Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το 11 pro max αναφέρομαι. Το επίσημο apple store θέλει 600 ευρώ για επισκευή, γιαυτό ρωτώ. Διόρθωσα και στο αρχικό ποστ, για ποιο κινητό αναφέρομαι

 

Τότε φιλαράκι μόνο αντιπροσωπία.

Απλά δες ή αλλαγή μόνο οθόνης ή αντικατάσταση συσκευής.

Ότι σε συμφέρει.

Όταν έχεις τηλέφωνο 1100€ - τα 600 το ξέρεις ότι είναι μέσα στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μεταξύ μας τώρα πιστεύεις ότι όσοι γράφουν εδώ είναι όλοι με 11?? ( δεν λέω καν pro ή pro max).

Και ας πούμε ότι όντως έχει το 11pro max έχει λογική να βάλει οθόνη ΟΕΜ σε συσκευή που έχει πάρει 1000 -1200€???

 

Βιάζεσαι χωρίς λόγο. Την πήρες ήδη την απάντηση σου...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα του παρόχου σου και όχι του τηλεφώνου.

Δεν πήγε σε όλους

 

Επειδή το έλεγξα, το άλλο iphone που ελαβε το cell broadcast μήνυμα είχε ενεργοποιημένες τις επιλογές στις Ενημερώσεις.

Σ' εμενα που δεν εμφανίζονται καν, δεν το έλαβε.

Κάτι παίζει με το κινητό... bug στο τελευταίο iOS?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έλεγξα, το άλλο iphone που ελαβε το cell broadcast μήνυμα είχε ενεργοποιημένες τις επιλογές στις Ενημερώσεις.

 

Σ' εμενα που δεν εμφανίζονται καν, δεν το έλαβε.

 

Κάτι παίζει με το κινητό... bug στο τελευταίο iOS?

Μπα από κινιτο παίζει στην δουλειά που τσέκαρα σε καμία 30 iPhone ασχετος έκδοσης κάποια είχαν κάποια δεν είχαν, σε δύο που δεν είχαν έκανα και restore από iTunes (προφανος χωρίς backup τπτ και set as new) Δεν άλλαξε απόλυτος τπτ, Δωκιμασα κιόλας να μεταφέρουν backup από ένα που είχε σε άλλο που δεν είχε αλλά δεν εμφανίστηκε.

Κάτι άλλο παίζει μάλλον με region για το οποίο προορίζεται η συσκευή

(από iPhone 5s μέχρι 11 max pro Δωκιμασα, ξεκάθαρα δεν είναι ούτε θέμα software ούτε θέμα αν είναι 5s η 11 Pro max)

Link to comment
Share on other sites

για το 11 pro max αναφέρομαι. Το επίσημο apple store θέλει 600 ευρώ για επισκευή, γιαυτό ρωτώ. Διόρθωσα και στο αρχικό ποστ, για ποιο κινητό αναφέρομαι

 

Εχεις 3 επιλογες

 

α)Το κρατας οπως ειναι,βεβαια δεν θα εχεις εγγυηση για οσο καιρο το εχεις ακομα.

β)το επισκευαζεις σε καποιο 3ο φθηνοτερο service αλλα δεν θα εχεις εγγυηση.

γ)το πας σε καποιο επισημο service και πληρωνεις τα χρηματα που σου ζητανε,που θα συνεχισεις να εχεις εγγυηση.

 

Τα βαζεις κατω και διαλεγεις τι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αποθηκεύουμε στα αγαπημένα μια σελίδα , κάποιες από αυτές εμφανίζονται χωρίς το εικονίδιο τους , μόνο με το αρχικό γράμμα.

Ενώ στην αρχή φαίνεται το εικονίδιο κανονικά , (π.χ ΕΛΤΑ) μετά δεν εμφανίζεται.

Είναι πιο εύκολο και γρήγορο να βρεις κάτι στην λίστα με τα αγαπημένα , με την εικόνα τους παρά με την ονομασία.

