Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω που το διάβασες αυτό αλλά είναι ορισμός της παραπληροφόρησης.

 

Όλα τα reviews των iphone 11/pro/pro max αλλά και τα σχόλιά σας εδώ μέσα μιλούσαν διθυραμβικά για την εξαιρετική μπαταρία και την αυτονομία των συγκεκριμένων κινητών.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα reviews των iphone 11/pro/pro max αλλά και τα σχόλιά σας εδώ μέσα μιλούσαν διθυραμβικά για την εξαιρετική μπαταρία και την αυτονομία των συγκεκριμένων κινητών.

 

Είχα την εντύπωση πως έγραφες ότι η αυτονομία της σειράς 11 δεν ήταν καλή και γιαυτό απάντησα έτσι. Αν δεις και ο φίλος στο post πάνω από το δικό μου, το ίδιο είχε καταλάβει. Anyway, διόρθωσα το post μου.

 

Εννοείται ότι η αυτονομία της σειράς 11 ήταν εξαιρετική στο iOS 13 και εξακολουθεί να είναι και στο iOS 14.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα reviews των iphone 11/pro/pro max αλλά και τα σχόλιά σας εδώ μέσα μιλούσαν διθυραμβικά για την εξαιρετική μπαταρία και την αυτονομία των συγκεκριμένων κινητών.

 

Όσο πιο μπροστά πας τόσο βελτιώνεται η μπαταρία διότι ο επεξεργαστής βελτιώνεται. Τώρα έφτασε στα 5nm οπότε και έχει μικρότερες ενεργειακές απαιτήσεις και ψύχεται και γρηγορότερα. Εκεί που πάσχει το 12 είναι στο 5g. Στο 4g η μπαταρία κρατάει περισσότερο στο 12 pro συγκριτικά με το iPhone 11 Pro. Το 5g είναι ρουφήχτρα αλλά αυτό μην σε αγχώνει. Είναι νωρίς ακόμα.

 

ΥΓ: Samsung galaxy s4 i9506 με 25nm επεξεργαστή. Γελάνε και τα τσιμέντα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο μπροστά πας τόσο βελτιώνεται η μπαταρία διότι ο επεξεργαστής βελτιώνεται. Τώρα έφτασε στα 5nm οπότε και έχει μικρότερες ενεργειακές απαιτήσεις και ψύχεται και γρηγορότερα. Εκεί που πάσχει το 12 είναι στο 5g. Στο 4g η μπαταρία κρατάει περισσότερο στο 12 pro συγκριτικά με το iPhone 11 Pro. Το 5g είναι ρουφήχτρα αλλά αυτό μην σε αγχώνει. Είναι νωρίς ακόμα.

 

ΥΓ: Samsung galaxy s4 i9506 με 25nm επεξεργαστή. Γελάνε και τα τσιμέντα.

 

Και το 3g ακόμα καλύτερα από τα άλλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4+ χρόνια με το 6s νομίζω ότι πλησιάζει η ώρα να αναβαθμιστώ στο γλυκούλι 11 pro που το λιμπίζομαι εδώ και ένα χρόνο (ή λιγότερο πιθανά το 12 pro) αν και με πονά υπέρμετρα η ιδέα του ότι θα χάσω το λατρεμένο 3.5 headphone jack και θα πρέπει να βάζω τον adapter :cry: . Ο λόγος αναβάθμισης έχει κυρίως να κάνει με το ότι ως photography enthusiast, θέλω ένα ικανό εργαλείο ανά πάσα στιγμή στα χέρια μου [μη μου πείτε για το max, είναι παντόφλα]. Έχω διαβάσει πολλά συγκριτικά reviews των δύο συσκευών (11pro-12pro), δύσκολη η επιλογή. Από εσάς που έχετε το 11 pro θα ήθελα μια βοήθεια, γι' αυτό περνάω στην ερώτηση: Ένα μεγάλο πλεονέκτημα της σειράς 11 ήταν η αυτονομία των συσκευών της, τουλάχιστον όσο φόραγαν το ios 13. Όταν βάλατε το ios 14, παρατηρήσατε κάποια σημαντική μείωση στην αυτονομία του 11 pro;

 

Με το ios 14 η μπαταρια ειναι αθλια... και δεν βλεπω να το διορθωνουν.

