Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πρόγραμμα σε όλα γίνεται. Accubattery pro. Βλέπεις ποσά mah έχει και συγκρίνεις με τα αρχικα.

 

Δεν μετράει την υγεια της μπαταρίας όπως οι συσκευές που λέμε

 

Εκείνο κάπως υπολογίζει κατά προσέγγιση σύμφωνα με την τάση, κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μετράει την υγεια της μπαταρίας όπως οι συσκευές που λέμε

 

Εκείνο κάπως υπολογίζει κατά προσέγγιση σύμφωνα με την τάση, κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς

 

 

Ναι όπως το λες είναι. Απλά βλέπεις και με αυτόν τον τρόπο το ποσό έχει πέσει η χωρητικότητα της μπαταρίας. Με την υγεία της μπαταρίας το ίδιο βλέπεις . Ποσό έχει πέσει η χωρητικότητα σε σχέση με την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως το λες είναι. Απλά βλέπεις και με αυτόν τον τρόπο το ποσό έχει πέσει η χωρητικότητα της μπαταρίας. Με την υγεία της μπαταρίας το ίδιο βλέπεις . Ποσό έχει πέσει η χωρητικότητα σε σχέση με την αρχή.

 

Είναι λανθασμένο αυτό που βλέπεις στο android

Παραπανω τεχνικα δεν μπορώ να το εξηγήσω, δεν γνωρίζω κιολας

Τα iphone εχουν στο κύκλωμα τους την συγκεκριμένη τεχνολογια(νομίζω κάποιο chip στην μπαταρια)

 

Στο android εχει εφαρμογη που επιδιορθωνει τα κελιά της μπαταρίας χαχα σκέψου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι λανθασμένο αυτό που βλέπεις στο android

Παραπανω τεχνικα δεν μπορώ να το εξηγήσω, δεν γνωρίζω κιολας

Τα iphone εχουν στο κύκλωμα τους την συγκεκριμένη τεχνολογια(νομίζω κάποιο chip στην μπαταρια)

 

Στο android εχει εφαρμογη που επιδιορθωνει τα κελιά της μπαταρίας χαχα σκέψου

 

 

Δεν ξέρω αν είναι λανθασμένο η όχι. Το ίδιο δεν ξέρω και για την υγεία στο iphone. Πολλοί αναφέρουν ότι αλλάζει μετά από restore. Όποτε ούτε στο iphone είναι σωστό. Να είχαμε να λέγαμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι λανθασμένο η όχι. Το ίδιο δεν ξέρω και για την υγεία στο iphone. Πολλοί αναφέρουν ότι αλλάζει μετά από restore. Όποτε ούτε στο iphone είναι σωστό. Να είχαμε να λέγαμε

 

Μέχρι πριν ήταν σε beta έκδοση. Το ανέφερε και στις πληροφορίες

Απλά είναι μια ένδειξη για να ξέρεις ποτέ φτάνει στο 80% και μετά ρίχνει την ταχύτητα του επεξεργαστή

Από το 100 μέχρι το 80 είναι άχρηστο να μπαίνεις να το κοιτάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Μπορείς να δεις με προγράμματα το ποσό έχει πέσει η μπαταρία σε Android κινητό. Και το ποσό κρατάει καποιος πλέον ένα smartphone ισχύει και σε στα iPhone. Πάλι 2-3 χρόνια είναι ο μέσος όρος. Και αν χρειαστεί να αλλαχτεί η μπαταρία δεν κοστίζει 80-90 ευρώ.

 

Υπαρχει μεγαλη διαφορα του να πρεπει να κατεβασεις ξεχωριστο προγραμμα για την υγεια της μπαταριας,απο το να στο εχει μεσα το τηλεφωνο προ εγκατεστημενο.

Εχεις δει εσυ πχ στις αγγελιες να αναφερεται το ποσοστο υγειας της μπαταριας σε Android ναυαρχιδες οπως αναφερεται στα Iphone???

Ασε οπως εχει αναφερθει παλιοτερα,ολα αυτα δεν ειναι 100% σωστα. Για την ακριβές ποσοστο πρεπει να παει η συσκευη σε εργαστήριο και να μετρηθει με τον καταλληλο εξοπλισμο.

