Jump to content

Samsung Galaxy Note 10


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως στο τοπικ κινηση και ενθουσιασμος δεν υπαρχει οπως στο μεγαλο....να τα λεμε ολα.Καλο κι αυτο,θα ριξει γρηγορα τιμη!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα από κοντά και ασχολήθηκα μαζί του αρκετή ώρα. Το κινητό έχει ιδανικό μέγεθος και κράτημα στο χέρι imho και άψογα specs. Μην το αγοράζετε παιδιά για να πέσει και άλλο η τιμή και να το πάρουμε εμείς οι παρακατιανοί που μας καλύπτει σε όλα... :p
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα από κοντά και ασχολήθηκα μαζί του αρκετή ώρα. Το κινητό έχει ιδανικό μέγεθος και κράτημα στο χέρι imho και άψογα specs. Μην το αγοράζετε παιδιά για να πέσει και άλλο η τιμή και να το πάρουμε εμείς οι παρακατιανοί που μας καλύπτει σε όλα... :p

 

Εμείς τα πρόβατα τα φανμπόγια χαρά στο γούστο μας, οι τιποτένιοι! Πάντως προβλέπω το μικρο να κόβει πωλήσεις απ τα s. Γιατί να πάρει κάποιος ένα s και να μην πάρει ενα s με πενάκι; Εξαιρούνται βέβαια οι συνφορουμίτες που αγοράζουν/δοκιμάζουν τελευταία μοντέλα!

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα πρόβατα τα φανμπόγια χαρά στο γούστο μας, οι τιποτένιοι! Πάντως προβλέπω το μικρο να κόβει πωλήσεις απ τα s. Γιατί να πάρει κάποιος ένα s και να μην πάρει ενα s με πενάκι; Εξαιρούνται βέβαια οι συνφορουμίτες που αγοράζουν/δοκιμάζουν τελευταία μοντέλα!

 

Αν και το μεγάλο δεν το παλεύω σε μέγεθος, δε νομίζω ότι θα κόβει πωλήσεις το μικρό από s... Πέρα από το πενακι δεν έχει κανένα άλλο πλεονέκτημα, και με τιμή αρκετά πάνω νομίζω ότι απλά θα πιάσει όσους θέλουν μικρό note..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα από κοντά και ασχολήθηκα μαζί του αρκετή ώρα. Το κινητό έχει ιδανικό μέγεθος και κράτημα στο χέρι imho και άψογα specs. Μην το αγοράζετε παιδιά για να πέσει και άλλο η τιμή και να το πάρουμε εμείς οι παρακατιανοί που μας καλύπτει σε όλα... :p

 

Έχω το μεγάλο, αλλά παραδέχομαι ότι το ιδανικό σε μέγεθος είναι το μικρό. Έχει υπέροχο κράτημα.

Link to comment
Share on other sites

για να πέσει και άλλο η τιμή και να το πάρουμε εμείς οι παρακατιανοί που μας καλύπτει σε όλα... :p

 

Αφου σας καλυπτει σε ολα οπως και τους αλλους στο διπλα θεμα του note10+,γιατι δεν το αγοραζετε στην τωρινη τιμη του και περιμενετε να πεσει η τιμη του στα ταρταρα? :lol:

 

Ολη η κουβεντα για το note10 το απλο προφανως και γινεται οχι τοσο για τις οποιες ελλειψεις εχει(αν και note),αλλα για την αρχικη τιμη των 1000ευρω που εχει,σε σχεση με αυτες τις ελλειψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ολη η κουβεντα για το note10 το απλο προφανως και γινεται οχι τοσο για τις οποιες ελλειψεις εχει(αν και note),αλλα για την αρχικη τιμη των 1000ευρω που εχει,σε σχεση με αυτες τις ελλειψεις.

 

Το κινητό δεν έχει ελλείψεις αλλά η τιμή του όντως δεν δικαιολογείται όχι συγκριτικά με το plus αλλά συγκριτικά με τα S10/S10+...

Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλες που το εβγαλες μικροτερο ε βγαλε μια ιντσα ντε να πεσει στα 5.8 αντε βαρια 5.9 για τυπους σαν και μενα που απεκτησα κομπλεξ και δεν παω ουτε 0.1 παραπανω...:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Skroutz στα €900 https://www.skroutz.gr/s/19687612/Samsung-Galaxy-Note-10-256GB.html

 

Best Price στα €834 https://www.bestprice.gr/item/2155742925/samsung-galaxy-note-10-8gb-256gb-dual.html?qid=3kFXX7f9hmK_a1d9e&seq=2

 

 

 

Μια χαρά! Λίγο υπομονή θα χρειαστεί....

Μα 899 είχε day one με την έκπτωση της Samsung από τις μεγάλες αλυσίδες.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως εγώ προτίμησα το απλό 10 από το +. Τα έπιασα και τα δύο στο χέρι, και το μικρό εντυπωσιάζει με το μέγεθός του. Το μόνο που με προβλημάτισε ήταν η μπαταρία, αλλά Το μέγεθος του + δεν το μπορούσα. Τελικά δεν το μετάνιωσα. Η διαφορά με το P30 pro που είχα είναι μεγάλη, αλλά βγάζω την ημέρα χωρίς πρόβλημα. Απορώ γιατί το περιφρονούν οι περισσότεροι.
Link to comment
Share on other sites

δεν το περιφρονούν απλώς σε ενα φόρουμ τεχνολογίας λογικό είναι να προτιμούν οι γράφοντες το πιο τούμπανο! Περιμένω όμως από κάνα δοκιμαστή εδώ μέσα τη γνώμη του για το μικρό γιατί σίγουρα θα περάσει και αυτό απ τα χέρια τους...Όμως όπως και να χει θα το πάρω:lol: Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προτίμησα το απλό 10 από το +. Τα έπιασα και τα δύο στο χέρι, και το μικρό εντυπωσιάζει με το μέγεθός του. Το μόνο που με προβλημάτισε ήταν η μπαταρία, αλλά Το μέγεθος του + δεν το μπορούσα. Τελικά δεν το μετάνιωσα. Η διαφορά με το P30 pro που είχα είναι μεγάλη, αλλά βγάζω την ημέρα χωρίς πρόβλημα. Απορώ γιατί το περιφρονούν οι περισσότεροι.

 

Αμα κανεις "βαριά" χρήση δεν σε βγάζει από το πρωί ως το βραδυ. Φαντάσου μετά από κάνα 6+ μήνες που θα έχει δουλευτεί η μπαταρια που θα εχεις κανα 100 apps στην καλύτερη περίπτωση και αλλα 500 service να τρέχουν. Η μπαταρία δεν θα έχει την δύναμη που είχε day one. Δεν θα βγαζει ουτε απο της 8 το πρωι ως της 3 το μεσημέρι. Kαι με κάνα 4g ανοιχτό και καλοκαίρι με ήλιο που θα θες φωτεινότητα δυνατή πολυ. Δεν θα σε βγάζει ούτε από το πρωί ως το πρωί. Αν το θες μονο για απλή χρήση θα είσαι ok. Αν το θες για κάτι παραπάνω απο απλη χρηση δεν αξίζει τα τόσα λεφτά με τέτοια μπαταρία και ούτε θα αξίζει ακόμα και άμα εκανε 700 euro. Μην συγκρίνετε day one κινητο με κινητό μετά από 6+ μήνες. Είναι χαοτική η διαφορα μπαταρίας μετά από ενα απλο 6 μήνες χρήσης. Μετά από 1 χρόνο μπορεί να πας να το πουλήσεις επειδή δεν θα θυμίζει με τίποτα το day one κινητό που είχες σε μπαταρια. Το μέγεθος του note 10+ ειναι σαν του note 8 note 9. Τίποτα το διαφορετικό άμα εχεις ένα από τα 2 κινητά δεν καταλαβαίνεις διαφορα στο χέρι σου. θυσιάστε λίγο παλάμη στο χέρι σας και να είστε ήσυχη μετά από 1 χρόνο χρήσης. Παρα να θέλετε 2 power banks στο τελος και να αναγκάζεστε να το πουλήσετε σε χαμηλή τιμή.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις "βαριά" χρήση δεν σε βγάζει από το πρωί ως το βραδυ. Φαντάσου μετά από κάνα 6+ μήνες που θα έχει δουλευτεί η μπαταρια που θα εχεις κανα 100 apps στην καλύτερη περίπτωση και αλλα 500 service να τρέχουν. Η μπαταρία δεν θα έχει την δύναμη που είχε day one. Δεν θα βγαζει ουτε απο της 8 το πρωι ως της 3 το μεσημέρι. Kαι με κάνα 4g ανοιχτό και καλοκαίρι με ήλιο που θα θες φωτεινότητα δυνατή πολυ. Δεν θα σε βγάζει ούτε από το πρωί ως το πρωί. Αν το θες μονο για απλή χρήση θα είσαι ok. Αν το θες για κάτι παραπάνω απο απλη χρηση δεν αξίζει τα τόσα λεφτά με τέτοια μπαταρία. Μην συγκρίνετε day one κινητο με κινητό μετά από 6+ μήνες. Είναι χαοτική η διαφορα μπαταρίας μετά από 6 μήνες χρήσης. Το μέγεθος του note 10+ ειναι σαν του note 8 note 9. Τίποτα το διαφορετικό άμα εχεις ένα από τα 2 κινητά δεν καταλαβαίνεις διαφορα στο χέρι σου.

