Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 6s σίγουρα υπάρχει drain

Τώρα εάν είναι γενικό το κακό δεν γνωρίζω

Από συσκευή σε συσκευή διαφέρουν τα λογισμικά

 

Εκανα reset κλπ και είναι όλα καλά τώρα.

Για την μπαταρία θα ξέρω από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι...με την ίδια χρήση,πόση περισσότερη ώρα μπορείς να βγάλεις με το Max από ότι με το Pro;Έχω το Pro και με ενδιαφέρει να μάθω αν αξίζει η αναβάθμιση μόνο για την μπαταρία.

 

Φίλε μου έχει μεγάλη διαφορά και στο λέω έχοντας κάνει αυτήν την μετάβαση.

Με το ίδιο στήσιμο τηλεφώνου στο pro από το πρωί μέχρι της 23.00 ενώ με το Max με βγάζει μέχρι σχεδόν την άλλη μέρα. Βέβαια πάντα με την δική μου χρήση.

Η αναβάθμιση αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Μόλις τελείωσα με το στήσιμο της συσκευής και (αν και υπερβολικά νωρίς) οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.

Προς το παρόν, η μόνη έλλειψη που βρήκα είναι μια λειτουργία/εφαρμογή τύπου secure folder για ξεχωριστές εφαρμογές. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι έστω παρεμφερές, θα το εκτιμούσα!

Κατά τα υπόλοιπα κανένα παράπονο προς το παρόν.

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...με την ίδια χρήση,πόση περισσότερη ώρα μπορείς να βγάλεις με το Max από ότι με το Pro;Έχω το Pro και με ενδιαφέρει να μάθω αν αξίζει η αναβάθμιση μόνο για την μπαταρία.

Eιχα το Pro και εδω και 2 εβδομαδες εχω το Pro Max.

Με τη δικη μου χρηση η διαφορά στην μπαταρία ειναι περίπου 20% υπερ του Pro Max.

Δηλαδη εκει που θα ειχες για παραδειγμα με το Pro 20% μπαταρια, με το Pro Max θα εχεις περιπου 40%.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eιχα το Pro και εδω και 2 εβδομαδες εχω το Pro Max.

Με τη δικη μου χρηση η διαφορά στην μπαταρία ειναι περίπου 20% υπερ του Pro Max.

Δηλαδη εκει που θα ειχες για παραδειγμα με το Pro 20% μπαταρια, με το Pro Max θα εχεις περιπου 40%.

 

Νομίζω είναι μια καλή διαφορά...Εμένα με την δίκη μου χρήση,μου έβγαζε σχεδόν 1,5 μέρα,οποτε θα ήθελα αυτό το παραπάνω!

 

jpol2410 ευχαριστω με καλύψατε και οι 2 πλήρως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Τελευταία έχω ένα θεματάκι με το πλαϊνό κουμπί ( power button ). Αργεί να αντιδράσει όταν παω να κλειδωσω την οθόνη ενώ όταν το πατάω για εκκίνηση έχει άμεση ανταπόκριση. Το έχω τσεκάρει από τις ρυθμίσεις στην προσβασιμότητα που έχει την επιλογή «ταχύτητα κλικ» στην προεπιλογή, ενώ έχει ακόμα αργή και πολύ αργή ανταπόκριση. Έχω κάνει και ένα restart αλλά τίποτα. Τι λέτε να φταίει ; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Τελευταία έχω ένα θεματάκι με το πλαϊνό κουμπί ( power button ). Αργεί να αντιδράσει όταν παω να κλειδωσω την οθόνη ενώ όταν το πατάω για εκκίνηση έχει άμεση ανταπόκριση. Το έχω τσεκάρει από τις ρυθμίσεις στην προσβασιμότητα που έχει την επιλογή «ταχύτητα κλικ» στην προεπιλογή, ενώ έχει ακόμα αργή και πολύ αργή ανταπόκριση. Έχω κάνει και ένα restart αλλά τίποτα. Τι λέτε να φταίει ; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

 

Μήπως έβαλες τελευταία, στο Apple Pay κάποια κάρτα;

Σε μένα αυτός είναι ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες τελευταία, στο Apple Pay κάποια κάρτα;

Σε μένα αυτός είναι ο λόγος.

 

Το έκανα γιατί όντως έβαλα μια κάρτα πρόσφατα από την alpha bank αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα γιατί όντως έβαλα μια κάρτα πρόσφατα από την alpha bank αλλά τίποτα.

 

 

Δεν κατάλαβα τι θες να πεις.

Η κάρτα που έβαλες είναι ο λόγος της καθυστερήσεις της αποκρίσεις λόγω double tap για Apple Pay

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι θες να πεις.

Η κάρτα που έβαλες είναι ο λόγος της καθυστερήσεις της αποκρίσεις λόγω double tap για Apple Pay

 

Όχι δεν είναι αυτός ο λόγος την έβγαλα την κάρτα που είχα προσθέσει και εξακολουθεί να μην έχει άμεση ανταπόκριση. Τι άλλο μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτός ο λόγος την έβγαλα την κάρτα που είχα προσθέσει και εξακολουθεί να μην έχει άμεση ανταπόκριση. Τι άλλο μπορεί να είναι;

 

Ρυθμισεις > Wallet και Apple Pay > 2 κλικ στο πλευρικο κουμπι

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις > Wallet και Apple Pay > 2 κλικ στο πλευρικο κουμπι

 

Μόλις το βρήκα. Ήταν επειδή ήταν ενεργοποιημένη Στην προσβασιμότητα η καθοδηγούμενη πρόσβαση που κ αυτή ήθελε τρία κλικ από το πλευρικό κουμπί . Όλα καλά τώρα ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις.

