Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην γράφεις σε πολλά νήματα το ίδιο πράγμα

Μπορείς να περιμένεις λίγο να σου απαντήσουν

 

 

Ναι οκ σορρυ. Απλά δεν ξέρω αν διαβάζουν όλοι το δικό τοπικ για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ότι θέματα είχα με την 13.7 λύθηκαν όλα με καθαρή εγκατάσταση του 14.0.1. Λύθηκε το πρόβλημα με το σήμα που είχε και τα πάνω και τα κάτω και το power button που δεν ξυπνούσε αμέσως το κινητό. Πλέον κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι που κανένας δεν ρώτησε; Αυτή η πορτοκαλί τέλεια πάνω από το σήμα τι είναι; :P Όχι όχι πλάκα κάνω. Ξέρω είναι για την ομιλία. Είπα να σας τρελάνω!!! Εξαιρετικό το iOS 14.01 περιμένω την 14.1 που θα τα διορθώσει οποία χαζό bugs Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι που κανένας δεν ρώτησε; Αυτή η πορτοκαλί τέλεια πάνω από το σήμα τι είναι; :P Όχι όχι πλάκα κάνω. Ξέρω είναι για την ομιλία. Είπα να σας τρελάνω!!! Εξαιρετικό το iOS 14.01 περιμένω την 14.1 που θα τα διορθώσει οποία χαζό bugs

 

 

Δεν είναι «για την ομιλία». Πορτοκαλί ένδειξη σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί το μικρόφωνο και πράσινη σημαίνει ότι χρησιμοποιεί την κάμερα και/η και το μικρόφωνο.

Επίσης όταν κατεβάζεις το control center πάνω πάνω λέει ποια εφαρμογή ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι «για την ομιλία». Πορτοκαλί ένδειξη σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί το μικρόφωνο και πράσινη σημαίνει ότι χρησιμοποιεί την κάμερα και/η και το μικρόφωνο.

Επίσης όταν κατεβάζεις το control center πάνω πάνω λέει ποια εφαρμογή ήταν.

 

Θενξ. Πάντως η 14.0.1 σπέρνει. Εξαιρετική!

Link to comment
Share on other sites

Εφάμιλλη της αυθεντικής από όσο διάβασα.

 

 

Το πιστεύω, μιας και βλέπω 1€ τιμή :lol: . Η αυθεντική κολλάει στις τσέπες, είναι γεμάτη χνούδι πάντα και στις άκρες ξεφτίζει. Θήκες με 5-10€ δεν έχουν τέτοια θέματα.

Η μόνη θήκη που πραγματικά γ.μει από την apple είναι η δερμάτινη κι αυτή μόνο στα υπόλοιπα χρώματα, γιατί η καφέ σε 2 μήνες γίνεται χάλι μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύω, μιας και βλέπω 1€ τιμή :lol: . Η αυθεντική κολλάει στις τσέπες, είναι γεμάτη χνούδι πάντα και στις άκρες ξεφτίζει. Θήκες με 5-10€ δεν έχουν τέτοια θέματα.

Η μόνη θήκη που πραγματικά γ.μει από την apple είναι η δερμάτινη κι αυτή μόνο στα υπόλοιπα χρώματα, γιατί η καφέ σε 2 μήνες γίνεται χάλι μαύρο.

 

1 ευρώ έχει. Θενξ. Είπα εγώ κάπου ότι δεν μαζεύουν χνούδι?

 

Εμένα μου αρέσουν από λάστιχο οι θήκες αν δε σε πειράζει και για αυτό τις έβαλα. Το μόνο που δεν μου άρεσε από τις προϋπάρχουσες θήκες αυθεντικές ήταν που δεν έκλεινε από κάτω. Οι δερμάτινες δεν μου άρεσαν γιατί τσακίζουν επειδή δεν ήταν δέρμα δέρμα. Σε ευχαριστώ. Θα προτιμούσα μια nomad αλλά και πάλι με χαλάει το μαύρο περίγραμμα.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

1 ευρώ έχει. Θενξ.

 

Εμένα μου αρέσουν από λάστιχο οι θήκες αν δε σε πειράζει και για αυτό τις έβαλα. Το μόνο που δεν μου άρεσε από τις προϋπάρχουσες θήκες αυθεντικές ήταν που δεν έκλεινε από κάτω. Οι δερμάτινες δεν μου άρεσαν γιατί τσακίζουν επειδή δεν ήταν δέρμα δέρμα. Σε ευχαριστώ. Θα προτιμούσα μια nomad αλλά και πάλι με χαλάει το μαύρο περίγραμμα.

