Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία του είναι τόσο θετικό για μένα

Σκεφτόμουν να πάρω xs max μιας και έπεσε η τιμή αλλά η διαφορά τιμής δεν είναι και τόσο μεγάλη(όχι σκρουτζ) και με έψησε και τόσο η κάμερα.. Μακάρι να φτιάξουν τα bugs του ios 13

 

Τα bugs σε δύο μήνες θα έχουν διορθωθεί

Η μπαταρία ήδη ήταν καλή στο xs Max

Η τιμή είναι μόνο το αγκάθι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πραγματικα σε οτι test μπαταριας εχω δει,το pro max τα πηγαινει απιστευτα καλα.

 

Η τεραστια μπαταρια απο μονη της θα ειναι ξεκαθαρα το selling point του max.

Link to comment
Share on other sites

Τα bugs σε δύο μήνες θα έχουν διορθωθεί

Η μπαταρία ήδη ήταν καλή στο xs Max

Η τιμή είναι μόνο το αγκάθι

 

μπαταρια τοπ.

καμερα τοπ.

οθονη απο τις καλυτερες.

επεξεργαστης τοπ.

 

 

στα μειον το design,δεν εχει κατι νεο να δωσει και το γεγονος οτι σε ενα χρονο δεν θα πωλειται ουτε 75oΕ μια συσκευη που αγορασαμε 15οο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια τοπ.

καμερα τοπ.

οθονη απο τις καλυτερες.

επεξεργαστης τοπ.

 

 

στα μειον το design,δεν εχει κατι νεο να δωσει και το γεγονος οτι σε ενα χρονο δεν θα πωλειται ουτε 75oΕ μια συσκευη που αγορασαμε 15οο.

 

Δημήτρη αυτό ισχύει για όλους τους κατασκευαστές. Απλά καλό είναι να μην παραμυθιαζονται και οι κάτοχοι iPhone (όπως έχω γράψει μπόλικες φορές εδώ) ότι θα έχουν καλή μεταπώληση σε σχέση πχ με ένα Android. Ποσοστιαία τα ίδια χάλια θα είναι και σαν απόλυτο νούμερο μάλιστα, ακόμα μεγαλύτερο (κάπου στα 800 σε ένα χρόνο θα πουληθεί , όπως περίπου το έγραψες)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικα σε οτι test μπαταριας εχω δει,το pro max τα πηγαινει απιστευτα καλα.

 

Η τεραστια μπαταρια απο μονη της θα ειναι ξεκαθαρα το selling point του max.

 

Πριν κάνα δίμηνο έλεγα ότι για να δικαιολογηθει το αυξημένο βάρος του θα έπρεπε να έδιναν μια 4000 μπαταρία κι έπρεπε να έχει ένα "selling point" . Τότε φάνηκα "αιρετικος", καθώς θεωρήθηκε απίθανο να δώσει 4000. Τελικά, το έπραξε, δε χρειάστηκε να ανακαλύψουν την Αμερική εκεί στο cupertino, απλές τεχνικές μάρκετινγκ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7871704#post7871704

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια τοπ.

καμερα τοπ.

οθονη απο τις καλυτερες.

επεξεργαστης τοπ.

 

 

στα μειον το design,δεν εχει κατι νεο να δωσει και το γεγονος οτι σε ενα χρονο δεν θα πωλειται ουτε 75oΕ μια συσκευη που αγορασαμε 15οο.

 

Τώρα μετά από ένα χρόνο τα xs max τα δίνουν 900€

Κι αυτό κάπου εκεί θα αξίζει του χρόνου τέτοιο καιρό

Όποιοι το παίρνουν τον πρώτο καιρό χάνουν αρκετά χρήματα εάν έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού την μεταπώληση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κατι νεο να δωσει και το γεγονος οτι σε ενα χρονο δεν θα πωλειται ουτε 75oΕ μια συσκευη που αγορασαμε 15οο.

