Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ομάδα καλημέρα και καλό μήνα / πρώτη φορά που λέω ότι η γνήσια θήκη τα έβγαλε τα λεφτά της γιατί το πέσιμο ήταν μεγάλο. Πολλά τα σκαλοπάτια / πολλά τα μέτρα.

Λοιπόν αφού η θήκη την άκουσε ( και μόνο η θήκη ) τι να πάρω που να είναι σαν την γνήσια, αρκεί να μην είναι θεό - χοντρή.

 

Μετά από τέτοιο crash test και σκέφτεσαι κάποια άλλη? Ξανά την γνήσια με κλειστά τα μάτια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ομάδα καλημέρα και καλό μήνα / πρώτη φορά που λέω ότι η γνήσια θήκη τα έβγαλε τα λεφτά της γιατί το πέσιμο ήταν μεγάλο. Πολλά τα σκαλοπάτια / πολλά τα μέτρα.

 

Λοιπόν αφού η θήκη την άκουσε ( και μόνο η θήκη ) τι να πάρω που να είναι σαν την γνήσια, αρκεί να μην είναι θεό - χοντρή.

 

 

 

Συγκεκριμένα ποια θήκη;

Αν μπορεις, στείλε ενα link

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τα leak και μόνο έχω αρχίσει και ζαχαρωνω το S11 plus

 

Ειδικά πίσω οι κάμερες δεν έχουν καμία απολύτως ομοιότητα με τα iPhone...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα ποια θήκη;

Αν μπορεις, στείλε ενα link

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κώστα εάν αναφέρεσαι σε ποια είναι η θήκη που έχω και την άκουσε η γνήσια η δερμάτινη.

Δεν έχω δει γενικά κάτι γι αυτό και ζήτησα αν υπάρχει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Από τα leak και μόνο έχω αρχίσει και ζαχαρωνω το S11 plus

 

Ναι φίλε σε καταλαβαίνω.

Δεν το iphone 11 pro για σένα.

Είσαι της βλατούσας εσύ.

Σημείωση : Βλατούσα λέμε εμείς οι γιδοβοσκοί με τα iPhone στην Κρήτη της μεγάλες κατσαρίδες που πετάνε.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα και καλό μήνα / πρώτη φορά που λέω ότι η γνήσια θήκη τα έβγαλε τα λεφτά της γιατί το πέσιμο ήταν μεγάλο. Πολλά τα σκαλοπάτια / πολλά τα μέτρα.

Λοιπόν αφού η θήκη την άκουσε ( και μόνο η θήκη ) τι να πάρω που να είναι σαν την γνήσια, αρκεί να μην είναι θεό - χοντρή.

 

 

 

Γενικα η γνησια θηκη της Apple(δεν ξερω βεβαια σε ποια απο ολες αναφερεσαι)δεν ειναι οτι το καλυτερο απο πλευρας προστασιας για τα χρηματα της.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος pro max και στις δύο μέρες που το έχω στην κατοχή μου δηλώνω ενθουσιασμένος από όλα... Παρεπιπτόντως, την Τρίτη πρωί το παρήγγειλα στο eshop του Γερμανού και Τετάρτη το είχα στα χέρια μου... τόσο γρήγορα. Ενεργοποίησα και την esim και το ερώτημά μου είναι αν μπορώ να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης στην κάρτα esim (COSMOTE) από την κάρτα sim (VODAFONE). Δηλαδή διαφοροποίηση στον ήχο κλήσης, όχι μεταξύ των επαφών, αλλά ανάλογα σε ποιο τηλέφωνο καλεί κάποιος.

 

Δεν μπορείς. Τουλάχιστον ακόμα.....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την esim

Αλλά έχω απορία : αν κάνω φορματ η αλλάξω κινητό πχ σε άλλο IPHONE τι γίνεται ρε παιδιά ; Πως ενεργοποιώ πάλι το νούμερο ;;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την esim

Αλλά έχω απορία : αν κάνω φορματ η αλλάξω κινητό πχ σε άλλο IPHONE τι γίνεται ρε παιδιά ; Πως ενεργοποιώ πάλι το νούμερο ;;

 

