Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε το belkin στο istorm και είσαι οκ.οταν οι αισθητήρες είναι κάτω από το γυαλί υπάρχει πρόβλημα μου το έχουν πει και σε Apple store αυτό .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια μερα το εχω εγω...τελικα τα σημαδακια δεν ειναι κατι...αντανακαλσεισ απο το φως της λαμπας που μου φαινονται ετσι..στο φως του ηλιου που το κοιταξα ειναι αθικτο..κατι τελευταιο...εχει παρατηρησει κανεισ σημαδια σκονης στο φακο την καμερασ ( καποια απο τισ τρεις)...αρκετοι το ανεφεραν και δεν ξερω αν επιρρεαζει ή οχι τη φωτογραφια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχω esim στο κινητό , και ρολόι Apple Watch με LTE μπορώ να έχω την esim και εκεί ; η γίνεται μόνο σε ένα από τα 2;

 

Αυτό είναι το νόημα. Να έχεις esim παντού.

Απλώς απο οσο γνωρίζω η Cosmote δεν υποστηρίζει το Apple Watch ακόμα.

Ρώτησες σε κατάστημα αν μπορούν να σου βγάλουν esim για Apple Watch?

Link to comment
Share on other sites

eSim μπορείς να έχεις και στα δύο αλλά όχι φυσικά με τον ίδιο αριθμό γιατί δεν υποστηρίζεται η twin eSim...
Link to comment
Share on other sites

eSim μπορείς να έχεις και στα δύο αλλά όχι φυσικά με τον ίδιο αριθμό γιατί δεν υποστηρίζεται η twin eSim...

 

Λειτουργεί κανονικά η esim στο watch?

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά η esim στο watch?

 

Επίσημα μέχρι πρόσφατα δεν την υποστήριζε η Cosmote αλλά νομίζω πλέον την δέχεται κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Ε πιο είναι το νόημα να βγάλω την esim από το κινητό για να την έχω στο ρολόι ; Άχρηστο

 

Στην Ελλάδα σε κάτι τέτοια είμαστε πάντα τελευταίοι

Το πραγματικό νόημα του smart watch που λέγεται apple watch δεν το έχουμε

Όλη η ουσία είναι να έχεις μέσα τον αριθμό σου και πηγαίνοντας πχ για προπόνηση να φορέσεις μόνο το ρολόι και τα ακουστικά αλλά να έχεις την δυνατότητα να απαντήσεις και σε 1-2 επείγουσες κλήσεις

 

Κάτι τέτοιο στην Ελλάδα ακόμα δεν είναι εφικτό οπότε μιλάμε για gadget και όχι για smart watch

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν δέχεται esim στην Ελλάδα το Apple Watch . Φυσικά το θέμα είναι να δεκτή όπως λέει ο Τασος να είναι twins esim .αλλα έχουμε ακόμα δρόμο .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Eιναι αποριας αξιο πώς το Galaxy Watch δεχεται e-sim ενω το apple watch οχι!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Συμφωνώ σε όλα για την esim. Εάν δεν μπεί twin σε ρολόι και κινητό, δεν κάνουμε τίποτα. Και twin που να δουλεύει με σωστό τρόπο. Όχι όπως η παλιά που έπρεπε να κλείσεις το ένα για να ανοίξεις το άλλο. Να βρεθεί ένας άλλος τρόπος...πιο πρακτικός...δεν ξέρω τί...να δίνεις προτεραιότητα π.χ...ή κάτι παρόμοιο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ας το κάνουν έστω να βάζεις αεροπλάνο το ένα και να δουλεύεις το άλλο .αν και θα βόλευε να γίνεται με κάποιο τρόπο αυτόματα .αραγε στο εξωτερικό πως δουλευει αυτό ;
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ας το κάνουν έστω να βάζεις αεροπλάνο το ένα και να δουλεύεις το άλλο .αν και θα βόλευε να γίνεται με κάποιο τρόπο αυτόματα .αραγε στο εξωτερικό πως δουλευει αυτό ;

 

 

 

Χτυπάνε και τα 2 σε μια κλήση και επιλέγεις που θα απαντήσεις.

Είναι και το iPhone και το watch ενεργά.

