Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νεο feature στην ουσια αυτο ειναι,οτι φτανει στο 80% και μετα σταματαει τελειως να φορτιζει,κατι που φανταζομαι βγαινει κυριως για παλιοτερες συσκευες που ειναι με τους αργους φορτιστες.

 

Παντως το Iphone 11 pro max ειναι μια συσκευη την οποια μπορεις οπως φαινεται να δουλεψεις με φορτιση μεχρι 80% μιας και η αυτονομια ειναι απλα φανταστικη.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Sony Z3 πριν το OnePlus... ;)

 

Νομίζω πολύ ασχολήθηκαμε με κάτι το οποίος στους 500 κύκλους ή μετά τον ένα χρόνο θα θέλει κάποια στιγμή αλλαγή

Όλα αυτά πριν δεν μας ενοιαζαν. Άνοιγες καπάκι πετουσες την μπαταρία κάδο. Έβαζες σε δευτερόλεπτα μια καινούργια και άντε γεια

Τώρα όχι αδιάβροχο όχι ασύρματη φόρτιση όχι επίσημη αντιπροσωπεία, 59,69,79 ευρώ φτάσαμε να ασχολούμαστε με το 20-80-100%

 

Ριξτο εκεί στο ρεύμα οπότε είναι και μην σε νοιάζει τα 69€ δεν τα γλιτώνεις στα 2 χρόνια και ότι θέλεις κάνε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μείνει στα 79€ και να μην ξαναπάει στα 139€ :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω τον πρώτο που θα κάνει παράπονα για την αυτονομία της συσκευής.

 

 

http://www.displaymate.com/iPhone_11Pro_ShootOut_1P.htm

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχετε καταλαβει τελικα πως δουλευει αυτο το νεο feature

Το κινητο μαθαινει απο τις συνηθειες σου και οταν εσυ το βαζεις καθε βραδυ για φορτιση αυτο θα φορτισει εως το 80% και επειτα το υπολοιπο 20% θα ξεκινησει να το φορτισει λιγο πριν ξυπνησεις

 

Δειτε λιγο τι γραφει στην υγεια μπαταριας

Οσοι εχουν iphone θα καταλαβουν

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχετε καταλαβει τελικα πως δουλευει αυτο το νεο feature

 

Το κινητο μαθαινει απο τις συνηθειες σου και οταν εσυ το βαζεις καθε βραδυ για φορτιση αυτο θα φορτισει εως το 80% και επειτα το υπολοιπο 20% θα ξεκινησει να το φορτισει λιγο πριν ξυπνησεις

 

 

 

Δειτε λιγο τι γραφει στην υγεια μπαταριας

 

Οσοι εχουν iphone θα καταλαβουν

 

 

 

Ακριβώς.

Και όπως είπε κάποιος νωρίτερα, ήλθε και στα παλιότερα μοντέλα με το iOS 13.

 

Εδώ το 7αρι μου

 

31a39f16577c1c3fb275b0c47b0bea27.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυτερα αυτα του νεου feature να γραφτουν στο σχετικο νημα για το Ios13.

 

Δεν νομιζω πολλοι κατοχοι iphone pro max τωρα που δινει και ταχυφορτιστη να το αφηνουν να φορτιζει ολο το βραδυ :p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για τους υπολοιπους αλλα εγω το ιδιο που εκανα με ολες τις συσκευς μου θα κανω, θα μπαινει η συσκευη το βραδυ στον ''αργο'' και σε ειδικες περιπτωσεις μονο που θα χρειαστει θα χρησιμοποιω τον ταχυφορτιστη
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η καλύτερη λύση θα ήταν ένα κουμπάκι επάνω στο φορτιστή εάν γινόταν

Ακόμα και μέσα στα μενού πχ Samsung κανένας δεν μπαίνει να το βαλει-βγαλει στην αργή φόρτιση!

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Iphone 11 pro max εχει καλυτερη οθονη και απο το Note10+ κυριως στο κομματι της φωτεινοτητα που το Note δεν μπορει να κρατησει την υψηλη φωτεινοτητα και πεφτει

 

Κοινως φετος εχουμε και λεμε για το pro max

 

Εχει την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο ολες τις ναυαρχιδες(οπως και τα προηγουμενα αντιστοιχα Iphone).

Εχει την καλυτερη οθονη της αγορας απο πλευρας ποιοτητας και φωτεινοτητας.

Εχει μερικα απο τα καλυτερα ηχεια της αγορας.

Εχει το καλυτερο τσιπακι της αγορας.

Εχει το καλυτερο video της αγορας.

Εχει ισως το καλυτερο night mode της αγορας.

Εχει το καλυτερο/πιο αξιοπιστο face unlock της αγορας.

Εχει την καλυτερη software υποστηριξη της αγορας.

Εχει την καλυτερη αυτονομια της αγορας.