 

Θεωρώ ότι δεν κάνω ελαφριά χρήση. Έχω μόνιμα τον συγχρονισμό επαφών, ημερολογίου, εργασιών και 4 λογ/μους mail. Συχνή ανταλλαγή mail στον εταιρικό λογαριασμό. Χρήση pdf & excel. ΒΤ μόνιμα ανοικτό και συνδεμένο smartwatch, και λόγω δουλειάς, αρκετή ομιλία και συνεχείς συνδέσεις με ΒΤ αυτοκινήτου. Λίγο σερφάρισμα και λίγο παιχνίδι. Δεν έχω καμία εφαρμογή κοινωνικής δικτύωσης. Τα ΝΟΤΕ 8 & 9 δεν τα πήρα ποτέ λόγω μεγέθους, και είχα βολευτεί με mate 20 pro & p30 pro. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κρατήσει κινητό πάνω από 6 μήνες (με εξαίρεση το p30 pro) για να δω τι θα γίνει με την μπαταρία. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι δεν κάνω ελαφριά χρήση. Έχω μόνιμα τον συγχρονισμό επαφών, ημερολογίου, εργασιών και 4 λογ/μους mail. Συχνή ανταλλαγή mail στον εταιρικό λογαριασμό. Χρήση pdf & excel. ΒΤ μόνιμα ανοικτό και συνδεμένο smartwatch, και λόγω δουλειάς, αρκετή ομιλία και συνεχείς συνδέσεις με ΒΤ αυτοκινήτου. Λίγο σερφάρισμα και λίγο παιχνίδι. Δεν έχω καμία εφαρμογή κοινωνικής δικτύωσης. Τα ΝΟΤΕ 8 & 9 δεν τα πήρα ποτέ λόγω μεγέθους, και είχα βολευτεί με mate 20 pro & p30 pro. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κρατήσει κινητό πάνω από 6 μήνες (με εξαίρεση το p30 pro) για να δω τι θα γίνει με την μπαταρία. :lol:

 