 

Οποιον τον απασχολει η ετησια μεταπωληση,προφανως και δεν το αγοραζει day one,τα εχουμε ξαναπει αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μετά από ένα χρόνο τα xs max τα δίνουν 900€

 

Κι αυτό κάπου εκεί θα αξίζει του χρόνου τέτοιο καιρό

 

Όποιοι το παίρνουν τον πρώτο καιρό χάνουν αρκετά χρήματα εάν έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού την μεταπώληση

Το δικό μου το έδωσα 900€ πριν 3 μήνες. Βέβαια το θέμα είναι ότι τώρα δεν ξέρω τι να πάρω. Έχω μπερδευτεί. Χίλιες φορές να έβγαζε μόνο μια ναυαρχίδα όπως έκανε τόσα χρόνια, ήταν ξεκάθαρα τα πράγματα. Τα τελευταία χρόνια προσωπικά με δυσκολεύει να αποφασίσω ποια συσκευή θα πάρω. Αυτό μου το έχουν πει κι άλλα άτομα που μονίμως είχαν iphone.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αυτό ισχύει για όλους τους κατασκευαστές. Απλά καλό είναι να μην παραμυθιαζονται και οι κάτοχοι iPhone (όπως έχω γράψει μπόλικες φορές εδώ) ότι θα έχουν καλή μεταπώληση σε σχέση πχ με ένα Android. Ποσοστιαία τα ίδια χάλια θα είναι και σαν απόλυτο νούμερο μάλιστα, ακόμα μεγαλύτερο (κάπου στα 800 σε ένα χρόνο θα πουληθεί , όπως περίπου το έγραψες)...

 

 

Βασικα εχει παρερμηνευτει το παραπανω για καποιο αγνωστο λογο.

 

Οταν λεμε οτι τα Iphone εχουν καλη μεταπωληση,δεν εννοουμε οτι αν το αγορασεις 1000ευρω πχ του χρονου θα το πουλησεις 900ευρω.

Αλλα οτι θα το πουλησεις υψηλοτερα(σαν τιμη) σε σχεση με τι αντιστοιχες Android ναυαρχιδες.

 

Παλι και στην περιπτωση των iphone θα εχεις χασουρα προφανως. Και φυσικα η μεγαλυτερη χασουρα στο Iphone ειναι αν αγορασει καποιος μεγαλυτερη εκδοση απο την βασικη,λογω των παραπανω χρηματων που ζητανε.

Iphone pro max 64gb 1339ευρω

iphone pro max 256gb 1539ευρω

Iphone pro max 512gb 1789ευρω

 

Δηλαδη μεταξυ βασικης εκδοσης και 512gb εκδοσης,μιλαμε για 450ευρω διαφορα.

 

Για την μπαταρια παντως δεν καταλαβα γιατι θεωρηθηκες ''αιρετικος''επειδη ανεφερες το αυτονοητο,οτι δηλαδη το καλυτερο θα ηταν να μπει οσο πιο μεγαλη μπαταρια γινεται. Οι τοτε φημες βεβαια λεγανε για 3500 μπαταρια που απεχει αρκετα απο τα 4000 που ειδαμε τελικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου το έδωσα 900€ πριν 3 μήνες. Βέβαια το θέμα είναι ότι τώρα δεν ξέρω τι να πάρω. Έχω μπερδευτεί. Χίλιες φορές να έβγαζε μόνο μια ναυαρχίδα όπως έκανε τόσα χρόνια, ήταν ξεκάθαρα τα πράγματα. Τα τελευταία χρόνια προσωπικά με δυσκολεύει να αποφασίσω ποια συσκευή θα πάρω. Αυτό μου το έχουν πει κι άλλα άτομα που μονίμως είχαν iphone.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε τι ακριβως εχεις μπερδευτει δεν καταλαβαινω.

 

Αν θες την καλυτερη αυτονομια και την μεγαλυτερη οθονη πας σε Pro max.

Αν θες την πιο φορητη και ανετη στην χρηση συσκευη με amoled οθονη,πας σε Pro.

Αν θες την πιο value for money συσκευη να μην κλαις τα χρηματα απο την μεταπωληση πας στο Iphone XR(που εχει και φθηνοτερες εκδοσεις με παραπανω μνημη).

 

Μια χαρα απλα ειναι τα πραγματα και δοξα το Θεο που ειναι ετσι γιατι εχουμε επιλογες.

