Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν λες πισω εννοεις το 2007;;;

 

Σαφώς εκεί είναι η αρχή

Νομίζω ότι πραγματικά σύγκριση δεν γίνεται αφού έχουν οι συσκευές 6 μήνες διαφορά.

Να βγουν ίδια χρονική περίοδο τότε ναι είναι άξια η σύγκριση.

Τώρα σε 6 μήνες η κάθε εταιρεία κάνει άλματα.

 

Το νέο iPhone είναι σχετικά κοντά και έτοιμο για σύγκριση μόνο με το note 10+

 

Βέβαια νομίζω ότι από πάντα αυτές οι συσκευές ήταν κοντά σε δυναμική και η μία αφήνει λίγο κενό για την άλλη έτσι ώστε ο ενδιαφερόμενος να έχει μόνο να επιλέξει μεταξύ iOS και Android

Μια κρυφή συννενόηση κάτω από τραπέζι μεταξύ Apple και Samsung σίγουρα υπάρχει δεν θα αφήσουν έτσι την αγορά δισεκατομμυρίων να αιωρείται και να κάνουν κόντρα για να βγάλουν τα μάτια τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα νέος κάτοχος 11 pro και έχω ένα πρόβλημα με τον proximity sensor. Πολλές φορές δεν ανάβει η οθόνη όταν το βγάζω από το αυτί αλλά παραμένει σβηστή. Μίλησα με την υποστήριξη της Apple και έτρεξαν διαγνωστικά και είπαν πως όλα είναι οκ. Μόλις αγόρασα την συσκευή έβαλα τζαμάκι στην irepear και μετά άνοιξα το τηλ. Πήγα πίσω και μου άλλαξε το τζαμάκι έβαλε άλλο και συνεχίζει και κάνει το ίδιο. Κάποιες φορές δουλεύει και άλλες όχι. Μου είπαν ότι περιμένουν καινούργια παρτίδα τζαμακια την άλλη εβδομάδα και να πάω τότε να βάλουμε ένα άλλο. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος 11 pro και έχω ένα πρόβλημα με τον proximity sensor. Πολλές φορές δεν ανάβει η οθόνη όταν το βγάζω από το αυτί αλλά παραμένει σβηστή. Μίλησα με την υποστήριξη της Apple και έτρεξαν διαγνωστικά και είπαν πως όλα είναι οκ. Μόλις αγόρασα την συσκευή έβαλα τζαμάκι στην irepear και μετά άνοιξα το τηλ. Πήγα πίσω και μου άλλαξε το τζαμάκι έβαλε άλλο και συνεχίζει και κάνει το ίδιο. Κάποιες φορές δουλεύει και άλλες όχι. Μου είπαν ότι περιμένουν καινούργια παρτίδα τζαμακια την άλλη εβδομάδα και να πάω τότε να βάλουμε ένα άλλο. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο;

 

 

 

Να μην έχεις τζαμάκι δεν παίζει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος 11 pro και έχω ένα πρόβλημα με τον proximity sensor. Πολλές φορές δεν ανάβει η οθόνη όταν το βγάζω από το αυτί αλλά παραμένει σβηστή. Μίλησα με την υποστήριξη της Apple και έτρεξαν διαγνωστικά και είπαν πως όλα είναι οκ. Μόλις αγόρασα την συσκευή έβαλα τζαμάκι στην irepear και μετά άνοιξα το τηλ. Πήγα πίσω και μου άλλαξε το τζαμάκι έβαλε άλλο και συνεχίζει και κάνει το ίδιο. Κάποιες φορές δουλεύει και άλλες όχι. Μου είπαν ότι περιμένουν καινούργια παρτίδα τζαμακια την άλλη εβδομάδα και να πάω τότε να βάλουμε ένα άλλο. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο;

 

Μισο λεπτο δηλαδη το προβλημα σου το προκαλει αποκλειστικα και μονο το τζαμακι?

Γιατι αν ισχυει κατι τετοιο,δεν καταλαβαινω τι ακριβως θα αλλαξει αν βαλεις αλλο τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Να μην έχεις τζαμάκι δεν παίζει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θέλω να έχω τζαμάκι γενικά για προστασία. Στο IPhone X δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ και σε κανένα άλλο τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μισο λεπτο δηλαδη το προβλημα σου το προκαλει αποκλειστικα και μονο το τζαμακι?

Γιατι αν ισχυει κατι τετοιο,δεν καταλαβαινω τι ακριβως θα αλλαξει αν βαλεις αλλο τζαμακι.

 

Το τηλέφωνο δεν το δούλεψα χωρίς τζαμάκι γενικά. Το άνοιξα πρώτη φορά με το τζαμάκι τοποθετημένο

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω τζαμάκι γενικά για προστασία. Στο IPhone X δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ και σε κανένα άλλο τηλέφωνο.

 

 

 

Από το Χ μέχρι το 11 έχουν αλλάξει σχεδόν όλοι οι αισθητήρες εμπρός.

