Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρέα.

 

Έχει κάνει κάποιος απο σας την μετάβαση απο samsung s9 να μας πει εμπειρία απο την διάρκεια μπαταρίας σε μέτρια-σκληρή χρήση?

 

Βγάζει το 11pro την ημέρα?

 

Nα υπολογίζεις περίπου διπλάσια ή και παραπάνω αυτονομία σε σχέση με το απλό S9.

Η σύζυγος είχε πριν το S9+ και μιλάω εκ πείρας.

 

Εγώ τελειώνω την ημέρα με 40% το λιγότερο με μέτρια χρήση, κυρίως κλήσεις, Onedrive, mail και μετά κάμερα και social.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα στην παρέα.

 

Έχει κάνει κάποιος απο σας την μετάβαση απο samsung s9 να μας πει εμπειρία απο την διάρκεια μπαταρίας σε μέτρια-σκληρή χρήση?

 

Βγάζει το 11pro την ημέρα?

 

 

Ακριβώς αυτή την μετάβαση έκανε η σύζυγος.

Το s9 χρειαζόταν 2 φορές fast charge μέσα στη μέρα, από το 10-20% ας πούμε στο 70-80%. Με το 11 pro φορτίζει περίπου ανά 1μιση μέρα.

Η χρήση είναι η ίδια όπως και οι εφαρμογές.

Δεν υπάρχει σύγκριση απλά.

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει πως όταν προσπαθώ να βγάλω portrait mode κάποιο αντικείμενο τότε δεν μπορεί να οριοθετήσει με λεπτομέρεια το αντικείμενο με αποτέλεσμα να υπάρχουν αρκετά blurry spots στις άκρες του αντκειμένου. σε ίδες συνθήκες δίπλα δίπλα ένα huawei p20 (ούτε καν το pro) θόλωσε πιο "σωστά" το background!

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? Διορθώνεται αυτό? Έχω προσπαθήσει και με την εφαρμογή focos αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε μόνο βελτιώθηκε....

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει πως όταν προσπαθώ να βγάλω portrait mode κάποιο αντικείμενο τότε δεν μπορεί να οριοθετήσει με λεπτομέρεια το αντικείμενο με αποτέλεσμα να υπάρχουν αρκετά blurry spots στις άκρες του αντκειμένου. σε ίδες συνθήκες δίπλα δίπλα ένα huawei p20 (ούτε καν το pro) θόλωσε πιο "σωστά" το background!

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? Διορθώνεται αυτό? Έχω προσπαθήσει και με την εφαρμογή focos αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε μόνο βελτιώθηκε....

 

Η εχει καποιο προβλημα η συσκευη η κατι δεν κανεις καλα εσυ.

Μια χαρα σε μενα "θολωνει" το background.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Η εχει καποιο προβλημα η συσκευη η κατι δεν κανεις καλα εσυ.

Μια χαρα σε μενα "θολωνει" το background.

 

δηλαδή αν φωτογραφίσεις ένα ποτήρι με καλαμάκι τότε το καλαμάκι θα στο βάλει στο προσκήνιο και τα υπόλοιπα πίσω στο θολό?

έχω δοκιμάσει σε 11 pro και 11 pro max και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. αντίθετα ξαναλέω ένα p20 αποτύπωσε πολύ καλύτερα το προσκήνιο.

μακάρι να το διορθώσει αυτό η apple γιατί είναι ξεκάθαρα πρόβλημα στο λογισμικό και κατά πόσο μπορεί να κάνει τον διαχωρισμό.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν φωτογραφίσεις ένα ποτήρι με καλαμάκι τότε το καλαμάκι θα στο βάλει στο προσκήνιο και τα υπόλοιπα πίσω στο θολό?

έχω δοκιμάσει σε 11 pro και 11 pro max και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. αντίθετα ξαναλέω ένα p20 αποτύπωσε πολύ καλύτερα το προσκήνιο.

μακάρι να το διορθώσει αυτό η apple γιατί είναι ξεκάθαρα πρόβλημα στο λογισμικό και κατά πόσο μπορεί να κάνει τον διαχωρισμό.

 

Κανενα προβλημα δεν εχει η apple.

Mια χαρα επαναλαμβανω βγαζει σε μενα. Κι εχω το απλο 11.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα δεν εχει η apple.

Mια χαρα επαναλαμβανω βγαζει σε μενα. Κι εχω το απλο 11.

 

Να επιβεβαιώσω και εγώ πως και εμένα το 11 pro το πορτρέτο βγαίνει εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα.

 

Έχει κάνει κάποιος απο σας την μετάβαση απο samsung s9 να μας πει εμπειρία απο την διάρκεια μπαταρίας σε μέτρια-σκληρή χρήση?

 

Βγάζει το 11pro την ημέρα?

 

Εγώ από S9 απλό, πήγα σε 11 pro max.

Καμία απολύτως σχέση το ένα με το άλλο, και ειδικά στο θέμα "μπαταρία"

Εφευγα το πρωί για δουλειά με 100% μπαταρία, και στο 2ωρο που κανω να φτασω (ω ναι..) έφτανα με 60% μαξ.