 

Τελος αν καποιον τον ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης και η οθονη,αλλα δεν μπορει να δωσει πανω απο 900ευρω ή δεν θελει να περιμενει,μπορει να κοιταξει και το XS Max.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχει παρερμηνευτει το παραπανω για καποιο αγνωστο λογο.

 

Οταν λεμε οτι τα Iphone εχουν καλη μεταπωληση,δεν εννοουμε οτι αν το αγορασεις 1000ευρω πχ του χρονου θα το πουλησεις 900ευρω.

Αλλα οτι θα το πουλησεις υψηλοτερα(σαν τιμη) σε σχεση με τι αντιστοιχες Android ναυαρχιδες.

 

Παλι και στην περιπτωση των iphone θα εχεις χασουρα προφανως. Και φυσικα η μεγαλυτερη χασουρα στο Iphone ειναι αν αγορασει καποιος μεγαλυτερη εκδοση απο την βασικη,λογω των παραπανω χρηματων που ζητανε.

Iphone pro max 64gb 1339ευρω

iphone pro max 256gb 1539ευρω

Iphone pro max 512gb 1789ευρω

 

Δηλαδη μεταξυ βασικης εκδοσης και 512gb εκδοσης,μιλαμε για 450ευρω διαφορα.

 

Για την μπαταρια παντως δεν καταλαβα γιατι θεωρηθηκες ''αιρετικος''επειδη ανεφερες το αυτονοητο,οτι δηλαδη το καλυτερο θα ηταν να μπει οσο πιο μεγαλη μπαταρια γινεται. Οι τοτε φημες βεβαια λεγανε για 3500 μπαταρια που απεχει αρκετα απο τα 4000 που ειδαμε τελικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε τι ακριβως εχεις μπερδευτει δεν καταλαβαινω.

 

Αν θες την καλυτερη αυτονομια και την μεγαλυτερη οθονη πας σε Pro max.

Αν θες την πιο φορητη και ανετη στην χρηση συσκευη με amoled οθονη,πας σε Pro.

Αν θες την πιο value for money συσκευη να μην κλαις τα χρηματα απο την μεταπωληση πας στο Iphone XR(που εχει και φθηνοτερες εκδοσεις με παραπανω μνημη).

 

Μια χαρα απλα ειναι τα πραγματα και δοξα το Θεο που ειναι ετσι γιατι εχουμε επιλογες.

 

Τελος αν καποιον τον ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης και η οθονη,αλλα δεν μπορει να δωσει πανω απο 900ευρω ή δεν θελει να περιμενει,μπορει να κοιταξει και το XS Max.

 

Αμέσως αμέσως του πρότεινες 4 συσκευές

Για αυτό δυσκολεύεται

Εάν ήταν μια μόνο δεν θα είχε θέμα

Αυτό ακριβώς είπε και παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αμέσως αμέσως του πρότεινες 4 συσκευές

Για αυτό δυσκολεύεται

Εάν ήταν μια μόνο δεν θα είχε θέμα

Αυτό ακριβώς είπε και παραπάνω

 

Έτσι ακριβώς Τάσο!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ξεκαθαρα οικονομικο.

 

Ουτε τα πολλα μοντελα φταινε,ουτε τιποτα.

 

Θελεις μεγαλο iphone,παρε το pro max. Θελεις μικρο Iphone παρε το Pro.

Και αν εισαι αναποφασιστος για το μεγεθος,πηγαινε απο μια αλυσιδα και δες τα απο κοντα ή αν δεν τα εχουν αυτα δες τα XS και XS Max.

 

Για ποιο λογο να ειχαμε μονο 1 μοντελο?Για να βριζανε μετα οι μεν οτι δεν τους βολευε,ειτε γιατι ηταν πολυ μικρο,ειτε γιατι ηταν πολυ μεγαλo,ειτε γιατι ειναι πολυ ακριβο?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Αμέσως αμέσως του πρότεινες 4 συσκευές

Για αυτό δυσκολεύεται

Εάν ήταν μια μόνο δεν θα είχε θέμα

Αυτό ακριβώς είπε και παραπάνω

 

Και απο ποτε οι πολλαπλες επιλογες ειναι προβλημα που επιφερει μπερδεμα;;;;

Εδω παρακαλαμε να εχουμε πολλες επιλογες .....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως αμέσως του πρότεινες 4 συσκευές

