Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την εγκατάσταση του 13.2.2 + update από την κάμερα, η πίσω κάμερα πλέον δεν μπορεί να βγάλει πορτρέτο φωτογραφίες, ενώ μπροστά βγάζει. επίσης στη πίσω δεν μπορώ να κάνω zoom out στο 0,5. Το ίδιο συμβαίνει και στο πίσω βίντεο. Μέχρι και Φούλ ρισετ έκανα. Καμιά ιδέα βρε παιδιά;

 

Αναμονή για αναβαθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά την εγκατάσταση του 13.2.2 + update από την κάμερα, η πίσω κάμερα πλέον δεν μπορεί να βγάλει πορτρέτο φωτογραφίες, ενώ μπροστά βγάζει. επίσης στη πίσω δεν μπορώ να κάνω zoom out στο 0,5. Το ίδιο συμβαίνει και στο πίσω βίντεο. Μέχρι και Φούλ ρισετ έκανα. Καμιά ιδέα βρε παιδιά;

 

Αν είναι έτσι όπως τα λες δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια επαναφορά ΜΟΝΟ ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του 13.2.2 + update από την κάμερα, η πίσω κάμερα πλέον δεν μπορεί να βγάλει πορτρέτο φωτογραφίες, ενώ μπροστά βγάζει. επίσης στη πίσω δεν μπορώ να κάνω zoom out στο 0,5. Το ίδιο συμβαίνει και στο πίσω βίντεο. Μέχρι και Φούλ ρισετ έκανα. Καμιά ιδέα βρε παιδιά;

 

Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που λες , Σε μενα μια χαρα υπαρχει το "πορτραιτο" στην πισω καμερα και βεβαια μπορω να χρησιμοποιησω το zoom out στο 0,5.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και μόνο reset στις ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Κοίταξα να πάρω Apple care αλλά μόνο καθημερινές υποστηρίζουν. Τουλάχιστον στο βίντεο λειτουργεί άρα δεν έχει θέμα hardware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/WGK5eYZAXC8GhFVs5

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/qiEzQeVmVx8PaRaTA

Ωραία και στο βίντεο το κάνει τώρα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , νέος κάτοχος max. Θέλω να ρωτήσω αν διορθώνεται , όταν κάποιος στέλνει Viber η sms , παρόλο που έχω κλείσει τα πάντα από προεπισκόπηση εμφανίζεται το όνομα του αποστολέα . Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος η εφαρμογή που να μπορείς να «κρύψεις» μια εφαρμογή σαν το Viber και να μην φαίνεται καν Ότι είναι εγκατεστημένη . Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

 

Φίλε καλό το γκομενακι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλό το γκομενακι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλημέρα φίλε μου,

βλέπω το username σου με την πραγματικότητα ,είναι όνομα και πράγμα! Δεν θα απαντήσω καν ,αφού το μυαλό σου πήγε εκεί μόνο λέει πολλά.

 

Απο εκεί και πέρα αν θέλεις ή κάποιος άλλος συμφορουμίτης ,να απαντήσει σοβαρά, ώστε να γίνει διάλογος , είναι δεκτον!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

 

βλέπω το username σου με την πραγματικότητα ,είναι όνομα και πράγμα! Δεν θα απαντήσω καν ,αφού το μυαλό σου πήγε εκεί μόνο λέει πολλά.

 

 

 

Απο εκεί και πέρα αν θέλεις ή κάποιος άλλος συμφορουμίτης ,να απαντήσει σοβαρά, ώστε να γίνει διάλογος , είναι δεκτον!;)

 

 

 

Off topic: Λογικά σου απάντησε, το μυαλό όλων όταν θέλεις να κρύβεις εφαρμογές και ειδοποιησεις εκεί πάει.

Φυσικά δεν κρίνουμε.

 

 

On topic: Αν θέλεις να κρύψεις ΚΑΙ τον αποστολέα από τα notifications κανε τη συζήτηση του viber που σε ενδιαφέρει μυστική. Κανεις slide προς αριστερά στη λίστα συζητήσεων του viber και επιλέγεις hide.

Έτσι όταν σου στέλνει κάποιος στην κρυφή συζήτηση, θα εμφανίζεται στη lock screen “Viber: You have one notification”.

 

Αν δεν θέλεις ούτε αυτό, από-επιλέγεις τα notifications του viber στη lock screen.

 

Το app το ίδιο δεν κρύβεται όπως σε κάποιους android launchers.

Αν δεν θέλεις να φαίνεται πρώτη μούρη στη home screen σου, βάλε το σε έναν φάκελο μαζί με αλλα apps.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος κι εγώ του 11 pro max, εδώ και 2 μέρες. Άφησα πίσω το 7.

Η μπαταρία του είναι πολυ καλή για την χρήση που κάνω, πάω στην δευτερη μερα κι αντέχει ακόμα.

