Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

 

Έχουμε κάποια δοκιμασμένη πρόταση για επιτραπέζιο ασύρματο φορτιστή;

 

 

 

Εγώ έχω πάρει τον παρακάτω της satechi κι είναι εξαιρετικός.

 

https://www.skroutz.gr/s/16724520/Satechi-Wireless-Charging-Pad-Qi-Space-Gray-ST-IWCBM.html#specs

 

Επίσης δες και της anker. Εξίσου παρά πολύ καλοί.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει παρακάτω ειδική ενότητα για αξεσουάρ που μπορούμε να αναλύσουμε εκεί τις απόψεις μας
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ χτες το εργαλείο....ακριβό πολύ είναι η αλήθεια ακόμα και με τιμολόγιο που το πηρα στα 1080.....αν και δεν το έχω βγάλει από το κουτί ακόμα και είμαι με το s10 φαίνεται πολύ δυνατό....το άνοιξα μόνο για να δω αν θέλει update και να δω γενικά ότι είναι εντάξει...

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν αξίζει η αγορά του μικρότερου μοντέλου...ούτε στο s10 ούτε στο iphone....

Πέρσυ που πήρα το xs απογοητεύτηκα....τώρα με το 11 pro max δεν νιώθω ότι πέταξα τα λεφτά μου όπως πέρσυ....θα δείξει...

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα αγοράσω ξανά τα μικρότερα μοντέλα....Ο φορτιστής είναι λίγο περίεργος μόνο...έχει type c στην έξοδό του και όχι usb....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Power Delivery τεχνολογία πάει πακέτο με Type-C.

Βοηθάει επίσης στο να συνδέει το iPhone στα καινούρια Mac Book που έχουν θύρα Type-C (και υποστηρίζουν PD)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν αξίζει η αγορά του μικρότερου μοντέλου...

ούτε στο s10 ούτε στο iphone....

τώρα με το 11 pro max δεν νιώθω ότι πέταξα τα λεφτά μου όπως πέρσυ....θα δείξει...

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα αγοράσω ξανά τα μικρότερα μοντέλα....Ο φορτιστής είναι λίγο περίεργος μόνο...έχει type c στην έξοδό του και όχι usb....

 

Σορρυ αλλα γραφεις οτι να ναι.

 

Μια χαρα αξιζουν φετος συγκεκριμενα τα μικροτερα μοντελα περαν του 11pro max. Ουτε ολους τους βολευει το μεγαλυτερο σε μεγεθος Iphone(ειδικα αν δεν εχουν και μεγαλα χερια). Εαν εσενα σε βολευουν μονο μεγαλες συσκευες,δεκτο. Αλλα η γενικευση του τι αξιζει και τι οχι γενικα,δεν βοηθαει καπου.

 

Επισης καμια σχεση η συγκριση iphone XS με 11pro max,ειδικα σε μπαταρια μερια.

 

Οσο για τον φορτιστη(που μαλλον δεν το εχεις ψαξει)ειναι ταχυφορτιστης,δεν ειναι ο απλος φορτιστης που ειχαν τα παλιοτερα Iphone στο κουτι.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα γραφεις οτι να ναι.

 

Μια χαρα αξιζουν φετος συγκεκριμενα τα μικροτερα μοντελα περαν του 11pro max. Ουτε ολους τους βολευει το μεγαλυτερο σε μεγεθος Iphone(ειδικα αν δεν εχουν και μεγαλα χερια). Εαν εσενα σε βολευουν μονο μεγαλες συσκευες,δεκτο. Αλλα η γενικευση του τι αξιζει και τι οχι γενικα,δεν βοηθαει καπου.

 

Επισης καμια σχεση η συγκριση iphone XS με 11pro max,ειδικα σε μπαταρια μερια.

 

Οσο για τον φορτιστη(που μαλλον δεν το εχεις ψαξει)ειναι ταχυφορτιστης,δεν ειναι ο απλος φορτιστης που ειχαν τα παλιοτερα Iphone στο κουτι.

Κατά τη γνώμη μου έστω.....

Εσύ πήρες και το 11 pro max και το 11 pro??

Εγώ δοκίμασα πέρσυ και το xs & το xs max. Το max ήταν πολύ καλύτερο από το απλό. Το 11 pro δεν το έχω πιάσει ακόμα καν....από την εμπειρία μου λοιπόν, ανέφερα αυτό που είδα, ότι αν κάποιος πάει στα μικρά και μετά στα μεγάλα, το πιθανότερο είναι να μείνει στα μεγάλα....

