Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έφαγε την 1η τούμπα. Το Whitestone απέκτησε μια ρωγμή από την πάνω μεριά και κάθετα μέχρι κάτω και άλλη μια οριζόντια... Φυσικά και έπεσε με την οθόνη και όχι με το πίσω μέρος...

Και με θεωρώ και τυχερό γιατί η θήκη της spigen ΔΕΝ καλύπτει πάνω και κάτω μέρος και ευτυχώς που δεν έπαθε το παραμικρό στα ακάλυπτα σημεία...

 

Ακριβό το dome αλλά τα έβγαλε τα λεφτά του (χωρίς να εδώ δοκιμάσει άλλα tempered glass) και θα πέσει εκ νέου παραγγελία για νέο. Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να πάρεις μόνο το κρύσταλλο και όχι όλο το σετ αλλά θα το δω μόλις βρεθώ σε pc.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα έφαγε την 1η τούμπα. Το Whitestone απέκτησε μια ρωγμή από την πάνω μεριά και κάθετα μέχρι κάτω και άλλη μια οριζόντια... Φυσικά και έπεσε με την οθόνη και όχι με το πίσω μέρος...

Και με θεωρώ και τυχερό γιατί η θήκη της spigen ΔΕΝ καλύπτει πάνω και κάτω μέρος και ευτυχώς που δεν έπαθε το παραμικρό στα ακάλυπτα σημεία...

 

Ακριβό το dome αλλά τα έβγαλε τα λεφτά του (χωρίς να εδώ δοκιμάσει άλλα tempered glass) και θα πέσει εκ νέου παραγγελία για νέο. Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να πάρεις μόνο το κρύσταλλο και όχι όλο το σετ αλλά θα το δω μόλις βρεθώ σε pc.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια Spigen θήκη έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Την Spigen Thin Fit. Ελάχιστη διαφορά στον όγκο αλλά μετά το σημερινό μπαίνει στο ντουλάπι. Επιστροφή στην Spigen Ultra Hybrid S. Μεγαλώνει σε όγκο αλλά θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Επίσης για τον φίλο που είχε θέμα με τους αισθητήρες οταν έβαζε tempered glass εγώ έβαλα προσωρινά αυτό https://www.ebay.com/itm/For-iPhone-11-Pro-X-XR-XS-Max-Caseswill-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector/133133024613?_trkparms=ispr%3D1&hash=item1eff58bd65:m:mz0Y5KXZEKzRD7NSQTBTHZA

 

Είναι εντάξει παρόλο που καλύπτει το notch και το έβαλα και πρόχειρα. Δεν μου δημιουργεί πρόβλημα οταν πχ μιλάω, σβήνει κανονικά η οθόνη μόλις την πλησιάσω στο αυτί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάζω καιρό το θέμα και είμαι έτοιμος να μεταβώ στο iOS αλλά με προβληματίζει κατι που βλέπω συχνά στο YouTube και σε διάφορα φόρουμ ότι γρατζουνιές κάνουν την εμφάνιση τους πολύ εύκολα στο εμπρός τζάμι της οθόνης.

 

Επειδή έχω αρκετά παλιό κινητό το οποίο προσέχω όσο μπορώ, πέραν από τις αράχνες της χρήσης σχεδόν 4.5 χρόνων χωρίς προστασία άλλη, μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την αντοχή της στο βάθος χρόνου χωρίς προστασία με μεμβράνες και τζάμι από πάνω.

 

Οσες φορές έβαλα τις αφαιρούσα σε μια το πολύ δύο βδομάδες γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση που άφηνε στην κύλιση της οθόνης. Δύο χρόνια τώρα το έχω γυμνό και το χαίρομαι. Όπως είπα πιο πάνω με προβληματίζει το ότι υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν ότι έχουν δει γρατζουνιές παρόλο που το προσέχουν και δεν το βάζουν μαζί με άλλα πράγματα όπως έργω που το έχω πάντα στο τσαντάκι ή στο σακάκι στην δουλειά.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες διαβάζω καιρό το θέμα και είμαι έτοιμος να μεταβώ στο iOS αλλά με προβληματίζει κατι που βλέπω συχνά στο YouTube και σε διάφορα φόρουμ ότι γρατζουνιές κάνουν την εμφάνιση τους πολύ εύκολα στο εμπρός τζάμι της οθόνης.

 

Επειδή έχω αρκετά παλιό κινητό το οποίο προσέχω όσο μπορώ, πέραν από τις αράχνες της χρήσης σχεδόν 4.5 χρόνων χωρίς προστασία άλλη, μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την αντοχή της στο βάθος χρόνου χωρίς προστασία με μεμβράνες και τζάμι από πάνω.

 

Οσες φορές έβαλα τις αφαιρούσα σε μια το πολύ δύο βδομάδες γιατί δεν μου άρεσε η αίσθηση που άφηνε στην κύλιση της οθόνης. Δύο χρόνια τώρα το έχω γυμνό και το χαίρομαι. Όπως είπα πιο πάνω με προβληματίζει το ότι υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν ότι έχουν δει γρατζουνιές παρόλο που το προσέχουν και δεν το βάζουν μαζί με άλλα πράγματα όπως έργω που το έχω πάντα στο τσαντάκι ή στο σακάκι στην δουλειά.

