Jump to content

Samsung Galaxy Note 10


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Παρατήρησε κανένας κάποιο θεμα με το 4g?έχω cosmote.ευχαριστώ και καλες γιορτές σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει θέμα στο δίκτυο τους.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει θέμα στο δίκτυο τους.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα μεσω Odin την Ελληνικη EUR πριν λιγο κι εχω στο samsung info αυτη την εικονα.

Θα παιρνει αναβαθμισεις ή εγινε κατι λαθος;Με μπερδευει το XEF που γραφει που ειναι της Γαλλικης

S5lN8uK.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το Note 10.

Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες....μία ερώτηση μόνο επειδή κάτι πρέπει να πείραξα στην βιασύνη μου και το έχω βάλει να πάρει την πρώτη του φόρτιση.Μπορεί να μου πει κανείς γιατί όταν πάω να το απενεργοποιήσω αντί να βγάλει τα γνωστα εικονίδια Σβήσιμο Επανεκκίνηση μου ξεκινάει το Bixby;

Δεν μπορούσα να το απενεργοποιήσω...είχε πολύ λιγη μπαταρία και τελικά έσβησε μόνο του.

 

 

Την έλυσα την απορία μόνος.....το είδα στο youtube. Τι αλχημίες είναι αυτές; πωωωωω...!!!

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παρατήρησε κανένας κάποιο θεμα με το 4g?έχω cosmote.ευχαριστώ και καλες γιορτές σε όλους.

 

Μας εχει βγαλει την ψυχη μαυτο το 4g.... εδω τα κινεζικα των 80 ευρω ειναι αιωνες μπροστα. Για κλησεις καλο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας τραβαει κι εσας χαλια βιντεο;Οτι ρυθμισεις κι αν κανουμε στο note 10 της δικιας μου,εχει μια θολουρα αδικαιολογητη.Το note 9 μου ειναι πολυ καλυτερο στο βιντεο.

Λετε να πρεπει να τρεχω σμαρτεκ ή και σε σας ειναι ετσι χαλια;Σα να ειναι λερωμενος ο φακος.

Παιζει να εχει καμια ζελατινα που δεν μπορω να την δω με τιποτα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά παιδιά.

Ερώτηση στα περί μπαταρίας.

Είχε κάποιος κάτοχός του note 10,s10 plus?

Να μου πει τι διάφορές έχουν.

 

Επίσης η οθόνη σαν ποιότητα τι λέει;

Γιατί βλέπω λιγότερα ppi σε σχέση με το s10 plus.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ήθελα να ρωτήσω για την μπαταρία. Κάποιος να μας δώσει μια εικόνα;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μετάβαση από το note 10 plus σε note 10 λόγω μεγέθους. καλώ το + αλλά πολύ μεγάλο για τηλέφωνο ενός χεριού εκτός και αν είσαι 2,20μ. Σε οθόνη πέρα του μεγέθους δεν θα δεις διαφορά.

Για την μπαταρία δε με χρήση social, τηλεφωνα, photos, YouTube και web. WiFi/4g από το πρωί που το έβγαζα από το ρεύμα μου κρατούσε μέχρι την επόμενη το πρωί. Για το μικρό δεν ξέρω ακόμη θα το δω και θα ενημερώσω

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κι εγώ στην ίδια φάση με σένα. Τούμπανο το + αλλά αμα δεν μπορείς να το πιάσεις με το ένα χέρι τι να το κάνεις;

η μπαταρία δεν με απασχολεί γιατί αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βγάζω τη μέρα, πράγμα που πιστεύω ότι θα το καταφέρνω άνετα με το απλό! Οσον αφορά τη σπιρτάδα του κινητού, έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για το Note 10 θα παω.Το 9αρι με κουρασε με το βαρος του και το μεγεθος του,και της γυναικας μου το Note 10 ειναι το ιδανικο.

Μπαταρια δεν ειναι το δυνατο του σημειο αλλα μια χαρα βγαζει μερα.Δεν ξαναπαω σε τοσο μεγαλο κινητο,κουραζει.Αλλωστε εχω και ταμπλετ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κι εγώ στην ίδια φάση με σένα. Τούμπανο το + αλλά αμα δεν μπορείς να το πιάσεις με το ένα χέρι τι να το κάνεις;

 

η μπαταρία δεν με απασχολεί γιατί αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βγάζω τη μέρα, πράγμα που πιστεύω ότι θα το καταφέρνω άνετα με το απλό! Οσον αφορά τη σπιρτάδα του κινητού, έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά;:)

Την ημέρα με βγάζει άνετα με βαριά χρήση και μένει και ένα 30% κατά τις 21:00 που επιστρέφω στο σπίτι . Τώρα ο κάθε χρήστης κάνει διαφορετική χρήση, αν έχει σήμα στην περιοχή που βρίσκεται κλπ. Όσον αφορά τα 12gb ram με τα 8gb δεν θεωρώ ότι είναι αισθητή η διαφορά και αν είναι τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να την δω στην καθημερινή χρήση. Υπόψιν ότι είμαι ερχόμενος από s10, p30, honor 20 pro, mate 20 pro, note 10+ και τώρα στο μικρό. Το μέγεθος του μικρού είναι ότι καλύτερο για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπερα.μια ερωτηση στην εφαρμογή κλησεων της συσκευής υπαρχει τρόπος να μειώσεις τις επιλογές?δηλαδη οταν την ανοίγεις να μην γραφει τηλέφωνο προσφατα επαφές μέρη.να γράφει πιο λίγα?ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω συγκριτικά με το note 8 αν η μπαταρία του note 10 είναι καλύτερη ή στα ίδια επίπεδα;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω συγκριτικά με το note 8 αν η μπαταρία του note 10 είναι καλύτερη ή στα ίδια επίπεδα;
Η μπαταρία του note 10 plus , ακόμα και του note 9 που είχα είναι κλάσης ανώτερη από του note 8! Με το note 8 και τη χρήση που κάνω στα κινητά μέχρι το απόγευμα έμενα από μπαταρία! Μετά το 9 και τώρα με το 10 plus δεν χρειάστηκε ποτέ να το φορτίσω μέσα στη μέρα!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου αφορά το note 10 το απλό όχι το plus σε σχέση με το note 8.
Note 9 εγω με φρεσκια μπαταρια 1 μηνος απο smartec και android 10,κι η γυναικα με 2 μηνων Note 10 με android 10 κι εκεινη.

