Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν τα περί κάμερας και μπαταρίας βγουν αληθινά στη πράξη, ειλικρινά θεωρώ πεταμένα λεφτά όποιος αγόρασε πέρσι τέτοιο καιρό τα XS. Δε θυμάμαι άλλη χρονιά με τόσο μεγάλο update και στους δύο βασικούς τομείς.

 

Τα περσινα Iphone xs/max γενικα ηταν αρπαχτες απο τις λιγες,γιαυτο και το XR ξεχωρισε σε πωλησεις.

Θα ελεγα το ιδιο και για τα νεα iphone αλλα κατι μου λεει οτι λογω της 4000 μπαταριας και μονο,το pro max θα πουλησει καλυτερα απο το XS max περυσι.

Θετικο που επιτελους εχουν και ταχυφορτιστη μεσα στο κουτι,αλλιως το pro max θα ηθελε 4ωρες να φορτισει πληρως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και προ πέρυσι που αγόρασαν τα Χ

 

Μα είναι αυτό λογική;

 

 

 

Δεν κάνουν αναβαθμίσεις τραμταχτες, έχετε παράπονο

 

Κάνουν αναβαθμίσεις που δημιουργούν ντόρο, πάλι έχετε παράπονο

 

 

 

Πότε θα είναι ευχαριστημένος κάποιος δηλαδή με αυτό που αγόρασε;

 

 

 

Και το φετινό μην το αγοράζετε. Του χρόνου αναμένονται μεγάλες αλλαγές πάλι...

Πέρσι είχες ένα μοντέλο που ήδη από την εκκίνηση του ήταν πίσω σε κάμερα και μπαταρία από τα μοντέλα που κυκλοφορούσαν στην αγορά και κόστιζε και 1300€. Φέτος αποφάσισε η Apple να φτάσει και να ξεπεράσει τον ανταγωνισμό. Εγώ αν είχα περσινό XS, τώρα θα έψαχνα να το δώσω ειλικρινά.
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι είχες ένα μοντέλο που ήδη από την εκκίνηση του ήταν πίσω σε κάμερα και μπαταρία από τα μοντέλα που κυκλοφορούσαν στην αγορά και κόστιζε και 1300€. Φέτος αποφάσισε η Apple να φτάσει και να ξεπεράσει τον ανταγωνισμό. Εγώ αν είχα περσινό XS, τώρα θα έψαχνα να το δώσω ειλικρινά.

 

 

Είσαι λίγο άδικος.

Αν το «πίσω» σε κάμερα είναι μόνο το night mode, έχεις ένα δικιο.

Σε όλα τα αλλα σενάρια καμερας όμως τα iPhone τα κοιτάζουν με τα κυάλια.

Για να μη μιλήσουμε για το συνολικό πακέτο ως συσκευή...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο άδικος.

Αν το «πίσω» σε κάμερα είναι μόνο το night mode, έχεις ένα δικιο.

Σε όλα τα αλλα σενάρια καμερας όμως τα iPhone τα κοιτάζουν με τα κυάλια.

Για να μη μιλήσουμε για το συνολικό πακέτο ως συσκευή...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πισω σε καμερα εννοει για την 3η ultrawide καμερα προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Και την ultra wide και το night mode και το skin tone προσώπου.

 

 

 

Καλά βάλε το NeuralCam σε περσινό και θα καταλάβεις.. Όλα είναι θέμα software..

Από την άλλη κλασικά τώρα είναι κορυφή αλλά όταν βγουν τα νέα κινεζικά και λοιπά Android πάλι θα κατρακυλήσει στη λίστα

 

Στα πολύ πεταχτά από xs Max

5ba9f4d1041f610c510df0f49e1c1650.jpgcc04a398724f153c033868e65b1912c9.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 11 Pro Max (Ελβετία). Πρώτες εντυπώσεις συμφωνούν με τα reviews. To night mode πολύ καλό σε 5 φωτογραφίες που πρόλαβα να πάρω. Περισσότερα όσο περνάνε οι μέρες και το δουλεύω. :)
Link to comment
Share on other sites

Απο διαστασεις και κυριως βαρος πως το νιωθεις στο χερι?

Ειναι απαγορευτικο το παραπανω βαρος που εχει το κινητο στην πραξη,κουραζει το χερι και δυσκολευει την χρηση του κινητου?

 

Λογικα θα περασω και απο καποιο Public αυριο μηπως και τα εχουν να τα δω απο κοντα μπας και αλλαξω γνωμη τελευταια στιγμη και ακυρωσω την παραγγελια του 11.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο ειναι το πρωτο iPhone που ανετα θα μπορουσα να χρησιμοποιησω χωρις θηκη.

η κατασκευη και το υλικο στο πισω μερος ειναι αψογα.

Το φινιρισμα του γυαλιου επισης.

το κινητο μονο του δεν εχει θεμα βαρους,ομως με θηκη και τζαμακι πραγματικα αλλαζει.

εναν μικρο δισταγμο παρατηρησα στην εναλλαγη των καμερων κατα την ληψη βιντεο.

φανταζομαι εχει να κανει με την αρχικη εκδοση του λογισμικου.

 

ενα μεγαλο αρνητικο που μου εκανε εντυπωση ειναι η απουσια 3d touch.