Τότε θα χρειαστεί νέο e-sim barcode φυσικά με το νούμερό σου...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχετε πάρει κάποιοι 1300€ συσκευή αλλά σας κακοφαίνεται το δεκάρικο της esim είναι σαν τις BMW X6 και τα Audi Q7 παρκαρισμένα με τη μια πλευρά πάνω στο πεζοδρόμιο για να μην πληρώσουν 5-10€ πάρκινγκ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχετε πάρει κάποιοι 1300€ συσκευή αλλά σας κακοφαίνεται το δεκάρικο της esim είναι σαν τις BMW X6 και τα Audi Q7 παρκαρισμένα με τη μια πλευρά πάνω στο πεζοδρόμιο για να μην πληρώσουν 5-10€ πάρκινγκ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γιατί πρέπει κάποιος που αλλάζει συσκευή δηλαδή να πετάει τα 10ρικα έτσι στους νταβατζηδες?

 

Και οι θήκες ναι ποιος ο λόγος να δώσεις 50€ και να χαλάσει σε ένα χρόνο

 

Εγώ παίρνω πολύ καλύτερες με 3€

 

Για την συσκευή κρίνω ότι πρέπει να δώσω 700€

Για ακουστικά κρίνω ότι πρέπει να δώσω 50€

Για θήκη 3€

Για αμάξι 7.000€

 

Όσα θέλει ο καθένας δινει δεν κατάλαβα πως συνδυάζεται ότι έδωσες 1000€ για κινητό και πρέπει να δώσεις και αλλά 1000€ για θήκες τζάμια ακουστικά και φορτιστές και esim

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό. Συσκευή αγόρασα εις όχι τα παρελκόμενα.. Αυτά ότι πιο οικονομικό υπάρχει και είναι εξίσου καλό η καλύτερο. Θήκες original μόνο κοροϊδία είναι και δεν προστατεύουν. Κάτι ακουστικά των 300€ ούτε για αστείο αφού τη δουλειά σου την κανείς με το 1/3..

Και εννοείται ψάχνω να παρκάρω από το να δίνω στον κάθε ένα από ένα πακέτο τσιγάρα και ας είναι καλό το αμάξι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι εδώ πεταγεστε χωρίς κάτι να πείτε κάτι ουσιαστικό απλά και μόνο για να χαλάτε το θέμα και να τρολαρετε.

Τι σχέση έχει αν πήρα ένα κινητό 1000+ σημαίνει ότι είμαι λεφτάς και χαλιεστε που σκέφτομαι τα 10 ευρώ ; Δικά μου λεφτά είναι τα πετάω όπου θέλω και δεν ρώτησα την άδεια και τη γνώμη σας. Αν θέλω πάω και παίρνω θήκη με 3 ευρώ , αν θέλω παίρνω και θήκη 100 ευρώ .

Εγώ ρώτησα για το αν μπορώ αν αλλάξω κινητό η κάνω φορματ να έχω πάλι esim στο Ίδιο η επόμενο IPhone πχ χωρίς να χρειάζεται Να πηγαίνω να ξανά αγοράζω esim πληρώνοντας 10 ευρώ (τα οποία δικαίωμα μου είναι να θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να τα πληρώσω πάλι ασχέτως αν έχω η δεν έχω λεφτά)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την esim

 

Αλλά έχω απορία : αν κάνω φορματ η αλλάξω κινητό πχ σε άλλο IPHONE τι γίνεται ρε παιδιά ; Πως ενεργοποιώ πάλι το νούμερο ;;

 

 

 

Αν κάνεις φορματ θα σε ρωτήσει πριν.

 

d11614654b24504075420f9761a1454d.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις φορματ θα σε ρωτήσει πριν.

Ωραίος! Ξεκαθάρισε το τοπίο γιατί το είχα και εγώ με ερωτηματικό. :up:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Χαχα βγήκαν όλοι οι μύστες.

Δώσαμε 1300 για το Pro Max αλλα το ψάχνουμε με εναλλακτικές θήκες, ακουστικά, sim και δεν ξέρω τι άλλο. Προγραμμα με αρκετά data παίζει ή το ζούμε μόνο στα WiFi της καφετέριας;

 

Εγώ λέω πως την ίδια δουλίτσα κάνουμε με Xiaomi αντί για iphone.

Τι, όχι;

 

Αγάπη μόνο.

