Jump to content

Redmi 8


aftergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τικαρεις να μην είναι προεπιλεγμένο πρόγραμμα ο φυλλομετρητης. Έτσι γίνεται αυτόματα ο Chrome προεπιλεγμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό απόγευμα!

Από προχθές κάτοχος, πολύ δυνατή η μπαταρία του και καλό το κινητό.

Μήπως υπάρχει τρόπος να ορίσω σαν default browser τον Chrome που με βολεύει; Γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τρόπο.[/quote

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-τρεις τελιτσες πάνω δεξιά-προεπιλεγμενες εφαρμογές-προγραμμα περιήγησης-επιλογη chrome.

Πιστεύω αυτή τη σειρά πρέπει να ακολουθήσεις

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κάνα καλό τζαμάκι ρε μάγκες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ξερεις καποιος κανεναν ευκολο τροπο να ρουταρουμε το κινητο? θελω να ξεκλειδωσω το tethering της vodafone και δε μπορω χωρις ρουτ... :worry:
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το κινητό 2 μήνες είμαι πολύ ευχαριστημένος μιας και δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός

αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι αν και το αγόρασα απο Ελλάδα με την global (τουλάχιστον έτσι έγραφε το site ) όλα ειναι στα Ελληνικά

εκτος απο την ημερομηνία και μέρα στην αρχική οθόνη που ειναι σε αυτήν την γλώσσα : Thu' Sau, 15 Thang Nam

προσπάθησα να το αλλάξω και δεν αλλάζει μήπως ξέρει κανείς αν αλλάζει και πώς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ξερεις καποιος κανεναν ευκολο τροπο να ρουταρουμε το κινητο? θελω να ξεκλειδωσω το tethering της vodafone και δε μπορω χωρις ρουτ... :worry:

 

ρουτ χωρις ξεκλειδωμα bootloader μετα εγκατασταση twrp και φλασαρισμα magisk μεσω twrp δεν γινεται

αυτος ειναι ο τροπος ευκολος η δυσκολος για ολα τα xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου έχει έρθει η αναβαθμίσει. Την έχει κάνει κάποιος ώστε να μας πει αν υπάρχουν προβλήματα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία το 4/64 σε κοκκινο για την κόρη μου σήμερα. Το βρήκα σε πολύ καλή τιμή. Είναι η πρώτη φορά

που παίρνω xiaomi. Ελπίζω να μας βγει καλό. Δεν εχει πολλές απαιτήσεις. Φωτογραφίες με τις φίλες της, λίγο youtube και skype και να ακούει μουσική.. Εύχομαι να έκανα καλή αγορά και να μην ακούω γκρίνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου έχει έρθει η αναβαθμίσει. Την έχει κάνει κάποιος ώστε να μας πει αν υπάρχουν προβλήματα; Ευχαριστώ

Εγώ τις έχω κάνει όλες από τον περασμένο Νοέμβριο και δεν έχω κανένα θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα παραγγελία το 4/64 σε κοκκινο για την κόρη μου σήμερα. Το βρήκα σε πολύ καλή τιμή. Είναι η πρώτη φορά

που παίρνω xiaomi. Ελπίζω να μας βγει καλό. Δεν εχει πολλές απαιτήσεις. Φωτογραφίες με τις φίλες της, λίγο youtube και skype και να ακούει μουσική.. Εύχομαι να έκανα καλή αγορά και να μην ακούω γκρίνια.

Θα το καταευχαριστηθει. Πόσο το βρήκες?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μακάρι γιατί ποιός ακούει την γκρίνια της μικρής. Το βρήκα 122 ευρώ σε κατάστημα του σκρουτζ. Πιστεύω ότι είναι καλή τιμή για κινητό σε παιδί.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλη την παρέα. Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχει την 800αρα μπάντα η global έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σήμερα ήρθε το δικό μου. Δεν το άνοιξα γιατί θέλω η μικρή μου κόρη να κάνει το πρώτο της unboxing. Για την 800 μπάντα που γράφει ο φίλος παραπάνω μπορώ να κοιτάξω κάπου στο κουτί να δω αν το γράφει για να βοηθήσω;
Link to comment
Share on other sites

Δες αν αναφερη b20 στο 4g η αλλιώς 800mhz

Στο kimovil αναφερη ότι την εχει

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα την συσκευασία και δεν γράφει πουθενά τίποτα τέτοιο. Μόνο κάτι IMEI και SERIAL γράφει. Τώρα αν μέσα έχει βιβλιαράκι και γράφει κάτι όταν το ανοίξουμε θα το δω.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα την συσκευασία και δεν γράφει πουθενά τίποτα τέτοιο. Μόνο κάτι IMEI και SERIAL γράφει. Τώρα αν μέσα έχει βιβλιαράκι και γράφει κάτι όταν το ανοίξουμε θα το δω.

