Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπεσε παραγγελία ,το midnight green , την προηγούμενη Δευτέρα (7/10) στο Πλαίσιο λέγοντάς μου πως έχει τουλάχιστον 20 μέρες αναμονή . Την Παρασκευή (11/10) με πήραν και με ενημέρωσαν πως Τρίτη (15/10) ή το αργότερη Τετάρτη θα το παραλάβω . Ουσιαστικά στον μισό χρόνο απ'οτι αρχικά μου είχαν πει. (Ίσως να μου είπαν και εσκεμμένα το 20ήμερο για να είναι καλυμμένοι ) .

 

Για να δούμε... Πάντως είναι η 1η φορά που πρώτα ήρθαν τα αξεσουάρ και μετά η συσκευή . Spigen Ultra Hybrid S και Whitestone Dome περιμένουν το...ταίρι τους!

 

Τελος του μηνα με αρχες του επομενου ακουγεται οτι θα εχουν μαζικη παραλαβη σε Iphone.

 

Για μεμονωμενες παραγγελιες,εκει οντως αναλογα το καταστημα μπορει να τυχει να μειωσει την αναμονη.

Διαβασα δηλαδη και αλλους στο διπλα forum που ειχαν παραγγειλει σχετικα προσφατα απο Istorm πχ και τους ηρθε ειδοποιηση οτι παραλαμβανουν σε λιγες μερες.

 

Ωραια clear θηκη αυτη της spigen. Για το Whitestone κλασσικα ειμαι καθετος στην τιμολογηση της(ανεξαρτητως μοντελου).

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έπεσε παραγγελία ,το midnight green , την προηγούμενη Δευτέρα (7/10) στο Πλαίσιο λέγοντάς μου πως έχει τουλάχιστον 20 μέρες αναμονή . Την Παρασκευή (11/10) με πήραν και με ενημέρωσαν πως Τρίτη (15/10) ή το αργότερη Τετάρτη θα το παραλάβω . Ουσιαστικά στον μισό χρόνο απ'οτι αρχικά μου είχαν πει. (Ίσως να μου είπαν και εσκεμμένα το 20ήμερο για να είναι καλυμμένοι ) .

 

Για να δούμε... Πάντως είναι η 1η φορά που πρώτα ήρθαν τα αξεσουάρ και μετά η συσκευή . Spigen Ultra Hybrid S και Whitestone Dome περιμένουν το...ταίρι τους!

 

3/10 έκανα στο πλαίσιο και ακόμα δεν εχω ενημέρωση :(

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες καταστήματα παραλαμβάνουν συνεχώς 1-1 ή 2 κομμάτια καθημερινά.απλα εξυπηρετούν μάλλον γνωστούς πελάτες ή απλα τυχερούς πελάτες.μαζικη παραλαβή από 1-11.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω, όταν βάζω το δάχτυλο στην επάνω κάμερα κρύβει την κάμερα, στις άλλες δύο δεν συμβαίνει γιατί;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω, όταν βάζω το δάχτυλο στην επάνω κάμερα κρύβει την κάμερα, στις άλλες δύο δεν συμβαίνει γιατί;

Ευχαριστώ!

 

Δεν δουλεύουν και οι 3 κάμερες ταυτόχρονα

Άλλη είναι για απλή φώτο άλλη για zoom άλλη για wide

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν και οι 3 κάμερες ταυτόχρονα

Άλλη είναι για απλή φώτο άλλη για zoom άλλη για wide

 

Είχα την ίδια απορία και στο XS Max, γι' αυτό το ρώτησα!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Είχα την ίδια απορία και στο XS Max, γι' αυτό το ρώτησα!

Ευχαριστώ πολύ!

 

Σε όλα τα κινητά έτσι γίνεται

Δεν είναι και οι 2-3-4 κάμερες για την ίδια δουλειά

Αν μπεις στην εφαρμογή της κάμερας και βάλεις 2x θα δεις ότι δουλεύει άλλη κάμερα