Δεν ειχα σκοπο να παρω το 12 φετος αλλα το σκεφτομαι πλεον πολυ σοβαρα γιατι δεν μπορω να κανω την δουλεια μου με τετοια αυτονομια

Καθε χρονο το ξεφτιλιζουν και χειροτερα με τα καινουρια ios και τις μπαταριες.

Link to comment
Share on other sites

Με το ios 14 η μπαταρια ειναι αθλια... και δεν βλεπω να το διορθωνουν.

Δεν ειχα σκοπο να παρω το 12 φετος αλλα το σκεφτομαι πλεον πολυ σοβαρα γιατι δεν μπορω να κανω την δουλεια μου με τετοια αυτονομια

Καθε χρονο το ξεφτιλιζουν και χειροτερα με τα καινουρια ios και τις μπαταριες.

Η μπαταρία τρέχει όπως και στο iOS 13. Αν βάλεις widgets η μπαταρία καταναλώνεται πολύ γρήγορα. Αν τα βγάλεις και το κρατήσεις όπως το 13 δεν έχει κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με αυτονομία.

Φορτιζω κάθε δεύτερη ημέρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το ios 14 η μπαταρια ειναι αθλια... και δεν βλεπω να το διορθωνουν.

Δεν ειχα σκοπο να παρω το 12 φετος αλλα το σκεφτομαι πλεον πολυ σοβαρα γιατι δεν μπορω να κανω την δουλεια μου με τετοια αυτονομια

Καθε χρονο το ξεφτιλιζουν και χειροτερα με τα καινουρια ios και τις μπαταριες.

 

Αυτό που λες δεν έχει ισχύ όμως στο iPhone 12 γιατί με αυτό το λειτουργικό βγαίνει

Το 11αρι αναβαθμίστηκε σε iOS 14 όποτε ναι μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

Έτσι κι αλλιώς χρόνο με τον χρόνο όλα τα τηλέφωνα λειτουργούν με αυτό το μοτίβο να χάνουν λίγο από την αυτονομία τους υποτίθεται λόγω νέων δυνατοτήτων που μπαίνουν μέσα στις αναβαθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το 11αρι αναβαθμίστηκε σε iOS 14 όποτε ναι μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

 

Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει απολύτως. Με τη 14.2 έκδοση προσωπικά βλέπω την ίδια αν όχι καλύτερη κατανάλωση σε σύγκριση με το iOS 13 τόσο σε 11 Pro Max, όσο και στο 11άρι και το XR.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα στη παρέα ,

ψάχνω να βρω το iphone 11 pro (δυνατότητα αγοράς με τιμολόγιο) σε καλή τιμή .Μήπως γνωρίζετε κάποιο site που θα μπορούσα να το βρω σε καλή τιμή; :D

 

Skroutz, bestprice

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned
  • 3 weeks later...

Καλημέρα!

Έχω την εξής απορία ( εχει κολλήσει ο εγκέφαλος και δεν το θυμαμαι ) αν πάρω encrypted backup , κανω delete το τηλεφωνο , set up as new και πάρω το back up ...το "other" θα περαστει παλι?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, volcom said:

Καλημέρα!

Έχω την εξής απορία ( εχει κολλήσει ο εγκέφαλος και δεν το θυμαμαι ) αν πάρω encrypted backup , κανω delete το τηλεφωνο , set up as new και πάρω το back up ...το "other" θα περαστει παλι?

 

Ευχαριστώ.

Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, athanaso77 said:

Δες εδώ.

Ναι αυτο διαβασα , σ ευχαριστω! απλα καταναλωνει πολυ χωρο το "other" οταν το συνδεω στο itunes. αυτο θα διαγραφει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, volcom said:

Ναι αυτο διαβασα , σ ευχαριστω! απλα καταναλωνει πολυ χωρο το "other" οταν το συνδεω στο itunes. αυτο θα διαγραφει?