Το p30 pro είναι τρομερό κινητό είναι πολύ balance κινητό. Το note 10 το απλό κατ εμέ είναι ρίσκο. Δεν θα άλλαζα από p30 pro σε note 10 και μάλλον ούτε και για note 10+ μιας που πλέον δεν υπάρχει ούτε το sabs στα samsung. Eιδικά αν κάποιος το θέλει για 2 χρονια+ θα πρότεινα Note 9 p30 Pro. Αλλιώς note 10+ αν έχει τα λεφτά.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Το p30 pro είναι τρομερό κινητό είναι πολύ balance κινητό. Το note 10 το απλό κατ εμέ είναι ρίσκο. Δεν θα άλλαζα από p30 pro σε note 10 και μάλλον ούτε και για note 10+ μιας που πλέον δεν υπάρχει ούτε το sabs στα samsung. Eιδικά αν κάποιος το θέλει για 2 χρονια+ θα πρότεινα Note 9 p30 Pro. Αλλιώς note 10+ αν έχει τα λεφτά.
Μην λέμε ανακρίβειες, το note 9 ειναι το ίδιο μέγεθος με το note 10+. Όσο για την διάρκεια μπαταρίας μετά απο 6 μήνες , τα τελευταία χρόνια σε οσα κινητά είχα δεν υπήρχε καμία διαφορά. Το note 9 μετα απο 10 μήνες καθημερινής γρήγορης φόρτισης και πολλές φορές ασύρματης, καμία πτώση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές έφτασα στο ταμείο να το αγοράσω (Η μία ήταν φυσικά όταν βγήκε η προσφορά με το -24%) και δύο φορές το ανέβαλα. Δίστασα και έκανα πίσω για έναν και μόνο λόγο: την μπαταρία. Έχω διαβάσει σχεδόν ότι άρθρο υπάρχει στο διαδίκτυο και σχεδόν όλα καταλήγουν ότι η μπαταρία του είναι στα επίπεδα του S10 (του απλοϋ όχι του plus), δηλαδή επιεικώς μέτρια. Και αυτή την συσκευή την αγοράζεις για τις λειτουργίες που έχει. Δεν είναι δυνατόν να κάνεις ελαφριά χρήση (τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση που θα το χρησιμοποιώ για την δουλειά μου και ας μην παίζω ποτέ παιχνίδια στο κινητό). Κρίμα γιατί όπως έχω ξαναγράψει έχει ιδανικό μέγεθος και πραγματικά δεν του λείπει σχεδόν τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές έφτασα στο ταμείο να το αγοράσω (Η μία ήταν φυσικά όταν βγήκε η προσφορά με το -24%) και δύο φορές το ανέβαλα. Δίστασα και έκανα πίσω για έναν και μόνο λόγο: την μπαταρία. Έχω διαβάσει σχεδόν ότι άρθρο υπάρχει στο διαδίκτυο και σχεδόν όλα καταλήγουν ότι η μπαταρία του είναι στα επίπεδα του S10 (του απλοϋ όχι του plus), δηλαδή επιεικώς μέτρια. Και αυτή την συσκευή την αγοράζεις για τις λειτουργίες που έχει. Δεν είναι δυνατόν να κάνεις ελαφριά χρήση (τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση που θα το χρησιμοποιώ για την δουλειά μου και ας μην παίζω ποτέ παιχνίδια στο κινητό). Κρίμα γιατί όπως έχω ξαναγράψει έχει ιδανικό μέγεθος και πραγματικά δεν του λείπει σχεδόν τίποτα...

 

Είχα το s10 και δεν έβγαζα ημέρα. Με αυτό βγάζω οριακά την ημέρα. Είναι λίγο καλύτερο από το s10. Για σύγκριση, με το p30 pro έβγαζα με ίδια χρήση μιάμιση ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές έφτασα στο ταμείο να το αγοράσω (Η μία ήταν φυσικά όταν βγήκε η προσφορά με το -24%) και δύο φορές το ανέβαλα. Δίστασα και έκανα πίσω για έναν και μόνο λόγο: την μπαταρία. Έχω διαβάσει σχεδόν ότι άρθρο υπάρχει στο διαδίκτυο και σχεδόν όλα καταλήγουν ότι η μπαταρία του είναι στα επίπεδα του S10 (του απλοϋ όχι του plus), δηλαδή επιεικώς μέτρια. Και αυτή την συσκευή την αγοράζεις για τις λειτουργίες που έχει. Δεν είναι δυνατόν να κάνεις ελαφριά χρήση (τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση που θα το χρησιμοποιώ για την δουλειά μου και ας μην παίζω ποτέ παιχνίδια στο κινητό). Κρίμα γιατί όπως έχω ξαναγράψει έχει ιδανικό μέγεθος και πραγματικά δεν του λείπει σχεδόν τίποτα...

