Jump to content

Redmi 8


aftergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμενα ηρθε. Καλη φαινεται οντως. Τρωωει λιγη περισσοτερη μνημη νομιζω.Παραμενει Android 10.

Ενα παραξενο που μου ετυχε ειναι οτι εχασε ολα τα wifi passwords.

 

Ασχετο. Μου κανει εντυπωση που δεν βλεπει το 5Ghz WiFi Lan ενω κατι παλια Samsung που εχω το βλεπουν

Πώς να το βλέπει αφού δεν υποστηρίζει 5ghz?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή.

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με ένα Redmi 8, στο οποίο σε τυχαίες χρονικές στιγμές παύουν να λειτουργούν οι ήχοι ειδοποιήσεων, τόσο ο ήχος κλήσης, όσο και ξυπνητήρια, αναπαραγωγή μουσικής κλπ. Με επανεκκίνηση άλλοτε στρώνει, άλλοτε όχι. Δεν έχει εγκατασταθεί τελευταία κάποια νέα εφαρμογή, αλλά παρόλα αυτά απεγκατέστησα ένα sudoku που είχα μήπως και έφταιγε αυτό. έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν μου έχει τύχει τέτοιο πρόβλημα. Μήπως φταίει κάτι άλλο?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω redmi8 3/32 και μερικές φορές μου λένε ότι όταν με καλούν (cosmote what's up) φαίνεται κλειστό το τηλέφωνο, ενώ εγώ έχω φουλ σήμα. Το έχει πάθει κάνεις άλλος; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει πού και πού, και σ'εμένα...τους τελευταίους πέντε μήνες.οπως και δεν φεύγουν μηνύματα για το 13033.του κάνω επανεκκίνηση, μια φορά το μήνα, και όταν βλέπω πρόβλημα στο 13033,η δεδομένα το βάζω λειτουργία πτήσης για 10 δευτερόλεπτα. Μετά δουλεύει μια χαρά.

Το πρόβλημα, νομίζω δεν είναι τού κινητού, αλλά των εφαρμογών κλήσεις και μηνύματα της Google.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με τα sms (και εγώ το παρατήρησα με το 13033) μου το κάνει και το Redmi 8 & το Redmi 9a κάποιες φορές.
REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω redmi8 3/32 και μερικές φορές μου λένε ότι όταν με καλούν (cosmote what's up) φαίνεται κλειστό το τηλέφωνο, ενώ εγώ έχω φουλ σήμα. Το έχει πάθει κάνεις άλλος; Ευχαριστώ.

Το έχω πάθει μερικές φορές και εγώ, ή να καλώ, να το σηκώνουν και να μην με ακούν ούτε να τους ακούω, με επανεκκίνηση φτιάχνει.

Τελευταία, όταν το ανοίγω το πρωί παίρνω δοκιμαστικά το σταθερό και χτυπάει μία φορά να δω αν δουλεύει πριν φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς το έσβησες, έκανα τη ρύθμιση όπως την είχες γράψει και περιμένω, μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα γιατί πιστεύω πως ίσως τελικά να μην σχετίζεται,μου έβγαλε μια ενημέρωση η εφαρμογή τηλέφωνο Google και έτσι μήπως το διόρθωσαν (αν δεν σχετίζεται με bug του MIUI).

Πάντως η υποβοηθούμενη κλήση σαν ρύθμιση την έχω ακόμα ανενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Πατάω update για το chrome browser και δεν μου το κάνει. Ιδέες;

Και σε εμένα εδώ και καιρό, αλλά μετά εξαφανίζεται η ειδοποίηση, μπορεί να το κάνει μόνο του το update κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση σε 12.0.2. Διόρθωση σε προβλήματα που γνωρίζουν λέει η περιγραφή,σα να φαίνεται πιο γρήγορο το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να γεμίζει η εσωτερική μνήμη και προσπαθω να μεταφέρω κάποια παιχνιδια στην κάρτα μνήμης, αλλά η συσκευή δεν μου δίνει την δυνατότητα αυτή. Πηγαίνω στις εφαρμογές, διαλεγω ένα παιχνιδι, παω στις λεπτομέρειες και δεν υπάρχει επιλογή μεταφοράς στην κάρτα sd. Στα προηγουμενα μου σμαρτφονς έτσι έκανα χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συχνά εξαντλείται ο χώρος αποθήκευσης και έχει αποθηκευμένο αυτό που λέει άλλο και είναι 7,95 γβ. Μπορεί να μειωθεί άραγε αυτό το άλλο μιας και δεν ξέρω και τι είναι;

 

r1Ri2rk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα καινούργια τηλέφωνα έχουν δυνατότητα να κάνουν την κάρτα sd να φαίνεται σαν συνέχεια της εσωτερικής μνήμης

 

Ψαχτε το

 

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες το βράδυ μου ήρθε μία ενημέρωση, μάλλον MIUI 12.0.3 πρέπει να είναι τώρα που το διαβάζω, δεν ξέρω τι καινούργιο μπορεί να έχει.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε μία ενημέρωση, μάλλον MIUI 12.0.3 πρέπει να είναι τώρα που το διαβάζω, δεν ξέρω τι καινούργιο μπορεί να έχει.
Έχω το 7Α και παρατήρησα οτι την 12 εβαλαν επιλογη για έξτρα εξοικονόμηση μπαταρίας που κάνει το τηλέφωνο να έχει πολύ μεγάλη αυτονομία

 

Εμένα με βολεψε πολύ αυτή η δυνατότητα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα 2 συσκευές πήγαν στην έκδοση 12.5.1.0 

Δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι και από άρθρα που βλέπω για την 12.5 δεν βλέπω τίποτα από αυτά που αναφέρουν (αλλαγές στο power menu ή στο μενού της έντασης)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 28/8/2021 at 12:57 ΜΜ, WebDevGr said:

Σήμερα 2 συσκευές πήγαν στην έκδοση 12.5.1.0 

Δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι και από άρθρα που βλέπω για την 12.5 δεν βλέπω τίποτα από αυτά που αναφέρουν (αλλαγές στο power menu ή στο μενού της έντασης)

Μήπως μιλάς για την 12.5 Enhanced Edition που θα πάρουν μόνο οι ναυαρχίδες; Γιατί τα άρθρα για αυτή μιλάνε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, athanaso77 said:

Μήπως μιλάς για την 12.5 Enhanced Edition που θα πάρουν μόνο οι ναυαρχίδες; Γιατί τα άρθρα για αυτή μιλάνε.

Ναι αλίμονο, αφού τα έχει κάνει μαντάρα με τις ονομασίες των μοντέλων, είπε να τα κάνει μαντάρα και με τις ονομασίες των εκδόσεων MIUI

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...