Και πλεον και με ταχυφορτιστη στο κουτι.

 

Πραγματικο τερας το φετινο Iphone και ας δειχνει περισσοτερο σαν ενα S μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η καμερα ειναι allrounder.

Εξαιρετικες σελφι, αριστο βιντεο (σε ποιοτητα, σταθεροποιηση, πιστοτητα), παρα πολυ καλες φωτο υπο ολες τις συνθηκες.

Ηχεια κορυφαια μαζι με του S10+ (του Νοτε 10+ ειναι υποδεεστερα του S10+).

1 πραγμα μου λειπει και αυτο ειναι η AOD, που θα μπορουσε ανετα να βαλει φετος εφοσον αυξησε τη χωρητικοτητα των μπαταριων!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ηχεια κορυφαια μαζι με του S10+ (του Νοτε 10+ ειναι υποδεεστερα του S10+).

 

 

 

Δες λίγο εδώ. Τα ηχεία του Note10+ είναι κορυφαία. Του S10+ είναι πιο δυνατά σε dB από του N10 αλλά και του ProMax. Παρά ταύτα, τον δύο τελευταίων, βγάζουν ποιοτικότερο ήχο. Ειδικά του iPhone που ο ήχος που παράγει, είναι πιο "γεμάτος".

Όσο αφορά τα Samsung, στα λέω με προσωπική εμπειρία ενώ όσο αφορά το iPhone, στα λέω επειδή έχω το XsMax.

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα απο πλαισιο, pro max 256 space grey. αντε να σχολασω να παω σπιτι να το ξεψαχνισω
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Iphone 11 pro max εχει καλυτερη οθονη και απο το Note10+ κυριως στο κομματι της φωτεινοτητα που το Note δεν μπορει να κρατησει την υψηλη φωτεινοτητα και πεφτει

 

 

 

 

Κοινως φετος εχουμε και λεμε για το pro max

 

 

 

Εχει την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο ολες τις ναυαρχιδες(οπως και τα προηγουμενα αντιστοιχα Iphone).

 

Εχει την καλυτερη οθονη της αγορας απο πλευρας ποιοτητας και φωτεινοτητας.

 

Εχει μερικα απο τα καλυτερα ηχεια της αγορας.

 

Εχει το καλυτερο τσιπακι της αγορας.

 

Εχει το καλυτερο video της αγορας.

 

Εχει ισως το καλυτερο night mode της αγορας.

 

Εχει το καλυτερο/πιο αξιοπιστο face unlock της αγορας.

 

Εχει την καλυτερη software υποστηριξη της αγορας.

 

Εχει την καλυτερη αυτονομια της αγορας.

 

Και πλεον και με ταχυφορτιστη στο κουτι.

 

 

 

Πραγματικο τερας το φετινο Iphone και ας δειχνει περισσοτερο σαν ενα S μοντελο.

 

 

 

Και ειναι και το ακριβότερο της αγοράς.. αλίμονο αν με τόσα χρήματα και κυκλοφορώντας τόσους μήνες μετά το s10, δεν είχε και ατού !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και ειναι και το ακριβότερο της αγοράς.. αλίμονο αν με τόσα χρήματα και κυκλοφορώντας τόσους μήνες μετά το s10, δεν είχε και ατού !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δυστυχώς η apple πάλι φέτος με το max pro παίζει μπάλα μόνη της

Βλέπω τις τιμές να ανεβαίνουν κι άλλο με τον καιρό

2-3 σημεία που κάποιοι τα κατηγορούσαν τα διόρθωσαν

Μπαταρία, νυχτερινή λήψη και ταχυφορτιστη

Πλέον μιλάμε για την πιο ολοκληρωμένη συσκευή out of the box φυσικά με το ανάλογο αντίτιμο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και ειναι και το ακριβότερο της αγοράς.. αλίμονο αν με τόσα χρήματα και κυκλοφορώντας τόσους μήνες μετά το s10, δεν είχε και ατού !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Με το note10+ γινεται η συγκριση margarita μιας και ειναι η πιο προσφατη(και ακριβη συσκευη απο Samsung μερια),οπως και με mate30pro αντιστοιχα απο huawei.

 

Το θεμα ειναι οτι και παλιοτερα τα Iphone ηταν τα ακριβοτερα της αγορας και κυκλοφορουσαν αργοτερα,αλλα δεν ηταν τοσο μεγαλη η λιστα στα πλεονεκτηματα,εξου και το σχολιο/τοποθέτηση μου.

Link to comment
Share on other sites

Με το note10+ γινεται η συγκριση margarita μιας και ειναι η πιο προσφατη(και ακριβη συσκευη απο Samsung μερια),οπως και με mate30pro αντιστοιχα απο huawei.