Για αυτό δυσκολεύεται

Εάν ήταν μια μόνο δεν θα είχε θέμα

Αυτό ακριβώς είπε και παραπάνω

 

Δες εδω Τασσο ποσο ''μπερδεμενος'' ειναι ο συμφορουμιτης,που ολως τυχαιως αυτα δεν τα εχει γραψει στο εδω θεμα αλλα στο θεμα του Note10+(η Samsung με τα 5μοντελα που κυκλοφορει φετος δεν τον μπερδεψε,αλλα τον μπερδευει η Apple)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7905277#post7905277

 

Καλημέρα παιδιά. Δεν βγαίνει από το μυαλό μου το νοτε, όλο σκέφτομαι να το πάρω κι όλο κάτι με κρατάει. Περίμενα τα νέα iphone αλλά δεν εντυπωσιαστηκα. Τον προηγούμενο χρόνο ήμουν με xs max το οποίο πούλησα εδώ και δύο μήνες με σκοπό να πάρω το φετινο 11 pro αλλά τελικά δεν θέλω να δώσω πάλι τόσα χρήματα για τόσες λίγες αλλαγές.

Σκέφτομαι που λέτε παλι το νοτε αλλά με προβληματίζει ότι έχω ipad pro 11 και δεν ξέρω πόσο εύκολα συγχρονίζονται μεταξύ τους. Επισης, από ταχύτητα και smoothness πάει καλά;

 

Το δουλεμα παει συννεφο....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω Τασσο ποσο ''μπερδεμενος'' ειναι ο συμφορουμιτης,που ολως τυχαιως αυτα δεν τα εχει γραψει στο εδω θεμα αλλα στο θεμα του Note10+(η Samsung με τα 5μοντελα που κυκλοφορει φετος δεν τον μπερδεψε,αλλα τον μπερδευει η Apple)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7905277#post7905277

 

Καλημέρα παιδιά. Δεν βγαίνει από το μυαλό μου το νοτε, όλο σκέφτομαι να το πάρω κι όλο κάτι με κρατάει. Περίμενα τα νέα iphone αλλά δεν εντυπωσιαστηκα. Τον προηγούμενο χρόνο ήμουν με xs max το οποίο πούλησα εδώ και δύο μήνες με σκοπό να πάρω το φετινο 11 pro αλλά τελικά δεν θέλω να δώσω πάλι τόσα χρήματα για τόσες λίγες αλλαγές.

Σκέφτομαι που λέτε παλι το νοτε αλλά με προβληματίζει ότι έχω ipad pro 11 και δεν ξέρω πόσο εύκολα συγχρονίζονται μεταξύ τους. Επισης, από ταχύτητα και smoothness πάει καλά;

 

Το δουλεμα παει συννεφο....

 

Δεν είναι καθόλου δούλεμα φίλε μου. Η samsung όλα αυτά τα χρόνια μπορεί να βγάζει ένα κάρο συσκευές αλλά η μοναδική για μένα ναυαρχίδα είναι το note. Στην apple είχα μάθει (εγώ και πολλοί άλλοι) ότι είναι ένα μοντέλο κι όποιος θέλει το αγοράζει. Αυτό είχε και το καλό ότι κρατούσε σε υψηλότερα επίπεδα την μεταπωλητική αξία της συσκευής. Τώρα, δεδομένου ότι είχα πριν xs max για 9 μήνες και οι αλλαγές σε σχέση με τα φετινά 11άρια είναι λίγες (προσωπική μου γνώμη) συν του ότι έχω την πεποίθηση ότι τα iphone του '20 θα φέρουν περισσότερες αλλαγές, είμαι σε μια κατάσταση όπου δεν ξέρω τι να πάρω. Από android ανέκαθεν με κέρδιζαν μόνο τα Νοτε (εξού και το ποστάρισμα εκεί) και ανάμεσα σε 3 iphone. Η απόφασή μου γίνεται ακόμη δυσκολότερη δεδομένου πως ότι και να πάρω θα το πουλήσω του χρόνου το καλοκαίρι.