Με το 11 pro max, φτάνω με 92% :lol:

 

Προφανώς ότι χρήση έκανα στο s9, κάνω την ίδια και περισσότερη στο 11.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μιας και έκανα την μετάβαση και γώ σε iPhone 11 μετά απο πολλά χρόνια με τελευταίες συσκευές S7edge και S10 εχω να πώ και γώ μερα με ωύχτα και ιδικά στο θέμα μπαταρίας. Με το S10 απο 6.00π.μ.100% μέχρι 12.00μ.μ.60% και χωρίς ιδιαίτερη χρήση, με το iPhone11 6.00π.μ. 100% μεχρι 22.00μ.μ 60% με την ίδια καθημερινή χρηση.

Απο λογισμικό δεν μου λείπει απολύτως τίποτα. Βασικά μόνο οι αγορασμένες εφαρμογές.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μιας και έκανα την μετάβαση και γώ σε iPhone 11 μετά απο πολλά χρόνια με τελευταίες συσκευές S7edge και S10 εχω να πώ και γώ μερα με ωύχτα και ιδικά στο θέμα μπαταρίας. Με το S10 απο 6.00π.μ.100% μέχρι 12.00μ.μ.60% και χωρίς ιδιαίτερη χρήση με το iPhone11 6.00π.μ. 100% μεχρι 22.00μ.μ 60%.

Απο λογισμικό δεν μου λείπει απολύτως τίποτα. Βασικά μόνο οι αγορασμένες εφαρμογές.

 

Και το YouTube vanced

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω οικογενειακή συνδρομή στο YouTube οποτε ούτε αυτό .
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν με την αγορά και airpods στην συσκευασία;

 

Ναι, τα pro κιόλας.

Δίνουν και Apple Watch Series 5.

Αν είσαι καλός πελάτης, σου δίνουν και δώρο χριστουγέννων από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος για ειρωνεία

Κάποιοι δεν γνωρίζουν δεν είναι και τόσο σοβαρό θέμα

Η συσκευή κοστίζει 1000+ μπορεί κάποιος να σκεφτεί ότι έχει μέσα στο πακέτο και αυτά λόγο της τιμής

 

Εμείς απλά επειδή γνωρίζουμε μας φαίνεται παράξενη ακόμα και η ερώτηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το νίκελ γύρω γύρω μάλλον από τις θήκες έχει γεμίσει εκδοριτσες. Υπάρχει τρόπος να βγουνε κάπως?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Το νίκελ γύρω γύρω μάλλον από τις θήκες έχει γεμίσει εκδοριτσες. Υπάρχει τρόπος να βγουνε κάπως?

 

Λογικά με αλοιφή γυαλίσματος μετάλλων.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ναι, τα pro κιόλας.

Δίνουν και Apple Watch Series 5.

Αν είσαι καλός πελάτης, σου δίνουν και δώρο χριστουγέννων από τώρα.

 

Τι χιούμορ..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έβαλα το κινητό να φορτίσει με τον παλιό φορτιστή 5w. Το έβαλα από τις 8 το απόγευμα μέχρι τώρα και φορτίζει πολύ αργά. Ιώβεια υπομονή πρέπει να έχεις τελικά μέχρι να φορτίσει με τον 5w. Συνήθως με τον 12αρη του iPad το φορτίζω. Με πείραξε πάντως που η μπαταρία στην υγεία της έπεσε στο 98% σε λιγότερο από 1 μισή μήνα αλλά δεν πεθαίνω κιόλας. Αν χρειαστεί το πάω αντιπροσωπεία και αλλάζω μπαταρία στους επισήμους.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα pro κιόλας.

Δίνουν και Apple Watch Series 5.

Αν είσαι καλός πελάτης, σου δίνουν και δώρο χριστουγέννων από τώρα.

Τι χιούμορ..

 

Όχι, αλήθεια.

Όταν πήρα το δικό μου 11 pro max έδωσαν και σ' εμένα το δώρο χριστουγέννων... του UsualSuspect

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το κινητό να φορτίσει με τον παλιό φορτιστή 5w. Το έβαλα από τις 8 το απόγευμα μέχρι τώρα και φορτίζει πολύ αργά. Ιώβεια υπομονή πρέπει να έχεις τελικά μέχρι να φορτίσει με τον 5w. Συνήθως με τον 12αρη του iPad το φορτίζω. Με πείραξε πάντως που η μπαταρία στην υγεία της έπεσε στο 98% σε λιγότερο από 1 μισή μήνα αλλά δεν πεθαίνω κιόλας. Αν χρειαστεί το πάω αντιπροσωπεία και αλλάζω μπαταρία στους επισήμους.

 

Kι εγω με αυτον φορτιζα το Pro και το Pro Max. Tα αφηνα το βραδυ και δε με ενοιαζε που αργουσαν!

Μην αγχωνεσαι για την υγεια μπαταριας κι εμενα ετσι ειχε πεσει στην αρχη γρηγορα και τωρα εδω και 3 μηνες ειναι στο 97% (αγορασμενο το Γεναρη του 2020).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το light mode το έχει χρησιμοποιήσει κανεις; Αληθεύει ότι με το μαύρο φόντο έχει 30% λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας; Ψήθηκα να το γυρίσω στο λευκό. Αλλά αν είναι να μη μου κρατάει η μπαταρία να μείνω με dark mode.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...