 

https://support.apple.com/guide/watch/phone-apd32b6c5658/watchos

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Συμφωνώ σε όλα για την esim. Εάν δεν μπεί twin σε ρολόι και κινητό, δεν κάνουμε τίποτα. Και twin που να δουλεύει με σωστό τρόπο. Όχι όπως η παλιά που έπρεπε να κλείσεις το ένα για να ανοίξεις το άλλο. Να βρεθεί ένας άλλος τρόπος...πιο πρακτικός...δεν ξέρω τί...να δίνεις προτεραιότητα π.χ...ή κάτι παρόμοιο.

 

Μια χαρά βολεύει

Βάζεις σε πτήση το κινητό, φεύγεις από το σπίτι μόνο με το ρολόι. Ένα κλικ δηλαδή πατάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά βολεύει

Βάζεις σε πτήση το κινητό, φεύγεις από το σπίτι μόνο με το ρολόι. Ένα κλικ δηλαδή πατάς

Δεν είναι σωστή λογική αυτή.

Και σίγουρα δεν είναι Apple λογική. Τα smartphones δεν είναι για να μπαίνουν σε λειτουργία πτήσεις και να χάνονται από τον κόσμο.

Ειδικά η Apple ήταν πάντα της λογικής ότι τα i-devices δεν πρέπει ποτέ να αποκόπτονται από το διαδίκτυο.

 

Το άνοιξε κλείσε πτήση...θα μπορούσε να ήταν καλή "λύση" πρίν 10 χρόνια. Όχι τώρα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σωστή λογική αυτή.

Και σίγουρα δεν είναι Apple λογική. Τα smartphones δεν είναι για να μπαίνουν σε λειτουργία πτήσεις και να χάνονται από τον κόσμο.

Ειδικά η Apple ήταν πάντα της λογικής ότι τα i-devices δεν πρέπει ποτέ να αποκόπτονται από το διαδίκτυο.

 

Τι να την κάνεις την σύνδεση του iPhone στο δίκτυο εάν το έχεις αφήσει σπίτι και έχεις πάει στο γήπεδο για τρέξιμο μόνο με το ρολόι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την σύνδεση του iPhone στο δίκτυο εάν το έχεις αφήσει σπίτι και έχεις πάει στο γήπεδο για τρέξιμο μόνο με το ρολόι;

Τον υπολογιστή σου τον κλείνεις όταν δεν τον χρησιμοποιείς;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τον υπολογιστή σου τον κλείνεις όταν δεν τον χρησιμοποιείς;

 

Σε αναμονή τον βάζω

Στην ουσία κατά 99% είναι σαν να είναι κλειστός

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσεις από το ρολόι, πρέπει να έχεις βάλει esim;

Δηλαδή, εάν είναι η sim μόνο στο iPhone, τότε η κλήση δεν μπορεί να απαντηθεί από το iWatch; Εννοείται ότι iPhone-iWatch βρίσκονται κοντά και είναι συνδεδεμένα. Δεν μιλάω για την περίπτωση που άφησες το κινητό στο σπίτι και βγήκες με το ρολόι.

Δεν γνωρίζω καθόλου από iWatch.

 

Σε αναμονή τον βάζω

Στην ουσία κατά 99% είναι σαν να είναι κλειστός

ΟΚ.

Όπως το αντιλαμβάνεται ο καθένας.

Εγώ δεν τον κλείνω ποτέ. Ειδικά οι iMac κάνουνε διεργασίες παρασκηνίου όταν δεν τους χρησιμοποιείς (δεν ξέρω τί κάνουν τα PC).

Πάντως, προσωπικά, δεν θεωρώ το βάλε-πτήση βγάλε-πτήση ξανά βγάλε-πτήση ξανά βάλε πτήση σοβαρή λειτουργία μιας twin sim (όπως την λέμε παραδοσιακά). Είναι "μπακάλικη" λύση. Δεν είναι iOS.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσεις από το ρολόι, πρέπει να έχεις βάλει esim;

Δηλαδή, εάν είναι η sim μόνο στο iPhone, τότε η κλήση δεν μπορεί να απαντηθεί από το iWatch; Εννοείται ότι iPhone-iWatch βρίσκονται κοντά και είναι συνδεδεμένα. Δεν μιλάω για την περίπτωση που άφησες το κινητό στο σπίτι και βγήκες με το ρολόι.

Δεν γνωρίζω καθόλου από iWatch.

 

 

ΟΚ.

Όπως το αντιλαμβάνεται ο καθένας.

