυστημα της!!!

 

Τραγικό που υπόλοιποι δεν μπορούν να κάνουν μια αυτόματη δρομολόγηση ήχου μαλλον.

 

Δεν είναι κάτι «μαγικό».

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό που υπόλοιποι δεν μπορούν να κάνουν μια αυτόματη δρομολόγηση ήχου μαλλον.

 

Δεν είναι κάτι «μαγικό».

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα των ακουστικών!! Κάτι παίζει με ασυμβατότητα λόγω Apple!!

Στο note 10plus κ active 2 δεν είχα τέτοιο θέμα!!Η κλήση από το ρολόι μεταφέρονταν αυτόματα στα bt ακουστικά!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το iOS ελέγχει την δρομολόγηση του ήχου

Τα ακουστικά την Apple έχουν έναν αισθητήρα που αναγνωρίζει αν τα έχεις στα αυτιά ή όχι και έτσι δίνεται η εντολή που να πηγαίνουν οι ήχοι

 

Δεν υπάρχει τέτοια υποστήριξη σε ακουστικά άλλων εταιρειών.

Αυτό είναι όλο και αυτό πληρώνεις στα ακουστικά της Apple

Είναι φτιαγμένα έτσι ώστε να δουλεύουν άψογα με το iOS χωρίς ο χρήστης να χρειάζεται να πατήσει κάτι

 

Αν τα έχεις στα αυτιά όλοι οι ήχοι πηγαίνουν εκεί, αν τα έχεις στο τραπέζι όλοι οι ήχοι πηγαίνουν στην συσκευή και πάει λέγοντας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι χρόνια που κρατάει αυτή η φιλοσοφία στην Apple. Θέλει όλες τις συσκευές της στο δικό της κλειστό οικοσύστημα. Ακόμα και όταν φοράς το ρολόι, το καταλαβαίνει το MacBook και ξεκλειδώνει αυτόματα όταν πας να το δουλέψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι χρόνια που κρατάει αυτή η φιλοσοφία στην Apple. Θέλει όλες τις συσκευές της στο δικό της κλειστό οικοσύστημα. Ακόμα και όταν φοράς το ρολόι, το καταλαβαίνει το MacBook και ξεκλειδώνει αυτόματα όταν πας να το δουλέψεις.

 

Θεωρώ όμως ότι κάνουν δουλειά

Θέλει αρκετή κιόλας για να γίνει αυτή η υλοποίηση

Δεν είναι ότι πετάνε έτσι απλά επάνω ένα Bluetooth και όποιον πάρει ο χάρος

 

Σπίτι εγώ απαντάω από ότι βρω μπροστά μου είτε αυτό λέγεται ακουστικά είτε ρολόι είτε δεύτερο iPhone είτε iMac

Πολλές φορές μου έχει συμβεί δεν είναι ότι προσπάθησα να το στήσω όλο αυτό

Out of the box δουλεύουν κάποια πράγματα και τα χρησιμοποιείς έτσι απλά χωρίς να γνωρίζεις το πως

 

Ναι μεν έχουμε και πολλά σπαστικά από την Apple αλλά θεωρώ ότι αυτό με τα Bluetooth και τα ακουστικά είναι στα συν

Στα μείον είναι ότι όλες οι άλλες μάρκες δεν δουλεύουν τόσο σωστά με αποτέλεσμα πολλοί να έχουν αξεσουάρ αγορασμένα από πριν και να μην μπορούν να κάνουν στο 100% ότι θα έκαναν με ένα ζευγάρι AirPods που βέβαια κοστίζουν 100+ χωρίς να αξίζουν (μιλώντας από άποψη ήχου και μπαταρίας)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα...Υποψήφιος αγοραστής κι εγώ του κινητού...ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω κάποια εκπτωση θα το πάρω από σκρουτζομάγαζο κλπ...με την εγγύηση ξερω ότι είναι ένα χρόνο από την apple...αν θέλω να κάνω επέκταση για άλλον έναν χρόνο που πρέπει να απευθυνθώ και πόσο κοστίζει;Επίσης επειδή προέρχομαι από αντρόιντ πιυ θα το χαρίσω πως είναι η εμπειρία χρήσης;Σας ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

θα το πάρω από σκρουτζομάγαζο κλπ...με την εγγύηση ξερω ότι είναι ένα χρόνο από την apple...αν θέλω να κάνω επέκταση για άλλον έναν χρόνο που πρέπει να απευθυνθώ και πόσο κοστίζει;Επίσης επειδή προέρχομαι από αντρόιντ πιυ θα το χαρίσω πως είναι η εμπειρία χρήσης;Σας ευχαριστώ...

 

Ας σου απαντησω με το ας το πουμε πιο σχετικο απο τα δυο.

 

Επεκταση εγγυησης σου προσφερει μονο το καταστημα αγορας. Αρα στην περιπτωση σου μονο εαν μπορει να σου προσφερει αυτο το σκορυτζομαγαζο. Αλλιως θα πρεπει να ρωτησεις σε μια απο τις μεγαλες αλυσιδες.

 

Για το δευτερο που ρωτας googl αρε ή δες σε youtube αποψεις κοσμου που εκαναν την μεταβαση τι τους αρεσε και τι οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα...Υποψήφιος αγοραστής κι εγώ του κινητού...ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω κάποια εκπτωση θα το πάρω από σκρουτζομάγαζο κλπ...με την εγγύηση ξερω ότι είναι ένα χρόνο από την apple...αν θέλω να κάνω επέκταση για άλλον έναν χρόνο που πρέπει να απευθυνθώ και πόσο κοστίζει;Επίσης επειδή προέρχομαι από αντρόιντ πιυ θα το χαρίσω πως είναι η εμπειρία χρήσης;Σας ευχαριστώ...