 

Συχνά όταν λαμβάνω ένα mail η κάποιο μήνυμα στο messenger ενώ έχω σβηστο το κινητό, όταν το αναβω δεν έρχεται αυτόματα ειδοποίηση στη lock screen αλλά αν μπω στην εφαρμογή του Gmail η στο messenger τότε εμφανίζονται τα mail και μηνύματα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Να πω ότι όλες οι ρυθμίσεις είναι οκ και συμβαίνει όταν το αναβω από σβηστο, αλλά δεν συμβαίνει πάντα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις.

 

Συχνά όταν λαμβάνω ένα mail η κάποιο μήνυμα στο messenger ενώ έχω σβηστο το κινητό, όταν το αναβω δεν έρχεται αυτόματα ειδοποίηση στη lock screen αλλά αν μπω στην εφαρμογή του Gmail η στο messenger τότε εμφανίζονται τα mail και μηνύματα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Να πω ότι όλες οι ρυθμίσεις είναι οκ και συμβαίνει όταν το αναβω από σβηστο, αλλά δεν συμβαίνει πάντα...

 

Έχεις ενεργή την εξοικονόμηση μπαταρίας;

Μήπως φταίει η τελευταία έκδοση σε 13.4.χ;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργή την εξοικονόμηση μπαταρίας;

Μήπως φταίει η τελευταία έκδοση σε 13.4.χ;

 

Όχι δεν έχω εξοικονόμηση μπαταρίας.

Και το έκανε και πριν την 13.4

Δε το κάνει σε όλες τις εφαρμογές.

Συνήθως με το Gmail έχω το θέμα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω εξοικονόμηση μπαταρίας.

Και το έκανε και πριν την 13.4

Δε το κάνει σε όλες τις εφαρμογές.

Συνήθως με το Gmail έχω το θέμα...

 

 

Νομίζω είναι θέμα της εφαρμογής. Κι εγώ έχω θέμα με το messenger, που δεν το είχα πριν.

Λογικά θα λυθεί σε κάποιο update

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι θέμα της εφαρμογής. Κι εγώ έχω θέμα με το messenger, που δεν το είχα πριν.

Λογικά θα λυθεί σε κάποιο update

 

Κι εγώ σκέφτηκα ότι θα έχει να κάνει με τους servers της εφαρμογής, μιας και δεν το κάνει πάντα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήπως το Gmail και σε κάποια άλλη συσκευή;

Όσο είχα το Gmail και στο compact είχα το ίδιο θέμα. Μόλις το έβγαλα, κατευθείαν άρχισαν να έρχονται ειδοποιήσεις και να φαίνονται τα badges στο εικονίδιο.

Επίσης τσέκαρε αν έχεις ενεργή την ειδοποίηση για κάθε μειλ στις ρυθμίσεις του Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήπως το Gmail και σε κάποια άλλη συσκευή;

Όσο είχα το Gmail και στο compact είχα το ίδιο θέμα. Μόλις το έβγαλα, κατευθείαν άρχισαν να έρχονται ειδοποιήσεις και να φαίνονται τα badges στο εικονίδιο.

Επίσης τσέκαρε αν έχεις ενεργή την ειδοποίηση για κάθε μειλ στις ρυθμίσεις του Gmail.

 

Μπα όχι δεν έχω κάπου αλλού εκτός από το laptop που είναι συνέχεια σβηστο.

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα αλλά κάποιες φορές μόνο...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις.

 

Συχνά όταν λαμβάνω ένα mail η κάποιο μήνυμα στο messenger ενώ έχω σβηστο το κινητό, όταν το αναβω δεν έρχεται αυτόματα ειδοποίηση στη lock screen αλλά αν μπω στην εφαρμογή του Gmail η στο messenger τότε εμφανίζονται τα mail και μηνύματα.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Να πω ότι όλες οι ρυθμίσεις είναι οκ και συμβαίνει όταν το αναβω από σβηστο, αλλά δεν συμβαίνει πάντα...

 

Ρυθμίσεις--->Συνθηματικά και Λογαριασμοί--->Νέα Δεδομένα--->Gmail--->Μετάκληση---->Αυτόματα...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--->Συνθηματικά και Λογαριασμοί--->Νέα Δεδομένα--->Gmail--->Μετάκληση---->Αυτόματα...

 

Φίλε έτσι το έχω αλλά δεν είναι αυτή η ρύθμιση.

Αν προσέξεις γράφει ότι έτσι ανακτα νέα μηνύματα μόνο όταν είναι σε φορτηση και Wi-Fi.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έτσι το έχω αλλά δεν είναι αυτή η ρύθμιση.

Αν προσέξεις γράφει ότι έτσι ανακτα νέα μηνύματα μόνο όταν είναι σε φορτηση και Wi-Fi.

 

Το Gmail στο IOS δεν εχει push οπως το outlook ....Το μόνο που μπορεις να κανεις ειναι σε μετακληση με τις ωρες που σου αναφερει απο κατω

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail στο IOS δεν εχει push οπως το outlook ....Το μόνο που μπορεις να κανεις ειναι σε μετακληση με τις ωρες που σου αναφερει απο κατω

 

Μονον εαν βάλεις την εφαρμογή της google για email θα συγχρονίζεται σωστά.

Με την εφαρμογή του iOS έχει θέμα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail στο IOS δεν εχει push οπως το outlook ....Το μόνο που μπορεις να κανεις ειναι σε μετακληση με τις ωρες που σου αναφερει απο κατω

 

Το ξέρω, γι αυτό χρησιμοποιώ τη Gmail app και όχι το mail της Apple.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο τυπος βρηκε τροπο να βλεπει το battery cycle count, το δοκιμασα στο δικο μου αλλα στα Logs δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λεει.

 

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...