Το μόνο που έρχεται στο μυαλό μου , ίσως από το λογισμικό του iOS να μην δέχεται κάποια από ένα μέγεθος ή μορφή...

Στο iPad νομίζω είναι λίγο καλύτερα.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

για το 11 pro max αναφέρομαι. Το επίσημο apple store θέλει 600 ευρώ για επισκευή, γιαυτό ρωτώ. Διόρθωσα και στο αρχικό ποστ, για ποιο κινητό αναφέρομαι

 

Πως γίνεται να θέλει 600€ όταν στην επίσημη σελίδα της η Apple αναφέρει ότι θέλει 329$ ???

 

https://support.apple.com/iphone/repair/service/screen-replacement

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Προς το παρόν είμαι κάτοχος 8 plus και πάω για αλλαγή και είμαι μεταξύ του 11 και του Xs εννοείται σε μαξ. Κανονικά θα πήγαινα στο Xs όμως αυτά που διαβάζω περί μπαταρίας στο 11αρι με έχει βάλει σε σκέψη μήπως κάνω την υπέρβαση.

Έχει όντως τόσο καλή αυτονομία σε σχέση με το Xs τόσο που να αξίζει τα χρήματα;

(Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο θα το κρατήσω κανα δίχρονο)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Προς το παρόν είμαι κάτοχος 8 plus και πάω για αλλαγή και είμαι μεταξύ του 11 και του Xs εννοείται σε μαξ. Κανονικά θα πήγαινα στο Xs όμως αυτά που διαβάζω περί μπαταρίας στο 11αρι με έχει βάλει σε σκέψη μήπως κάνω την υπέρβαση.

Έχει όντως τόσο καλή αυτονομία σε σχέση με το Xs τόσο που να αξίζει τα χρήματα;

(Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο θα το κρατήσω κανα δίχρονο)

 

Έχουν διαφορά μικρή όχι τεράστια

Μεταξύ του απλού 11 και του xs max εννοείς όμως γιατί λίγο μας μπέρδεψες

Γιατί αν εννοείς το 11 pro max τότε εκεί παίζει μπάλα μόνο του δεν χωράει συζήτηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Προς το παρόν είμαι κάτοχος 8 plus και πάω για αλλαγή και είμαι μεταξύ του 11 και του Xs εννοείται σε μαξ. Κανονικά θα πήγαινα στο Xs όμως αυτά που διαβάζω περί μπαταρίας στο 11αρι με έχει βάλει σε σκέψη μήπως κάνω την υπέρβαση.

Έχει όντως τόσο καλή αυτονομία σε σχέση με το Xs τόσο που να αξίζει τα χρήματα;

(Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο θα το κρατήσω κανα δίχρονο)

 

Φίλε μου καλημέρα σε σχέση με αυτό που έχεις εννοείται ότι και τα 2 έχουν πολύ καλύτερη αυτονομία. Τώρα επειδή όπως λες το θέλεις για 2 χρόνια προσωπικά θα πήγαινα στο 11 γιατι είναι ότι πιο καινούργιο αυτήν την στιγμή και σε μελλοντικές αναβαθμίσεις (πχ 14ios ή 15) θα έχεις 'ίσως' πιο πλήρη υποστήριξη/ όχι ότι το Xs δεν θα έχει αλλά λέμε τώρα. Εάν πάλι σε θέμα αυτονομίας έκανα ένα vs 11 / Xs το 11 υπερτερεί με ένα 20 - 25% παραπάνω.

Καθαρά οικονομική είναι η αγορά σου εάν σε παίρνει για 11pro max απλά πας..

Link to comment
Share on other sites

από άποψη ενημερώσεων η αππλ δεν με αγχώνει άλλωστε και με το 8 εξακολουθώ να έχω ενημερώσεις καθώς και καμία αισθητή πτώση ταχύτητας ιδίως μετά την αντικατάσταση της μπαταρίας.