η αντικατασταση του με το haptic engine του XR/11 ειναι το λιγοτερο σκανδαλωδης μια και οταν πατας ,περιμενεις 1 δευτερολεπτο και μετα ανοιγει το μενου καθιστωντας το κινητο αργο κατα την χρηση.

Φαουλ εδω απο την Αpple.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες εντυπώσεις από εμένα:

Έχω μια original Apple θήκη δερμάτινη, δεν προσθέτει πολύ όγκο.

Από βάρος στο χέρι ok, στο παντελόνι οριακό. Μπορεί να φαίνεται ότι τραβάει λίγο. Προσωπικά είμαι ok, δείτε εσείς όμως αν σας βολεύει, ειδικά αν φοράτε συχνά αθλητικά ρούχα.

Κλασσικά πολύ γρήγορο, οθόνη φανταστική.

Για κάμερα θα μιλήσω σε μεταγενέστερη φάση, να την δουλέψω σε διάφορες συνθήκες πρώτα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Η RAM φαίνεται να είναι 4GB εκτός και αν θέλουν update οι εφαρμογές να διαβάσουν σωστά. Δεν μου έχει κάνει reload κάτι προς το παρόν, όποτε φαίνεται άνετο.

Χρησιμοποίησα το καινούργιο iPhone Migration option κατά το setup, με απευθειας καλώδιο από το 6s στο 11 pro Max. Άριστο, σε μισή ώρα είχε μεταφέρει τα πάντα.

Ενεργοποίησα και eSIM με Swisscom και απενεργοποίησα και το PIN, μιας και δεν αφαιρείται η eSIM.

Γενικώς όλα προβλεπόμενα, περιμένω την 13.1 για να μαζέψει η Apple τα bugs της 13.0

 

EDIT:

Ξέχασα να μιλήσω για το χρώμα. Πήρα το midnight green. Πολύ διακριτικό και μουντό, λίγο πιο σκούρο από το σκούρο χακί της παραλλαγής για όποιους έχετε πάει στρατό. Στο φως δείχνει πιο ωραίο, στην καθημερινότητα δεν βγάζει μάτι. Μου αρέσει.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

στην καθημερινότητα δεν βγάζει μάτι

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πιο πολυ απο τις ιδιες τις καμερες δεν παιζει να βγαζει κατι αλλο ματι στο κινητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσοι πατε για το ακριβοτερο pro max,καλο θα ηταν να κοιταξετε για θηκη γιατι οι δηλωσεις της Apple περι''toughest glass''δεν εφαρμοζουν και πολυ στην πραξη,γιατι ως γνωστον το γυαλι ειναι γυαλι και ηδη απο πρωτα video που ανεβαινουν δεν αντεχει τις πτωσεις οπως το αλουμινιο φυσικα.

 

Μονο αν πεσει απο το πλαι λογω του Stainless steel καπως σωζεται η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια με τα ''γυαλιά'' αυτη τη χρονια.

Μεχρι και περιπου τα 2m δεν επαθαν απολυτως τιποτα, φοβερο!

 

Προσπαθησε πολυ ο τυπος για να τα κανει να ραγισουν και τα καταφερε στο ενα απο τα 3m

Edited by Jig
url YT
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω αυτο αλλα αμεσως μετα μου εβγαλε το παρακατω video στα προτεινομενα.

 

 

Και αυτο ειναι πολυ πιο ρεαλιστικο σεναριο μιας και στην ουσια μιλαμε για το σεναριο να εισαι εξω στον δρομο.

 

Γιαυτο και λεμε το γυαλι ειναι γυαλι. Βεβαια αν το κινητο πεσει στα πλαινα που ειναι το ατσαλι,εκει σιγουρα θα εχει καλυτερη τυχη απο οτι αν πεσει με την μουρη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.displaymate.com/iPhone_11Pro_ShootOut_1P.htm

κλασσικα και φετος τα iphone μεταξυ των κινητων με την καλυτερη οθονη

 

Πολυ καλα λογια για την κατασκευη και απο τον φαλακρο πρακτορα του youtube με τις δοκιμες για αντοχη στα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν από πλαίσιο για παραλάβη την Παρασκευή για το pro max 256.

 

Με το καλό να παραλάβεις! αντε να πάρουμε σειρά και οι επόμενοι :D!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους

Ενα iPhone νικητής σε μαχη μπαταριας.

Ενας απο τους λόγους που το παρήγγειλα και παω απο xs max σε pro max ειναι η μπαταρία.

Οι άλλοι δύο λόγοι είναι η καμερα και τα 256 giga, αφού τα 64 του xs max τα εχω ηδη εξαντλησει.

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα με το παραπανω ειναι οτι το mate30pro εχει και χαμηλοτερη αναλυση απο το pro max και μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Και δεν έχει Google services και play store σε πολλές χώρες...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι τόσο θετικό για μένα

Σκεφτόμουν να πάρω xs max μιας και έπεσε η τιμή αλλά η διαφορά τιμής δεν είναι και τόσο μεγάλη(όχι σκρουτζ) και με έψησε και τόσο η κάμερα.. Μακάρι να φτιάξουν τα bugs του ios 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...