Οποτε ή δοκιμάζεις αβέρτα οποίο τζαμάκι δεν εμποδίζει τον proximity sensor ή το παίρνεις απόφαση και δεν ασχολείσαι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το Χ μέχρι το 11 έχουν αλλάξει σχεδόν όλοι οι αισθητήρες εμπρός.

Οποτε ή δοκιμάζεις αβέρτα οποίο τζαμάκι δεν εμποδίζει τον proximity sensor ή το παίρνεις απόφαση και δεν ασχολείσαι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θεωρείς εφόσον έτρεξαν διαγνωστικό από την Apple και είδαν ότι δουλεύει ο εσθητηρας ότι είναι το τζαμί; Είναι κάτι που το έχεις δει να συμβαίνει με τη χρήση τζαμιού; Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα. Κάποιες φορές λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο σε χακί και γκρί είναι το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο σε χακί και γκρί είναι το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Όχι. Είναι ανάλογης απόχρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς εφόσον έτρεξαν διαγνωστικό από την Apple και είδαν ότι δουλεύει ο εσθητηρας ότι είναι το τζαμί; Είναι κάτι που το έχεις δει να συμβαίνει με τη χρήση τζαμιού; Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα. Κάποιες φορές λειτουργεί κανονικά

 

Όταν πήγες να αλλάξουν το τζαμακι έπρεπε να κάνετε δοκιμαστικά κάποιος κλήσεις και μετά να τοποθετήσετε νέο

Τώρα έτσι πως ξέρεις αν φταίει η συσκευή ή το τζαμακι;

Συμβαίνει πολλές φορές ναι να φταίει το τζαμακι

Εγώ θα το έβγαζα και θα έκανα δοκιμές αφού πρώτα λίγο καθαρίσω καμιά κόλλα ίσως που έχει εκεί πάνω

Τόσα λεφτά για τηλέφωνο και να μην δουλεύει ο αισθητήρας είναι πρόβλημα.

Κάνε τις δοκιμές άμεσα

Αλλιώς είναι bug και αναμένεις να διορθωθεί με επόμενο update

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγες να αλλάξουν το τζαμακι έπρεπε να κάνετε δοκιμαστικά κάποιος κλήσεις και μετά να τοποθετήσετε νέο

Τώρα έτσι πως ξέρεις αν φταίει η συσκευή ή το τζαμακι;

Συμβαίνει πολλές φορές ναι να φταίει το τζαμακι

Εγώ θα το έβγαζα και θα έκανα δοκιμές αφού πρώτα λίγο καθαρίσω καμιά κόλλα ίσως που έχει εκεί πάνω

Τόσα λεφτά για τηλέφωνο και να μην δουλεύει ο αισθητήρας είναι πρόβλημα.

Κάνε τις δοκιμές άμεσα

Αλλιώς είναι bug και αναμένεις να διορθωθεί με επόμενο update

 

Στο irepear έκανε δοκιμές όταν έβγαλε το τζαμί και δούλευε κανονικά . Δεν το έλεγξε για πολύ ώρα το έκανε 2-3 φορές. Από το μαγαζί μου είπαν να το αφήσω πάνω και να περιμένω μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα φέρει καινούργια παρτίδα να πάω από εκεί να το ελέγξει πιο πολύ ώρα χωρίς τζαμί και μετά να βάλει ένα από τα καινούργια .

Link to comment
Share on other sites

Στο irepear έκανε δοκιμές όταν έβγαλε το τζαμί και δούλευε κανονικά . Δεν το έλεγξε για πολύ ώρα το έκανε 2-3 φορές. Από το μαγαζί μου είπαν να το αφήσω πάνω και να περιμένω μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα φέρει καινούργια παρτίδα να πάω από εκεί να το ελέγξει πιο πολύ ώρα χωρίς τζαμί και μετά να βάλει ένα από τα καινούργια .

 

Οπότε περιμένεις

Εγώ λέω το τζάμι φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ολα τα χρωματα ομορφα ,καλυτερα το χακι και ο γραφιτης ...

 

ΟΜΩΣ

σαν το ασπρο/silver δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου τοσα χρονια στα γκατζετ.

μαυρη οθονη,γυαλιστερο πλασιο απο ατσαλι και frosted τζαμακι πισω .