Over and out

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη ημίν...τα αξεσουάρ ειδικά στο iPhone με τόση πληθώρα επιλογών, με λίγη απροσεξία μπορούν να φτάσουν και το 1/4 της αξίας της συσκευής... Εγώ πχ ήδη έφτασα τα 55€ σε 20 ημερών συσκευή, δηλαδή 10€ η esim, δύο θήκες στα 28€, και 17€ έναν quick charge φορτιστή για τις δύσκολες ώρες. Κι μάλλον θα χρειαστώ κι έξτρα χρήματα για καλώδιο γιατί αυτό που έχω ήδη ενώ υποστηρίζει το usb-c pd πρωτόκολλο, μάλλον δε συνεργάζεται με τον φορτιστή που αγόρασα. Πήγα να γλιτώσω τα λεφτά του αυθεντικού Apple αλλά μάλλον παραπάνω θα δώσω τελικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι εδώ πεταγεστε χωρίς κάτι να πείτε κάτι ουσιαστικό απλά και μόνο για να χαλάτε το θέμα και να τρολαρετε.

Τι σχέση έχει αν πήρα ένα κινητό 1000+ σημαίνει ότι είμαι λεφτάς και χαλιεστε που σκέφτομαι τα 10 ευρώ ; Δικά μου λεφτά είναι τα πετάω όπου θέλω και δεν ρώτησα την άδεια και τη γνώμη σας. Αν θέλω πάω και παίρνω θήκη με 3 ευρώ , αν θέλω παίρνω και θήκη 100 ευρώ .

Εγώ ρώτησα για το αν μπορώ αν αλλάξω κινητό η κάνω φορματ να έχω πάλι esim στο Ίδιο η επόμενο IPhone πχ χωρίς να χρειάζεται Να πηγαίνω να ξανά αγοράζω esim πληρώνοντας 10 ευρώ (τα οποία δικαίωμα μου είναι να θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να τα πληρώσω πάλι ασχέτως αν έχω η δεν έχω λεφτά)

 

Αν είναι να πληρώνεις συνέχεια την esim που αγόρασες τότε ποιος ο λόγος;

Το λέω επειδή είπαν πιο πάνω ότι κάθε φορά θέλεις 10€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν σου χρειάζεται δεύτερος αριθμός.. Τώρα αν την πήρες απλά για να λες ότι έχεις esim πολύ κακός της πήρες εξ αρχής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει κάποιος που αλλάζει συσκευή δηλαδή να πετάει τα 10ρικα έτσι στους νταβατζηδες?

 

Και οι θήκες ναι ποιος ο λόγος να δώσεις 50€ και να χαλάσει σε ένα χρόνο

 

Εγώ παίρνω πολύ καλύτερες με 3€

 

Ποιος μιλησε οτι μονο οι θηκες των 50ευρω αξιζουν(βασικα ποιος τις ανεφερε ουτως ή αλλως) και επισης ποιος ειπε οτι οι θηκες των 50ευρω χαλανε πανω στον χρονο?Μου διαφευγει κατι?

 

Οσο για τις καλυτερες θηκες με 3ευρω,κυριολεκτικα ασχολιαστο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει κάποιος που αλλάζει συσκευή δηλαδή να πετάει τα 10ρικα έτσι στους νταβατζηδες?

 

Και οι θήκες ναι ποιος ο λόγος να δώσεις 50€ και να χαλάσει σε ένα χρόνο

 

Εγώ παίρνω πολύ καλύτερες με 3€

 

Για την συσκευή κρίνω ότι πρέπει να δώσω 700€

Για ακουστικά κρίνω ότι πρέπει να δώσω 50€

Για θήκη 3€

Για αμάξι 7.000€

 

Όσα θέλει ο καθένας δινει δεν κατάλαβα πως συνδυάζεται ότι έδωσες 1000€ για κινητό και πρέπει να δώσεις και αλλά 1000€ για θήκες τζάμια ακουστικά και φορτιστές και esim

 

Εγώ κάθε Κυριακή το πασαλείβω με αλευρόκολα και μου βγάζει όλη την εβδομάδα άνετα και με πολύ ασφάλεια σε τυχόν πεσίμαρα. Οπότε γλειτώνω και τα 3 €.

Για ακουστικά airpods που εννοείς ούτε για πλάκα. Έχω ένα πιριάλι και οπότε με καλούν το βάζω από την φαρδιά πλευρά πάνω στο ακουστικό και από την λεπτή μέσα στο αυτί μου και άκου τζάμι και πεντακάθαρα. Το πιριάλι είναι πλαστικό και κάνει 1,5€.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...