Το Νοτε 10+ το έχω δει από κοντά και το έχω δουλέψει και περιμένω να δω από την Παρασκευή που θα έρθουν και τα νέα iphone σε κάποιο κατάστημα να τα περιεργαστώ. Το note 10+ είναι στο ίδιο budget με το 11 pro 64gb.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου δούλεμα φίλε μου. Η samsung όλα αυτά τα χρόνια μπορεί να βγάζει ένα κάρο συσκευές αλλά η μοναδική για μένα ναυαρχίδα είναι το note. Στην apple είχα μάθει (εγώ και πολλοί άλλοι) ότι είναι ένα μοντέλο κι όποιος θέλει το αγοράζει. Αυτό είχε και το καλό ότι κρατούσε σε υψηλότερα επίπεδα την μεταπωλητική αξία της συσκευής. Τώρα, δεδομένου ότι είχα πριν xs max για 9 μήνες και οι αλλαγές σε σχέση με τα φετινά 11άρια είναι λίγες (προσωπική μου γνώμη) συν του ότι έχω την πεποίθηση ότι τα iphone του '20 θα φέρουν περισσότερες αλλαγές, είμαι σε μια κατάσταση όπου δεν ξέρω τι να πάρω. Από android ανέκαθεν με κέρδιζαν μόνο τα Νοτε (εξού και το ποστάρισμα εκεί) και ανάμεσα σε 3 iphone. Η απόφασή μου γίνεται ακόμη δυσκολότερη δεδομένου πως ότι και να πάρω θα το πουλήσω του χρόνου το καλοκαίρι.

Το Νοτε 10+ το έχω δει από κοντά και το έχω δουλέψει και περιμένω να δω από την Παρασκευή που θα έρθουν και τα νέα iphone σε κάποιο κατάστημα να τα περιεργαστώ. Το note 10+ είναι στο ίδιο budget με το 11 pro 64gb.

 

Ρε φιλε μας κοροιδευεις?

 

Αφου εισαι μεταξυ Note10+ και Iphone 11pro,για ποιο λογο μπηκες στο εδω θεμα του Pro max και μας ειπες οτι εισαι μπερδεμενος και δεν ξερεις ποιο Iphone απο τα καινουργια να διαλεξεις?Μαλιστα σε αυτο ταχα μου συμφωνησες και με τον συμφορουμιτη πισω που το ανεφερε περι επιλογων.

 

Ελεος δηλαδη.

 

Επισης μου λες οτι δεν υπαρχουν πολλες διαφορες μεταξυ Iphone 11 pro max και XS max.

Τι να πουμε δηλαδη στην περιπτωση Note10+ σε σχεση με το Note9 που μαλιστα κανεις και παραχωρησεις απο features που εβγαλε η Samsung?

Πως περιμενεις να δεις τρανταχτες διαφορες οταν ειχες πιο πριν το XS max?Και το Note9 να ειχες τα ιδια θα εγραφες και χειροτερα.

 

Τελος αφου σε απασχολει τοσο πολυ η μεταπωληση,για ποιο λογο δεν κραταγες περισσοτερο καιρο το XS max, μονο μου κοιτας καθε χρονο για αλλαγη κινητου(και day one κιολας)και μας λες ταχα μου δικαιολογιες του αερα οτι φταιει η κακια Apple που εδω και 5χρονια κυκλοφορει πανω απο 1 μοντελα?

 

Δεν ειναι προβληματισμοι ουσιωδης αυτοι.Ειναι η νεα λοξα που εχει βρει τον Ελληνα(της κρισης και ανεργιας ταχα μου)να αλλαζει τις ακριβοτερες ναυαρχιδες της αγορας σαν πουκαμισα,απλα για να χαιρεται καθε φορα(για λιγο)την νεα συσκευη.

 

Γιαυτο λεω το δουλεμα παει συννεφο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μας κοροιδευεις?

 

Αφου εισαι μεταξυ Note10+ και Iphone 11pro,για ποιο λογο μπηκες στο εδω θεμα του Pro max και μας ειπες οτι εισαι μπερδεμενος και δεν ξερεις ποιο Iphone απο τα καινουργια να διαλεξεις?Μαλιστα σε αυτο ταχα μου συμφωνησες και με τον συμφορουμιτη πισω που το ανεφερε περι επιλογων.

 

Ελεος δηλαδη.