 

 

Δεν είπα τα παραπάνω για να αποτρέψω κανέναν από το να πάρει θήκες σιλικόνης. Τα ανέφερα απλά για να μην νομίζει κανείς ότι με 1-2-10 ευρώ θήκη θα έχει θέματα, αλλά με την αυθεντική θα είναι όλα τέλεια και αξίζει τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ρε παιδια αυτες οι θηκες δεν με βολευουν καθολου.

 

Για παραδειγμα οταν βαζω το κινητο μεσα σε τσαντακι,το tempered glass ερχεται με επαφη με τα παντα και μου βγαινει αχρηστο μετα απο λιγο.Με θηκη πορτοφολι ομως που αρα κλεινει,δεν υπαρχει αυτο το θεμα.

 

Επισης το πισω μερος των καμερων μια απο τα ιδια. Παρα πολυ μικρη η αποσταση απο τις καμερες και την θηκη(το γυρω γυρω) και αρα φοβασαι μην ερθουν σε επαφη με το παραμικρο.Αν οι καμερες δεν πεταγοταν απεξω τοσο πολυ οπως στο παλιο IphoneSE/5s,δεν θα υπηρχε τετοιο θεμα.

 

Δεν ξερω αν ειναι τα χερια μου αλλα η αυθεντικη θηκη σιλικονης μου γλιστρούσε και φοβομουν συνεχεια μην μου σκασει κατω το κινητο,αρα για μενα εχει χειροτερο κρατημα.

 

Τελος με θηκες πορτοφολι μπορεις να μιλας χωρις να ακουμπας το κινητο πανω στο κεφαλι(αφου απαντας με κλειστο πορτακι).

 

Δοκιμασα την αυθεντικη της Apple σιλικονης και την επομενη μερα την εβαλα στο κουτι της για αυτους τους λογους.

 

Ναι ειναι σουπερ που δεν προσθετει πολυ ογκο στο κινητο,ναι ειναι σουπερ που δεν χρειαζεται συνεχεια να ανοιγοκλεινεις το πορτακι.

Ειναι οπως το δει κανεις.

 

Οι γνησιες θηκες της Apple ειναι ολες υπερκοστολογημενες εννοειται και δεν αξιζουν τα(αρχικα)λεφτα τους,σε αντιθεση με τα λουρακια(apple watch) που αν και ειναι και αυτα υπερκοστολογημενα τα αξιζουν τα λεφτα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμενα παντως ρε παιδια αυτες οι θηκες δεν με βολευουν καθολου.

 

Στις θήκες δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Επιλογές ευτυχώς υπάρχουν για όλα τα γούστα και είναι λογικό να μην κάνουν όλες για όλους. Και εγώ προτιμώ πάντα της UAG ενώ παράλληλα υπάρχουν άλλοι που δε θέλουν ούτε να τις βλέπουν, λογικό είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις θήκες δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Επιλογές ευτυχώς υπάρχουν για όλα τα γούστα και είναι λογικό να μην κάνουν όλες για όλους. Και εγώ προτιμώ πάντα της UAG ενώ παράλληλα υπάρχουν άλλοι που δε θέλουν ούτε να τις βλέπουν, λογικό είναι.

 

Όπως εγώ πχ

Άμα βλεπω συσκευή 1000€ με θήκη uag βγάζω σπυράκια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στις θήκες δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Επιλογές ευτυχώς υπάρχουν για όλα τα γούστα και είναι λογικό να μην κάνουν όλες για όλους. Και εγώ προτιμώ πάντα της UAG ενώ παράλληλα υπάρχουν άλλοι που δε θέλουν ούτε να τις βλέπουν, λογικό είναι.

 

Σωστός! Υπάρχουν θήκες για όλα τα γούστα

π.χ. στην καθημερινότητα χρησιμοποιώ της Moshi την SuperSkin και αυτό μόνο για το καλύτερο grip και όχι για προστασία.

Στις εκδρομές κλπ. κλπ. βάζω της Apple την leather η silicone ανάλογα τα κέφια.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύω, μιας και βλέπω 1€ τιμή :lol: . Η αυθεντική κολλάει στις τσέπες, είναι γεμάτη χνούδι πάντα και στις άκρες ξεφτίζει. Θήκες με 5-10€ δεν έχουν τέτοια θέματα.

Η μόνη θήκη που πραγματικά γ.μει από την apple είναι η δερμάτινη κι αυτή μόνο στα υπόλοιπα χρώματα, γιατί η καφέ σε 2 μήνες γίνεται χάλι μαύρο.