Επειδή θέλω να δοκιμάσω το eSim, τι επιλογές έχω;

Ξέρω για την Cosmote, εαν θελήσω eSim απο What's Up θα πρέπει να πάω σε ενα φυσικό κατάστημα.

Απο UK πχ υπάρχει δυνατότητα για πιο αυτοματοποιημένη eSim λύση; Ή κι απο οποιαδήποτε άλλη χώρα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

@protsimer off topic: Ήταν off topic αυτό που απάντησε ο κύριος , ρώτησα αν υπάρχουν δυνατότητες για το παραπάνω . Το τι σκέφτεται ο καθένας μας ή τι μπορεί να φαντάζεται για τον άλλον , αν το γράψουμε εδώ μέσα θα γίνει χάος .

 

On topic: ναι το δοκίμασα χτες αυτό με το viber αλλά πρέπει και οι 2 πλευρές να το έχουν secret . Όσον αφορά το sms υπάρχει κάτι ;παράδειγμα:

Το να έχω το κινητό πάνω στο Γραφείο και να βλέπει ο καθένας το «ονομα» του Χ,Ψ που επικοινωνώ δεν μου αρέσει και δεν χρειάζεται .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το να έχω το κινητό πάνω στο Γραφείο και να βλέπει ο καθένας το «ονομα» του Χ,Ψ που επικοινωνώ δεν μου αρέσει και δεν χρειάζεται. Ευχαριστώ

Υπάρχει και μια άλλη λύση σ' αυτό (που κατα τη γνώμη μου ειναι εξίσου σημαντικό θέμα)

Μπορείς να πάρεις μια θήκη τύπου πορτοφόλι, που κλείνει/σκεπάζει την οθόνη, οπότε δεν θα υπάρχει θέμα να δει κάποιος τις ειδοποιήσεις γιατί θα ειναι σκεπασμένο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια άλλη λύση σ' αυτό (που κατα τη γνώμη μου ειναι εξίσου σημαντικό θέμα)

Μπορείς να πάρεις μια θήκη τύπου πορτοφόλι, που κλείνει/σκεπάζει την οθόνη, οπότε δεν θα υπάρχει θέμα να δει κάποιος τις ειδοποιήσεις γιατί θα ειναι σκεπασμένο.

 

Ναι οκ, απλά αυτές οι θήκες σε στυλ βιβλίο δεν με πολύ βολεύουν ρε γ@μώτο.

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησα τέτοια λύση και για προστασία απο πτώση ή γρατζουνιές κτλ.

Σημερα αυριο σκέφτομαι να το ασφαλίσω στην Revolut για κάθε ενδεχομενο

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

On topic: ναι το δοκίμασα χτες αυτό με το viber αλλά πρέπει και οι 2 πλευρές να το έχουν secret . Όσον αφορά το sms υπάρχει κάτι ;παράδειγμα:

Το να έχω το κινητό πάνω στο Γραφείο και να βλέπει ο καθένας το «ονομα» του Χ,Ψ που επικοινωνώ δεν μου αρέσει και δεν χρειάζεται .

 

Ευχαριστώ

 

 

Όχι δεν χρειάζεται να το έχουν και οι δυο secret.

Μόνον εσυ

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που λες , Σε μενα μια χαρα υπαρχει το "πορτραιτο" στην πισω καμερα και βεβαια μπορω να χρησιμοποιησω το zoom out στο 0,5.

 

Μπορεί να μην ισχύει για σένα αλλά στο δικό μου έτσι κάνει και έχω δοκιμάσει τα πάντα και ρισετ

Link to comment
Share on other sites

11άρι "απλό" πήρα. Όχι pro.

Εάν ήθελες iPhone σήμερα...ποιο θα έπαιρνες; Σκεφτόμουν και το XR (που θα με κάλυπτε 1000%) αλλά είπα να κάνω το παραπάνω βήμα και να πάω σε 11άρι κυρίως για τις φωτοεπιδόσεις του.

 

Το καλυτερο Iphone σημερα ειναι το απλο 11ρι hands down με δευτερο το Iphone xr.

 

Προσφερει το 90% της ιδιας εμπειριας σε σχεση με τα ακριβοτερα pro μοντελα σε σημαντικα χαμηλοτερη τιμη.

 

Ο περισσοτερος κοσμος πχ θα προτιμησει το 11ρι γιατι με τα χρηματα που γλυτωνει απο το XS max,μπορει να παρει πχ ενα Iwatch series 5,ή ενα Iwatch series 3+airpods.

 

Εχεις μεγαλυτερο value απο τα ακριβοτερα Pro μοντελα,ειδικα αν δεν σε καλυπτουν τα 64gb που οι τιμες ξεφευγουν ακομα περισσοτερο.