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει την ερώτηση αλλά θα περαστεί όλο το backup με ότι περιέχει. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα παιδιά. Γραφω γιατί έχω ένα δίλημμα.. Είμαι μεταξύ s20 fe (snap 865) καινούργιο στα 370 και iPhone 11 pro μεταχειρισμένο ενός έτους στα 470. Είχα στο παρελθόν το fe και δυστυχώς το έδωσα λόγω οικονομικών συγκυριών, αλλά παρόλα αυτά ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημενος. Από iphone δεν έχω καθόλου εικόνα μιας και δεν είχα ποτέ μου.. Αν κάποιος είχε ή έχει και τα δύο, ας βοηθήσει να βγάλουμε άκρη.. Χαχα 

Πιο πολύ η κάμερα με ενδιαφέρει που από ότι βλέπω σε reviews είναι σχεδόν στα ίδια και τα δύο, με μόνη διαφορά το βίντεο υπέρ του iphone.  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, jeronimo7 said:

Καλησπέρα παιδιά. Γραφω γιατί έχω ένα δίλημμα.. Είμαι μεταξύ s20 fe (snap 865) καινούργιο στα 370 και iPhone 11 pro μεταχειρισμένο ενός έτους στα 470. Είχα στο παρελθόν το fe και δυστυχώς το έδωσα λόγω οικονομικών συγκυριών, αλλά παρόλα αυτά ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημενος. Από iphone δεν έχω καθόλου εικόνα μιας και δεν είχα ποτέ μου.. Αν κάποιος είχε ή έχει και τα δύο, ας βοηθήσει να βγάλουμε άκρη.. Χαχα 

Πιο πολύ η κάμερα με ενδιαφέρει που από ότι βλέπω σε reviews είναι σχεδόν στα ίδια και τα δύο, με μόνη διαφορά το βίντεο υπέρ του iphone.  

Πολύ ακριβό το βρίσκω μεταχειρισμένο στα 470!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
58 minutes ago, jeronimo7 said:

Καλησπέρα παιδιά. Γραφω γιατί έχω ένα δίλημμα.. Είμαι μεταξύ s20 fe (snap 865) καινούργιο στα 370 και iPhone 11 pro μεταχειρισμένο ενός έτους στα 470. Είχα στο παρελθόν το fe και δυστυχώς το έδωσα λόγω οικονομικών συγκυριών, αλλά παρόλα αυτά ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημενος. Από iphone δεν έχω καθόλου εικόνα μιας και δεν είχα ποτέ μου.. Αν κάποιος είχε ή έχει και τα δύο, ας βοηθήσει να βγάλουμε άκρη.. Χαχα 

Πιο πολύ η κάμερα με ενδιαφέρει που από ότι βλέπω σε reviews είναι σχεδόν στα ίδια και τα δύο, με μόνη διαφορά το βίντεο υπέρ του iphone.  

Καλησπέρα. Επειδή στο παρόν topic η συζήτηση περιορίζεται στα της συσκευής του τίτλου, για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου καλύτερα στο κατάλληλο μέρος… https://myphone.gr/forum/forum/117-επιλογή-συσκευής/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

https://www.youtube.com/watch?v=dSOYxR13GjQ

 

Edited by nick10
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nick10 said:

Το πιο σωστό είναι να γράψουμε και 2 γραμμές τι είναι αυτό που κοινοποιούμε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Το πιο σωστό είναι να γράψουμε και 2 γραμμές τι είναι αυτό που κοινοποιούμε 

Σύγκριση μεταξύ του iPhone 11 Pro, με το 14 Pro. Για κάποιο λόγο, μου έβγαζε σφάλμα ασφαλείας, όταν προσπάθησα να το παραθέσω έτσι ώστε να μπορείς να το δεις από εδω

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nick10 said:

Σύγκριση μεταξύ του iPhone 11 Pro, με το 14 Pro. Για κάποιο λόγο, μου έβγαζε σφάλμα ασφαλείας, όταν προσπάθησα να το παραθέσω έτσι ώστε να μπορείς να το δεις από εδω

Όπως το έβαλες μια χαρά είναι απλά μπορείς να γράψεις μια περιγραφή περί τίνος πρόκειται 

Να μην είναι ο άλλος υποχρεωμένος να πρέπει να ανοίξει το link να δει αυτό που μας έχεις παραθέσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...