Πιο πολύ με δελεάζει η μπαταρία για την οποία έχω ακούσει διθυραμβικά σχόλια στο διαδύκτιο εξαιτίας της αφαίρεσης του 3D Touch στο 11 αλλα απο την αλλη η διαφορα χρηματων ειναι ακομα αισθητοτατη μεταξυ των δυο.

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

από άποψη ενημερώσεων η αππλ δεν με αγχώνει άλλωστε και με το 8 εξακολουθώ να έχω ενημερώσεις καθώς και καμία αισθητή πτώση ταχύτητας ιδίως μετά την αντικατάσταση της μπαταρίας.

Πιο πολύ με δελεάζει η μπαταρία για την οποία έχω ακούσει διθυραμβικά σχόλια στο διαδύκτιο εξαιτίας της αφαίρεσης του 3D Touch στο 11 αλλα απο την αλλη η διαφορα χρηματων ειναι ακομα αισθητοτατη μεταξυ των δυο.

 

Δεν έχει 3D Touch αλλά οι λειτουργίες παραμένουν

Έχει γίνει τροποποίηση στο λογισμικό και πάλι κανείς τα ίδια πράγματα αλλά χωρίς τον μηχανισμό

Μπήκε μεγαλύτερη μπαταρία

Υπάρχει ένα κέρδος δηλαδή στην όλη ιστορία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να αγοράσω από ένα φίλο ένα 11pro max που έχει φέρει από Ντουμπάι. Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ Edited by pacodiaz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να αγοράσω από ένα φίλο ένα 11pro max που έχει φέρει από Ντουμπάι. Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ

 

Φιλαράκι καλημέρα εάν το μοντέλο δεν είναι το Α2218 το πρόβλημα που θα έχεις είναι μόνο με την εγγύηση.

Δηλαδή ενώ έχει εγγύηση σαν καινούργιο τηλέφωνο τα εδώ service δεν έχουνε δικαίωμα να ανοίξουν εντολή επισκευής γιατί η μαμά εταιρία δεν τους παρέχει πλήρως τα αναλώσιμα. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος και εγώ έφερα από US ένα 11pro max A2161 και όταν χρειάστηκε αντικατάσταση η πλακέτα με ενημέρωσαν ότι πρέπει εγώ να το στείλω έξω και να αναλάβω όλη την διαδικασία γιατί η συσκευή δεν είναι για την αγορά της Ευρώπης και η εγγύηση δεν μπορεί να τρέξει σε καμία Ευρωπαϊκή χώρα. ( Και για να μην προλάβουν οι έξυπνοι της ομάδας να γράψουν εγώ ξέρεις μου το κάνανε κλπ κλπ / προσωπικά έφτασα μέχρι apple Gr support αφού I system / info quest / Ts / δεν μπορούσαν κι η απάντηση ήτανε η ίδια μερική κάλυψη ( οθόνη - κάμερα μόνο) εάν είναι κάτι άλλο στην χώρα αγοράς από τον αγοραστή μόνο, όχι μέσο provider.

Εαν πάλι κάνεις την αγορά μην ανχωθεις ως προς το σήμα / 4 μήνες με το US σε 4g πρόβλημα κανένα.

Edited by jpol2410
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από κάτι τέτοιες χώρες δεν θα δουλεύει το face time

Δεν είμαι σίγουρος όμως

Το καλύτερο είναι να ρωτήσει την αντιπροσωπεία για να είναι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από κάτι τέτοιες χώρες δεν θα δουλεύει το face time

 

Δεν είμαι σίγουρος όμως

 

Το καλύτερο είναι να ρωτήσει την αντιπροσωπεία για να είναι σίγουρος

Καλά το λες κάποιες λειτουργίες δεν θα της έχει καθόλου το κινιτο
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι καλημέρα εάν το μοντέλο δεν είναι το Α2218 το πρόβλημα που θα έχεις είναι μόνο με την εγγύηση.

