Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταναλωτές ήμαστε ο καθένας θα παινέψει το σπίτι του αλλά να ήμαστε και λίγο αντικειμενικοί..

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δε νομιζω κανεις απο εμας να δουλευει στην apple για να θεωρει σπιτι του το iPhone!

Και για τη sammy λενε οτι εχει τις καλυτερες οθονες, αλλα στα δικα μου ματια η οθονη π.χ. του ΧΖ3 ειναι ανωτερη. Ακομα και του ΟΡ7 Pro η οθονη μου αρεσε περισσοτερο απο του S10+...

Τα διάφορα sites οπως το dxomark, displaymate κτλ τα ειχα παλια σαν Ευαγγελια, αλλα στην πραξη ειδα οτι δεν αντιστοιχουν παντα αυτα που λενε με αυτα που βλεπω, οποτε κραταω παντα πισινη.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακόμα και η απεικόνιση της οθόνης είναι καθαρά προσωπικό θέμα του καθενός

Εμένα πχ μου αρέσει η οθόνη του X/xs/11 pro

Το κάθε display mate μπορεί να θεωρεί καλύτερη μια άλλη οθόνη σύμφωνα με τα τεστ που κάνει αλλά εγώ δίνω τα 500-1000€ και έχω άποψη για το τι μου αρέσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ τις amoled της apple, έτσι όπως τις έχει σεταρισμένες δηλαδή. Έχω πάντα και μια android ναυαρχίδα στην άλλη τσέπη, εκτός του iPhone. Αυτή την στιγμή είναι ένα OnePlus 7T.

Οι οθόνες πχ της Sammy, έχουν απίστευτη ανάλυση, αλλά υπερβολικά χρώματα για τα γούστα μου, που τις κάνουν να δείχνουν ψεύτικες! Επίσης τρώνε υπερβολικά την μπαταρία χωρίς να μου χρειάζεται τέτοια υπερβολή στην ανάλυση.

Καταλήγει λοιπόν στο προσωπικό γούστο του καθενός μας, αλλά την φυσικότητα των iPhone (amoled πάντα) την προτιμώ σε σύγκριση με των android. Αν είχε 90hertz οθόνη όμως, δεν θα με χάλαγε, σαν επιλογή όμως να την ενεργοποιώ όποτε θέλω. Αλλά αν θυσίαζε την φανταστική μπαταρία του 11Pro, καλύτερα όχι τότε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ τις amoled της apple, έτσι όπως τις έχει σεταρισμένες δηλαδή. Έχω πάντα και μια android ναυαρχίδα στην άλλη τσέπη, εκτός του iPhone. Αυτή την στιγμή είναι ένα OnePlus 7T.

Οι οθόνες πχ της Sammy, έχουν απίστευτη ανάλυση, αλλά υπερβολικά χρώματα για τα γούστα μου, που τις κάνουν να δείχνουν ψεύτικες! Επίσης τρώνε υπερβολικά την μπαταρία χωρίς να μου χρειάζεται τέτοια υπερβολή στην ανάλυση.

Καταλήγει λοιπόν στο προσωπικό γούστο του καθενός μας, αλλά την φυσικότητα των iPhone (amoled πάντα) την προτιμώ σε σύγκριση με των android. Αν είχε 90hertz οθόνη όμως, δεν θα με χάλαγε, σαν επιλογή όμως να την ενεργοποιώ όποτε θέλω. Αλλά αν θυσίαζε την φανταστική μπαταρία του 11Pro, καλύτερα όχι τότε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και πάλι η Samsung τις οθόνες της, τις έχει φέρει σε καλό επίπεδο

Παλαιότερα ήταν εντελώς αφύσικο το αποτέλεσμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι η Samsung τις οθόνες της, τις έχει φέρει σε καλό επίπεδο

Παλαιότερα ήταν εντελώς αφύσικο το αποτέλεσμα

 

Παιδια υπαρχει και ρυθμιση για φυσικα χρωματα στις συσκευες της σαμμυ, μη λενε ο,τι θελουμε.

Το μονο κακο ειναι οτι αυτη η ρυθμιση κανει υπερβολικα ζεστο-κιτρινο το λευκο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει και ρυθμιση για φυσικα χρωματα στις συσκευες της σαμμυ, μη λενε ο,τι θελουμε.

 

Το μονο κακο ειναι οτι αυτη η ρυθμιση κανει υπερβολικα ζεστο-κιτρινο το λευκο.

Εκείνη η ρύθμιση τα χαλούσε όλα, πάλι ήταν αφύσικα αλλά από την αντίθετη μεριά (απώλεια αποχρώσεων) τελευταία κινιτα της κάπως έχουν στρώσει πάντως (s10 και ειδικά note 10 σειρά)
Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις δίκιο για το Liquid Retina είναι Super Retina XDR έκανα λάθος ,απλά ήθελα να δώσω έμφαση στο όνομα σε σύγκριση με αυτό που βλέπω .