 

Προχώρα άφοβα.

Έκανα και εγώ την αλλαγή για πρώτη φορά και μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Προφανώς σιχαίνομαι ακόμα τις συσκευές πριν το X και δεν θα τις αγόραζα ούτε για 100 ευρώ, κάτι iphone 8/7/6 κλπ.

Το 11 είναι από άλλον πλανήτη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Κάτοχος του 11 pro max 256gb. 20μερες τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά με τη μπαταρία που βγάζει σχεδόν 6 ώρες soc και μένει περίπου 48% υπόλοιπο.

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως ενώ έχω WiFi και έχω ταχύτητα πάνω από 6mbps δεν ανοίγει ούτε σελίδες ούτε YouTube ούτε τπτ γενικώς . Έκανα πολλές φορές επανεκκίνηση το ρόστερ και τον αναμεταδότη , φτιάχνει για ένα διάστημα αλλά μετά πάλι το ίδιο . Όταν μου το κάνει δοκιμάζω με άλλη συσκευή και όλα φορτώνουν κανονικά .

 

Καμία ιδέα για το τι φταίει ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Κάτοχος του 11 pro max 256gb. 20μερες τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά με τη μπαταρία που βγάζει σχεδόν 6 ώρες soc και μένει περίπου 48% υπόλοιπο.

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως ενώ έχω WiFi και έχω ταχύτητα πάνω από 6mbps δεν ανοίγει ούτε σελίδες ούτε YouTube ούτε τπτ γενικώς . Έκανα πολλές φορές επανεκκίνηση το ρόστερ και τον αναμεταδότη , φτιάχνει για ένα διάστημα αλλά μετά πάλι το ίδιο . Όταν μου το κάνει δοκιμάζω με άλλη συσκευή και όλα φορτώνουν κανονικά .

 

Καμία ιδέα για το τι φταίει ;

 

Ευχαριστώ

Τα ghzμήπως φταίνε?

Link to comment
Share on other sites

Τα ghzμήπως φταίνε?

 

Δεν ξέρω φίκε πραγματικά . Η γυναίκα μ έχει το note9 κ δουλεύει συνέχεια χωρίς προβλήματα . Το ρουτερ είναι από 2016 που μ το βάλανε . Αν δεν κάνω λάθος είναι στα 2.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίκε πραγματικά . Η γυναίκα μ έχει το note9 κ δουλεύει συνέχεια χωρίς προβλήματα . Το ρουτερ είναι από 2016 που μ το βάλανε . Αν δεν κάνω λάθος είναι στα 2.4

 

Με δεδομένα έχεις πρόβλημα;

Σε άλλο router?

Άλλαξες κανένα κανάλι στις ρυθμίσεις του WiFi του router σου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Κάτοχος του 11 pro max 256gb. 20μερες τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά με τη μπαταρία που βγάζει σχεδόν 6 ώρες soc και μένει περίπου 48% υπόλοιπο.

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως ενώ έχω WiFi και έχω ταχύτητα πάνω από 6mbps δεν ανοίγει ούτε σελίδες ούτε YouTube ούτε τπτ γενικώς . Έκανα πολλές φορές επανεκκίνηση το ρόστερ και τον αναμεταδότη , φτιάχνει για ένα διάστημα αλλά μετά πάλι το ίδιο . Όταν μου το κάνει δοκιμάζω με άλλη συσκευή και όλα φορτώνουν κανονικά .

 

Καμία ιδέα για το τι φταίει ;

 

Ευχαριστώ

 

Η Πρώτη σου δουλειά να το δοκιμάσεις σε άλλο ρούτερ

Μετά βλέπεις

Πολύ παλιά σε εμένα μπαίνανε όλες οι συσκευές εκτός του iPhone 6 που είχα τότε και έφταιγε το ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα έχεις πρόβλημα;

Σε άλλο router?

Άλλαξες κανένα κανάλι στις ρυθμίσεις του WiFi του router σου;

 

Με δεδομένα δεν έχω πάει σφαίρα . Σε αλλά ρουτερ δοκίμασα και φαίνεται οκ.

 

Όχι δεν άλλαξα κάτι . Σκέφτηκα να πάρω τη τεχνική υποστήριξη μήπως θέλει κάποια ρύθμιση από αυτούς

Edited by panathas1389
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα δεν έχω πάει σφαίρα . Σε αλλά ρουτερ δοκίμασα και φαίνεται οκ.

 

Όχι δεν άλλαξα κάτι . Σκέφτηκα να πάρω τη τεχνική υποστήριξη μήπως θέλει κάποια ρύθμιση από αυτούς

 

Άλλαξε κανάλι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καιρό να πούμε για την υγεία της μπαταρίας.

Λοιπόν, όπως είχα πει πριν λίγο καιρό, το έχω 4 μήνες και έπεσε η υγεία στα 96% και φαινόταν το πόσο γρήγορα έπεφτε και η μπαταρία.

ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ.

 

Πέρασα την iOS 14 για να δω τις αλλαγές και μου άρεσε αρκετά, προφανώς έμεινε η υγεία στα 96%.

Αποφασίζω χθες να γυρίσω στην 13.5.1 με clean install και η υγεία της μπαταρίας δείχνει 100% (???????) και αυτό φαίνεται και απ την χρήση που του κάνω,με τις ίδιες εφαρμογές κλπ.

 

ΤΙ ΦΑΣΗ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...