 

Επισης μου λες οτι δεν υπαρχουν πολλες διαφορες μεταξυ Iphone 11 pro max και XS max.

Τι να πουμε δηλαδη στην περιπτωση Note10+ σε σχεση με το Note9 που μαλιστα κανεις και παραχωρησεις απο features που εβγαλε η Samsung?

Πως περιμενεις να δεις τρανταχτες διαφορες οταν ειχες πιο πριν το XS max?Και το Note9 να ειχες τα ιδια θα εγραφες και χειροτερα.

 

Τελος αφου σε απασχολει τοσο πολυ η μεταπωληση,για ποιο λογο δεν κραταγες περισσοτερο καιρο το XS max, μονο μου κοιτας καθε χρονο για αλλαγη κινητου(και day one κιολας)και μας λες ταχα μου δικαιολογιες του αερα οτι φταιει η κακια Apple που εδω και 5χρονια κυκλοφορει πανω απο 1 μοντελα?

 

Δεν ειναι προβληματισμοι ουσιωδης αυτοι.Ειναι η νεα λοξα που εχει βρει τον Ελληνα(της κρισης και ανεργιας ταχα μου)να αλλαζει τις ακριβοτερες ναυαρχιδες της αγορας σαν πουκαμισα,απλα για να χαιρεται καθε φορα(για λιγο)την νεα συσκευη.

 

Γιαυτο λεω το δουλεμα παει συννεφο.

 

Αν πρόσεχες, θα έβλεπες ότι έγραψα στο συγκεκριμένο νήμα με αφορμή το μήνυμα του Τάσου περι μεταπωλητικής αξίας του xs max και με αφορμή αυτό συνέχισα καταθέτοντας τον προβληματισμό μου με τα νέα μοντέλα. Ξέρω πολύ καλά από πότε η apple ξεκίνησε να βγάζει πάνω από 1 συσκευή έχοντας φτάσει στο σημείο να βγάζει 3 με ότι αυτό συνεπάγεται (από την άλλη, για όσους ξέρουν τα Note πάντα είναι η κορυφαία σειρά της Samsung). Για φέτος είχα περισσότερες προσδοκίες από τα νέα μοντέλα, ξαναλέω πως αυτό είναι προσωπική μου γνώμη, και κάνω σκέψεις να μεταβώ στo N10+ σκεπτόμενος με ποια συσκευή θα χάσω λιγότερα χρήματα. Έχω όμως και το ipad pro 11 συν apple tv στο σπίτι οπότε δεν έχω καταλήξει ακόμη.

Όσο για την λόξα που λες του Έλληνα να αλλάζει τις νέες συσκευές σαν πουκάμισα, απλά να ξέρεις ότι προσωπικά χάνω λιγότερα χρήματα αλλάζοντας (μία) συσκευή κάθε χρόνο από το να κρατάω μια συσκευή, να την παντρεύομαι και να παίρνω ξανά άλλη από την αρχή δίνοντας ολόκληρο το ποσό.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόσεχες, θα έβλεπες ότι έγραψα στο συγκεκριμένο νήμα με αφορμή το μήνυμα του Τάσου περι μεταπωλητικής αξίας του xs max και με αφορμή αυτό συνέχισα καταθέτοντας τον προβληματισμό μου με τα νέα μοντέλα. Ξέρω πολύ καλά από πότε η apple ξεκίνησε να βγάζει πάνω από 1 συσκευή έχοντας φτάσει στο σημείο να βγάζει 3 με ότι αυτό συνεπάγεται (από την άλλη, για όσους ξέρουν τα Note πάντα είναι η κορυφαία σειρά της Samsung). Για φέτος είχα περισσότερες προσδοκίες από τα νέα μοντέλα, ξαναλέω πως αυτό είναι προσωπική μου γνώμη, και κάνω σκέψεις να μεταβώ στo N10+ σκεπτόμενος με ποια συσκευή θα χάσω λιγότερα χρήματα. Έχω όμως και το ipad pro 11 συν apple tv στο σπίτι οπότε δεν έχω καταλήξει ακόμη.