Εάν βάλεις wide θα δεις άλλη κάμερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα plantronics bluetooth ακουστικο το οποιο σε android δουλευε αψογα. Πηρα το 11Pro και εχω αγανακτησει με το ακουστικο. Συνεχεια αποσυνδεεται μετα απο λιγη ωρα. Ειναι θεμα του ios, του κινητου ή του ακουστικου; Καμια βοηθεια; Επισης ειναι λιγο σπαστικο που καθε φορα που συνδεεται πρεπει να αλλαξω χειροκινητα τον media ηχο να περναει στο κινητο και οχι στο ακουστικο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα plantronics bluetooth ακουστικο το οποιο σε android δουλευε αψογα. Πηρα το 11Pro και εχω αγανακτησει με το ακουστικο. Συνεχεια αποσυνδεεται μετα απο λιγη ωρα. Ειναι θεμα του ios, του κινητου ή του ακουστικου; Καμια βοηθεια; Επισης ειναι λιγο σπαστικο που καθε φορα που συνδεεται πρεπει να αλλαξω χειροκινητα τον media ηχο να περναει στο κινητο και οχι στο ακουστικο.

 

Εμείς γιατί είχαμε πάρει νομίζεις airpods;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα τελικά σήμερα το μεσημέρι . 9 μέρες αναμονή . Μπήκε και το dome glass , μια χαρά χωρίς παρατράγουδα , δεν το καταλαβαίνεις καν οτι υπάρχει (το είχα βάλει για 1η φορά στο Note 8 που είχα και έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις , χαλάλι το κόστος).

Με χαλάει λίγο η θήκη δίνει έξτρα όγκο ίσως κάποια στιγμή να πάρω κάποια άλλη πιο λεπτή .

 

Τώρα απο βάρος μου αρέσει η είναι αλήθεια . Άλλωστε μέχρι και την προηγούμενη εβδόμαδα είχα ένα Honor Note 10 το οποίο έχει σχεδόν ίδιο βάρος με το Iphone επομένως το χέρι μου είναι εκπαιδευμένο ! :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμείς γιατί είχαμε πάρει νομίζεις airpods;

 

Αλήθεια τώρα; Μισό λεπτό για να καταλάβω,έχει πρόβλημα συμβατότητας το ακουστικό με το ios ή το ios γενικά δεν δουλεύει με τπτ άλλο πέρα από airpods?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα. Κάθε φορά που συνδέεται το ακουστικό χρειάζεται να πηγαίνω χειροκίνητα να αλλάζω τη ρύθμιση ώστε ήχοι media να μην περνούν στο ακουστικό αλλά να ακούγονται από το ηχείο του κινητού. Υπάρχει τρόπος να γίνει το default αυτό;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θεμα βαρους πως τα πει; Τωρα εχω το xs max και η αληθεια ειναι οτι το νιωθω οριακο στο χερι μου. Γνωμη απο πιδια που εκαναν τη μεταβαση απο μαξ θελω!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα; Μισό λεπτό για να καταλάβω,έχει πρόβλημα συμβατότητας το ακουστικό με το ios ή το ios γενικά δεν δουλεύει με τπτ άλλο πέρα από airpods?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα. Κάθε φορά που συνδέεται το ακουστικό χρειάζεται να πηγαίνω χειροκίνητα να αλλάζω τη ρύθμιση ώστε ήχοι media να μην περνούν στο ακουστικό αλλά να ακούγονται από το ηχείο του κινητού. Υπάρχει τρόπος να γίνει το default αυτό;

 

Πιθανόν κάποια ασυμβατότητα μεταξύ του ακουστικού σου και του iOS

 

Αυτό που λες για την χειροκίνητη ρύθμιση να στέλνει όλους τους ήχους στο ακουστικό ή στην συσκευή είναι που σου ανέφερα τα airpods

Εκείνα έχουν αισθητήρα και μόλις τα βάζεις στα αυτιά όλοι οι ήχοι πηγαίνουν στα ακουστικά

Μόλις τα βγάλεις όλοι οι ήχοι πηγαίνουν στο iPhone

Αυτό είναι που λέμε το οικοσύστημα της Apple είναι φτιαγμένο να δουλεύει μεταξύ Apple συσκευών με μοναδικό τρόπο

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο με τις υπόλοιπες μάρκες ακουστικών

 

Εσύ τώρα έχεις πάντα συνδεμένο το ακουστικό και ήχοι μηνυμάτων, email και λοιπά όλα πηγαίνουν εκεί. Μπορεί όμως το ακουστικό να το έχεις στην τσέπη όχι στο αυτί.

Είναι πολύ σπαστικό αυτό αλλά κι εγώ τότε για αυτό δοκίμασα τα airpods

Δυστυχώς μονόδρομος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θεμα βαρους πως τα πει; Τωρα εχω το xs max και η αληθεια ειναι οτι το νιωθω οριακο στο χερι μου. Γνωμη απο πιδια που εκαναν τη μεταβαση απο μαξ θελω!

