Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά εαν το κάνεις, κατευθείαν θα δεις μία μπάρα παραπάνω, άμεσα όμως! Φυσικά το θέμα της μπαταρία, είναι δεύτερο για μένα, μιας και δεν έχουμε θέμα με το 11 pro. Και να μην επιρρεάζει την μπαταρία, το καλό είναι οτι είναι καλύτερο το σήμα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά εαν το κάνεις, κατευθείαν θα δεις μία μπάρα παραπάνω, άμεσα όμως! Φυσικά το θέμα της μπαταρία, είναι δεύτερο για μένα, μιας και δεν έχουμε θέμα με το 11 pro. Και να μην επιρρεάζει την μπαταρία, το καλό είναι οτι είναι καλύτερο το σήμα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ιδέα σου είναι ότι έτσι έχεις καλύτερο σήμα κλπ

Το μη αυτόματο χρειάζεται άλλού

Πχ όταν είσαι σε παραμεθόριο περιοχή που πιάνει παρόχους από γειτονικά κράτη αυτούς τους αποκλείεις όταν το έχεις ρυθμίσει το κινητό στο μη αυτόματο για λόγους υψηλής χρέωσης κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα σου είναι ότι έτσι έχεις καλύτερο σήμα κλπ

Το μη αυτόματο χρειάζεται άλλού

Πχ όταν είσαι σε παραμεθόριο περιοχή που πιάνει παρόχους από γειτονικά κράτη αυτούς τους αποκλείεις όταν το έχεις ρυθμίσει το κινητό στο μη αυτόματο για λόγους υψηλής χρέωσης κλπ

 

ετσι μπραβο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να εχετε δικιο, και να μην αλλαζει η ποιοτητα του σηματος. Εγω παντως, με το που το αλλαξα, ανεβηκε μια γραμμη και κατευθειαν (και στα 2 iphone που εχω εγω, ενα με cosmote κι ενα με vodafone, και στης κορης και στης συζυγου, και τα δυο με cosmote). Και με την cosmote, καποιες φορες που μας καλουσαν ενω ειναστε σπιτι με καλο σημα, ερχοταν μηνυμα και χαναμε την κληση. Απο την αλλαγη και μετα (5 μερα σημερα) δεν εχουμε χασει πυτε μια κληση. Μπορει να ειναι και ολα αυτα τυχαια, θα δειξει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παλικάρια,Δευτέρα λογικά θα το έχω,γιατί ο ανθρωπος θα μου το στείλει με αντικαταβολή,θα σας ενημερώσω σίγουρα για το διαμάντι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τη βοήθεια σας εχθές πήρα το 11 pro max προσπάθησα να περάσω ότι είχα στο mate 20 pro με το move to iOS αλλά δυστυχώς δεν συνδέονταν τα τηλέφωνα και έτσι πέρασα μια μια τις εφαρμογές καθώς και με το λογαριασμό Gmail τις επαφές και εδώ αρχίζει το πρόβλημα μου πως θα περάσω τα μηνύματα μου που είχα στο mate υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η αλλος τρόπος?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Επειδη και εγω ειχα το ιδιο θεμα. Η λυση ειναι να εχεις ενεργο το gps δηλαδη την τοποθεσια κατα την μεταφορα. Ολα θα περαστουν κανονικα μετα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

βγαζω φωτος με το κινητο και καποιες απο αυτες βγαινουν μεχρι και 1024 × 768!!!! Ειναι δυνατον? Εχει καποια ρυθμιση?

Καποιες βγαινουν με 4032 × 3024 κ αλλες με πολυ μικροτερη αναλυση. Φυσικα δεν το καταλαβα, κ πανε αχρηστες τωρα εκεινες οι φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

βγαζω φωτος με το κινητο και καποιες απο αυτες βγαινουν μεχρι και 1024 × 768!!!! Ειναι δυνατον? Εχει καποια ρυθμιση?

Καποιες βγαινουν με 4032 × 3024 κ αλλες με πολυ μικροτερη αναλυση. Φυσικα δεν το καταλαβα, κ πανε αχρηστες τωρα εκεινες οι φωτο.

