Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτά που αναφέρεις, δεν είναι τίποτα τρελό. Όσα σου είπαν είναι απολύτως φυσιολογικά και θα έπρεπε να τα γνωρίζεις πριν πάρεις συσκευή από Αμερική ή Apple care για iPhone.

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από αυτά που αναφέρεις, δεν είναι τίποτα τρελό. Όσα σου είπαν είναι απολύτως φυσιολογικά και θα έπρεπε να τα γνωρίζεις πριν πάρεις συσκευή από Αμερική ή Apple care για iPhone.

 

 

from my iPhone 11

 

Φίλε μου μόνο για το Α2161 επειδή έχω πάρει πολλές φορές από Αμερική συσκευή απλά το χαζό από μεριάς μου ήταν ότι θα έπρεπε να ζήταγα την global version αυτό / απλά εκείνη την στιγμή έτοιμο είχαν μόνο το Α2161 παράλληλα το care είναι μεγάλη δύναμη απλά δεν περίμενα αυτήν την εξέλιξη που όμως ξεκίνησε να τρέχει από 1/1/20 ενώ μέχρι και το 19 δεν έπαιζε κάτι τέτοιο εάν είχες care.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Apple Care για iPhone στην Ευρώπη;

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα πολύ σοβαρό όντως

Υποτίθεται έχουμε 1 χρόνο παγκόσμια εγγύηση

Έχει λογική η αλλαγή μητρικής γιατί είναι για άλλη ήπειρο όποτε ανταλλακτικά άλλης Ηπείρου δεν έχουν λόγο να πηγαίνουν σε service της συγκεκριμένης Ηπείρου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν το κινητό έχει ένδειξη για το VoLTE όταν το χρησιμοποιεί??

Δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη στα iPhone.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν το κινητό έχει ένδειξη για το VoLTE όταν το χρησιμοποιεί??

 

 

 

Αν έχεις ενεργό το διακοπτακι σημαίνει ότι είσαι οκ, ΕΚΤΟΣ αν έχει θέμα εκείνη τη στιγμή ο πάροχος και δεν σε συνδέει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου γράφει Cosmote WiFi

 

Άλλο πράγμα WiFi call

Άλλο πράγμα VOLTE

 

Το ένα σημαίνει Voice over WiFi

Το άλλο σημαίνει Voice over LTE

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Apple Care για iPhone στην Ευρώπη;

 

from my iPhone 11

Φίλε μου για να κλείσουμε και αυτήν την ενότητα απλά όταν παίρνεις apple care είναι για global χρήση οπότε θα είχα την απαίτηση για Παγκόσμια κάλυψη.

Και επειδή εμείς οι αρχαίοι θυμόμαστε εποχή Nokia series 8 όπου μας έδιναν vip εξυπηρέτηση εντός 1 ώρας σε όλη την Ευρώπη.

Απλά ανέφερα το θέμα ως προς το μοντέλο για να έχουν το νου τους όσοι ψωνίζουν από US.

( Δεν νομίζω να μπορούν πολλοί εδώ μέσα να παίρνουν άλλη συσκευή για Ευρώπη άλλη για Αμερική / γιαυτό το ανέφερα).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να κλείσουμε και αυτήν την ενότητα απλά όταν παίρνεις apple care είναι για global χρήση οπότε θα είχα την απαίτηση για Παγκόσμια κάλυψη.

Και επειδή εμείς οι αρχαίοι θυμόμαστε εποχή Nokia series 8 όπου μας έδιναν vip εξυπηρέτηση εντός 1 ώρας σε όλη την Ευρώπη.

Απλά ανέφερα το θέμα ως προς το μοντέλο για να έχουν το νου τους όσοι ψωνίζουν από US.

( Δεν νομίζω να μπορούν πολλοί εδώ μέσα να παίρνουν άλλη συσκευή για Ευρώπη άλλη για Αμερική / γιαυτό το ανέφερα).

 

Έχω την εντύπωση πχ ότι αν πάρεις συσκευή με φυσικές 2 sim πάλι δεν σε καλύπτει η εγγύηση

Λογικό κιόλας το βλέπω αφού τέτοιες συσκευές δεν έρχονται στην Ευρώπη

Κάτι ανάλογο πρέπει να ισχύει για διαφορες χώρες από άλλες ηπείρους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενός iphone 11pro max, και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ βρίσκομαι σε σημείο που δεν υπάρχει καθόλου σήμα δικτύου, έχω ενεργοποιημένο το WiFi Calling της Cosmote, με το σήμα του Wifi να δίνχει στο μέγιστο. Παρ' όλα αυτά όταν δέχομαι κλήσεις το τηλέφωνο δεν χτυπάει και αμέσως μετά μου έρχεται ειδοποίηση για αναπάντητη κλήση. (Το δοκίμασα με σταθερό τηλέφωνο), αλλά μου το έχουν εκφράσει πολλοί αυτο το πρόβλημα. Εγώ όταν καλώ κάποιον η κλήση γίνεται κανονικά. Μήπως αντιμετοπίζει κάποιος αυτο το πρόβλημα και μπορει να βοηθήσει;

Υ.Γ Με προηγούμενο τηλέφωνο android δεν είχα κάποιο πρόβλημα, όπως επίσης επειδή είναι εταιρεία και έχω μιλήσει με τον υπεύθυνο δικτύου μου είπε οτι δεν έχει γινει κάποια αλλαγή