 

Εν κατακλείδι απλά είπα το πραπονο μου μιας και διάβαζα για την καλύτερη all around συσκευη η οποία φυσικά στοιχίζει περισσότερο από κάθε άλλη στην αγορά.

 

Καταναλωτές ήμαστε ο καθένας θα παινέψει το σπίτι του αλλά να ήμαστε και λίγο αντικειμενικοί..

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν ειναι θεμα του να παινεψει καποιος το σπιτι του,ειναι καθαρα θεμα υπερβολης που γραφτηκε μιας και βγηκε κατωτερη απο την οθονη ενος mid range κινητου.

 

Το οτι κοστιζει ακριβοτερα δεν ειναι κατι το νεο,γιαυτο και πολλοι περιμενουν ενα χρονο για να αγοραζουν σε πιο λογικες ας το πουμε τιμες.

(Δες πχ τιμη του iphone xs σημερα ποσο παιζει).

 

Για τις χαζες ονομασιες της Apple,στην ουσια αυτο που δινει ονομα ειναι το calibration που κανει στις οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως σοκαριστικα με την μπαταρία του σήμερα από τις 6 το πρωί με 4g ,ταξίδι με πλοίο και σήμα σχεδόν ανύπαρκτο ,Φούλ χρήση κατά την διάρκεια της ημέρας και έχω 14% με 9 ώρες screen on time. Και είναι η Τρίτη πλήρη φόρτιση που του κάνω .

Τόσο μικρό μέγεθος με τέτοια απόδοση ..

Η καλύτερη μπαταρία σε κινητό που έχω χρησιμοποιήσει μακράν ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως σοκαριστικα με την μπαταρία του σήμερα από τις 6 το πρωί με 4g ,ταξίδι με πλοίο και σήμα σχεδόν ανύπαρκτο ,Φούλ χρήση κατά την διάρκεια της ημέρας και έχω 14% με 9 ώρες screen on time. Και είναι η Τρίτη πλήρη φόρτιση που του κάνω .

Τόσο μικρό μέγεθος με τέτοια απόδοση ..

Η καλύτερη μπαταρία σε κινητό που έχω χρησιμοποιήσει μακράν ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Έτσι είναι. Είμαι ταξίδι φλωρεντια τώρα. Άρθρο σημαίνει όλη μετά φωτογραφίες , 4g , και google maps. Με 100% από το πρωί και επιστρέφω στο δωμάτιο χωρίς άγχος το βράδυ και με υπόλοιπο κοντά στο 40%.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1,5 περιπου μηνα χρησης η μπαταρια επεσε στο 99%

Φορτιζω μονο με τον γρηγορο φορτιστη της συσκευασιας οταν ειναι γυρω στο 20 περιπου% και το αφηνω μεχρι 95 εως 100%

Να το ξεχασω στο 100% και να φορτιζει αντε να το εχω ξεχασει για κανα δυο ωρες δυο τρεις φορες.

Επισης χρησιμοποιω την κιτρινη μπαταριουλα ( εξοικονομησης ) συνεχως ( οχι μονο οταν ειναι χαμηλη η σταθμη ) και προσεχω να εχω χαμηλα τον φωτισμο και εχω και dark mode

Το κινητο εχει την 13.1.2

Δεν ξερω αν κανω σωστα που

1. που χρησιμοποιω το κιντρινο εξοικονομησης συνεχεια

2 . που χρησιμοποιω για φορτιση μονο τον γρηγορο φορτιστη της συκευασιας

3 απο ποσο χαμηλη σταθμη μπορω να το γεμιζω ( πχ απο 40% ? αν τυχει και ειναι βραδυ ? )

4 ειχα απενεργοποιησει το κουμπι της smart φορτισης αλλα το ξαναενεργοποιησα μιας και δεν εχω καταλαβει αν δουλευει σωστα

5 δεν ξερω αν πρεπει να αναβαθμισω στο 13.2.2 ( καποιες εφαρμογες τυχαινει και κρασαρουν )

Link to comment
Share on other sites

το οτι σου λεει 99% δεν ειναι απαραιτητο οτι εχασε 1%, μπορει να ειναι 99.9% και να στο βγαζει σαν 99%.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κακώς χρησιμοποιείς την εξοικονόμηση συνεχώς.. Δεν νομίζω να επηρέασε αλλά χάνεις σε εμπειρία χρήσης.. Όπως και να έχει είναι ένα θεματάκι γιατί σε 1.5 μήνα κατέβηκε έστω και τόσο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ αναμένεται νέα εκδοση;

 

Έχουμε 2-3 bug που πρέπει να διορθωθούν

 

 

 

https://9to5mac.com/2019/11/18/apple-releases-ios-13-2-3-with-more-background-app-improvements-mail-fixes-more/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετα απο 1,5 περιπου μηνα χρησης η μπαταρια επεσε στο 99%

Φορτιζω μονο με τον γρηγορο φορτιστη της συσκευασιας οταν ειναι γυρω στο 20 περιπου% και το αφηνω μεχρι 95 εως 100%

Να το ξεχασω στο 100% και να φορτιζει αντε να το εχω ξεχασει για κανα δυο ωρες δυο τρεις φορες.