 

Αν βάλεις ένα επώνυμο tempered glass δε χάνεις σε αίσθηση και προστατεύεις τη συσκευή και από τις αραχνιές αλλά και πιθανές πτώσεις. Αφενός αξίζει όταν δίνεις τόσα χρήματα, αφετέρου έχουν βελτιωθεί τα tempered glass από την εποχή του Note 4 σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone γενικά ναι είναι λίγο πιο ευαίσθητα σε αυτό το θέμα σε σχέση με άλλες συσκευές

Η σκόνη που τρίβεται επάνω κάνει αράχνη σχετικά σε λίγο διάστημα

Εγώ που τα προσέχω πολύ τα κινητά κι όμως παρατηρώ ότι είναι ευαίσθητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάμε σε 4 ημέρες διάρκεια μπαταρίας ... μου θύμισε τις εποχές Nokia.

 

Στο δικό μου μου κρατάει άνετα ένα μήνα η μπαταρία όταν το έχω κλειστό.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο δικό μου μου κρατάει άνετα ένα μήνα η μπαταρία όταν το έχω κλειστό.

 

Ποιος ο λόγος για αυτό το ειρωνικό σχόλιο; Ο φίλος δεν είναι ο πρώτος ή ο μόνος που βλέπει αυτά τα νούμερα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ανεβάσω φωτογραφία με την χρήση της μπαταρίας (10 τέλ. ημέρες ) αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Μέσος όρος ενεργής οθόνης : 2 ώρες την ημέρα

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος για αυτό το ειρωνικό σχόλιο; Ο φίλος δεν είναι ο πρώτος ή ο μόνος που βλέπει αυτά τα νούμερα...

 

Τα τηλέφωνα είναι εργαλεία δουλειάς και σε κάποιες περιπτώσεις και παιχνίδια αναψυχής. Οι μπαταρίες είναι για να αδιάζουν και οι φορτιστές για να φορτίζουν. Αν θες να σου κρατάει η μπαταρία και πάνω από χρόνο μην το βγάζεις καθόλου από το κουτί του

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ανεβάσω φωτογραφία με την χρήση της μπαταρίας (10 τέλ. ημέρες ) αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Έχει θέμα το site. Όλοι με tapatalk ανεβάζουμε εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα είναι εργαλεία δουλειάς και σε κάποιες περιπτώσεις και παιχνίδια αναψυχής. Οι μπαταρίες είναι για να αδιάζουν και οι φορτιστές για να φορτίζουν. Αν θες να σου κρατάει η μπαταρία και πάνω από χρόνο μην το βγάζεις καθόλου από το κουτί του

 

Λάθος κανείς

Δεν είναι όλοι οι χρήστες κολλημένοι απάνω σε μια οθόνη με τις ώρες

Από την στιγμή που κάποιους η συσκευή τους βγάζει 2 μέρες ενώ με άλλες συσκευές έβγαζαν 1 άραγε σε απλούς χρήστες πχ όπως εγώ ίσως η μπαταρία τους πάει και 3 και 4 ημέρες

Υπάρχουν κι άλλες συσκευές που έχουν τόσο καλή αυτονομία δεν είναι κακό να ξεχνάει κάποιος να το φορτίζει.

Μάθαμε τα τελευταία 10 χρόνια να είμαστε όλη μέρα με τον φορτιστή και αν κάποιος πει μου κρατάει 4 μέρες τότε τον κοροϊδεύουμε;;;

Μακάρι όλοι μας τόσες μέρες να κάναμε να φορτίσουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετική εντύπωση μου άφησε η Dbrand Prism στο xs και έτσι αποφάσισα να την ξαναπάρω για το 11. Δοκιμασμένη, σε 1-2 ελαφριές πτώσεις αλλά και μια από 1.5 m σε τσιμέντο, με την οθόνη.

Το μόνο αρνητικό , είναι η καθυστέρηση αποστολής , περίπου 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή monese για το wallet app?

Και εάν ναι να με ενημερώσει για την εμπειρία χρήσης και την ασφάλεια των συναλλαγών.

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα είναι εργαλεία δουλειάς και σε κάποιες περιπτώσεις και παιχνίδια αναψυχής. Οι μπαταρίες είναι για να αδιάζουν και οι φορτιστές για να φορτίζουν. Αν θες να σου κρατάει η μπαταρία και πάνω από χρόνο μην το βγάζεις καθόλου από το κουτί του

 

Oσο πιο αργα ξεφορτιζει μια μπαταρια τοσο λιγοτερες φορτισεις κάνεις, συνεπως η φθορα της μειωνεται.

Τεσπα το θεμα ειναι δε χρειαζοταν ειρωνικο σχολιο.

Θα μπορουσες να πεις απο την αρχη αυτο που ειπες τωρα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε σε 4 ημέρες διάρκεια μπαταρίας ... μου θύμισε τις εποχές Nokia.