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενός iphone 11pro max, και αντιμετοπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ βρίσκομαι σε σημείο που δεν υπάρχει καθόλου σήμα δικτύου, έχω ενεργοποιημένο το WiFi Calling της Cosmote, με το σήμα του Wifi να δίνχει στο μέγιστο. Παρ' όλα αυτά όταν δέχομαι κλήσεις το τηλέφωνο δεν χτυπάει και αμέσως μετά μου έρχεται ειδοποίηση για αναπάντητη κλήση. (Το δοκίμασα με σταθερό τηλέφωνο), αλλά μου το έχουν εκφράσει πολλοί αυτο το πρόβλημα. Εγώ όταν καλώ κάποιον η κλήση γίνεται κανονικά. Μήπως αντιμετοπίζει κάποιος αυτο το πρόβλημα και μπορει να βοηθήσει;

 

Υ.Γ Με προηγούμενο τηλέφωνο android δεν είχα κάποιο πρόβλημα, όπως επίσης επειδή είναι εταιρεία και έχω μιλήσει με τον υπεύθυνο δικτύου μου είπε οτι δεν έχει γινει κάποια αλλαγή

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Δεν είναι 100% αξιόπιστο το WiFi calling ακόμα ως υπηρεσία.

Δεν φταίει η συσκευή, αλλα ο πάροχος.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 100% αξιόπιστο το WiFi calling ακόμα ως υπηρεσία.

Δεν φταίει η συσκευή, αλλα ο πάροχος.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν είναι accurate 100% το σχόλιο σου...έχω twin sim cosmote σε 11 προ μαξ και s9. Στο s9 λειτουργεί πάντα άψογα, στο iphone δεν δείχνει ίδια τάση.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι accurate 100% το σχόλιο σου...έχω twin sim cosmote σε 11 προ μαξ και s9. Στο s9 λειτουργεί πάντα άψογα, στο iphone δεν δείχνει ίδια τάση.....

 

 

Δοκίμασες και μια επανεκκίνηση στο ρουτερ ?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν αυτά τα προβλήματα

 

δεν γνωριζουμε τι απο τα δυο φταίει

iphone η cosmote

πιστεύω ο συνδυασμός και των δυο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και μια επανεκκίνηση στο ρουτερ ?

 

ναι αλλά δεν είδα διαφορά....εκεί που της γυναίκας μου το s10 γυρνάει ακαριαία πάντα (άσε το s9), το iphone πότε αργεί, πότε δεν γυρνάει ποτέ και θέλει να παίξεις με το διακοπτη του wifi calling πότε δουλεύει κανονικά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμενα η προηγούμενη συσκευή ήταν S9 plus, εσύ έχεις καταλήξει κάπου;

Ευχαριστώ

 

δεν ασχολούμαι και φανατικά κιόλας.....πιστεύω θα διορθωθεί με κανένα update...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν είδα διαφορά....εκεί που της γυναίκας μου το s10 γυρνάει ακαριαία πάντα (άσε το s9), το iphone πότε αργεί, πότε δεν γυρνάει ποτέ και θέλει να παίξεις με το διακοπτη του wifi calling πότε δουλεύει κανονικά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν ασχολούμαι και φανατικά κιόλας.....πιστεύω θα διορθωθεί με κανένα update...

 

Να το δοκιμάσεις και σε ένα άλλο ρουτερ

Θεωρώ απίθανο να φταίει το τηλέφωνακι

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου , τα προβλήματα λύθηκαν με απενεργοποίηση από την COSMOTE και ενεργοποίηση μετά μια ημέρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα στο 11pro Max δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί πάλι αλλά οι επαφές μου τρώνε όλα τα mb!!!!τον προηγούμενο μήνα έφτασε σχεδόν 2 gb δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό τώρα έχω απενεργοποιήσει τα δεδομένα για τις επαφές αλλά ήδη αυτό το μήνα έφτασε σχεδόν 800 mb!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα στο 11pro Max δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί πάλι αλλά οι επαφές μου τρώνε όλα τα mb!!!!τον προηγούμενο μήνα έφτασε σχεδόν 2 gb δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό τώρα έχω απενεργοποιήσει τα δεδομένα για τις επαφές αλλά ήδη αυτό το μήνα έφτασε σχεδόν 800 mb!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απενεργοποίησε από τις ρυθμίσεις στα δεδομένα τις επαφές για να δεις σε ποιες περιπτώσεις θα σου ζητήσει τα δεδομένα για αυτές

Δεν πάει ο νους μου σε κάτι ....κάποια εφαρμογή θα δουλεύεις που τις χρησιμοποιεί συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα στο 11pro Max δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί πάλι αλλά οι επαφές μου τρώνε όλα τα mb!!!!τον προηγούμενο μήνα έφτασε σχεδόν 2 gb δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό τώρα έχω απενεργοποιήσει τα δεδομένα για τις επαφές αλλά ήδη αυτό το μήνα έφτασε σχεδόν 800 mb!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχεις φωτό σε πολλές επαφές μήπως;

Και κάτι προκαλεί τον συνεχή συγχρονισμό τους;

Αλλιώς δεν δικαιολογείται κατανάλωση δεδομένων.

Εγώ κοίταξα στο 7αρι μου την κατανάλωση των επαφών και είναι 63mb από Ιανουάριο 2017 μέχρι και σήμερα Φεβρουάριο 2020.

63 mb σε 3 έτη δλδ

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι να κάνει και μια επαναφορά ρυθμίσεων και δικτύου

Κανα reset με πατημένα πλήκτρα

Κάτι έχει κολλήσει αδικαιολόγητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9c8a2eddfc765f8f56b985e41f81578c.jpg

Δεν ξέρω τι να πω πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό σε όλες τις συσκευές που έχω αλλάξει το ενεργοποίησα εχθές το πρωί και έχει φάει 300mb

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...