Όσο για την λόξα που λες του Έλληνα να αλλάζει τις νέες συσκευές σαν πουκάμισα, απλά να ξέρεις ότι προσωπικά χάνω λιγότερα χρήματα αλλάζοντας (μία) συσκευή κάθε χρόνο από το να κρατάω μια συσκευή, να την παντρεύομαι και να παίρνω ξανά άλλη από την αρχή δίνοντας ολόκληρο το ποσό.

 

Ειλικρινα ομως , σε λιγο θα εχεις καταφερει να μας μπερδεψεις ολους...

Τωρα σε μπερδευουν και οι ελληνες που αλλαζουν συσκευες σαν τα πουκαμισα;;;

Παρε ενα xiaomi να τελειωνουμε...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Τωρα σε μπερδευουν και οι ελληνες που αλλαζουν συσκευες σαν τα πουκαμισα;;;

 

Παρε ενα xiaomi να τελειωνουμε...

 

Αυτό κατάλαβες από ότι έγραψα;

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα ηρακλη να ανοιξεις ενα νεο θεμα και να ζητησεις απο τους συμφουρουμιτες να σε βοηθησουν στην επιλογη της μιας η της αλλης συσκευης (αφου δεν μπορεις να αποφασισεις). Κριμα ειναι το θεμα που αφορα μια συγκεκριμενη συσκευη να γεμισει με διαξιφισμους
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος πιο πίσω είπε είναι δύσκολη η επιλογή μεταξύ των συσκευών

Εγώ δεν είπα ότι ειναι κακό που υπάρχουν επιλογές ίσα ίσα

Ο άνθρωπος είπε δυσκολεύομαι και πάνω σε αυτό απάντησα

 

Δεν είναι μόνο τα τρία νέα iPhone.

Ένας υποψήφιος αγοραστής έχει τα τρία φετινά, τρία περσινά και μερικά άλλα παλαιότερα

Δεν είναι απαραίτητο να πάρει όλος ο κόσμος τα φετινά

Οπότε είναι δύσκολη η επιλογή ναι όντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα video στο YouTube επιβεβαιωνει ότι ο βασιλιάς της αυτονομίας πλεον είναι το 11 pro max.

 

Πιο πριν το xs max με 3100 μπαταρία ήταν μέσα στον ανταγωνισμό

Τώρα με 4000 ήταν δυνατόν να μην είναι βασιλιάς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

iPhone pro max για όποιον δε τσιγκουνεύεται, όλα τα άλλα είναι καταναλωτικοι ψυχαναγκασμόί, από τη σειρά 6 η Apple ακολούθαγε τον ανταγωνισμό στην κάμερα και στην αυτονομία, δεν έβλεπα για ποιο λόγο πρέπει να σκάσω 1000€ για το X και τα XS, εκτός του iOS. Φέτος η συσκευή τα έχει όλα, άντε ίσως έχει παραμείνει το ογκώδες notch.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η samsung όλα αυτά τα χρόνια μπορεί να βγάζει ένα κάρο συσκευές αλλά η μοναδική για μένα ναυαρχίδα είναι το note.

 

Αν για σενα μια ειναι η ναυαρχιδα τοτε εισαι αναμεσα σε 2 κινητα

Δεν υπαρχει κανενα αλλο διλλημα

Απο την μια ή θα παρεις το note ή απο την αλλη το pro max

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Αν για σενα μια ειναι η ναυαρχιδα τοτε εισαι αναμεσα σε 2 κινητα

Δεν υπαρχει κανενα αλλο διλλημα

Απο την μια ή θα παρεις το note ή απο την αλλη το pro max

 

Δεν τον ενδιαφερουν τα κινητα απο πλευρας specs,οθονων,καμερων,μπαταριας κλπ.

Γιατι οταν βαζουμε διπλα διπλα 1 compact συσκευη οπως ειναι το Iphone 11 pro και το αλλο ακρο που ειναι το Note10+,ειναι λιγο πολυ ξεκαθαρο σε ποιο θα παει καποιος(περαν τα του Android vs Iphone),οπως ξεκαθαρο ειναι σε ποιο θα παει καποιος που ειναι μεταξυ Iphone 11 pro/xs και pro max/Xs max.

 

Τον ενδιαφερει μονο ποιο κινητο θα εχει την καλυτερη μεταπωληση του χρονου που θα ξανααλλαξει κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...