 

 

Ε όχι και 1 ευρώ. Δεν είναι τόσο φτηνιάρικη, αν διαλέξεις χρώμα και συσκευή η τιμή πάει στα 4,22 ευρώ :D

 

Όσο για την δερμάτινη saddle brown, όποτε την αγοράζω περιμένω πως και πως να σκουρύνει.

Link to comment
Share on other sites

Στις θήκες δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Επιλογές ευτυχώς υπάρχουν για όλα τα γούστα και είναι λογικό να μην κάνουν όλες για όλους. Και εγώ προτιμώ πάντα της UAG ενώ παράλληλα υπάρχουν άλλοι που δε θέλουν ούτε να τις βλέπουν, λογικό είναι.

 

Πολυ γενικο το σχολιο σου μιας και εγω αναφερθηκα σε συγκεκριμενο ειδος θηκων και οχι σε καποια εταιρεια συγκεκριμενα.

Για την Uag που ανεφερες δεν νομιζω πολλοι να μην θελουν ουτε να βλεπουν πχ την θηκη πορτοφολι της

https://www.skroutz.gr/s/20162435/UAG-Metropolis-Book-Black-iPhone-11-Pro-Max.html?from=catspan

που ειναι απο τις πιο λιτες και ομορφες θηκες της κατηγοριας αυτης.

 

Καμια σχεση με τις αλλες θηκες πλατης τυπου monarch/pathfinder,που σιγουρα ο πισω σχεδιασμος τους οντως σε πολλους δεν αρεσει.

 

Παντως το εχω ξαναπει και παλιοτερα αλλα σε τοσο ακριβες συσκευες οπως το 11pro/max,θηκες του ''κιλου''απο aliexpress τις θεωρω λαθος ,οπως προφανως λαθος θεωρω το αλλο ακρο που ειναι οι ακριβοτερες θηκες της Apple στα 130+ευρω https://www.skroutz.gr/s/22646521/Apple-Leather-Folio-Peacock-iPhone-11-Pro.html

 

Αν δηλαδη μου φαινονται πολλα τα ξερω γω 15 και 20+ευρω για μια επωνυμη θηκη σε ενα κινητο που περυσι κοστιζε πανω απο 1100ευρω,τοτε μαλλον η ιδια η αγορα του κινητου ειναι κακη,και καλυτερο θα ηταν να κοιταζα σε φθηνοτερο μοντελο.

 

Σαν τα λουρακια που βλεπω και βαζουν των 5ευρω σε συσκευη(apple watch)των 500ευρω. Εχω πετυχει και σε αλλα site εξωτερικου/reddit,αυτο τον προβληματισμο του να βαλεις κατι φθηνιαρικο που λεμε σε κατι τοσο ακριβο.

 

Φυσικα ολα τα παραπανω οπως και το πισω,ειναι προσωπικη μου αποψη,κοινως μπορει καποιος να διαφωνησει με αυτο εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την δερμάτινη saddle brown, όποτε την αγοράζω περιμένω πως και πως να σκουρύνει.

 

Υπάρχει πολύς κόσμος που γουστάρει «natural patina» στην καφέ θήκη, αλλά δυστυχώς (στην δική μου περίπτωση) δεν γίνεται να κυκλοφορώ με θήκη που μοιάζει σακατεμένη. Εάν κάποιος δεν έχει θέμα βέβαια, είναι καθαρά γούστο.

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία είναι οι επιλογές είναι αυτές https://www.mobilereviews-eh.ca/top-10-iphone-11-cases-pro-and-pro-max-included/?amp . Ρίξτε το μια μάτια. Αλλά κανονικά θέλει και τζάμι μπροστά.
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζω στην 14.1 ή να περιμένω την 14.2 που φημολογείται ότι είναι εξαιρετική;

 

 

Εμένα μια χαρά μου έκατσε η 14.1. Και από θέμα bugs και από θέμα μπαταρίας. Πολύ ευχαριστημένος.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η 14.0.1 μου φαίνεται πιο σβέλτη αλλά είχε κάποια bugs πχ με τον ήχο που έτσι στο άσχετο έβγαζε τη μπάρα σα να πατούσα να χαμηλώσει ο ήχος ή να ανεβεί. Εδώ φαίνεται να έχει διορθωθεί. Επίσης απογοητεύτηκα με τη μπαταρία στην αρχή αλλά τώρα μου φαίνεται αρκετά καλή στη διαχείριση της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το off-topic

 

Υπάρχει thread για το iPhone 12 Pro ή όχι ακόμα;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα,και αν κρινω και απο το πιο προσφατο θεμα του Iphone SE(2020)που ειναι χωρις επισήμανση,αγνωστο ποτε θα ανοιξε θεμα για αυτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...