 

 

Μήπως τραβάς φωτο μέσω τριτης εφαρμογής πχ viber/messenger και μετά τις αποθηκευεις στη συλλογή;

Η εργοστασιακή κάμερα δεν αλλάζει μόνη της μέγεθος φωτογραφίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 6.5 μήνες που έχω το κινητό (αγορασμένο από γνωστή μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών), η "υγεία μπαταρίας" έχει μειωθεί στο 93%...σχεδόν 1% ανά μήνα δηλαδή....Είναι φυσιολογικό; Μήπως να ζητήσω αλλαγή/αντικατάσταση (κινητού ή μπαταρίας);;;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τραβάς φωτο μέσω τριτης εφαρμογής πχ viber/messenger και μετά τις αποθηκευεις στη συλλογή;

Η εργοστασιακή κάμερα δεν αλλάζει μόνη της μέγεθος φωτογραφίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Οχι, μονο μεσω της καμερας βγαζω. Δηλαδη εχει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 6.5 μήνες που έχω το κινητό (αγορασμένο από γνωστή μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών), η "υγεία μπαταρίας" έχει μειωθεί στο 93%...σχεδόν 1% ανά μήνα δηλαδή....Είναι φυσιολογικό; Μήπως να ζητήσω αλλαγή/αντικατάσταση (κινητού ή μπαταρίας);;;

 

Η δίκη μου συσκευή αγορασμένη τον Νοέμβριο με 87 κύκλους φόρτισης ,είναι στο 97%.

Από μεγάλη αλυσίδα και εμένα αγορασμένο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 6.5 μήνες που έχω το κινητό (αγορασμένο από γνωστή μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών), η "υγεία μπαταρίας" έχει μειωθεί στο 93%...σχεδόν 1% ανά μήνα δηλαδή....Είναι φυσιολογικό; Μήπως να ζητήσω αλλαγή/αντικατάσταση (κινητού ή μπαταρίας);;;

 

Για να ζητησεις αλλαγη/αντικατασταση,πρεπει να την δικαιούσαι κιολας.

 

Που ακριβως διαβασες οτι εαν πεφτει 1% η υγεια της μπαταριας τον μηνα,δικαιουσαι αλλαγη/αντικατασταση?

 

Μιλησε εαν θες με καποιο επισημο service καλου κακου,αλλα το θεωρω σχεδον σιγουρο οτι θα σου ριξουν ακυρο.

 

Τελος χωρις να ειμαι 100% σιγουρος,η μπαταρια 6μηνες εγγυηση δεν εχει??

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για μπαταρία,έχω παρατηρήσει και γώ να τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία με την ίδια ακριβώς χρήση μετά το update,φαντάζομαι θα διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για μπαταρία,έχω παρατηρήσει και γώ να τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία με την ίδια ακριβώς χρήση μετά το update,φαντάζομαι θα διορθωθεί.

 

Ναι, έχει παρατηρηθεί σχεδόν σε όλα τα μοντέλα μετά την 13.4.1...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέμε για μπαταρία,έχω παρατηρήσει και γώ να τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία με την ίδια ακριβώς χρήση μετά το update,φαντάζομαι θα διορθωθεί.

 

Απενεργοποίησα το wifi calling και η μπαταρία εκτοξεύτηκε πάλι εκεί που ήταν.

Δοκίμασε το.

Απο τις 19:30 χθες, τώρα έχω 44% μπαταρία και το ξεζούμισα έξω μέχρι τις 4 το πρωί.

Φωτογραφίες, βίντεο, instagram που καταναλώνει τρελή μπαταρία κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπέρα,έχετε να μου προτείνετε καμιά θήκη και τζαμάκι γιατί το περιμένω από μέρα σε μέρα να το έχω!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

spigen liguid air θηκη & τζαμακι spigen GLAS.tR™ Full Cover

 

 

 

Ακριβώς αυτό τον συνδυασμό έχω κι εγώ στο pro Max από την πρώτη ημέρα!

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει σε κάποιον η βελτιστοποίηση φόρτισης;

Σε εμένα στο 11 pro ποτέ ,μόνο στο 8 plus και τα 2 με iOS 13.4.1.

 

Στο Χ που είχα όχι

Στο 6s τώρα δουλεύει αλλά τι να το κάνω αφού η μπαταρία είναι χαλασμένη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει δουλέψει σε κάποιον η βελτιστοποίηση φόρτισης;

Σε εμένα στο 11 pro ποτέ ,μόνο στο 8 plus και τα 2 με iOS 13.4.1.

 

Στο 11άρι μου δουλεύει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι μειονέκτημα για εμάς που το φορτίζουμε κατά την διάρκεια της νύκτας .

 

Θα έπρεπε να δουλεύει... βάζεις το πρωί ξυπνητήρι; Και εγώ το φορτίζω κατά τη διάρκεια της νύχτας (σε ασύρματο φορτιστή μάλιστα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...