Εγώ δεν τον κλείνω ποτέ. Ειδικά οι iMac κάνουνε διεργασίες παρασκηνίου όταν δεν τους χρησιμοποιείς (δεν ξέρω τί κάνουν τα PC).

Πάντως, προσωπικά, δεν θεωρώ το βάλε-πτήση βγάλε-πτήση ξανά βγάλε-πτήση ξανά βάλε πτήση σοβαρή λειτουργία μιας twin sim (όπως την λέμε παραδοσιακά). Είναι "μπακάλικη" λύση. Δεν είναι iOS.

 

Άσε το κομμάτι που έχεις στην τσέπη το iPhone και στον καρπό το ρολόι και είναι συνδεμένα

 

Μιλάμε μόνο για χρήση της esim στο Apple watch εφόσον δεν είναι κοντά το τηλέφωνο και παρόλα αυτά μπορείς να κάνεις κλήσεις και να δεχτείς μηνύματα από το ρολόι

Τα ρολόγια χωρίς esim κάνουν αυτό που λες. Απαντάς από το ρολόι αλλά προϋπόθεση να είναι συνδεμένο με το Bluetooth

 

Εγώ τόνισα ότι η πραγματική χρήση ενός apple watch πέρα από όλα τα άλλα είναι να μπορεί να κάνει κλήσεις χωρίς να είναι συνδεμένο με το κινητό

Στην Ελλάδα δεν ήταν τόσο καιρό αυτό εφικτό

Πλέον όμως και να είναι εφικτό θα πρέπει να έχεις άλλη esim δηλαδή με άλλο αριθμό οπότε άχρηστο εντελώς

Δεν το εχεις και δεν μπορείς να κατανοήσεις ακριβώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άσε το κομμάτι που έχεις στην τσέπη το iPhone και στον καρπό το ρολόι και είναι συνδεμένα

 

2) Μιλάμε μόνο για χρήση της esim στο Apple watch εφόσον δεν είναι κοντά το τηλέφωνο και παρόλα αυτά μπορείς να κάνεις κλήσεις και να δεχτείς μηνύματα από το ρολόι

1) Τα ρολόγια χωρίς esim κάνουν αυτό που λες. Απαντάς από το ρολόι αλλά προϋπόθεση να είναι συνδεμένο με το Bluetooth

 

Εγώ τόνισα ότι η πραγματική χρήση ενός apple watch πέρα από όλα τα άλλα είναι να μπορεί να κάνει κλήσεις χωρίς να είναι συνδεμένο με το κινητό

3) την Ελλάδα δεν ήταν τόσο καιρό αυτό εφικτό. Πλέον όμως και να είναι εφικτό θα πρέπει να έχεις άλλη esim δηλαδή με άλλο αριθμό οπότε άχρηστο εντελώς

4) Δεν το εχεις και δεν μπορείς να κατανοήσεις ακριβώς

1) Οκ. Αυτό το είχα πάντα απορία. :)

2) Ναι. ΟΚ. Το κατάλαβα αυτό. Απλά δεν ήξερα εάν μπορείς να απαντήσεις και να μιλήσεις σε κλήση στην περίπτωση που το iWatch δεν είχε esim (όντας συνδεδεμένα με το iPhone).

Μήπως το link που έδωσε ο @protsimer αναφέρεται σε αυτήν την περίπτωση; Και όχι στην twin sim συμπεριφορά;

3) Συμφωνώ 100%. Η ουσία είναι να μπορεί να χρησιμοποιηθεί το ίδιο νούμερο.

4) Είναι στο πρόγραμμα...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει το Apple Watch E sim στην Ελλάδα ρε παιδιά ;

 

Όχι όπως πρέπει. Μόνο με πατέντες από όσο καταλαβαίνω και όχι με βέβαιο αποτέλεσμα. Κάποιοι λένε ότι θέλει άλλον αριθμό το watch και άλλον το iphone. Άρα χάνει το νόημα να λαμβάνει κλήσεις στο watch ο ίδιος αριθμός που έχεις στο iPhone.

 

ΥΓ: Εγώ δεν θα το συνιστούσα να το δοκιμάσεις πριν υποστηριχθεί σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει ακόμα esim σε Apple Watch ακόμα και με διαφορετικό νούμερο (Όπως το Samsung watch ) φυσικα από πέρυσι που πήρα το watch 4 cellular ακόμα περιμένω υποστήριξή :)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...