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου έστω.....

 

Εσύ πήρες και το 11 pro max και το 11 pro??

 

Εγώ δοκίμασα πέρσυ και το xs & το xs max. Το max ήταν πολύ καλύτερο από το απλό. Το 11 pro δεν το έχω πιάσει ακόμα καν....από την εμπειρία μου λοιπόν, ανέφερα αυτό που είδα, ότι αν κάποιος πάει στα μικρά και μετά στα μεγάλα, το πιθανότερο είναι να μείνει στα μεγάλα....

 

 

 

Δεν ισχύει αυτό.

Κάποτε είχα το 6s Plus.

Γύρισα σε 6s, μετά 7 και τώρα 11Pro.

 

Ποτε ξανά παντόφλες. :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποκειμενικά είναι όλα αυτά... Και εγώ προσωπικά μετά το 6s plus δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να παω σε μικρότερες διαστάσεις συσκευές, σε μεγαλύτερες μπορεί.. Καποιος άλλος μπορεί το ανάποδο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου έστω.....

Εσύ πήρες και το 11 pro max και το 11 pro??

Εγώ δοκίμασα πέρσυ και το xs & το xs max. Το max ήταν πολύ καλύτερο από το απλό. Το 11 pro δεν το έχω πιάσει ακόμα καν....από την εμπειρία μου λοιπόν, ανέφερα αυτό που είδα, ότι αν κάποιος πάει στα μικρά και μετά στα μεγάλα, το πιθανότερο είναι να μείνει στα μεγάλα....

 

Εγω ειχα το XS max περυσι το οποιο ομως δεν με βολεψε σαν μεγεθος και κυριως η μπαταρια του και το wifi/σημα του(δεν ξερω αν το εφτιαξαν αργοτερα)ηταν τραγικα,κοινως μετανιωσα τα χρηματα που εδωσα μιας και πρωτη φορα εδωσα τοσα.

 

Φετος που πηγα στο απλο 11ρι το απολαμβανω περισσοτερο και σαν κρατημα στο χερι(μικροτερη οθονη μεν αλλα πιο ανετο στην χρηση),και δεν εδωσα 4ψηφιο για να φοβαμαι μετα το παραμικρο εαν παθει κατι το κινητο(οχι οτι και το απλο ειναι παμφθηνο αλλα ειναι αισθητα φθηνοτερο),ουτε τελικα και με την οθονη του εχω θεμα οπως ειχαν φαγωθει πολλοι με αυτην στα 11 και xr.

 

Εαν ειναι 2πραγματα που γλυκοκοιταζω το pro max ειναι η καλυτερη μπαταρια του και το λιγο καλυτερο wifi.

Εαν τα 12ρια iphone βγουν πατατες και το pro max μεχρι τοτε εχει πεσει πολυ παραπανω σε τιμη(και σε αγγελιες),ισως παω σε αυτο τελος του χρονου μερια.

 

Παρολα αυτα σεβομαι και κατανοω απολυτα το οτι υπαρχει κοσμος ο οποιος θελει να ειναι ανετος στην χρηση του κινητου με το 1χερι(κοινως δεν θελει παντοφλες κινητα),αλλα θελει να εχει και μια αξιοπρεπη μπαταρια/αυτονομια.

 

Το τελευταιο ειναι αυτο που ξενερωσαν ολοι οι κατοχοι iphone xs περυσι.Η αυτονομια του η οποια ηταν μετρια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες για να σας λύσω την απορία στο vs μικρό μεγάλο όλα είναι καθαρά θέμα τρέλας που μας δέρνει.

Έχω και το 11pro & το 11 pro max στην δίκη μου χρήση και στημένα και τα 2 ακριβώς το ίδιο δεν μπορώ να πω ότι το μικρό υπολείπεται του μεγάλου πέραν της μπαταρίας αλλά και εκεί η διαφορά δεν είναι τόσο χαοτική. Δηλαδή από της 07.00 που βγάζω την μπρίζα έως της 23.00 στην δίκη μου χρήση το μικρό είναι στο 25-30% ενώ το μεγάλο 52-60% θα μου πεις ρε φίλε είναι διαφορά / ΝΑΙ / αλλά δεδομένου ότι πάλι αύριο το πρωί θα βγουν από την μπρίζα η όλη επιπλέον αυτονομία ( κυρίως του μεγάλου ) πάει περίπατο.

Υπενθυμίζω ότι μιλάω για την δίκη μου χρήση μπορεί κάποιος να θέλει να πάει σερί το ξενύχτη οπότε εκεί σίγουρα το max δίνει επιπλέον ενεργειακή ασφάλεια.