 

S10 απλο? Σε καμια περιπτωση. Αφετηρια ειναι το s10+ και σου δινει και λιγο παραπανω sot στην πραξη (standby το ιδιο χαλι, ειδικα αν κινεισαι σε περιοχες με κακο σημα).

Επισης, μη βασιστεις ποτε μα ποτε σε reviews στο διαδικτυο για τη μπαταρια μιας συσκευης. Μπορω να σου βρω καμια δεκαρια reviews που την εκθειαζουν, αλλα αυτο δε λεει τιποτα. Παρε feedback εδω απο χρηστες - το δικο μου το κατεθεσα ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα το s10 και δεν έβγαζα ημέρα. Με αυτό βγάζω οριακά την ημέρα. Είναι λίγο καλύτερο από το s10..

 

Θα το αγόραζα λοιπόν κάνοντας υποχώρηση για την μπαταρία του μόνο σε αρκετά χαμηλότερη τιμή. Και εγώ δεν κρατάω κινητό πάνω από 6μηνο και φοβάμαι μην μου μείνει αμανάτο στο τέλος αφού έχει τρομερά χαμηλή εμπορικότητα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S10 απλο? Σε καμια περιπτωση. Αφετηρια ειναι το s10+ και σου δινει και λιγο παραπανω sot στην πραξη (standby το ιδιο χαλι, ειδικα αν κινεισαι σε περιοχες με κακο σημα).

Επισης, μη βασιστεις ποτε μα ποτε σε reviews στο διαδικτυο για τη μπαταρια μιας συσκευης. Μπορω να σου βρω καμια δεκαρια reviews που την εκθειαζουν, αλλα αυτο δε λεει τιποτα. Παρε feedback εδω απο χρηστες - το δικο μου το κατεθεσα ;)

 

Ευχαριστώ Βαγγέλη για το feedback αλλά μόλις ο ioterl (κάτοχος της συσκευής) επιβεβαιώσε τα περί διάρκειας μπαταρίας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρε feedback εδω απο χρηστες - το δικο μου το κατεθεσα ;)

 

Ε αυτό λέω. Που να τους βρω? Δεν το έχει πάρει σχεδόν κανείς. Όλοι πάνε στο plus....:)

Link to comment
Share on other sites

Ή Samsung πουλάει τρελίτσα στην Ευρώπη με τους exynos. Αν παγκοσμίως επαιζε μόνο exynos ,θα παρακαλούσα να μπουν μεγαλύτερες μπαταριες. Σε σύγκριση ομως με snapdragon τα τελευταία χρόνια οι exynos είναι επιεικώς σάπιοι απο όλες τις απόψεις, θερμική συμπεριφορά, αποδοτικότητα, νανομετρα. Το ότι δε τιμολογιακα είναι εξισωμενα είναι εγκληματικό. Κερασάκι στην τούρτα το απενεργοποιημένο fm radio στα flagship exynos. Αν γουστάρει ο πάροχος το ενεργοποιεί μεσω OTAΑΧΑΧΑΧΑ. Δεν βρέχει, μας φτύνουν.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα και εγω ,σε σχεση με το note 9 ειναι λιγο πιο γρηγορο.απο οτι ειδα δεν υπαρχει ο περιορισμος των 5 και 10 λεπτων στην εγγραφη βιντεο 4k60 και 4k30.
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε να μας ενημερωσεις για το φλεγον θεμα -τη μπαταρια του σε πραγματικες συνθηκες χρησης δλδ. γιατι τα υπολοιπα ειναι λιγο πολυ γνωστα.

Ειμαι σε σκεψη να το παρω κ γω λόγω κ του compact μεγεθους του..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...