Δηλαδή ενώ έχει εγγύηση σαν καινούργιο τηλέφωνο τα εδώ service δεν έχουνε δικαίωμα να ανοίξουν εντολή επισκευής γιατί η μαμά εταιρία δεν τους παρέχει πλήρως τα αναλώσιμα. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος και εγώ έφερα από US ένα 11pro max A2161 και όταν χρειάστηκε αντικατάσταση η πλακέτα με ενημέρωσαν ότι πρέπει εγώ να το στείλω έξω και να αναλάβω όλη την διαδικασία γιατί η συσκευή δεν είναι για την αγορά της Ευρώπης και η εγγύηση δεν μπορεί να τρέξει σε καμία Ευρωπαϊκή χώρα. ( Και για να μην προλάβουν οι έξυπνοι της ομάδας να γράψουν εγώ ξέρεις μου το κάνανε κλπ κλπ / προσωπικά έφτασα μέχρι apple Gr support αφού I system / info quest / Ts / δεν μπορούσαν κι η απάντηση ήτανε η ίδια μερική κάλυψη ( οθόνη - κάμερα μόνο) εάν είναι κάτι άλλο στην χώρα αγοράς από τον αγοραστή μόνο, όχι μέσο provider.

Εαν πάλι κάνεις την αγορά μην ανχωθεις ως προς το σήμα / 4 μήνες με το US σε 4g πρόβλημα κανένα.

 

Αν ειναι to A2218 δεν θα εχω κανενα προβλημα δηλαδη; μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα οτι αυτο το μοντελο δινουν στην Ευρωπη σε πολλες χωρες και στο Ντουμπαι απο οτι ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι to A2218 δεν θα εχω κανενα προβλημα δηλαδη; μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα οτι αυτο το μοντελο δινουν στην Ευρωπη σε πολλες χωρες και στο Ντουμπαι απο οτι ειδα.

 

Λοιπόν εάν είναι το 2218 Global version δεν έχεις κανένα πρόβλημα ( καλό όμως μια ερώτηση τηλεφώνημα στο 00 800 44145417 apple Ελλάδος να το κάνεις).

Τώρα όσο αφορά τα άλλα δηλαδή ότι το facetime εάν η συσκευή είναι Α2161 2220 δουλεύει κανονικά όπως και το 4g, ( ακαδημαϊκα speaking).

Καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να αγοράσω από ένα φίλο ένα 11pro max που έχει φέρει από Ντουμπάι. Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ

 

Δεν θα παίζει το FaceTime, είναι κλειστό στις συσκευές που προορίζονται για τα ΗΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παίζει το FaceTime, είναι κλειστό στις συσκευές που προορίζονται για τα ΗΑΕ.

 

Φίλε μου έχω πάρει Α2220 ( Όχι από ΗΑΕ) αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα, μήπως να μας πεις σε πιο μοντέλο αναφέρεσαι γιατί κωδικός αποκλειστικά προς ΗΑΕ απ ότι ξέρω δεν υπάρχει. Εικαζω ότι μπορεί εκεί να το εχουνε κλειδωμένο μέσο providers / μήπως να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος για να μην χάσει ο φίλος τα λεφτά του;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μαζί με το iPhone 11 Pro Max και το Apple Watch S5.

Το Apple Watch S5 το είχα κλείσει στις 18/2 με 100% μπαταρία και στις 24/3 που το άνοιξα είχε 86%.

Είναι φυσιολογικό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μοντέλο είναι το A 2218 αλλα με τον ίδιο κωδικό βγαίνουν 3 μοντέλα. Το συγκεκριμένο είναι MWHJ2AE/A και το Facetime δεν δουλεύει.Αν ήταν το MWHJ2B/A η το MWHJ2H/A,(για τον δεύτερο κωδικό δεν ειμαι σιγουρος) θα δούλευαν όλα μια χαρά. Το FaceTime το εγκατέστησα μετά κόπων και βασάνων αλλά δεν δούλεψε. Το θέμα είναι το τηλέφωνο δεν έχει την ίδια μεταπωλητικη αξία αν το αγοράσω και θελήσω να το πουλήσω μετά. Σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις και τον χρόνο σας !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...