Επισης χρησιμοποιω την κιτρινη μπαταριουλα ( εξοικονομησης ) συνεχως ( οχι μονο οταν ειναι χαμηλη η σταθμη ) και προσεχω να εχω χαμηλα τον φωτισμο και εχω και dark mode

Το κινητο εχει την 13.1.2

Δεν ξερω αν κανω σωστα που

1. που χρησιμοποιω το κιντρινο εξοικονομησης συνεχεια

2 . που χρησιμοποιω για φορτιση μονο τον γρηγορο φορτιστη της συκευασιας

3 απο ποσο χαμηλη σταθμη μπορω να το γεμιζω ( πχ απο 40% ? αν τυχει και ειναι βραδυ ? )

4 ειχα απενεργοποιησει το κουμπι της smart φορτισης αλλα το ξαναενεργοποιησα μιας και δεν εχω καταλαβει αν δουλευει σωστα

5 δεν ξερω αν πρεπει να αναβαθμισω στο 13.2.2 ( καποιες εφαρμογες τυχαινει και κρασαρουν )

 

Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το τι μπαταρία θα σου κάτσει στη συσκευή.

 

Εγώ να φανταστείς στο XR, επί 10 μήνες, κάθε δεύτερο βράδυ πριν κοιμηθώ το βαζω στον ασύρματο φορτιστή (όχι fast charging) και το βγάζω το πρωί... Η μπαταρία είναι ακόμα στο 100%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χαλάει την μπαταρία είναι η υψηλή θερμοκρασία

Είτε αυτή έρχεται από παράλληλη χρήση και φόρτιση, είτε από έκθεση στον ήλιο και χρήση, είτε όλοι οι συνδυασμοί που ανεβάζουν την θερμοκρασία

 

Η φόρτιση δεν παίζει τόσο ρόλο

Είναι τι μπαταρία θα σου κάτσει όπως ειπώθηκε και παραπάνω

Λίγο προσοχή μόνο να μην καίει η συσκευή. Κάτι άλλο δεν είναι στο χέρι μας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για ποιο λογο μπορει να μη μου δεχεται την καρτα στο apple tv?

 

Στο id σου γενικά εννοείς;

Εγώ είχα περασμένη την κάρτα και μόλις σύνδεσα το Apple TV+ έγινε η διαδικασία κανονικά

 

Εάν δεν έχεις μέσα χρήματα ίσως είναι παράγοντας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πιστωτικη ειναι δεν εχει προβλημα , εχω δοκιμασει και της alphabank την εταιρικη και της εθνικης αλλα δεν μου τις δεχεται
Link to comment
Share on other sites

πιστωτικη ειναι δεν εχει προβλημα , εχω δοκιμασει και της alphabank την εταιρικη και της εθνικης αλλα δεν μου τις δεχεται

 

Άλλαξες δίκτυο να μπεις σε άλλο WiFi;

Ίσως κάποιο προσωρινό πρόβλημα με το Apple ID σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με καινούργιο Iphone δινουν Apple TV δώρο το οποίο έχει στο σύνολο 5 σειρές free όλα τα αλλά τα πληρώνεις ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με καινούργιο Iphone δινουν Apple TV δώρο το οποίο έχει στο σύνολο 5 σειρές free όλα τα αλλά τα πληρώνεις ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με ενεργοποίηση iPhone

 

Πήρα ένα σφραγισμένο iPhone X πριν λίγες μέρες και όντως μου έδωσε δωρεάν Apple TV+

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με καινούργιο Iphone δινουν Apple TV δώρο το οποίο έχει στο σύνολο 5 σειρές free όλα τα αλλά τα πληρώνεις ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Καλά σοβαρά τώρα τις πληρώνεις; Εδώ σκεπτόμουνα να βάλω το δωρεάν για μια εβδομάδα αλλά τις σειρές ήδη τις έχω κατεβάσει αν δεν έχει κάτι άλλο δεν αξίζει με τίποτα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά τώρα τις πληρώνεις; Εδώ σκεπτόμουνα να βάλω το δωρεάν για μια εβδομάδα αλλά τις σειρές ήδη τις έχω κατεβάσει αν δεν έχει κάτι άλλο δεν αξίζει με τίποτα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εννοείται πως πληρώνεις

Apple και να μην πληρώνεις γίνεται;

Δεν βλέπω να έχει ακόμα τόσο πολύ υλικό αλλά σίγουρα θα βάλουν στο προσεχές μέλλον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...