 

Το θεμα ειναι οτι και παλιοτερα τα Iphone ηταν τα ακριβοτερα της αγορας και κυκλοφορουσαν αργοτερα,αλλα δεν ηταν τοσο μεγαλη η λιστα στα πλεονεκτηματα,εξου και το σχολιο/τοποθέτηση μου.

 

Γιατί βγήκε αργότερα;

Εγώ θα έλεγα νωρίτερα βγήκε.

Τώρα η Samsung μέχρι το Φεβρουάριο έχει χρόνο να παρουσιάσει κάτι

6 μήνες διαφορά έχουν οι παρουσιάσεις οπότε κανένας δεν είναι γρηγορότερα ή αργότερα

Σαν την κότα με το αβγό κάπως

Το S10+ αν κάποιος σκεφτεί την τιμή τότε ναι είναι βασιλιάς αφού έφτασε τα 600€ εγώ για το iPhone θέλεις τα διπλάσια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

H Apple οπως και η Google ειναι οι εταιρειες οι οποιες κυκλοφορουν τις συσκευες τους κοντα στο τελος του χρονου πανω στην νεα εκδοση,αρα αργοτερα απο τις υπολοιπες εταιρειες.
Link to comment
Share on other sites

H Apple οπως και η Google ειναι οι εταιρειες οι οποιες κυκλοφορουν τις συσκευες τους κοντα στο τελος του χρονου πανω στην νεα εκδοση,αρα αργοτερα απο τις υπολοιπες εταιρειες.

 

Αργότερα ημερολογιακά

Σε τίποτα άλλο δεν μπορείς να κάνει σύγκριση αφού ο ένας παρουσιάζει Σεπτέμβριο κι ο άλλος Φεβρουάριο

Και στο ΤΕΙ όμως Σεπτέμβριο ξεκινάει το εξάμηνο και Φεβρουάριο το Β οπότε ποιος είναι ποιος είναι πιο μπροστά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ημαρτον δεν μπορουμε να συνεννοηθουμε και στα βασικα;

Η Apple παρουσιαζει τις ναυαρχιδες της καθε Σεπτεμβρη και η συγκριση γινεται παντα με τη ναυαρχιδα μιας αλλης εταιριας για το ιδιο ετος (π.χ. 2019) ανεξαρτητα απο το πότε θα την παρουσιασει. Για παραδειγμα ναυαρχιδα της σαμμυ για το 2019 ειναι το Note 10+ γιατι αυτο ειναι το ακριβοτερο μοντελο και πιο advanced αρα με αυτο θα συγκρινουμε το 11 Pro max.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα απο πλαισιο, pro max 256 space grey. αντε να σχολασω να παω σπιτι να το ξεψαχνισω

 

Καλορίζικο φίλε μου. Αναμένουμε εντυπώσεις.

Εγώ πάντως έκανα προπαραγγελία το 256gb σε κατάστημα Γερμανός στις 20/9, αλλά σήμερα που ρώτησα δεν ήρθε ακόμη (ενώ ήρθαν άλλα 64άρια).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο οτι φανηκε δεν υπηρξε κανενα προβλημα διαθεσιμοτητας αυτη την χρονια.

Παραλαβαμε σχεδον ολοι που ειχαμε κανει προπαραγγελια και μαλιστα το midnight green που απο οτι φανηκε ηταν ''φορτωμενοι''

 

ps

απο cosmote 256GB μαζι με Apple silicone case

Edited by Jig
PS
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ημαρτον δεν μπορουμε να συνεννοηθουμε και στα βασικα;

Η Apple παρουσιαζει τις ναυαρχιδες της καθε Σεπτεμβρη και η συγκριση γινεται παντα με τη ναυαρχιδα μιας αλλης εταιριας για το ιδιο ετος (π.χ. 2019) ανεξαρτητα απο το πότε θα την παρουσιασει. Για παραδειγμα ναυαρχιδα της σαμμυ για το 2019 ειναι το Note 10+ γιατι αυτο ειναι το ακριβοτερο μοντελο και πιο advanced αρα με αυτο θα συγκρινουμε το 11 Pro max.

 

Δεν κατάλαβες όμως το σκεπτικό μου

Άμα πάμε πίσω πίσω και δούμε ότι το iPhone βγήκε πρώτο και μετά οι άλλοι ακολουθούν τότε το 11 pro θα ανταγωνιστεί με το νέο Samsung όταν βγει το Φεβρουάριο

Το S10+ είναι ανταγωνιστής του προηγούμενου xs max

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες όμως το σκεπτικό μου

Άμα πάμε πίσω πίσω και δούμε ότι το iPhone βγήκε πρώτο και μετά οι άλλοι ακολουθούν τότε το 11 pro θα ανταγωνιστεί με το νέο Samsung όταν βγει το Φεβρουάριο

Το S10+ είναι ανταγωνιστής του προηγούμενου xs max

 

Oταν λες πισω εννοεις το 2007;;;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...