 

Και για το ποσο κραταει ο κοσμος τις συσκευες του(ή να χρησιμοποιει μεχρι και σημερα παλιοτερα μοντελα),προφανως και ισχυει και σε Iphone μερια αυτο,απλα στα Iphone ειναι πολυ περισσοτεροι αυτοι που κρατανε τις συσκευες τους σε σχεση με το Android λογω της υποστηριξης. Για ποιο λογο νομιζεις βλεπεις ακομα κοσμο με Iphone 6s συσκευη του 2015? Εχεις πετυχει πολλους να χρησιμοποιουν ακομα ναυαρχιδες του 2015 και 2016?

Link to comment
Share on other sites

........... Για ποιο λογο νομιζεις βλεπεις ακομα κοσμο με Iphone 6s συσκευη του 2015? Εχεις πετυχει πολλους να χρησιμοποιουν ακομα ναυαρχιδες του 2015 και 2016?...........

 

Μέσα σε δυο προτάσεις τα είπες όλα! :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μεγαλη διαφορα του να πρεπει να κατεβασεις ξεχωριστο προγραμμα για την υγεια της μπαταριας,απο το να στο εχει μεσα το τηλεφωνο προ εγκατεστημενο.

Εχεις δει εσυ πχ στις αγγελιες να αναφερεται το ποσοστο υγειας της μπαταριας σε Android ναυαρχιδες οπως αναφερεται στα Iphone???

Ασε οπως εχει αναφερθει παλιοτερα,ολα αυτα δεν ειναι 100% σωστα. Για την ακριβές ποσοστο πρεπει να παει η συσκευη σε εργαστήριο και να μετρηθει με τον καταλληλο εξοπλισμο.

 

Και για το ποσο κραταει ο κοσμος τις συσκευες του(ή να χρησιμοποιει μεχρι και σημερα παλιοτερα μοντελα),προφανως και ισχυει και σε Iphone μερια αυτο,απλα στα Iphone ειναι πολυ περισσοτεροι αυτοι που κρατανε τις συσκευες τους σε σχεση με το Android λογω της υποστηριξης. Για ποιο λογο νομιζεις βλεπεις ακομα κοσμο με Iphone 6s συσκευη του 2015? Εχεις πετυχει πολλους να χρησιμοποιουν ακομα ναυαρχιδες του 2015 και 2016?

 

 

Το ότι χρειάζεται να κάνω εγκατάσταση εφαρμογή από το να το έχει ήδη μέσα δεν μου λέει κάτι. Το αν είναι ακριβή η μέτρηση το είπες μόνος σου ότι πρέπει να πάει σε τεχνικό για να δει κύκλους φορτίσεις και αλλά χαρακτηριστικά. Στο άλλο κομμάτι στο γιατί κρατάει καποιος παλιό iphone η απάντηση είναι απλή. Δεν έχει χρήματα να πάρει κάποιο καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι χρειάζεται να κάνω εγκατάσταση εφαρμογή από το να το έχει ήδη μέσα δεν μου λέει κάτι. Το αν είναι ακριβή η μέτρηση το είπες μόνος σου ότι πρέπει να πάει σε τεχνικό για να δει κύκλους φορτίσεις και αλλά χαρακτηριστικά. Στο άλλο κομμάτι στο γιατί κρατάει καποιος παλιό iphone η απάντηση είναι απλή. Δεν έχει χρήματα να πάρει κάποιο καινούργιο.

 

Ας αλλάξει τη μπαταρία στους επισήμους και σε μια 4ετια αναβαθμίζει. Τα στατιστικά μπαταρίας φαίνονται είτε με coconut για Mac είτε 3utools windows. Δεν χρειάζεται τεχνικός.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι χρειάζεται να κάνω εγκατάσταση εφαρμογή από το να το έχει ήδη μέσα δεν μου λέει κάτι. Το αν είναι ακριβή η μέτρηση το είπες μόνος σου ότι πρέπει να πάει σε τεχνικό για να δει κύκλους φορτίσεις και αλλά χαρακτηριστικά. Στο άλλο κομμάτι στο γιατί κρατάει καποιος παλιό iphone η απάντηση είναι απλή. Δεν έχει χρήματα να πάρει κάποιο καινούργιο.