Σαν κράτημα τώρα πολλές φορές χαίρομαι την ευκολία χρήσης του μικρού όταν πρέπει να δουλέψω με ένα χέρι.

Σε καμία περίπτωση τουλάχιστον φέτος το μικρό / έναντι του μεγάλου δεν υστερεί τραγικά.

Τώρα σαν επιλογή πιο καθημερινή έχω το max αλλά το λες και ματαιοδοξία τίποτα άλλο.

Οπότε όλα θέμα / γούστου / χρήσης / τιμής είναι - τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες για να σας λύσω την απορία στο vs μικρό μεγάλο όλα είναι καθαρά θέμα τρέλας που μας δέρνει.

Έχω και το 11pro & το 11 pro max στην δίκη μου χρήση και στημένα και τα 2 ακριβώς το ίδιο δεν μπορώ να πω ότι το μικρό υπολείπεται του μεγάλου πέραν της μπαταρίας αλλά και εκεί η διαφορά δεν είναι τόσο χαοτική. Δηλαδή από της 07.00 που βγάζω την μπρίζα έως της 23.00 στην δίκη μου χρήση το μικρό είναι στο 25-30% ενώ το μεγάλο 52-60% θα μου πεις ρε φίλε είναι διαφορά / ΝΑΙ / αλλά δεδομένου ότι πάλι αύριο το πρωί θα βγουν από την μπρίζα η όλη επιπλέον αυτονομία ( κυρίως του μεγάλου ) πάει περίπατο.

 

Κοιτα εαν στις 11 το βραδυ το Pro Max ειναι στο 60%,τοτε σου βγαζει ανετα(στην χρηση σου)και 2ρη μερα.

Το 11pro οτι και να κανεις δεν σου βγαζει οχι 2ρη μερα αλλα ουτε 1.5.

 

Εχει τεραστια διαφορα αν σκεφτεις οτι το μεν 11pro εχει 5.8ιντσες οθονη,ενω το max εχει 6.5.

 

Αν ειχες το απλο 11ρι,ισως σε αυτονομια(με την δικη σου χρηση παντα)να ησουν καπου στην μεση. Ουτε αυτο θα σου εβγαζε 2ρη μερη,αλλα ισως να σου εβγαζε 1.5 ξερω γω.

 

Το μονο κακο με το 11pro ξερεις ποιο ειναι?Οτι εχει μικρη σχετικα διαφορα χρηματικα απο το pro max. Αρα εαν ειναι να δωσεις τοσα χρηματα,μονο και μονο για την μεγαλυτερη μπαταρια πας στο Pro max,εκτος αν δεν σε βολευει.

 

Ο μοναδικος δηλαδη πραγματικος λογος για να μην πας στο max ειναι εαν δεν σε βολευει σε μεγεθος το κινητο,και σε τελευταια μοιρα ειναι η χρηματικη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να δω πλέον σε μικρότερα κινητά το ίδιο ευχάριστα.. Δυστυχώς μεγαλώνουμε είναι και αυτό μια παράμετρος για κάποιους όσον αφορά το μέγεθος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια χρονια κατεληξα πως δεν μπορω τις μεγαλες συσκευες γι αυτο και επελεξα XS περσι και 11 Pro φετος.

Με το 11 Pro βγαζω παντα και 2η μερα, με το XS καποιες φορες ναι καποιες οχι.

Ηθελα να δοκιμασω το Pro Max μονο και μονο να δω αν θα με βγαλει 3η μερα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος μετράει ( παντού και πάντα :-0 ). Και εγώ ευχαριστιέμαι τα κινητά με οθονάρες (ένα OMG ήρθε όταν είδα από κοντά το NOTE 10 plus) αλλά στην καθημερινότητα είναι δύσχρηστο. Και πάλι όμως, δεν μπορούμε να είμαστε απόλυτοι, καθώς, ο καθείς έχει διαφορετική καθημερινότητα.

 

Να σας πω ένα μικρό δικό μου στατιστικό. Από αυτούς που έβλεπα να κοιτάνε τα 11 pro και max, και από παλιόφιλους οι οποίοι δοκίμασαν και τα δυο, το μικρό είναι αυτό που σε κάνει να λες WTF. Το μεγάλο...οκ...μια από τα «ίδια»...ένα κτήνος που είναι σούπερ σε όλα. Το μικρό όμως...ατομική βόμβα στην κυριολεξία...μικρό και θαυματουργό, μόλις συνουσιαστείς λίγο μαζί του...σε κερδίζει κατευθείαν. Πολύ ερωτεύσιμο μέγεθος.