Το Note 9 εχει καλυτερη μπαταρια αλλα οχι η μερα με τη νυχτα.Αν ομως θες κατι καλυτερο απο note 8 ισως να μη σου κανει το μικρο note 10.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλα αυτά είναι σχετικά με την χρήση που κάνει ο καθένας. Το δικό μου κρατάει άνετα μια μέρα και πολλές φορές μέχρι τι μεσημέρι της άλλης μέρας. Με ενεργές viber, Instagram, Bluetooth σύνδεση με s3 gear και buds.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία για χρήση πάνω κάτω μιας μέρας. Αν θέλεις μικρό μέγεθος πάρτο. Αν δεν σε ενοχλεί πήγαινε στο plus που έχει ανώτερη.
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου αφορά το note 10 το απλό όχι το plus σε σχέση με το note 8.

 

Η χρήση του καθενός διαφέρει. Το note 8 είναι μοντέλο του 2017 με μπαταρία 3300. Το note 10 το μικρό είναι του 2019 με μπαταρία 3300 μπαταρία επίσης. Το note 10 το μικρό παίρνει ένα boost στην μπαταρία από την cpu που είναι νέας τεχνολογίας και την κάρτα γραφικων. Bεβαια έχει πιο πολύ bloatware από το note 8. Oποτε αυτό το boost στην μπαταρία δεν πολύ φαίνεται στην καθημερινότητα. Αλλα λογικά θα βγάζει κάνα 45 λεπτά παραπάνω από το note 8. Η γνώμη μου είναι πως αν πας σε ένα κινητό από 3300 και εχεις ήδη ένα κινητό με 3300 που η διαφορα είναι μονο 2 χρόνια. Μην περιμένεις να δεις κάτι το μεγάλο σε sot. Σίγουρα θα δεις μια αρκετα καλη αναβάθμιση αλλα τίποτα παραπάνω. Καλύτερα πάρε το note 9 ποθ ειναι καλύτερο σε μπαταρία από το note 10 το μικρό. Αλλα θα έπρεπε να είναι λίγο φθηνότερο σε τιμη. Επίσης θα σου έλεγα μάζεψε λεφτά για το note 10 plus. Η πήγαινε σε note 9. Ποιος ο λόγος να πας από ένα κινητό του 2017 με 3300 σε άλλο ένα με 3300 του 2019. Οτι και να γίνει 3300 θα παραμείνει στο τέλος. Αν θες αυτονομία θες πάνω από 4300mah κινητό. Oτι είναι κάτω από 4000mah δεν είναι κινητό για αυτονομία. Επίσης η samsung έχει βαρύνει πολύ τα κινητά τις με πολλά πράγματα μέσα που έχουν επιπτώσεις στην μπαταρία. Είτε με μορφή drain είτε με μορφή πέφτει γρήγορα η μπαταρία όταν έχω ανοιχτή οθόνη. Κινητό με 3300mah το θεωρώ ένα νεκρό κινητό εν έτι 2020. Φαντάσου το καλοκαίρι με ήλιο και μεγάλη φωτεινότητα τι θα συμβαίνει. Θα θες powerbank 100% και αν θα βαλεις και 4G μαλλον θα θες 2 powerbanks τοτε. Αν νομίζεις μπορείς να κουμαντάρεις εν έτι 2020 ένα κινητό με 3300 πάρτο. Λίγα άτομα μπορούν να το κάνουν αυτό.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

3500 ειναι η μπαταρια του Note 10.Οχι οτι αλλαζουν και πολλα,αλλα να τα γραφουμε σωστα.

Μια χαρα ειναι για εναν μεσο χρηστη μια μπαταρια τετοιου μεγεθους μαζι με ταχυφορτιση.

Δεν ειναι αναγκη να φορτωνομαστε ολοι με τουβλα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

3500 ειναι η μπαταρια του Note 10.Οχι οτι αλλαζουν και πολλα,αλλα να τα γραφουμε σωστα.

Μια χαρα ειναι για εναν μεσο χρηστη μια μπαταρια τετοιου μεγεθους μαζι με ταχυφορτιση.

Δεν ειναι αναγκη να φορτωνομαστε ολοι με τουβλα.

 

Η αλήθεια είναι ότι και το v30 μου 1.5 χρόνου σχεδόν με 3300mah μια χαρά την βγάζει την ημέρα με αρκετή χρήση. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι τέτοιου μεγέθους μπαταρίες είναι οριακές για βαριά χρήση. Από την άλλη όμως και γω δεν προτιμώ τα τούβλα...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...