 

Γιατι δεν πας απο μια αλυσιδα απο κοντα να δεις ο ιδιος το βαρος του? :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας απο μια αλυσιδα απο κοντα να δεις ο ιδιος το βαρος του? :)

Καλά με αυτή τη γκουμουτσα που έχει πάνω του δεν καταλαβαίνεις και πολλά

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα. Κάθε φορά που συνδέεται το ακουστικό χρειάζεται να πηγαίνω χειροκίνητα να αλλάζω τη ρύθμιση ώστε ήχοι media να μην περνούν στο ακουστικό αλλά να ακούγονται από το ηχείο του κινητού. Υπάρχει τρόπος να γίνει το default αυτό;

 

Για default δεν ξέρω, αλλά δες λιγάκι τι μπορείς να κάνεις με τις συντομεύσεις.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα; Μισό λεπτό για να καταλάβω,έχει πρόβλημα συμβατότητας το ακουστικό με το ios ή το ios γενικά δεν δουλεύει με τπτ άλλο πέρα από airpods?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα. Κάθε φορά που συνδέεται το ακουστικό χρειάζεται να πηγαίνω χειροκίνητα να αλλάζω τη ρύθμιση ώστε ήχοι media να μην περνούν στο ακουστικό αλλά να ακούγονται από το ηχείο του κινητού. Υπάρχει τρόπος να γίνει το default αυτό;

 

 

 

Βγήκε η 13.1.3 έκδοση του iOS και γράφει ότι επιδιορθώνει κάποια θέματα με Bluetooth, τσέκαρε την.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε σαν ήχο κλήσης κάποιο τραγούδι πρέπει να συνδεθεί με το iTunes στο pc; Δημιούργησα ένα ringtone 30 δευρερολέπτων αλλά δεν το εμφανίζει στην λίστα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε σαν ήχο κλήσης κάποιο τραγούδι πρέπει να συνδεθεί με το iTunes στο pc; Δημιούργησα ένα ringtone 30 δευρερολέπτων αλλά δεν το εμφανίζει στην λίστα.

 

 

 

Φυσικά θέλει iTunes.

Googlαρε το, είναι απλό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε σαν ήχο κλήσης κάποιο τραγούδι πρέπει να συνδεθεί με το iTunes στο pc; Δημιούργησα ένα ringtone 30 δευρερολέπτων αλλά δεν το εμφανίζει στην λίστα.

Γίνεται και με την εφαρμογή GarageBand που είναι της Apple, απλά να ξέρεις ότι είναι τεράστια, περί το 1,6gb. Στο youtube μπορείς να δεις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Είχα την κρυφή ελπίδα να μην χρειάζονταν (πλέον) iTunes απλά να γίνεται απευθείας από την συσκευή . Μόλις βρεθώ σε WiFi θα την κατεβάσω. Αν κάνει δουλειά χαλάλι ο τεράστιος χώρος που απαιτεί..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είχα την κρυφή ελπίδα να μην χρειάζονταν (πλέον) iTunes απλά να γίνεται απευθείας από την συσκευή . Μόλις βρεθώ σε WiFi θα την κατεβάσω. Αν κάνει δουλειά χαλάλι ο τεράστιος χώρος που απαιτεί..

 

Σιγά μη κατεβάσεις δυο γίγα πρόγραμμα για να φτιάξεις έναν ήχο

Ψάξε στο δίκτυο ότι ήχο θέλεις και κατέβασε τον και ξεμπερδεύεις

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και με την εφαρμογή GarageBand που είναι της Apple, απλά να ξέρεις ότι είναι τεράστια, περί το 1,6gb. Στο youtube μπορείς να δεις οδηγίες

Αληθεια αυτη την εφαρμογη μπορουμε να τη διαγραψουμε απο το iphone η θα εχουμε προβληματα μετα με το ios;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και με την εφαρμογή GarageBand που είναι της Apple, απλά να ξέρεις ότι είναι τεράστια, περί το 1,6gb. Στο youtube μπορείς να δεις οδηγίες

 

Αληθεια αυτη την εφαρμογη μπορουμε να τη διαγραψουμε απο το iphone η θα εχουμε προβληματα μετα με το ios;;;;

Κανένα πρόβλημα, μπορείς να την διαγράψεις.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...