 

ειναι απιστευτο το ποσο ομορφο ειναι το ασπρο iPhone 11

θα ελεγε κανεις οτι θα αξιζε να το αγορασει μονο και μονο γι αυτο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πάντως η λειτουργία μεταφοράς από τηλέφωνο σε τηλέφωνο που βγάλανε με το ios13 είναι όλα τα λεφτά. Μετέφερε τα πάντα μέσα σε 20 λεπτά και οι μόνοι κωδικοί που χρειάστηκε να ξανά περάσω ήταν μόνο στις εφαρμογές των τραπεζών (λογικό). Το τηλέφωνο έγινε "κλώνος" της παλιάς μου συσκευής και είναι σαν να μην άλλαξα τηλέφωνο. Όλα όπως και όπου τα είχα.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι για πλάκα να δούμε ποια είναι καλύτερη συσκευή . Και ειδικά στην καμερα στις βραδινές φωτογραφίες. Φιλικά πάντα.
Edited by chico71
Link to comment
Share on other sites

Αυτή πάντως η λειτουργία μεταφοράς από τηλέφωνο σε τηλέφωνο που βγάλανε με το ios13 είναι όλα τα λεφτά. Μετέφερε τα πάντα μέσα σε 20 λεπτά και οι μόνοι κωδικοί που χρειάστηκε να ξανά περάσω ήταν μόνο στις εφαρμογές των τραπεζών (λογικό). Το τηλέφωνο έγινε "κλώνος" της παλιάς μου συσκευής και είναι σαν να μην άλλαξα τηλέφωνο. Όλα όπως και όπου τα είχα.

 

Εννοείς με την 12.4 και παράλληλη μεταφορά από συσκευή και συσκευή

Από iTunes αντίγραφο εγώ με ένα κλικ κάνω χρόνια την συσκευή έτσι κλώνο και σε πολύ λίγο χρόνο έχεις ακριβώς τα ίδια όπως ήταν

Πλέον δεν χρειάζεται το iTunes σε αυτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο μεγάλο πρόβλημα που είδα στις νέες συσκευές και δεν αναφέρεται πουθενά είναι η μισή μετάβαση στις άκρες του καλωδίου και συνάμα του φορτιστή

 

Δηλαδή από την μια type c κι από την άλλη lightning;

Είναι όντως σοβαρό θέμα

Ή έπρεπε να μείνει ως έχει κατ εμέ ή να γίνει και από τις δύο type c

Αυτό το ξεζουμισμα με τα αξεσουάρ που κάθε 2-3 χρόνια αλλάζουν οι θύρες πότε θα σταματήσει επιτέλους;

Γεμίζουμε φορτιστές άχρηστους, καλώδια άχρηστα, βάσεις και αξεσουάρ άχρηστα, ανταπτορες και συνέχεια πλήρωνε για νέα από την αρχή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

.......

Αυτό το ξεζουμισμα με τα αξεσουάρ που κάθε 2-3 χρόνια αλλάζουν οι θύρες πότε θα σταματήσει επιτέλους;

 

Ποτέ, ίσως, μάλλον

Ξέρεις τι δουλειά ρίχνουν για να καταφέρουν αυτό;! :lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ, ίσως, μάλλον

Ξέρεις τι δουλειά ρίχνουν για να καταφέρουν αυτό;! :lol:

 

Ναι βρε επίτηδες να σε παίρνουν κάθε χρόνο τα λεφτά απ' την τσέπη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χθες πρώτη φορά σε όλα τα χρόνια [ μετά βέβαια από το iPhone Jesus το '07 ], που ταλαιπωρήθηκα με το Pro.

Tελικά το έκανα μέσω iTunes, μετά από 5-6 χρόνια μόνο ΟΤΑ

Μάλλον θα έφταιγαν οι τρεις μαζεμένες αναβαθμίσεις [13 - 13.1 - 13.1.1] σε χρόνο τετε

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου η αναβάθμιση από 13 σε 13.1 κόλλαγε και το τηλέφωνο έμενε στο μήλο και από κάτω ένας κύκλος να γυρίζει (αν το περιγράφω σωστά) οπότε αναγκαστικά το έκανα μέσω iTunes. Με την χθεσινή αναβάθμιση δεν είχα ευτυχώς θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Χθες πρώτη φορά σε όλα τα χρόνια [ μετά βέβαια από το iPhone Jesus το '07 ], που ταλαιπωρήθηκα με το Pro.

Tελικά το έκανα μέσω iTunes, μετά από 5-6 χρόνια μόνο ΟΤΑ

Μάλλον θα έφταιγαν οι τρεις μαζεμένες αναβαθμίσεις [13 - 13.1 - 13.1.1] σε χρόνο τετε

 

 

Σε όλους σχεδόν το έκανε αυτό προς στιγμην

Link to comment
Share on other sites

Χθες πρώτη φορά σε όλα τα χρόνια [ μετά βέβαια από το iPhone Jesus το '07 ], που ταλαιπωρήθηκα με το Pro.

Tελικά το έκανα μέσω iTunes, μετά από 5-6 χρόνια μόνο ΟΤΑ

Μάλλον θα έφταιγαν οι τρεις μαζεμένες αναβαθμίσεις [13 - 13.1 - 13.1.1] σε χρόνο τετε

 

 

Και στο XS Max το ίδιο. Δοκίμασα διάφορα τρικ όπως airplane mode, reset network κλπ, αλλά τίποτα.

Τη λύση την έδωσε το iTunes. Κάτι παραπάνω από 4GB βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όλες τις αναβαθμίσεις στο iPhone 8 της έχω κάνει μέσω wifi γιατί δεν έχω Windows και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...