 

Και στα δύο λάθος

Το ξανά είπα παραπάνω

Με εφαρμογή δεν είναι σωστή η μέτρηση. Δεν έχει το κατάλληλο κύκλωμα η μπαταρία για να σου δώσει το αποτέλεσμα

 

Όσο για το ποιος είναι ο λόγος που κάποιος έχει παλιό iphone είναι επειδή δεν έχει ανάγκη την τελευταία κάμερα. Στα άλλα όλα είναι το ίδιο. Κάνει την δουλειά του με το τελευταίο λογισμικό ios 14 με ότι αυτό συνεπάγεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων επειδή εγώ δεν είμαι κολλημένος με το iphone δεν συνεζχοζω. Σήμερα έχω , χθες δεν είχα , πιο παλιά είχα, αύριο μπορεί να μην έχω. Το αν τα υπόλοιπα κινητά είναι οκ μετά από 2-3 χρόνια το ξέρω πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων επειδή εγώ δεν είμαι κολλημένος με το iphone δεν συνεζχοζω. Σήμερα έχω , χθες δεν είχα , πιο παλιά είχα, αύριο μπορεί να μην έχω. Το αν τα υπόλοιπα κινητά είναι οκ μετά από 2-3 χρόνια το ξέρω πολύ καλά.

 

Οι περισσότεροι εδώ μέσα έτσι είμαστε μην νομίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συγχρονίσω την βιβλιοθήκη με μουσική που έχω φτιάξει στο iPhone με το MacBook (είμαι νέος χρήστης MacOs )και δεν μπορώ με τίποτα.

Ότι έχω βρει στο Ίντερνετ το έχω κάνει αλλά τίποτα ,μου βγάζει αυτό.

Τί κάνω λάθος ;

ffc6a667e7e925dd3b81f926921244a9.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συγχρονίσω την βιβλιοθήκη με μουσική που έχω φτιάξει στο iPhone με το MacBook (είμαι νέος χρήστης MacOs )και δεν μπορώ με τίποτα.

Ότι έχω βρει στο Ίντερνετ το έχω κάνει αλλά τίποτα ,μου βγάζει αυτό.

Τί κάνω λάθος ;

ffc6a667e7e925dd3b81f926921244a9.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς το ερώτημα σου.. ο συγχρονισμός (playlists κλπ) γίνεται από το iTunes (Mac, Pc) προς το iPhone. Όχι το ανάποδο. Μπορεί όμως να μην κατάλαβα και τι θές να κάνεις ακριβώς.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω το εξής(δεν ξέρω αν γίνεται ,το πρώτο μου Mac είναι και είμαι λίγο στα χαμένα)έχω ολόκληρη βιβλίοθηκη και κατεβασμένη στο iPhone από το music και θέλω να έχω και ίδια και στο Mac και ότι αλλαγές κάνω να γίνονται και στα δυο.

Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω το εξής(δεν ξέρω αν γίνεται ,το πρώτο μου Mac είναι και είμαι λίγο στα χαμένα)έχω ολόκληρη βιβλίοθηκη και κατεβασμένη στο iPhone από το music και θέλω να έχω και ίδια και στο Mac και ότι αλλαγές κάνω να γίνονται και στα δυο.

Γίνεται;

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, μιας και δεν έχω αγορασμένη μουσική από iTunes/Music αλλά έχω περασμένη και φτιαγμένη σε (άπειρες) λίστες τη δική μου μουσική. Δεν νομίζω να αλλάζει κάτι όμως με το να είναι αγορασμένη ή όχι η μουσική.

Από όσο ξέρω οι λίστες δεν μεταφέρονται/συγχρονίζονται ανάποδα δλδ από το iPhone στο Mac. Για να κατεβάσεις τα τραγούδια τα αγορασμένα και στο Mac σίγουρα γίνεται αν βάλεις το ίδιο Apple ID που έχεις και στο iPhone.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση .

Όλα τα έχω στο ίδιο apple ID .οπότε πρέπει να ξανακάνω τις λίστες στο Mac και να τις συγχρονίσω στο iPhone .

Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση .

Όλα τα έχω στο ίδιο apple ID .οπότε πρέπει να ξανακάνω τις λίστες στο Mac και να τις συγχρονίσω στο iPhone .

Θα το δοκιμάσω.

 

Πήγαινε στο βήμα 2)

https://www.easeus.com/iphone-data-transfer/solved-how-can-i-import-music-from-iphone-to-mac.html

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση .

Όλα τα έχω στο ίδιο apple ID .οπότε πρέπει να ξανακάνω τις λίστες στο Mac και να τις συγχρονίσω στο iPhone .

Θα το δοκιμάσω.

 

Ναι, νομίζω πως μόνο έτσι γίνεται δυστυχώς...