 

Προσωπικά λοιπόν θα επέλεγα το μικρό. Έμεινα με το μικρό (ενός φίλου) κάνα μισάωρο, και όταν επέστρεψα, το 11αρι ήταν σαν γκουμούτσα.

 

Όλα όμως είναι σχετικά. Ο άλλος μπορεί να έχει τεράστια χέρια και δάχτυλα π.χ και να σου πει...ποιο μικρό ρε φίλε...αυτό χωράει ολόκληρο μέσα στην παλάμη μου...θα πρέπει να σπάσω τα δάχτυλα μου για να γράψω.

 

Όλα σχετικά λοιπόν.

 

Για μένα, το μικρό θα έπρεπε να είναι πιο ακριβό από το μεγάλο. Αλλά η αγορά συνήθισε τα «κτήνη» όποτε...

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό. Καμία φορά είναι άτοπο να ρωτάει κάποιος τη γνώμη αν θα πρέπει να επιλέξει ανάμεσα στα δυο. Είναι καθαρά προσωπική του άποψη και καλό θα ήταν να μπορούσε να δοκιμάσει σε μαγαζί (όσο είναι εύκολο αυτό) και τα 2 πριν επιλέξει ο ίδιος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό. Καμία φορά είναι άτοπο να ρωτάει κάποιος τη γνώμη αν θα πρέπει να επιλέξει ανάμεσα στα δυο. Είναι καθαρά προσωπική του άποψη και καλό θα ήταν να μπορούσε να δοκιμάσει σε μαγαζί (όσο είναι εύκολο αυτό) και τα 2 πριν επιλέξει ο ίδιος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα την esim . Και αν διάβασα σωστά ψάχνοντας λίγο μπορείς να ενεργοποιήσεις κι άλλη esim αλλά δεν γίνεται να τις χρησιμοποιείς ταυτόχρονα..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα την esim . Και αν διάβασα σωστά ψάχνοντας λίγο μπορείς να ενεργοποιήσεις κι άλλη esim αλλά δεν γίνεται να τις χρησιμοποιείς ταυτόχρονα..

 

Σωστά. Μπορείς ένα προφιλ esim να έχεις ενεργό κάθε φορά και μία φυσική sim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας, είμαι κάτοχος π30 προ και έχω να πάω σε μήλο από το 3gs, και σκέφτομαι την αλλαγή όχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Είμαι ανάμεσα σε αυτό λοιπόν και στο πιξελ αλλά με κερδίζει πιο πολύ το μήλο. Έχετε κάποια συμβουλή;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας, είμαι κάτοχος π30 προ και έχω να πάω σε μήλο από το 3gs, και σκέφτομαι την αλλαγή όχι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Είμαι ανάμεσα σε αυτό λοιπόν και στο πιξελ αλλά με κερδίζει πιο πολύ το μήλο. Έχετε κάποια συμβουλή;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nα έλεγες για κανενα Samsung να το συζητούσαμε, αλλά για Pixel παραεισαγωγής και χωρίς service στην Ελλάδα, μπαααα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πέρασα δεν έχω δει κάποια αλλαγή στη λειτουργία της συσκευής. Η εφαρμογή των email δεν κολλάει πλέον τόσο συχνά όσο πριν. Κατά τα άλλα είμαι ευχαριστημενος.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είπα σήμερα να κάνω συνδρομή στο YouTube Premium. Ώστε να μην έχω μαζί και το Note8 μου για το Vanced. Συνδρομή μέσω της Apple 11 ευρώ ο μήνας... Συνδρομή μέσω του Note8 8.5 ευρώ....
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είπα σήμερα να κάνω συνδρομή στο YouTube Premium. Ώστε να μην έχω μαζί και το Note8 μου για το Vanced. Συνδρομή μέσω της Apple 11 ευρώ ο μήνας... Συνδρομή μέσω του Note8 8.5 ευρώ....

 

παιρνει και η apple ποσοστο γι αυτο ειναι πιο αυξημενη η μηνιαια συνδρομη

γι αυτο και το netflix εψαχνε τροπο να απεξαρτητοποιηθει απο το itunes για να μην δινει μεριδιο στην apple απο τις συνδρομες μας.

θεωρω πολυ ακριβο το youtube premium

δυστυχως το vanced ειναι κατι μαγικο που δεν θα ερθει στο ios

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...