Εγώ με το 6s Plus (το τελευταίο iPhone που είχα) έβγαζα 2,5+ μέρες. Όταν του "έπινα το αίμα" (με βάση τη δική μου χρήση) έβγαζε 2.

Με το 11άρι που περιμένω τώρα...πόσο θα γράψει το κοντέρ άραγε; :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 6s Plus (το τελευταίο iPhone που είχα) έβγαζα 2,5+ μέρες. Όταν του "έπινα το αίμα" (με βάση τη δική μου χρήση) έβγαζε 2.

Με το 11άρι που περιμένω τώρα...πόσο θα γράψει το κοντέρ άραγε; :p

 

Τι χρωμα είναι ο φορτιστής δεν θα ξέρεις. Χαχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , νέος κάτοχος max. Θέλω να ρωτήσω αν διορθώνεται , όταν κάποιος στέλνει Viber η sms , παρόλο που έχω κλείσει τα πάντα από προεπισκόπηση εμφανίζεται το όνομα του αποστολέα . Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος η εφαρμογή που να μπορείς να «κρύψεις» μια εφαρμογή σαν το Viber και να μην φαίνεται καν Ότι είναι εγκατεστημένη . Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 6s Plus (το τελευταίο iPhone που είχα) έβγαζα 2,5+ μέρες. Όταν του "έπινα το αίμα" (με βάση τη δική μου χρήση) έβγαζε 2.

 

Με το 11άρι που περιμένω τώρα...πόσο θα γράψει το κοντέρ άραγε; :p

 

 

Αιρετικό αυτό που θα πω αλλά για την χρήση που κανείς γιατί αγοράζεις τόσο ακριβές συσκευές;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε πιστεύετε θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση με την διαθεσιμότητα;

Να το βρούμε και εμείς που δεν έχουμε κάνει προπαραγγελία διαθέσιμο επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 6s Plus (το τελευταίο iPhone που είχα) έβγαζα 2,5+ μέρες. Όταν του "έπινα το αίμα" (με βάση τη δική μου χρήση) έβγαζε 2.

Με το 11άρι που περιμένω τώρα...πόσο θα γράψει το κοντέρ άραγε; :p

 

Το εχω 5 μερες με full χρηση 4G, Netflix, social, email, κλησεις και απλα δεν λεει να τελειωσει η μπαταρια με τιποτα, δεν το εχω ξανα ζησει οχι μονο σε iPhone αλλα σε κανενα κινητο που ειχα πριν το 11 Pro Max, απλα απιστευτη εμπειρια η συσκευη αυτη, σε καθε τι.

Link to comment
Share on other sites

Αιρετικό αυτό που θα πω αλλά για την χρήση που κανείς γιατί αγοράζεις τόσο ακριβές συσκευές;

11άρι "απλό" πήρα. Όχι pro.

Εάν ήθελες iPhone σήμερα...ποιο θα έπαιρνες; Σκεφτόμουν και το XR (που θα με κάλυπτε 1000%) αλλά είπα να κάνω το παραπάνω βήμα και να πάω σε 11άρι κυρίως για τις φωτοεπιδόσεις του.

Εάν θέλεις iPhone, φρέσκο iPhone, δεν νομίζω ότι μπορείς να πέσεις κάτω από XR.

7-8 δεν θα έπαιρνα ποτέ. Η σχεδίαση αυτού του στύλ ήταν ένας λόγος που "παράτησα" τα iPhone.

 

Την συσκευή πρέπει να την απολαμβάνεις, για όσο την χρησιμοποιείς. Άλλος την χρησιμοποιεί 5 ώρες την ημέρα, άλλος 1 ώρα. Εγώ ενσυνείδητα αποφεύγω να χρησιμοποιώ πολύ το κινητό. Το χρησιμοποιώ μόνο όταν το χρειάζομαι...γιατί θέλω να περάσει αυτό το μήνυμα στα παιδιά μου. Μεγάλη κουβέντα. Δεν είναι για εδώ. Απλά σου δίνω μια μικρό-απάντηση στο εύλογο ερώτημά σου. :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις τα χρήματα καλά είναι να πάρεις κάτι καλύτερο από αυτό που ίσως χρειάζεσαι

Δεν θα απογοητευτείς τόσο γρήγορα σε βάθος χρόνου

Για εμένα καλά έκανες εάν δεν ήταν τόσο μεγάλο πρόβλημα τα χρήματα

Για 1 ώρα την ημέρα και με iPhone 6 εγώ πχ βολεύομαι αλλά το θέμα είναι εάν έχω τα χρήματα γιατί αυτή την μια ώρα να μην την περάσω με το 11 pro?

(Προσωπικά για το XR και το 11 δεν θα έδινα ούτε 1€)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του 13.2.2 + update από την κάμερα, η πίσω κάμερα πλέον δεν μπορεί να βγάλει πορτρέτο φωτογραφίες, ενώ μπροστά βγάζει. επίσης στη πίσω δεν μπορώ να κάνω zoom out στο 0,5. Το ίδιο συμβαίνει και στο πίσω βίντεο. Μέχρι και Φούλ ρισετ έκανα. Καμιά ιδέα βρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...