 

Καλησπέρα. Επειδή το σκέφτομαι για αγορά άμεσα. Θέλω να σε ρωτήσω τι εξής. Έχει μέσα στο κουτί θήκη σιλικόνης διαφανης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή το σκέφτομαι για αγορά άμεσα. Θέλω να σε ρωτήσω τι εξής. Έχει μέσα στο κουτί θήκη σιλικόνης διαφανης

 

Έχει θηκη σιλικόνης στη συσκευασία και είναι καλής ποιότητας

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ φιλε

 

Μόλις το τσιμπησα. Πολυ τίμιο για τα λεφτά του.

Ένα bug που βρήκα είναι το εξής. Όταν έχω ανοιχτά Bluetooth και το έχω συνδεση με xiaomi mi band 4 μέσω mi fit η ταχυτητα στο ίντερνετ πεφτη στα τάρταρα. Σας το κάνει κα εσας;

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Δεν έχουμε το mi band και έτσι δεν ξέρω αν πέφτει η ταχύτητα του internet. Θα ρωτήσω έναν φίλο που το έχει αν μπορεί να μου το δανείσει να κάνω δοκιμή και θα σου πω. Κατά τα άλλα πως σου φάνηκε σαν τηλέφωνο; Είσαι ευχαριστημένος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Δεν έχουμε το mi band και έτσι δεν ξέρω αν πέφτει η ταχύτητα του internet. Θα ρωτήσω έναν φίλο που το έχει αν μπορεί να μου το δανείσει να κάνω δοκιμή και θα σου πω. Κατά τα άλλα πως σου φάνηκε σαν τηλέφωνο; Είσαι ευχαριστημένος;

 

Καλησπερα. Δοκίμασε με ανοιχτά Bluetooth και κάτι άλλο συνδεδεμένο να δεις αν στο κάνει στο WiFi. Είμαι τρομερά ευχαριστημένος από όλο το κινητό. Θέλω να δω την μπαταρία του πως θα παη. Εσένα πως παη η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσιμπησα. Πολυ τίμιο για τα λεφτά του.

Ένα bug που βρήκα είναι το εξής. Όταν έχω ανοιχτά Bluetooth και το έχω συνδεση με xiaomi mi band 4 μέσω mi fit η ταχυτητα στο ίντερνετ πεφτη στα τάρταρα. Σας το κάνει κα εσας;

 

Εγώ έχω συνδέσει μέσω mi fit ένα amazfit cor και εδώ και κανένα πεντάμηνο δεν είδα κάτι περίεργο με το wifi.μηπως να δοκίμαζες να κάνεις απεγκατασταση του mi fit και εγκατάσταση εκ νέου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνδέσει μέσω mi fit ένα amazfit cor και εδώ και κανένα πεντάμηνο δεν είδα κάτι περίεργο με το wifi.μηπως να δοκίμαζες να κάνεις απεγκατασταση του mi fit και εγκατάσταση εκ νέου;

 

Θα το δοκιμάσω φίλε. Ευχαριστώ. Πάντως από 23mbps που πιανω με WiFi μόλις συνδέσω το Bluetooth με το mi land 4 πεφτη στα 3-4 mbls.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάνει κάποια μέτρηση για να σου πω ακριβώς, αλλά πιστεύω ότι τόση μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα θα την είχα καταλάβει
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάνει κάποια μέτρηση για να σου πω ακριβώς, αλλά πιστεύω ότι τόση μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα θα την είχα καταλάβει

 

Το καλο- κακό είναι ότι το κάνει μόνο στο WiFi και όχι στο 4g

Μπα τα ίδια κάνει με άλλο WiFi που κοίταξα.

Πρώτη φόρτιση 2 μέρες με 6 ώρες sot και αρκετά τηλεφωνα με μόνιμα WiFi ανοιχτό και Bluetooth συνδεδεμένη με mi fit και xiaomi mi band 4.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...