 

Βεβαια απο την αλλη δεν παυω να εντυπωσιαζομαι καθε φορα με την αυτονομια του Pro Max.

Το μεγαλυτερο μου παραπονο απο το περσινο XS max που ειχα ηταν η αυτονομια,η οποια δεν ηταν ανταξια της τιμης του κινητου και του ονοματος''Max''.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο Iphone σημερα ειναι το απλο 11ρι hands down με δευτερο το Iphone xr.

 

Προσφερει το 90% της ιδιας εμπειριας σε σχεση με τα ακριβοτερα pro μοντελα σε σημαντικα χαμηλοτερη τιμη.

 

Ο περισσοτερος κοσμος πχ θα προτιμησει το 11ρι γιατι με τα χρηματα που γλυτωνει απο το XS max,μπορει να παρει πχ ενα Iwatch series 5,ή ενα Iwatch series 3+airpods.

 

Εχεις μεγαλυτερο value απο τα ακριβοτερα Pro μοντελα,ειδικα αν δεν σε καλυπτουν τα 64gb που οι τιμες ξεφευγουν ακομα περισσοτερο.

 

Βεβαια απο την αλλη δεν παυω να εντυπωσιαζομαι καθε φορα με την αυτονομια του Pro Max.

Το μεγαλυτερο μου παραπονο απο το περσινο XS max που ειχα ηταν η αυτονομια,η οποια δεν ηταν ανταξια της τιμης του κινητου και του ονοματος''Max''.

 

Βέβαια από την άλλη το καλύτερο iPhone δεν είναι το 11 ούτε το XR

Είναι απλά φθηνότερα και μπορεί να τα πάρει κάποιος να κάνει την δουλειά του μια χαρά

Άλλο το καλύτερο κι άλλο το φθηνότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα:

Το να έχω το κινητό πάνω στο Γραφείο και να βλέπει ο καθένας το «ονομα» του Χ,Ψ που επικοινωνώ δεν μου αρέσει και δεν χρειάζεται .

 

Ευχαριστώ

Γυρνα το μπρουμυτα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Γυρνα το μπρουμυτα!

 

Ίσως άμα του ερχόταν μήνυμα και συνομιλούσε χωρίς να ξέρει ποιος είναι θα ήταν καλύτερα

Μα κάτι πράγματα που ζητάνε μερικοί με ξεπερνάνε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που λατρεύει το χρυσό χρωμα ...

 

Για τις Κρυφές ειδοποιήσεις Με ένα Apple Watch και απόκρυψη ειδοποιήσεων Στο κινητό (να μην ανάβει η οθόνη στο κινητό όταν έρχεται ειδοποίηση πχ) Το λύσατε . Απλά βλέπεις στο ρολόι στα γρήγορα τι σου έρχεται και μετά απαντάς κρυφά όποτε έχεις χρόνο....

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που λατρεύει το χρυσό χρωμα ...

 

Περσι ειχα το χρυσο και φετος αν δεν εβγαινε το χακί παλι το χρυσο θα επαιρνα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Περσι ειχα το χρυσο και φετος αν δεν εβγαινε το χακί παλι το χρυσο θα επαιρνα!

 

Εγώ έδωσα το 64αρι χακί και πήρα το 256 σε χρυσό.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως άμα του ερχόταν μήνυμα και συνομιλούσε χωρίς να ξέρει ποιος είναι θα ήταν καλύτερα

Μα κάτι πράγματα που ζητάνε μερικοί με ξεπερνάνε

 

@Tasos19s καλημέρα Φίλε μου , σχόλια τέτοιου είδους για να «μειώσεις» κάποιον / α , το μόνο που πραγματικά καταφέρνεις είναι να μειώσεις τον εαυτό σου. Προφανώς για να τα ρωτάω όλα αυτά Καποιος λόγος θα ύπαρχει. Αν δεν σου αρέσει κατι ή πιστεύεις ότι είναι «χαζό» μην απαντάς .

 

Ερχόμενος Απο Android και αγοράζοντας πρώτα το iPhone pro για λίγες μέρες , ύστερα το S10+ Για 4 ημέρες και τέλος το pro max, φυσικά και ξεχώρισα το IOS , αυτό δεν σημάνει ότι δεν πρέπει να σχολιαστούν τα «αρνητικά» του.

 

Όλα αυτά που ζήτησα είναι κόμματια privacy τα οποία κακώς απουσιάζουν .

Τουλάχιστον θα ελπίζω να βελτιώσουν στο μέλλον το κομμάτι των ειδοποιήσεων με ένα always on display ή κατι τέτοιο .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που λατρεύει το χρυσό χρωμα ...

 

 

Αμ δεν είσαι, και το περσινό και το φετινό τα διάλεξα σε χρυσό, σαν κόσμημα είναι!

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...