Αν υπάρχει και άλλος τρόπος για την αντίστροφη διαδικασία iPhone--->Mac δεν την γνωρίζω τουλάχιστον εγώ.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύση δεν βρήκα ,θα επικοινωνήσω αύριο με την apple μήπως και με βοηθήσουν .

Είναι σαν να έχει θέμα η εφαρμογή του MacBook.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύση δεν βρήκα ,θα επικοινωνήσω αύριο με την apple μήπως και με βοηθήσουν .

Είναι σαν να έχει θέμα η εφαρμογή του MacBook.

 

Σου λέω με σιγουριά πως δεν έχει κανένα θέμα η εφαρμογή iTune/Music του MacBook σου. Δε ξέρω με 3rd party εφαρμογές αν μπορείς να κάνεις αυτό που θες, αλλά με τη "μαμά" εφρμογή (δλδ iTunes/Music) νομίζω πως δουλεύει από τη μια κατεύθυνση συγχρονισμού για playlists. iTunes/Music--->iPhone. Φτιάξε τις λίστες σου στο Mac και μετά κάνε συγχρονισμό.

 

Υ.Γ.: δεν ξέρω μήπως οι Genius playlists που βλέπω στη φωτογραφία, είναι μοναδικές για κάθε συσκευή και δεν συγχρονίζονται. Δεν το ξέρω όμως αυτό, μιας και δεν τις χρησιμοποιώ. Φτιάχνω τις δικές μου στο Mac και μετά τις συγχρονίζω στο iPhone

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά πολύ ψάξιμο ήταν θέμα γραμμής internet ,συνδέοντας και το Macbook και το iPhone σε γρήγορο δίκτυο ,με συγχρονισμό μέσω iCloud, κατέβηκαν όλα στο Macbook.

Οπότε ο συγχρονισμός είναι αμφίδρομος από IPhone σε Macbook και το αντίστροφο.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά πολύ ψάξιμο ήταν θέμα γραμμής internet ,συνδέοντας και το Macbook και το iPhone σε γρήγορο δίκτυο ,με συγχρονισμό μέσω iCloud, κατέβηκαν όλα στο Macbook.

Οπότε ο συγχρονισμός είναι αμφίδρομος από IPhone σε Macbook και το αντίστροφο.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά μετά πολύ ψάξιμο ήταν θέμα γραμμής internet ,συνδέοντας και το Macbook και το iPhone σε γρήγορο δίκτυο ,με συγχρονισμό μέσω iCloud, κατέβηκαν όλα στο Macbook.

Οπότε ο συγχρονισμός είναι αμφίδρομος από IPhone σε Macbook και το αντίστροφο.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

 

Δεν είναι αμφιδρομος εντελώς

Απλά εσύ έχεις αγοράσει μουσική και συγχρονίζεται σε όλες τις συσκευές που έχεις τον λογαριασμό σου

Να περάσεις μουσική στο iphone όμως θέλει όπως αναφέρθηκε παραπάνω με το iTunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω τη συζητηση περί μπαταρίας επειδή είχα χρόνο σήμερα και κατεβασα το 3uTools. Στο συγκεκριμένο μου βγάζει υγεία μπαταρίας 92%

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4+ χρόνια με το 6s νομίζω ότι πλησιάζει η ώρα να αναβαθμιστώ στο γλυκούλι 11 pro που το λιμπίζομαι εδώ και ένα χρόνο (ή λιγότερο πιθανά το 12 pro) αν και με πονά υπέρμετρα η ιδέα του ότι θα χάσω το λατρεμένο 3.5 headphone jack και θα πρέπει να βάζω τον adapter :cry: . Ο λόγος αναβάθμισης έχει κυρίως να κάνει με το ότι ως photography enthusiast, θέλω ένα ικανό εργαλείο ανά πάσα στιγμή στα χέρια μου [μη μου πείτε για το max, είναι παντόφλα]. Έχω διαβάσει πολλά συγκριτικά reviews των δύο συσκευών (11pro-12pro), δύσκολη η επιλογή. Από εσάς που έχετε το 11 pro θα ήθελα μια βοήθεια, γι' αυτό περνάω στην ερώτηση: Ένα μεγάλο πλεονέκτημα της σειράς 11 ήταν η αυτονομία των συσκευών της, τουλάχιστον όσο φόραγαν το ios 13. Όταν βάλατε το ios 14, παρατηρήσατε κάποια σημαντική μείωση στην αυτονομία του 11 pro;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...