Jump to content

κινητο με 6gb ram;;;


vazailouros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου καλησπερα, ειμαι κατοχος του redmi note 4 εδω και 2,5 χρονια. Σκεφτομαι να παρω καινουρια συσκευη με 6gb ram. το budget ειναι γυρω στα 250 ευρω. Ισως και μια μικρη υπερβαση σιγουρα ομως κατω απο 300. Σκεφτομουν για pocophone f1 64gb. Ποια ειναι η αποψη σας; Ιδιαιτερα για οθονη και καμερα θα ηθελα να μου πειτε 'ή καποια αλλη προταση σας σε αυτα τα χρηματα. Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα σαν τι έχεις προταιραιοτητσ

Στα λεφτά που θέλεις έχει επηλογες(mi 9bse, mi 8, mi 9t, galaxy a70, mate 20 lite, pocophone, honor view 20)εκτός και αν θέλεις καλή Camera εκεί άλλοι παίζουν μπάλα σε πολύ διαφορετικές τημες..πολύ διαφορετικές τημες

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανταποκριση . εμενα με ενδιαφερει αυτονομια,καλος επεξεργαστης,οθονη με ζωντανα χρωματα,οσο γινεται ανθεκτικοτητα, μια καμερα ανωτερη του μετριου και 6ραμ γιατι τα 3 του note 4 γεμισαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και οθονη μικροτερη απο 6,5

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανταποκριση . εμενα με ενδιαφερει αυτονομια,καλος επεξεργαστης,οθονη με ζωντανα χρωματα,οσο γινεται ανθεκτικοτητα, μια καμερα ανωτερη του μετριου και 6ραμ γιατι τα 3 του note 4 γεμισαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και οθονη μικροτερη απο 6,5

 

θα ελεγα a70 αν θα βολευτεις με την οθονη

Link to comment
Share on other sites

honor view 20.

4000mah μπαταρια.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

οταν πρωτοξεκινησα να ψαχνω ειχα σχεδον καταληξει στο pocophone f1 . τωρα οσο το ψαχνω καλυτερα σαν να μου κλεινει το ματι το mi9t.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν πρωτοξεκινησα να ψαχνω ειχα σχεδον καταληξει στο pocophone f1 . τωρα οσο το ψαχνω καλυτερα σαν να μου κλεινει το ματι το mi9t.
εσεις τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

οταν πρωτοξεκινησα να ψαχνω ειχα σχεδον καταληξει στο pocophone f1 . τωρα οσο το ψαχνω καλυτερα σαν να μου κλεινει το ματι το mi9t.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσεις τι λετε;

 

αν δεν βαριέσαι να ασχοληθείς με software (εχεις δλδ χρόνο και όρεξη) τότε ένα από τα δυο είναι καλή επιλογή (θα έλεγα το δεύτερο) τώρα αν θέλεις να το βγάλεις απο το κουτί και να ειναι έτοιμο για χρήση χωρις κανενα θεματακι δεν πας σε xiaomi (όχι ακόμη τουλάχιστον μπορεί να στρώσουν όλα αυτά τα θέματα με το καινούργιο adnroid)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βαριέσαι να ασχοληθείς με software (εχεις δλδ χρόνο και όρεξη) τότε ένα από τα δυο είναι καλή επιλογή (θα έλεγα το δεύτερο) τώρα αν θέλεις να το βγάλεις απο το κουτί και να ειναι έτοιμο για χρήση χωρις κανενα θεματακι δεν πας σε xiaomi (όχι ακόμη τουλάχιστον μπορεί να στρώσουν όλα αυτά τα θέματα με το καινούργιο adnroid)

 

τι εννοεις θεματακια;

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις θεματακια;
Δεν δουλεύουν συχνά πυκνά notifications, από update σε update αλλάζει δραματικά η αυτονομία μια πάει πολύ ψιλά μια χαλάει πολύ

Πάρα πολλές φορές ένα update χαλάει ενα πράγμα φτιάχνει άλλο (πχ σε ένα rn7 πρόσφατα που πέρασε από τα χέρια μου ξαφνικά μετά το update σταματισε να παίζει proxy) μετά από δύο updates το έφτιαξαν ξεκίνησε battery drain κλπ

Γενικός θα έχεις συχνά πυκνά μικρό θέματακι που σου κάνουν την ζωή δύσκολη

Από μένα αν πας σε xiaomi πάνε σε android one συσκευές (χωρίς miui με καθαρό Android πχ mi a2 η mi a3) η πχ μια πολύ καλή πρόταση είναι galaxy a 70 είναι η καλύτερη λύση.

 

Το μόνο που με παραξενεύει πως γεμισες 4 gb ram σε βαθμό η συσκευή να είναι χάλια και να θέλεις αλλαγή

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Έχει και 350€
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

To 3GB έχει.

 

οκ 3 γεμιζεις βασικα εδω και 3 χρονια δεν εφταναν μονο το fb messenger και viber τα πιταρουν

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει ram-multitasking δεν πας σε xiaomi. Οι διαφορές από 4 σε 6 ή ακόμα και 8 είναι πολύ μικρες στις συσκευές της. Εχει τοσο επιθετική διαχείριση που αφήνει το μεγαλύτερο μέρος της ram ελεύθερο.

 

Κατά τα άλλα έχουν προταθεί πολύ καλές συσκευές. Εάν μπορείς να συμπληρώσεις και τη φόρμα θα σε βοηθουσαμε ακόμα περισσότερο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...